Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ καλητερα να περιμενω να σιγουρευτω..:O

Αντι τελικα να παρω το sony p1i τελικα αποφασησα να παρω το touch..Ελπιζω να μην το μετανιωσω γιατι βλεπω και οτι το touch εχει καποια προβληματα με το ιντερνετ δηλαδη δεν βλεπει σελιδες και με το msn.Αληθευει??Ο πωλητης στο πλαισιο ετσι μου ελεγε..:cry:

Η να παρω το p1i να τελειωνω.Ειναι 2 διαφορετικα κινητα αλλα δεν ξερω??:blink:

500 κανει το ενα 430 το αλλο..αρκετα ειναι και πρεπει να το σκεφτω.Αλλα θα ηθελα και την αποψη σας αν θελετε...:D

Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ καλητερα να περιμενω να σιγουρευτω..:O

Αντι τελικα να παρω το sony p1i τελικα αποφασησα να παρω το touch..Ελπιζω να μην το μετανιωσω γιατι βλεπω και οτι το touch εχει καποια προβληματα με το ιντερνετ δηλαδη δεν βλεπει σελιδες και με το msn.Αληθευει??Ο πωλητης στο πλαισιο ετσι μου ελεγε..:cry:

Η να παρω το p1i να τελειωνω.Ειναι 2 διαφορετικα κινητα αλλα δεν ξερω??:blink:

500 κανει το ενα 430 το αλλο..αρκετα ειναι και πρεπει να το σκεφτω.Αλλα θα ηθελα και την αποψη σας αν θελετε...:D

 

Aπλά τα πράγματα θα πάρεις συσκευή με λειτουργικό windows. Είναι άλλο πράγμα ;) και το πρόβλημα με το μσν κλπ κλπ ένα σορό προγράμματα υπάρχουν(που να τα αντικαταστατησουν) ;)

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Λες ε??Και να μην παρω p1i.....:D

 

Μα πως είναι δυνατόν να συγκρίνουμε δυο συσκευές, που όσο και καλές να είναι στο hardware, στο software στο μεν P1 βρίσκεις με το ζορι 20 προγραμματάκια και στο δε Touch 2.020 προγράμματα. Στο κατω κατω της γραφης, αυτος είναι και ο βασικός λόγος που αγοράζουμε αυτού του είδους τις συσκευές: για να τους βάζουμε προγράμματα αναλογα με τις αναγκες μας. Εαν ειναι να μην βρισκεις τιποτα, τοτε αγοραζεις μια απλη συσκευη που και πιο ωραια μπορει να ειναι και πιο ελαφρια και πιο μικρη και με καλυτερη αυτονομια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ.μεσα στην βδομαδα θα παω να το παρω αν ειναι ετσι.Και εμενα κατι δεν μου αρεσε στο p1i.:X

 

E fusika re file kai tha pareis to touch oute logos gia to p1i:blink: !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Χθες το βράδυ το touch πέθανε.. και πιο συγκεκριμένα η οθόνη του. Δεν ανταποκρίνεται καθόλου ενώ ανοίγει το κινητό και βλέπω κανονικά. Όταν είναι κλειστό το κινητό παρατηρώ μια στάμπα στην οθόνη.

 

Γνωρίζει κανείς που θα το πάω για service στη Θεσσαλονίκη;

 

Ευχαριστώ

Οντως στην Π.Π. Γερμανού 41 είναι στην Level 4 στο ισόγειο. Θα το πάς εκεί και θα το ελέγξουν και θα σου επιδιορθώσουν και τη στάμπα, δεν θα στο ξαναεμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατόχους των συσκευων από ACE ΜΟΝΟ έχω φτίαξει μια Rom καθαρή βασισμένη σε Vanilla 2.2 os 5.2.1933 χωρίς EXT_rom

χωρις το HTC HOME και κάποια άλλα άχρηστα ώστε να βάλει ο καθένας ότι θέλει.

με storage 56,58MB Programm 26,07MB

 

Περιλαμβανονται τα κάτωθι

Oxios Hibernate

PPCPimBackup

RegistryEditor

ToalCommander

Taskmanager

HTC Task Manager V.2.30487

 

Σημείωση:Μετά την εγκατάσταση η εκκινηση της συσκευής είναι σε Ελληνικά.΄Πρέπει να πάτε στις ρυθμίσεις και να αλλάξετε την γλωσσα στα Αγγλικά για να ολοκληρωθεί η μετάφραση.Μετά την επανεκκίνηση ξαναλλάζετε σε Ελληνικά.

 

Μέσα στο .rar έχει ότι χρειάζεται για το firmware update.Διαβάστε τις οδηγίες.

 

Κατεβάζετε ΕΔΩ

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το LG KS20,νομιζω το LG ειναι καλυτερο απο το htc 3452 touch.

Κρινω σωστα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
re pedia pio pliktrologio xreisimopieite gia sms 10 xaraktirwn ellinika?

 

Φαντάζομαι ότι θα ρωτάς για 160 χαρακτήρες και χρησιμοποιούμε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

file mou omws to evala alla to touch mou sinexizei ,otan grafw me ellinika me to neo pliktrologio ,na mou vgazei /70 diladi 70 gramata....kai oxi 160 ??ithele kamia rithimisi?ekana copy ayta pou ithele
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
file mou omws to evala alla to touch mou sinexizei ,otan grafw me ellinika me to neo pliktrologio ,na mou vgazei /70 diladi 70 gramata....kai oxi 160 ??ithele kamia rithimisi?ekana copy ayta pou ithele

 

Έχεις επιλέξει το Unicode στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να γράψει την διευθυνση του online μαγαζιού με έδρα την ουγγαρία? προσπαθώ να το βρω εδώ και ώρα άλλα αποτέλεσμα μηδέν
Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το touch μου καινούριο 380 ευρω. χωρίς να εχει χρησιμοποιηθεί παρα μόνο μία εβδομάδα. Ο λόγος που το δίνω είναι ότι δεν λειτουργεί πρόγραμμα αεροπορικού τύπου λόγω χαμηλού επεξεργαστή. Το πήρα ειδικά γιαυτό το πρόγραμμα αλλά δυστυχώς ατύχησα.

Το τηλέφωνο εχει ερθει απο Αμερική με όλες του τις εγγυήσεις και τα χαρτιά του στο κουτί του και οτι περιλαμβάνει, του εχω βάλει ελληνικό πληκτρολόγιο το pcmkeyboard 0.18 αλλά και καποια της sbp. Eπίσης στην κάρτα εχω και το destinator 7 με τον τελευταίο χάρτη, ετοιμο να τρέχει μέσα από την κάρτα.

Δώρο δίνω και extra θήκη δερμάτινη, docking station φορτιστή και data transfer, screen protectors, θήκη σιλικόνης, extra 3 γραφίδες.

το δίνω 380 ευρώ ενώ το πήρα 470 αν βάλουμε και τα extra που είχαν άλλα 140 περίπου H TIMH TOY EINAI EYKAIΡΙΑ.

Τηλ 6937450349

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει το Unicode στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων;

 

exw tsekari ayto pou lei "xrisi Unicode otan apetite" den prepi na einai tsekarismeno ayto?:O

 

 

 

 

edit: ok to apotsekarisa kai einai ok thanx....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exw tsekari ayto pou lei "xrisi Unicode otan apetite" den prepi na einai tsekarismeno ayto?:O

 

 

 

 

edit: ok to apotsekarisa kai einai ok thanx....

 

Αν το αποτσεκάρεις ο παραλήπτης θα λαμβάνει μήνυμα στο κινέζικα.

Πρέπει να είναι τσεκαρισμένο.Απλά χρειάζεται Soft reset μετά την εγκατάσταση και την επιλογή γλώσσας και skin όπως λέει και ο Panosha

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχήν μια μεγάλη χαιρετούρα προς όλα τα μέλη του Myphone καθώς αυτό ειναι το πρώτο μου μήνυμα! Γειά χαρά σε όλους!

 

Λοιπόοοον, και το πήρα το HTC Touch... δεν το είχα δει από κοντά μόνο από το internet και το πήρα από το γνωστό πλέον expansys. Είναι πιό όμορφο από κοντά και πάνω που έχει αρχίσει να μου αρέσει όλο και περισσότερο, τσουπ, έρχεται η στιγμή που το χρειάζομαι ¨πραγματικά¨. Πέρα από την εμφάνιση και τις δυνατότητες που θέλουμε για να γουστάρουμε ένα gadget-phone, πρέπει να κάνει τις βασικές λειτουργίες ενός τηλεφώνου. Αναφέρω λοιπόν το πρόβλημα που αντιμετοπίζω με τη συγκεκριμένη συσκευή: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ SMS! Ήμαρτον... κατάφερα να στείλω κάνα δύο οπότε απορρίπτουμε τη περίπτωση των ρυθμίσεων. Επί μια ώρα προσπαθώ να στείλω ενα μήνυμα που δεν έφευγε με τίποτα, "error" και πίσω στα drafts. Ήθελα να το σπάσω αλλά δεν το έκανα. Ζητώ τη συμπαράσταση ομοιοπαθών, εμπρός για ένα καλύτερο HTC Touch.

Link to comment
Share on other sites

Καλη μερα και μηνα σε ολους. Απεκτησα κι εγω το Touch και παω βημα-βημα το forum προκειμενου να το φτιαξω οπως θελω. Για τα 6 εικονιδια στην αρχικη οθονη καποιος φιλος αναφερει οτι χρειαζεται ενας registry editor (resco πχ).Υπαρχει καποιος διαθεσιμος και που μπορω να τον βρω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλη μερα και μηνα σε ολους. Απεκτησα κι εγω το Touch και παω βημα-βημα το forum προκειμενου να το φτιαξω οπως θελω. Για τα 6 εικονιδια στην αρχικη οθονη καποιος φιλος αναφερει οτι χρειαζεται ενας registry editor (resco πχ).Υπαρχει καποιος διαθεσιμος και που μπορω να τον βρω?

Ευχαριστω

 

Yparxei kai free kai poly kalos registy editor... o PHM Registry.

 

(Giati to Resco den einai free)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω, κατεβασα κι αλλον εναν απο τους xd-developers αν θυμαμαι καλα.Και τωρα τι κανουμε??? (ΑΠΟΡΙΑ)...

 

An katalaba kala theleis na emfaniseis ola ta tabs tou HTC Home. Ase ti registry kai bale to HTC Home Customizer kai kanta ola me afto. Exei kai alles endiaferouses epiloges.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ολα μπορουν να γινουν μ'αυτο? Εχω ηδη εγκατεστημενο ενα HTC Home Customizer.Μου δινει εναλλακτικες μονο για την εμφανιση του ρολογιου και τα αλλα "original". Μηπως πρεπει να κατεβασω κατι αλλο για να δω ολες αυτες τις επιλογες που εχει το link που δινεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...