Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα ρε παιδια το screen protector δεν το εχετε?

 

Η ειρωνεία είναι ότι το κάλυμμα οθόνης υπήρχε κανονικά πάνω στην πτώση και έφυγε!! Και φτάσαμε εκεί, να πρέπει να καταβάλλω τώρα 163 ευρά στην HP... :mad:

 

Το ποσό είναι οριακό μεν σε σχέση με αυτό που υπολόγιζα, αποφάσισα δε να το δώσω ώστε να μην δημιουργήσω πρόβλημα στην εγγύηση... :X

Link to comment
Share on other sites

Paidia, pws bazoume agglika? to phra etoimo strwmeno me ellhnika egkatesthmena, kai den exw aggliko keyboard!

Help!!!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα στο space έχει ένα κουμπί [ae]. Πατώντας το μια φορά γράφεις ένα αγγλικό χαρακτήρα, πατώντας το δύο φορές γρήγορα "κλειδώνει" κα γράφεις κανονικά αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και παλι καλα που ηταν μονο 163.....εγω το χω ακομα για service καθως απο τι μου πανε εχει αποχροματιστει η οθονη.......κριμαααααα
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νέα ROM στο site της HP για ελληνικό firmware.
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισι τις ρομ γινετε ευκολα??
Einai opos se ola ta smartphones. Efkolo einai. To sindeeis me to pc kai trexeis to programataki. Min se fovizei afto. Ego tin evala sta agllika aftin tin kainourgia ROM me ta fixes kai paei poli kala. Me ta ellinika den xero.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Einai opos se ola ta smartphones. Efkolo einai. To sindeeis me to pc kai trexeis to programataki. Min se fovizei afto. Ego tin evala sta agllika aftin tin kainourgia ROM me ta fixes kai paei poli kala. Me ta ellinika den xero.

 

ΘΑ συνιστούσα να κανετε πρωτα backup και μετα να προχωρησετε

στην αναβαθμιση γιατι η συσκευη κανει μονη της hard reset μετα το τελος της αναβαθμισης!

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ συνιστούσα να κανετε πρωτα backup και μετα να προχωρησετε

στην αναβαθμιση γιατι η συσκευη κανει μονη της hard reset μετα το τελος της αναβαθμισης!

Ενα backup ειναι καλό όντος. Παντως εγώ συστήνω καλύτερα activesync συνγχρονισμός για να υπάρχουν συναντήσης, επαφέςμ κτλ... και απο εκεί και πέρα να ξαναστηθεί απο την αρχή το μηχάνημα. Διότι υπάρχουν και περιπτώσεις που με την αναβάθμηση της ROM αλλάζουν κάποιες ρυθμήσεις και τα προγράμματα που θα ξαναμπούν από το restore στην συσκευή θα έχουν ρυθμήσεις που θα δουλεύαν με την παλιά ROM αλλά που δημιουργούν προβλήματα με την καινούργια.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω πως γίνεται να κάνετε αναβάθμιση στα αγγλικά...εγώ δοκίμασα και δεν γίνεται τίποτα μόνο στα ελληνικά((((

Έχει κανείς καμία ιδέα;

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις την ελληνικη εκδοση πρεπει να κατεβασεις το update απο το http://www.hp.gr το αγγλικο update δεν δουλευει στην ελληνικη.

Εχω βαλει το ελληνικο εδω και 3-4 μερες,μεχρι στιγμης ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Όπιος θέλει να βάλει από ελληνικά αγγλική ή οποιαδήποτε άλλη έκδοση.Μπορεί να το κάνει κατευάζοντας επίσημο update από ΗΡ και υπάρχει ένα σπασμένο προγραμματάκι το οποίο κάνει παράκαμψη ελέχου γλώσσας και μοντέλου....Εγώ χτες έβαλα την αγγλική έκδοση και μ'άρεσε περισσότερο γιατί είναι πιο καλή πχ έχει επιπλέον Voice Command,Msn που δουλεύει,όταν σε παίρνουν τηλέφωνο το τηλ σου λέει ποιός σε πέρνει...

Αλλά βλέπω ότι κάποιοι έβαλαν στο 4700 τα windows mobile 6, πράγμα που σημαίνει ότι μπορούμε να το κάνουμε και εμείς δοκιμάζοντας και σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά μπορούμε πάντα να γυρίσουμε στην 5 έκδοση (όμως υπάρχει κίνδυνος να πεθάνει η συσκεύη όπως λένε σε μερικά sites)

 

Γι'αυτή τη περίπτωση η εγγύηση θα ισχύσει διότι κάνετε επίσημη αναβάθμηση από την ιστιοσελίδα του κατασκευαστή

Πρέπει να κατεύασετε αυτό το αρχείο ΕΔΩ (επίσης μέσα στο αρχείο υπάρχει ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείτε να κάνετε dump της συσκευής σας, όμως πρώτα πρέπει να αλλάξετε λίγο το registry της συσκευής σας (HKLM\Security\Policies\Policies\00001001 на DWORD:0x01 (αντί για 0x02)(αυτό όμως το κάνετε προαιρετικά)

 

Στη συνέχεια:

1) ξεκηνάτε το update σε όποια γλώσσα θέλετε,όταν σας ρωτηθεί που θέλετε να βάλετε το update στο σκληρό...

2) ορίστε ένα αρχείο ώστε να το βρέιτε γρήγορα, αφού τρέξει και φορτωθεί το update στο σκληρο του υπολογιστή,μπορείτε να το κλείσετε...

3) πηγαίνετε στο αρχείο όπου έχει φορτωθεί το update στον σκληρό

5) Αλλάζετε το αρχείο με το hpRUU_patched_from_language_and_model

6) Αυτό ήταν όλο και τρέχετε κανονικά το update από τον σκληρό δίσκο του υπολογιστή με το αλλαγμένο αρχείο

Υ.Γ. Έτσι μπορείτε να βάλετε όποια γλώσσα θέλετε...Εγώ προτιμάω αγγλική γιατί έχει περισσότερα πράγμματα..

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Καλά το Windows Live το έχουμε βρει και το βάζουμε έξτρα, αρα το msn δε μας ενθουσιάζει τόσο...

 

Αυτό που με ενθουσιάζει είναι το αγγλικό περιβάλλον γιατί με τα ελληνικά όσο και αν ακούγεται περίεργο μπερδεύομαι!!

 

Τπτ άλλο αξιοσημείωτο έχει η αγγλική έκδοση; Την έβαλες χωρίς κανένα πρόβλημα δλδ; Και με την ανάγνωση - εγγραφή ελληνικών υπάρχει κανένα πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο πχ με το Voice Command μπορείς να δίνεις οδηγίες και να παίζεις μουσική με το Media Player δίνοντας φωνητικές οδηγίες...Κατά τα άλλα δεν ελιδα καμια διαφορά...Μόνο περιβάλλον εργασίας είναι αγγλικό

Την έχω βάλει χωρίς κανένα πρόβλημα, μπορεί κανείς να βάλει οποιαδήποτε γλώσσα αρκεί να υποστηρίζεται από την ΗΡ

Με ανάγνωση-εγγραφή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,μόνο που πρέπει να βάλεις εξτρά πληκτρολόγιο ή να πειράξεις το registry...Εγώ έβαλα Resco.Keyboard.Pro.v.4.36.WM2003.WM5

Συσκεύη δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Α θυμήθηκα τι άλλο σε σχέση με τα Ελληνικά ήθελα να σε ρωτήσω. Στο πρόγραμμα των επαφών τις ταξινομεί με βάση τους Αγγλικούς χαρακτήρες ε; Και πάνω εκεί που έχει 3άδες χαρακτήρων οι χαρακτήρες είναι πάλι οι Αγγλικοί;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά,όμως μπορείς να βάλεις στις επαφές και με ελληνικούς χαρακτήρες δεν υπάρχει πρόβλημα...Οι επαφές θα εμφανίζονται στα ελληνικά...μόνο μη ξεχάσεις να κάνεις Back up των επαφών σου ή/και των προγραμμάτων...κάπου είχα διαβάσει review ότι τα προγράμματα θα κάτσουν έτσι ακριβώς όπως ήταν και πριν...Αυτός που το έκανε είχε Sprite BackUp
mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Α θυμήθηκα τι άλλο σε σχέση με τα Ελληνικά ήθελα να σε ρωτήσω. Στο πρόγραμμα των επαφών τις ταξινομεί με βάση τους Αγγλικούς χαρακτήρες ε; Και πάνω εκεί που έχει 3άδες χαρακτήρων οι χαρακτήρες είναι πάλι οι Αγγλικοί;

 

οχι εδω εχουμε προβλημα...ειναι αγγλικες οι 3αδες οποτε δεν μπορεις να κανεις αναζητηση βασει αρχικου....ενας λογος που σκεφτομαι να γυρισω στην ελληνικη :mad:

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

οχι εδω εχουμε προβλημα...ειναι αγγλικες οι 3αδες οποτε δεν μπορεις να κανεις αναζητηση βασει αρχικου....ενας λογος που σκεφτομαι να γυρισω στην ελληνικη :mad:

Εγώ πχ χρησιμοποιώ Spb Shell & Handy Dialer...οπότε αυτές τις τριάδες δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ,ούτε μου χρειάζονται τα κάνουν όλα τα Spb Shell & Handy Dialer+ περιβάλλον εργασίας είναι καλύτερο και ευκολότερο χωρίς γραφίδα...

 

Και εξάλλου είμαστε μεγάλα παδιά και ο καθένας μπορεί να αποφασίσει μόνος του...

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα για το οποίο θα ήθελα να σας ρωτήσω. Μου ήρθε ένα sms μύνημα το οποίο διάβασα. Μετά από 4-5 λεπτά κάνω soft reset γιατί παρατήρησα κάποια περίεργα με την ένδειξη της μπαταρίας. Μετά το reset το μύνημα δεν υπήρχε πλέον στα εισερχόμενα! Έχει κανείς ιδέα τι συνέβει και αν μπορώ να το ξαναβρώ; Επίσης να πω ότι μου έχει ξανασυμβεί να πάρω ένα μύνημα να το διαβάσω να κάνω reset και να το ξαναδώ στα εισερχόμενα ως μη αναγνωσμένο....αλλά ποτέ να χαθεί....

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω με επιφύλαξη για το συγκεκριμένο θέμα γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος απλά μεταφέρω πράγματα που έχω διαβάσει είτε εδώ είτε γενικά στο net...

 

Τα WM5 κινητά σε αντίθεση με τα 2003 κρατούν τα δεδομένα και δεν τα χάνουν έπειτα από reset ή κλείσιμο από μπαταρία. Δεν ξέρω αν η αποθήκευσή τους γίνεται διαρκώς ή ανα τακτά διαστήματα κατα συνέπεια να δικαιολογείται αυτό που σου συνέβη.

 

Έχω διαβάσει επίσης ότι αν πατήσεις το power έτσι ώστε το κινητό να μπεί σε sleep και το αφήσεις μερικά δευτερόλεπτα αυτό αποθηκεύει τα δεδομένα. Εγώ χωρίς να έχω παρατηρήσει απώλεια σαν τη δικιά σου, κάθε φορά που θέλω να κάνω restart πατάω πρώτα το power και μετά από λίγα δευτερόλεπτα κάνω το restart.

 

Ελπίζω να βοήθησα, ψάξε το ίσως και εσύ και ενημέρωσέ μας αν βρείς κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω με επιφύλαξη για το συγκεκριμένο θέμα γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος απλά μεταφέρω πράγματα που έχω διαβάσει είτε εδώ είτε γενικά στο net...

 

Τα WM5 κινητά σε αντίθεση με τα 2003 κρατούν τα δεδομένα και δεν τα χάνουν έπειτα από reset ή κλείσιμο από μπαταρία. Δεν ξέρω αν η αποθήκευσή τους γίνεται διαρκώς ή ανα τακτά διαστήματα κατα συνέπεια να δικαιολογείται αυτό που σου συνέβη.

 

Έχω διαβάσει επίσης ότι αν πατήσεις το power έτσι ώστε το κινητό να μπεί σε sleep και το αφήσεις μερικά δευτερόλεπτα αυτό αποθηκεύει τα δεδομένα. Εγώ χωρίς να έχω παρατηρήσει απώλεια σαν τη δικιά σου, κάθε φορά που θέλω να κάνω restart πατάω πρώτα το power και μετά από λίγα δευτερόλεπτα κάνω το restart.

 

Ελπίζω να βοήθησα, ψάξε το ίσως και εσύ και ενημέρωσέ μας αν βρείς κάτι παραπάνω.

Akrivos tis idies paratiriseis exo kanei kai ego. Gia afto staurakis kano to idio me ton deyan apla apo paratirisi kai mono. Den ta exo dei pouthena grammena afta. etsi kai ego prota patao to power button kai meta kano reset (to afino kai ligo se sleep prin to reset). episis prospatho na kleino kai ola ta programmata ektos apo to activesync to opoio an exeis paratirisei xananoigei mono tou pou kai pou (agnosto giati alla exei evergetikes sinepeies afto stin bataria). Den einai egkiri entelos i voitheia mas alla empeirika...afto exoume paratirisei kai ego kai o deyan apo oti fainetai
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Όπιος θέλει να βάλει από ελληνικά αγγλική ή οποιαδήποτε άλλη έκδοση.Μπορεί να το κάνει κατευάζοντας επίσημο update από ΗΡ και υπάρχει ένα σπασμένο προγραμματάκι το οποίο κάνει παράκαμψη ελέχου γλώσσας και μοντέλου....Εγώ χτες έβαλα την αγγλική έκδοση και μ'άρεσε περισσότερο γιατί είναι πιο καλή πχ έχει επιπλέον Voice Command,Msn που δουλεύει,όταν σε παίρνουν τηλέφωνο το τηλ σου λέει ποιός σε πέρνει...

Αλλά βλέπω ότι κάποιοι έβαλαν στο 4700 τα windows mobile 6, πράγμα που σημαίνει ότι μπορούμε να το κάνουμε και εμείς δοκιμάζοντας και σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά μπορούμε πάντα να γυρίσουμε στην 5 έκδοση (όμως υπάρχει κίνδυνος να πεθάνει η συσκεύη όπως λένε σε μερικά sites)

 

Γι'αυτή τη περίπτωση η εγγύηση θα ισχύσει διότι κάνετε επίσημη αναβάθμηση από την ιστιοσελίδα του κατασκευαστή

Πρέπει να κατεύασετε αυτό το αρχείο ΕΔΩ (επίσης μέσα στο αρχείο υπάρχει ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείτε να κάνετε dump της συσκευής σας, όμως πρώτα πρέπει να αλλάξετε λίγο το registry της συσκευής σας (HKLM\Security\Policies\Policies\00001001 на DWORD:0x01 (αντί για 0x02)(αυτό όμως το κάνετε προαιρετικά)

 

Στη συνέχεια:

1) ξεκηνάτε το update σε όποια γλώσσα θέλετε,όταν σας ρωτηθεί που θέλετε να βάλετε το update στο σκληρό...

2) ορίστε ένα αρχείο ώστε να το βρέιτε γρήγορα, αφού τρέξει και φορτωθεί το update στο σκληρο του υπολογιστή,μπορείτε να το κλείσετε...

3) πηγαίνετε στο αρχείο όπου έχει φορτωθεί το update στον σκληρό

5) Αλλάζετε το αρχείο με το hpRUU_patched_from_language_and_model

6) Αυτό ήταν όλο και τρέχετε κανονικά το update από τον σκληρό δίσκο του υπολογιστή με το αλλαγμένο αρχείο

Υ.Γ. Έτσι μπορείτε να βάλετε όποια γλώσσα θέλετε...Εγώ προτιμάω αγγλική γιατί έχει περισσότερα πράγμματα..

 

 

erotisi arxariou

 

yparxei periptosi kapos na perasoume to logismiko tou 6828 me auto to programma mias pou exei kai radio to 6828??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...