Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν καταλαβα καλα ολα μπορουν να γινουν μ'αυτο? Εχω ηδη εγκατεστημενο ενα HTC Home Customizer.Μου δινει εναλλακτικες μονο για την εμφανιση του ρολογιου και τα αλλα "original". Μηπως πρεπει να κατεβασω κατι αλλο για να δω ολες αυτες τις επιλογες που εχει το link που δινεις?

 

Den xreiazetai na egkastastiseis tipota allo. Me afto ta kaneis ola.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα το destinator 6.1 και δεν ήταν τραγικό όσον αφορά την ταχύτητα, οπότε ψήθηκα για gps με bluetooth.

 

Αυτό είναι καλό; http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3750

 

 

Είναι εύκολο να το δουλέψω με το touch? Συνδέεται εύκολα; Χάνει καθόλου τη σύνδεση; Καμια βάση αυτοκινήτου με βεντούζα για το touch έχετε βρεί; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το destinator 6.1 και δεν ήταν τραγικό όσον αφορά την ταχύτητα, οπότε ψήθηκα για gps με bluetooth.

 

Αυτό είναι καλό; http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3750

 

 

Είναι εύκολο να το δουλέψω με το touch? Συνδέεται εύκολα; Χάνει καθόλου τη σύνδεση; Καμια βάση αυτοκινήτου με βεντούζα για το touch έχετε βρεί; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :-)

 

Egw file mou exw auto to gps exw http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=893226 douleuei polu kala exei telio stigma kai to egkatisteis polu eukola kai einai kai polu mikro!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το destinator 6.1 και δεν ήταν τραγικό όσον αφορά την ταχύτητα, οπότε ψήθηκα για gps με bluetooth.

 

Αυτό είναι καλό; http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3750

 

 

Είναι εύκολο να το δουλέψω με το touch? Συνδέεται εύκολα; Χάνει καθόλου τη σύνδεση; Καμια βάση αυτοκινήτου με βεντούζα για το touch έχετε βρεί; Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :-)

Καλημέρα, εγώ έχω βρει αυτό και θέλω να πάρω - μπορείς να το έχεις πάντα μαζί σου και είναι και πολύ καλό σε προδιαγραφές. Ψήνεσαι για μαζική παραγγελία μήπως πιάσουμε καλύτερη τιμή αν μαζευτούμε κι άλλοι? Σε αυτό το πολύ καλό site (αν δεν το ξέρεις) θα βρεις και βεντούζες, ψάξτο αξίζει, εγώ από εκεί πήρα το HTC και πολλά άλλα.

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=147694

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω λέγοντας ότι αν το ποστ παραβαίνει κάποιους κανόνες του φόρουμ, ας σβηστεί ASAP!

Δεν ξέρω που τη βρήκε αυτός που τη βρήκε, ούτε και με ενδιαφέρει! Αυτό που ξέρω είναι ότι είναι η original και μάλιστα σε ελληνικά Touches (σαν το δικό μου) περνιέται και η ελληνική ROM χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Και για όσους δεν καταλαβαίνουν, είναι η ROM που είχαν τα πρώτα Touch που κυκλοφόρησαν. Και γιατί μας ενδιαφέρει; Γιατί με αυτή τη ROM,το κινητό επιστρέφει σε κατάσταση "ACE Hellas", επανενεργοποιώντας την εγγύηση για όσους την έχασαν κάνοντας κάποιο ROM Upgrade με custom ROM.

 

Αν κάτι από αυτά που λέω, δε στέκει, ας με διορθώσετε. Η μικρή μου πειρα στα PPC, όμως, αυτά μου έχει διδάξει.

 

Ξαναλέω ότι σε μένα λειτούργησε ΤΕΛΕΙΑ και χωρίς προσπαθεια. Αρκούσε η προσπάθεια που έκανα μέχρι να τη βρω!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω λέγοντας ότι αν το ποστ παραβαίνει κάποιους κανόνες του φόρουμ, ας σβηστεί ASAP!

Δεν ξέρω που τη βρήκε αυτός που τη βρήκε, ούτε και με ενδιαφέρει! Αυτό που ξέρω είναι ότι είναι η original και μάλιστα σε ελληνικά Touches (σαν το δικό μου) περνιέται και η ελληνική ROM χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Και για όσους δεν καταλαβαίνουν, είναι η ROM που είχαν τα πρώτα Touch που κυκλοφόρησαν. Και γιατί μας ενδιαφέρει; Γιατί με αυτή τη ROM,το κινητό επιστρέφει σε κατάσταση "ACE Hellas", επανενεργοποιώντας την εγγύηση για όσους την έχασαν κάνοντας κάποιο ROM Upgrade με custom ROM.

 

Αν κάτι από αυτά που λέω, δε στέκει, ας με διορθώσετε. Η μικρή μου πειρα στα PPC, όμως, αυτά μου έχει διδάξει.

 

Ξαναλέω ότι σε μένα λειτούργησε ΤΕΛΕΙΑ και χωρίς προσπαθεια. Αρκούσε η προσπάθεια που έκανα μέχρι να τη βρω!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

Πάλι εκτός εγγύησης θα είναι :lol: Bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπω τι bootloader έχω και τι έκδοση είναι ο original;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν δηλαδή βάλει κάποιος άλλη ROM πάπαλα η εγγύηση...:( Πως γίνεται όμως να γυρίσει πίσω στην εγγύηση...;:wacko:

 

Το να βρεις την official ROM και να την επαναφέρεις δεν είναι τίποτα μιας και τη βρίσκεις εύκολα. Αυτό που πρέπει να σιγουρευτείς είναι ότι η συσκευή ξαναγίνεται CID-Locked όπως δηλαδή ήταν πριν το unlock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

IPL 1.11.0002

SPL 1.11.0000

 

Παίδες, συνεχίζω να πιστεύω ότι η συσκευή επιστρέφει στην εγγύηση. Τα παραπάνω νούμερα φαίνονται στον bootloader.

Η συσκευή μάλλον είναι CID locked, αφού δεν μπορώ να φλασάρω καμία άλλη ROM πέρα από την προαναφερθήσα.

 

Ακόμα, βέβαια, υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνω λάθος.

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις το bootloaderna φένεται με όποια έκδοση θέλεις είναι εύκολο, το να ΕΙΝΑΙ ομως η κανονική έκδοση έχει διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που μου λέτε, είναι καλά στη θεωρία. Υπάρχει κάποιος που να έχει ένα τρόπο με τον οποίο θα διαπιστώσω αν όντως ΕΙΝΑΙ ή αν απλά φαίνεται;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ λέει ότι το touch είναι συμβατό με αυτή την 8gb microsd καρτα..

http://www.mobymemory.com/products/SanDisk/Sandisk-8GB-Micro-SD-(SDHC)-memory-card-with-Sandisk-USB-reader.asp

 

Ειναι ιδια με αυτη του κατερελου; http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=4415

 

 

8gb στα 50 ευρω αξιζει τρελα, θα πέσει το ipod στην αχρηστια :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που μου λέτε, είναι καλά στη θεωρία. Υπάρχει κάποιος που να έχει ένα τρόπο με τον οποίο θα διαπιστώσω αν όντως ΕΙΝΑΙ ή αν απλά φαίνεται;

Οταν βγείς εκτός εγγύησης θα ξέρεις αν ήταν η δεν ήταν:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Εχω ενα ψιλοπροβληματακι... Οταν μπαινω στο MSN απο το κινητο, δεν μου εμφανιζει ολες τις επαφες μου και μου τις εμφανιζει ΟΛΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ offline... τι μπορει να φταιει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Εχω ενα ψιλοπροβληματακι... Οταν μπαινω στο MSN απο το κινητο, δεν μου εμφανιζει ολες τις επαφες μου και μου τις εμφανιζει ΟΛΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ offline... τι μπορει να φταιει??

 

πρέπει να κατεβάσεις τον νεότερο messenger. είναι γνωστό αυτό το πρόβλημα. κατέβασέ το και θα στρώσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Εχω ενα ψιλοπροβληματακι... Οταν μπαινω στο MSN απο το κινητο, δεν μου εμφανιζει ολες τις επαφες μου και μου τις εμφανιζει ΟΛΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ offline... τι μπορει να φταιει??

 

ela file parto...kai gia opion allon to xreiazete....

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε... περναω το cab μεσα στη συσκευη και εγκατασταση στη συσκευη κατευθειαν? δεν χρειαζεται καποια απεγκατασταση του παλιου η κατι αλλο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) to kaneis unzip

2) pernas to cab mesa sto touch meso active syn

3) vriskeis to cab mesa apo to thl kai to trexeis

4) oloklirwneis tin egatrastasi kai ise komble

 

 

ayta gia tous neous sta wm.....ta lew giati kai egw perasa apo tin thesi sas kai kserw poso poliploka akougonte ola...:p

 

 

p.s. den nomizw file dBpanos na mporeis na vgaleis to palio.....toso efkola,an mporeis xwris allagi rom enimeroseme:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω φιλε... περναω το cab μεσα στη συσκευη και εγκατασταση στη συσκευη κατευθειαν? δεν χρειαζεται καποια απεγκατασταση του παλιου η κατι αλλο??

 

Oxi... to egkathistas kanonika kai afto kathetai apo panw apo to palio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φιλε landscape καταφερα να βγαλω το προεγκατεστημενο windows live... αυτο επετευχθη μην ολοκληρωνοντας την εγκατασταση του καινουργιου...

 

Επιβεβαιωνω οτι το προβλημα λυθηκε...! Ευχαριστω πολυ...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φιλε landscape καταφερα να βγαλω το προεγκατεστημενο windows live... αυτο επετευχθη μην ολοκληρωνοντας την εγκατασταση του καινουργιου...

 

Επιβεβαιωνω οτι το προβλημα λυθηκε...! Ευχαριστω πολυ...:)

 

an mporeis pesto pio analitika ,ti ekanes? pws vgike to palio afou einai stin rom grameno kai i rom den svinete apo to kinito....?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...