Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την ανταποκριση!απο εφαρμογες αλλο τιποτα το 95 ειναι καργα!η τιμη του ειναι 399 πλαισιο απο οτι ειδα το 3452 και για να λεω την αληθεια μου φαινεται φτηνο,και το 3300δε με χαλαει αλλα λεω touch λογω κομψοτητας ασε που δε λεει να δωσω 700ευρω για το Ν95 8g για μια τα ιδια που εχω thanks:)!τα μονο που με χαλαει ειναι o 200ρης.

edit:ξεχασα να σας πω οτι η κοπελα μου εχει το 8500 και δεν με ενθουσιαζει καθολου σε σχεση με το 95,λογικα τα ppc ειναι αλλη ιστορια.

οι αμερικανικη εκδοση ειδα οτι τρεχει στα 400 αδικια!!anyway οπο οτι ειδα παιζει και overclock θα ζητησω τις συμβουλες σας μολις το παρω και παλι ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ξεχασα να σας πω οτι η κοπελα μου εχει το 8500 και δεν με ενθουσιαζει καθολου σε σχεση με το 95,λογικα τα ppc ειναι αλλη ιστορια.

 

Ontws einai alli istoria... me to PPC tha deis kainourgia pragmata.

 

οι αμερικανικη εκδοση ειδα οτι τρεχει στα 400 αδικια!!anyway οπο οτι ειδα παιζει και overclock

 

Nai... to BatteryStatus einai must gia aftes tis syskeves me OMAP epeksergasti.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το fοrυm,θα ηθελα τη γνωμη σας κ κυριως αυτων που ειχαν στο παρελθον s60.αλλαζω s60απο το 2004 τωρα εχωΝ95 αλλα ψηνομαι για τουch!πως ειναι η μεταβαση σε wm κ στο συγκεκριμενο,κ ποσο ευχαριστημενοι η απογ/μενοι ειστε?

 

Εγώ φίλε μου θα σου πω και την άλλη πλευρά.

Είχα symbian κινητό (n80) και πέρασα στο Htc Touch, δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν όλα όπως τα περίμενα.

 

1. Όσον αφορά τις εφαρμογές ΚΑΙ στις 2 πλατφόρμες υπάρχουν άπειρες για να διαλέξεις, ακόμα και οι πιο εξειδικευμένες - ισοπαλία.

 

2. Είχα καλομάθει από τη ΝΟΚΙΑ στο καθεστώς των συνεχών αναβαθμίσεων - βελτιώσεων των κινητών της σε σημείο που όταν αντιμετώπιζα πρόβλημα απλώς περίμενα το επόμενο update για να λυθεί. Αυτό στο συγκεκριμένο κινητό ΞΕΧΑΣΕ το. Το έχω σχεδόν από όταν πρωτοβγήκε και δεν έκανε update ΠΟΤΕ. Τα προβλήματα που είχε απλώς τα κουβαλάει συνέχεια μαζί του.

 

3. Πάντα ήθελα μεγάλη touch οθόνη, όταν όμως την απέκτησα μετάνοιωσα γιατί:

α) το να γράψεις SMS είναι στην καλύτερη περίπτωση περιπέτεια με δύο χέρια (ναι έχω δοκιμάσει και προγράμματα στυλ pcm keyboard) με αναγκαστική χρήση της γραφίδας, και κοιτώντας συνέχεια την οθόνη - στα κινητά με πλήκτρα το κάνεις στα ΤΥΦΛΑ και αυτόματα

β) να πάρεις - απαντήσεις κλήση π.χ. όταν οδηγείς απλά δεν το κάνεις γιατί δεν μπορείς να αφήνεις το τιμόνι ή τα μάτια από το δρόμο ενώ σε κινητά με πλήκτρα το κάνεις τυφλά.

(εάν επιμένεις για windows κινητό σκέψου για κάποιο με πληκτρολόγιο - π.χ. HP 614c)

 

4. Το κινητό δυστυχώς είναι αργό και η μνήμη μικρή (τουλάχιστον η 64/128 που έχω εγώ) - είχα προβλήματα να χρησιμοποιήσω προγράμματα όπως pocket informant, Skype, gps - overclocking δε δοκίμασα - για εμένα η ουσία είναι να δουλεύει η συσκευή όπως την αγοράζεις και όχι με προυποθέσεις. Το πράγμα γίνεται ακόμα χειρότερο με την κακή διαχείριση μνήμης (συνεχώς ελαττώνεται η διαθέσιμη) - καθε 1-1.5 μήνα αναγκάζομαι να κάνω hard reset και να τα ξαναπερνάω όλα manual - έχω φτιάξει ειδικό σκονάκι-διαδικασία, πλέον το θεωρώ κάτι φυσικό (στο Ν80 δεν είχα κάνει ποτέ hard reset).

 

5. Η κάμερα μετριότατη τη στιγμή που στον ανταγωνισμό (Νοκια) κυκλοφορούν κορυφαίες προτάσεις

 

Εάν τελοσπάντων θέλεις να δοκιμάσεις κινητό με windows θα πρότεινα τα Touch cruise ή το HP 614c - εγώ πάντως στην επόμενη αναβάθμιση γυρνάω στο Symbian. Μακάρι να μην ήσουν Κρήτη όπως βλέπω και να μπορούσα να σου ΠΟΥΛΗΣΩ το δικό μου σε τιμή ευκαιρίας (εάν κανείς από Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεται, ευχαρίστως pm με).

 

Καλές αποφάσεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ενημερωση φιλε frοgυs εισαι αναλυτικοτατος!αυτο θελω να ακουσω κ την αλλη πλευρα.το 95 θα το κρατησω ετσι κ αλλιως απλα θελω να δω κ το αλλο στρατοπεδο.θα το ψαξω και θα δω τι θα κανω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ενημερωση φιλε frοgυs εισαι αναλυτικοτατος!αυτο θελω να ακουσω κ την αλλη πλευρα.το 95 θα το κρατησω ετσι κ αλλιως απλα θελω να δω κ το αλλο στρατοπεδο.θα το ψαξω και θα δω τι θα κανω

Εγω φιλε μου θα σου προτεινω να κανεις την υπερβαση στα χρηματα και να παρεις το touch cruise (p3650) και θα μεινεις υπερ ευχαριστημενος.

Πολυ γρηγορο, μεγαλη μνημη, υποστηριζει και καρτες sdhc (κυκλοφορουν ηδη 8gb sdhc), gps, ραδιοφωνο fm και η καμερα του ειναι αρκετα καλη.

Αν μπορεσεις να ανεβεις μεχρι την τιμη του cruise εγω προσωπικα δεν το συγκρινω με κανενα nokia και symbian γενικα.Και υποψιν οτι παλαιοτερα ημουν και απολυτος fan των Nokia.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω αυτη τη μνημη για το touch:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569101

θα ειναι συμβατη? ρωταω γιατι στη σελιδα που πουλανε το touch δεν την εχουν στα σχετικα προιοντα

Η μνημη αυτη παιζει κανονικα με τη συσκευη σου.Θα σου προτεινα ομως να κοιταξεις για καποια αλλη 4gb sdhc που να ειναι παραπανω απο class 2. Νομιζω οτι με μικρη διαφορα (10 ευρω περιπου) θα βρεις την ιδια 4gb σε class 4 η class 6.

Δες εδω :

1) http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69980815&product=1024361

 

2) http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=7872

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

εγώ παρήγγειλα αυτη εδώ. Τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά, £34.03 .

 

Την περιμένω από εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Η μνημη αυτη παιζει κανονικα με τη συσκευη σου.Θα σου προτεινα ομως να κοιταξεις για καποια αλλη 4gb sdhc που να ειναι παραπανω απο class 2. Νομιζω οτι με μικρη διαφορα (10 ευρω περιπου) θα βρεις την ιδια 4gb σε class 4 η class 6.

Δες εδω :

1) http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69980815&product=1024361

 

2) http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=7872

 

τωρα την παρηγγηλα :worry:

τι παιζει με το class 4? ειναι πιο γρηγορες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τωρα την παρηγγηλα :worry:

τι παιζει με το class 4? ειναι πιο γρηγορες?

 

Oso megalytero to class... toso pio grigori i karta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα,θα ηθελα να μου πει καποιος μια λυση για το εξης προβλημα.ειχα το nokia το ν80 και εχω μεσα στη συσκευη 623 τηλεφωνα,τωρα αγορασα το touch το p3450 και προσπαθω να βρω ενα συντομο τροπο να περασω τα τηλεφωνα.το νοκια το συνδεω με τον υπολογιστη με το nokia pc suite ενω το htc με outlook,θα ηθελα τις γνωσεις σας,ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βοηθησεις λιγο γιατι δεν μου γινετε,μολις βαλω το ν80 στον υπολογιστη τρεχει το pc suite,μηπως πρεπει να κατεβασω αλλη εκδοση του outlook;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

είναι οκ για την μπαταρία όταν συνδέεις την συσκευή με το pc(μέσω usb) ?διότι φορτίζεται ακόμη και αν είναι 80-90% για παράδειγμα.

δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

και κάτι άλλο .θέλω να απενεργοποιήσω για πάντα το XT9.κάθε φορά που πάω να γράψω είναι ενεργοποιημένο..

 

?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με την καρτα που αναφερω παραπανω. το κινητο την βλεπει κανονικα αλλα το card reader με τιποτα! μου βγαζει ενα μηνυμα οτι problem with the I/O device.

δοκιμασα format της καρτας απο το κινητο αλλα και παλι τα ιδια. αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως ενω με το sktools kai me to pocket mechanic το βαζω να το μετατρεψει σε FAT16 αυτα μου τη διαμορφωνουν σε FAT32. kamia idea???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

είναι οκ για την μπαταρία όταν συνδέεις την συσκευή με το pc(μέσω usb) ?διότι φορτίζεται ακόμη και αν είναι 80-90% για παράδειγμα.

δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

και κάτι άλλο .θέλω να απενεργοποιήσω για πάντα το XT9.κάθε φορά που πάω να γράψω είναι ενεργοποιημένο..

edit:υπάρχουν μερικά games που δεν έχουν quit/exit και αναγκάζομαι να κλείνω και να ξανανοίγω τη συσκευή για να σταματήσει.δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος..??

 

?

 

κανείς...??

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά στην μπαταρία οι απόψεις διίστανται.. Εγώ θα πω ότι το πιθανότερο είναι να μην προλάβει να φθαρεί αρκετά αφού θα έχεις ήδη αλλάξει τηλ.!

Πάντως μπορείς να το ρυθμίσεις να μην φορτίζει όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή...

Όσο για τα παιχνίδια σε ποια αναφέρεσαι? Και δεν μπορεί να μην υπάρχει επιλογή εξόδου!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να βοηθησεις λιγο γιατι δεν μου γινετε,μολις βαλω το ν80 στον υπολογιστη τρεχει το pc suite,μηπως πρεπει να κατεβασω αλλη εκδοση του outlook;

 

Nai... mesw tou PC Suite ginetai gia to Nokia sou. Otan pas na kaneis sygxronismo den tis pernaei sto Outlook? (Prosoxi sto Outlook tis suitas Microsoft Office kai oxi to Outlook Express)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτήσω κάτι?

είναι οκ για την μπαταρία όταν συνδέεις την συσκευή με το pc(μέσω usb) ?διότι φορτίζεται ακόμη και αν είναι 80-90% για παράδειγμα.

δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

 

Den yparxei kanena problima me ti fortisi tis syskevis apo to USB akoma kai an to bgazeis kai to bazeis xwris na exei oloklirwthei i fortisi. Afto den ftheirei tin mpataria. Malista mesw USB den ginetai taxeia fortisi opws me ton fortisti toixou kai afto kanei kalo stin mpataria. To mono pou prepei na prosexeis einai na min afineis tin mpataria na peftei katw apo to 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den yparxei kanena problima me ti fortisi tis syskevis apo to USB akoma kai an to bgazeis kai to bazeis xwris na exei oloklirwthei i fortisi. Afto den ftheirei tin mpataria. Malista mesw USB den ginetai taxeia fortisi opws me ton fortisti toixou kai afto kanei kalo stin mpataria. To mono pou prepei na prosexeis einai na min afineis tin mpataria na peftei katw apo to 10%.

 

 

wilmott λέω για games που έχω κατεβασει εγώ,πχ (explode arena -bomberman-) .δεν υπάρχει πουθενα quit/exit/stop καθώς παίζω.

 

athanaso77 ,οκ thanks για την απάντηση!

 

για το Χ9 μπορεί να μου κάποιος μια λύση για να μην είναι ενεργοποιημένο πάντα?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση του!διαβαζω το φορουμ κ τα ξενα επισης κ οι γνωμες διαφερουν.αυτο που σκεφτομαι ειναι αν το τουch ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη η ενας οικονομικος συμβιβασμος σε σχεση με τα αλλα ρda.οι φιλοι μου λενε ιρhοne το οποιο θεωρω κατωτερο χωρις να το εχω δοκιμασει παντως.ελπιζω να μην με απογοητευσει..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση του!διαβαζω το φορουμ κ τα ξενα επισης κ οι γνωμες διαφερουν.αυτο που σκεφτομαι ειναι αν το τουch ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη η ενας οικονομικος συμβιβασμος σε σχεση με τα αλλα ρda.οι φιλοι μου λενε ιρhοne το οποιο θεωρω κατωτερο χωρις να το εχω δοκιμασει παντως.ελπιζω να μην με απογοητευσει..

 

Αν αποκτησεις το touch 3452 που εχει διπλασιες μνημες ROM/RAM(256/128) τοτε δεν κανεις κανενα συμβιβασμο.Το εχω στα χερια μου αρκετο καιρο τωρα και ειχα και το προηγουμενο με τις λιγοτερες μνημες και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα με το καινουριο.Εχω ''πανω'' 3 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης(Destinator 6 & 7 & IGO)και με εξωτερικη κεραια bluetooth δουλευει αψογα.Σαν τηλεφωνο επισης αψογο.Τωρα βεβαια εξαρταται για πιο λογο το θελεις.Αν το θελεις για κατι εξηζητημενο πες μου να σου πω τη γνωμη μου.Παντως ειληκρινα πιστευω πως ειναι αναμεσα στα κορυφαια pda βαση τιμης,αποδοσης,μεγεθους,ομορφιας,λειτουργηκοτητας.Σαφως ανωτερο απο το iphone,αφου εκεινο ειναι κλειδωμενο και χωρις προγραμματα,τουλαχιστον για την ωρα.Το touch μπορεις να το βρεις και μεταχειρισμενο σε αψογη κατασταση,αν θελεις μπορω να σου προτεινω καποιους εδω μεσα που ειναι αψογοι σε τετοια θεματα.Αν θελεις τοτε pm σε μενα;)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση του!διαβαζω το φορουμ κ τα ξενα επισης κ οι γνωμες διαφερουν.αυτο που σκεφτομαι ειναι αν το τουch ειναι μια ολοκληρωμενη συσκευη η ενας οικονομικος συμβιβασμος σε σχεση με τα αλλα ρda.οι φιλοι μου λενε ιρhοne το οποιο θεωρω κατωτερο χωρις να το εχω δοκιμασει παντως.ελπιζω να μην με απογοητευσει..

 

Τα πάντα εξαρτώνται από τις απαιτήσεις σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για τις απαντησεις,στην τελικη εχω καβα το 95 οποτε δεν ανχωνομαι με τιμη 399 to προτιμω καινουργιο.μες την βδομαδα υπολογιζω να το εχω:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...