Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρουμε και την ακριβή ρύθμιση για τα Χανιά;

Ευχαριστώ!

 

δεν εχω καταφέρει να τη βρω:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν υπάρχει. Και δεν είναι πρόβλημα του touch αλλά του Accuweather.. :(

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Λάθος post. Sorry!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

thathela kai ego na rotiso kapoia pragmata sxetika me to touch..ekana egkatastasi to active sync ston ipologisti kai ektos apo tin proti fora pou sindethike apo tote den mporei na to ksanavrei to til.san na min to exo sindesei sto kalodio..apegkatastisa to programa kai otan prospatho na to ekgatastiso pali den ginete.

episis prospatho na sviso kapoia mp3 pou exo perasei kai otan pataw diagrafi auta den svinonte...mou vgazei minima "provlima me tin diagrafi tou arxeiou"

kai ena spastiko..otan paw na epilekso ena arxeio apo tin diaxeirisi auto anoigei automata esto kai an ego thelo na to xrisimopoiiso me allo tropo...

Link to comment
Share on other sites

thathela kai ego na rotiso kapoia pragmata sxetika me to touch..ekana egkatastasi to active sync ston ipologisti kai ektos apo tin proti fora pou sindethike apo tote den mporei na to ksanavrei to til.san na min to exo sindesei sto kalodio..apegkatastisa to programa kai otan prospatho na to ekgatastiso pali den ginete.

episis prospatho na sviso kapoia mp3 pou exo perasei kai otan pataw diagrafi auta den svinonte...mou vgazei minima "provlima me tin diagrafi tou arxeiou"

kai ena spastiko..otan paw na epilekso ena arxeio apo tin diaxeirisi auto anoigei automata esto kai an ego thelo na to xrisimopoiiso me allo tropo...

 

Κάνε ένα soft reset (πατάς στιγμιαία με τη γραφίδα στην τρύπα δεξιά από το USB, μέχρι να νιώσεις ένα απαλό κλικ). Το soft reset ισοδυναμεί με το reboot στα PC.

 

Όσο αφορά τη διαχείριση των αρχείων, όταν πατάς πάνω σε ένα αρχείο κράτα τη γραφίδα πατημένη για λίγο μέχρι να σου βγάλει ένα μενού. Αυτό είναι το λεγόμενο tap & hold και ισοδυναμεί με το δεξί κλικ στα PC.

 

Ποιο active sync χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο active sync χρησιμοποιείς;

 

kalimera..egkatestisa auto pou eixe sto sinodeutiko cd,an kai telika piga simera to proi kai pira ena adaptor gia tin karta mnimis gia na min poli asxoloume me kalodia ktlp..h ******* eine pos ton adaptor ton poulane mono paketo me alli mia karta mnimis..(enimerotika : micro sd 1 gb kai adaptor 11,99 sta media markt)

 

episis thelo na rotiso kai kati allo...gia fortisti autokinitou pou na psaxto??vasika eida sta media pos o fortistis tou motorola v3 ktlp exei to idio visma.tha kanei douleia h na koitakso gia gnisio???

episis me endiaferei na vro thiki tipou body glove giati stin douleia mou exei polles skones kai xomata opote h thiki pou eixe sto paketo den me eksipireti kai den thelo na valo auti tin adiavroxi thiki-tipou profilaktiko-pou poulane sto plaisio...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω παρει εγω,τι εννοεις "ολα καλα"?

 

 

Καλησπέρα.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε σε ποιο κατάστημα το βρήκατε γιατί το ψάχνω παντού και δεν το βρίσκω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορείτε να μου πείτε σε ποιο κατάστημα το βρήκατε γιατί το ψάχνω παντού και δεν το βρίσκω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

το εχει στο πλαισιο.:)

και μπορεις και να το δεις live.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος δικό μου παιδιά, εγώ υπέθεσα ότι δεν το πήρε από ace και εννοούσα να περιμένει για να μπορέσει να βρει την rom την ελληνική από ace.

My mistake,

Accept my apologies!

 

δεν ειναι απο ace φιλε μου:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Πλαίσιο...

Ρωτάω: -Πόσο έρχεται το touch sto πρόγραμμα 120 της Κοσμοτέ?

-362 ΕΥΡΩ μου λεει η κοπελιά και έχετε και 2 πάγια δώρο

Ωραία σκέφτομαι από μέσα μου όχι μόνο θα το πάρω φθηνότερα αλλά στην ουσιά θα πέσει και άλλο η τιμή του αφού δεν θα πληρώσω 2 εικοσιπεντάρια. Και εκεί που είμαι έτοιμος να της πω να το τυλίξει να φύγω την ρωτάω:

-Με την φορητότητα τι παίζει?

-Α έχετε κάρτοκινητό βόνταφον ε? Κρίμα δεν γίνεται να έχετε 2 πάγια δώρο γιαιτί μέχρι να εγκριθεί η σύδεση θα έχει λήξει η προσφορά (18/07)......

Έφυγα μπερδεμένος και εκνευρισμένος μου, την έδωσε γιατί είχα ψηθεί άσχημα...Και ερωτώ μήπως δεν το θέλει ο θεός να πάρω το τατσ??

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Πλαίσιο...

Ρωτάω: -Πόσο έρχεται το touch sto πρόγραμμα 120 της Κοσμοτέ?

-362 ΕΥΡΩ μου λεει η κοπελιά και έχετε και 2 πάγια δώρο

Ωραία σκέφτομαι από μέσα μου όχι μόνο θα το πάρω φθηνότερα αλλά στην ουσιά θα πέσει και άλλο η τιμή του αφού δεν θα πληρώσω 2 εικοσιπεντάρια. Και εκεί που είμαι έτοιμος να της πω να το τυλίξει να φύγω την ρωτάω:

-Με την φορητότητα τι παίζει?

-Α έχετε κάρτοκινητό βόνταφον ε? Κρίμα δεν γίνεται να έχετε 2 πάγια δώρο γιαιτί μέχρι να εγκριθεί η σύδεση θα έχει λήξει η προσφορά (18/07)......

Έφυγα μπερδεμένος και εκνευρισμένος μου, την έδωσε γιατί είχα ψηθεί άσχημα...Και ερωτώ μήπως δεν το θέλει ο θεός να πάρω το τατσ??

 

Eχεις ρωτησει εαν μετατρεψεις το καρτοκινητο σου σε συνδεση vodafone-300 λεπτα ας πουμε- ποσο θα σου κατεβει?γιατι εχω την εντυπωση οτι πανω κατω τα ιδια θα ειναι!Ρωτησε το παντως δεν χανεις τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε και την ακριβή ρύθμιση για τα Χανιά;

Ευχαριστώ!

Καλησπερα φιλε μου και συνπολιτη :)

Το δοκιμασα για χανια και δεν δουλευει. Δεν ειναι προβλημα του touch αλλα του accuweather Που εχει μεν τα χανια αλλα δεν τα υποστηριζει ακομα για liveupdate :)

Με την επομενη αναβαθμιση νομιζω θα περασουν και αλλες πολεις. Οποτε στην αναμονη για τα χανια οπως κι'εγω :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Eχεις ρωτησει εαν μετατρεψεις το καρτοκινητο σου σε συνδεση vodafone-300 λεπτα ας πουμε- ποσο θα σου κατεβει?γιατι εχω την εντυπωση οτι πανω κατω τα ιδια θα ειναι!Ρωτησε το παντως δεν χανεις τιποτα..

 

 

Το πρόγραμμα που αναφέρεις νομίζω ότι έχει πολύ πιο αριβό πάγιο από το 120 το οποίο ήδη μου φαίνεται ακριβό οπότε....

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος χρηστης του κινητου πως ειναι η ποιοτητα αναπαργωγης των τραγουδιων?Δεν εχω διαβασει ολο το φορουμ και σε οσα εχω διαβασει δεν αναφαιρεται κατι...Βασικα αυτο που ξερω μεχρι στιγμης ειναι πως εχει ενα πολλυ δυνατο ηχειο αλλα η ποιοτητα ειναι σαν να ακους απο τρανζιστορακι (?)...Αυτα τα εχω διαβασει...Αν ειναι σαν την ποιοτητα του ΗΤC p3300 (το ειχα κοιταξει σε ενα καταστημα της vodafone) τοτε δεν ειναι καθολου ασχημα...Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ευκολο να βρεις αξεσουαρ για htc...

ευχαριστω προκαταβολικα...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διαβάζω αυτό το νήμα καιρό τώρα και έχω πειστεί για τις δυνατότητες του touch. Επιπλέων το είδα από κοντα σε ένα κατάστημα πλαίσιο και μου φάνηκε εξαιρετικό. Αν το πάρω θα είναι το πρώτο μου ppc, μέχρι τώρα είχα το qtek 8020 και το 8500. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν με το touch μπορώ να συνδέομαι εύκολα wireless (με wifi router) στο internet χωρίς να πληρώνω στην εταιρεία για gprs και ποιος είναι ο ποιο εύκολος τρόπος να έχω gps. Πρέπει να αγοράσω κάτι και τί; Ζητώ συγνώμη αν οι ερωτήσεις που έκανα είναι αφελείς αλλά δεν έχω ασχοληθεί άλλη φορά με τα παραπάνω και δεν έχω εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Πλαίσιο...

Ρωτάω: -Πόσο έρχεται το touch sto πρόγραμμα 120 της Κοσμοτέ?

-362 ΕΥΡΩ μου λεει η κοπελιά και έχετε και 2 πάγια δώρο

Ωραία σκέφτομαι από μέσα μου όχι μόνο θα το πάρω φθηνότερα αλλά στην ουσιά θα πέσει και άλλο η τιμή του αφού δεν θα πληρώσω 2 εικοσιπεντάρια. Και εκεί που είμαι έτοιμος να της πω να το τυλίξει να φύγω την ρωτάω:

-Με την φορητότητα τι παίζει?

-Α έχετε κάρτοκινητό βόνταφον ε? Κρίμα δεν γίνεται να έχετε 2 πάγια δώρο γιαιτί μέχρι να εγκριθεί η σύδεση θα έχει λήξει η προσφορά (18/07)......

Έφυγα μπερδεμένος και εκνευρισμένος μου, την έδωσε γιατί είχα ψηθεί άσχημα...Και ερωτώ μήπως δεν το θέλει ο θεός να πάρω το τατσ??

 

Ξεπερνάω το ότι χάνω τα δύο πάγια δώρο, παίρνω την ταυτότητα και το φύλλο απόδοσης ΑΦΜ και πάω πάλι στο Πλαίσιο. Χαζεύω για άλλη μια φορά το μηχάνημα και λέω στη κοπελιά να αρχίσουμε τη διαδικασία. Και εκεί που είχα αρχίσει να φαντασιωνομαι για το πως θα περάσω το απόγευμα μου σκαλίζοντας το νέο μου πι ντι ει τσουπ πετάχτηκε!!

-Α ξέρετε δεν θα γίνει δεκτό αυτο το φύλλο απόδοσης του ΑΦΜ γιατί είναι παλαιότερο των 2 ετών και δεν θατο δεχθεί ΚΟΣΜΟΤΕ!!!

(πρώτοι καπνοι θυμού και απογοήτευσης...)

- Αλλά μην σας νοιάζει μου το φέρνετε αύριο μεθαύριο γιατί ούτως ή άλλως η διαδικασία έγκρισης θα πάρει 4-5 μέρες οπότε και θα πάρετε το κινητό σας.(δεύτεροι καπνοί πολύ πιο έντονοι)

-Ορίστε????? Δν θα μου δώσεις τώρα το κινητό???

-Α όχι καλέ....Η ΚΟΣΜΟΤΕ δίνει την επιδότηση μετά την έγκριση της σύνδεσης''

Έχω μείνει άναυδος να την κοιτάω και να με κοιτάει. Μαζεύω τα κομμάτια μου και φεύγω.

 

Και ξαναρωτάω μήπως δεν το θέλει ο θεός να πάρω αυτό το μηχάνημα και μου στέλνει μηνύματα?:blink: :wacko: :confused:

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξεπερνάω το ότι χάνω τα δύο πάγια δώρο, παίρνω την ταυτότητα και το φύλλο απόδοσης ΑΦΜ και πάω πάλι στο Πλαίσιο. Χαζεύω για άλλη μια φορά το μηχάνημα και λέω στη κοπελιά να αρχίσουμε τη διαδικασία. Και εκεί που είχα αρχίσει να φαντασιωνομαι για το πως θα περάσω το απόγευμα μου σκαλίζοντας το νέο μου πι ντι ει τσουπ πετάχτηκε!!

-Α ξέρετε δεν θα γίνει δεκτό αυτο το φύλλο απόδοσης του ΑΦΜ γιατί είναι παλαιότερο των 2 ετών και δεν θατο δεχθεί ΚΟΣΜΟΤΕ!!!

(πρώτοι καπνοι θυμού και απογοήτευσης...)

- Αλλά μην σας νοιάζει μου το φέρνετε αύριο μεθαύριο γιατί ούτως ή άλλως η διαδικασία έγκρισης θα πάρει 4-5 μέρες οπότε και θα πάρετε το κινητό σας.(δεύτεροι καπνοί πολύ πιο έντονοι)

-Ορίστε????? Δν θα μου δώσεις τώρα το κινητό???

-Α όχι καλέ....Η ΚΟΣΜΟΤΕ δίνει την επιδότηση μετά την έγκριση της σύνδεσης''

Έχω μείνει άναυδος να την κοιτάω και να με κοιτάει. Μαζεύω τα κομμάτια μου και φεύγω.

 

Και ξαναρωτάω μήπως δεν το θέλει ο θεός να πάρω αυτό το μηχάνημα και μου στέλνει μηνύματα?:blink: :wacko: :confused:

 

Φίλε wilmott αυτή είναι η στανταρντ διαδικασία για απόκτηση κινητού μέσω επιδοτήσεων κλπ κλπ. Ο μόνος τρόπος για να πάρεις το μηχάνημα "ατάκα και επί τόπου" είναι να το αγοράσεις τοις μετρητοίς. Αν λοιπόν έχεις την υπομονή περιμένεις μια εβδομάδα και γλυτώνεις τα 150ευρώ που είναι να γλυτώσεις, ειδάλως κάνεις αυτό που έκανα και εγώ μια και δεν είχα την υπομονή... :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλω πλέον να περάσω σε συμβόλαιο καθώς έχουν διαφοροποιηθεί οι ανάγκες μου και παρεπιπτόντως αφού έχει αρκετά καλή επιδότηση είπα να πάρω και το μηχανάκι που ζαχάρωνα από καιρό...
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ευκολο να βρεις αξεσουαρ για htc...

ευχαριστω προκαταβολικα...!

 

Το να βρεις αξεσουάρ για το touch δεν είναι εύκολο με την έννοια: πηγαίνω στο μαγαζί το βλέπω, το δοκιμάζω και αποφασίζω.

 

Κατά τα άλλα υπάρχουν αξεσουάρ που μπορείς να παραγγείλεις online.

Παραδειγματικά αναφέρω:

 

http://www.gpsforless.co.uk

http://www.inkino.co.uk

http://www.clove.co.uk

 

Τα μεταφορικά δεν είναι λίγα αλλά ούτε και εξωπραγματικά, γύρω στα δέκα με είκοσι ευρώ.

Ο χρόνος παράδοσης είναι γύρω στη εβδομάδα ίσως και λιγότερο (μια παραγγελία από το gpsforless είχε φτάσει σε τέσσερις μέρες!)

Να προσέξεις ότι οι τιμές δίνονται σε αγγλικές λίρες, οπότε να έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει να πολλαπλασιάσεις με 1,5 περίπου για να βρεις την τιμή σε ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διαβάζω αυτό το νήμα καιρό τώρα και έχω πειστεί για τις δυνατότητες του touch. Επιπλέων το είδα από κοντα σε ένα κατάστημα πλαίσιο και μου φάνηκε εξαιρετικό. Αν το πάρω θα είναι το πρώτο μου ppc, μέχρι τώρα είχα το qtek 8020 και το 8500. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν με το touch μπορώ να συνδέομαι εύκολα wireless (με wifi router) στο internet χωρίς να πληρώνω στην εταιρεία για gprs και ποιος είναι ο ποιο εύκολος τρόπος να έχω gps. Πρέπει να αγοράσω κάτι και τί; Ζητώ συγνώμη αν οι ερωτήσεις που έκανα είναι αφελείς αλλά δεν έχω ασχοληθεί άλλη φορά με τα παραπάνω και δεν έχω εικόνα.

 

Καλησπερα φιλε,να συνδεθεις μεσω wifi ειναι ευκολο εφοσον εχεις στον υπολογιστη σου wifi-router,για το gps πρεπει να αγορασεις ενα εξωτερικο gps και το touch εχει ηδη επιλογη για να συνδεθουν μεταξυ τους μεσω bluetooth!η επιλογη ειναι δικη σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προτιμώ τη σιλικόνη γιατί και το κινητό είναι πιο προσβάσιμο αλλά και απορροφά τους κραδασμούς λόγω ελαστικότητας. Από βάσεις για αυτοκίνητο κτλ έχετε βρει τίποτα?
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

και αυτη ειναι πολυ ωραια!

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=151491&asource=149251 :)

 

Σαν πολλούτσικα όμως τα 60ευρώ

 

Εγώ πάλι προτιμώ τη σιλικόνη γιατί και το κινητό είναι πιο προσβάσιμο αλλά και απορροφά τους κραδασμούς λόγω ελαστικότητας. Από βάσεις για αυτοκίνητο κτλ έχετε βρει τίποτα?

 

Αυτό είναι το σχετικά εύκολο μια που δεν είναι απαραίτητο να είναι ειδική η βάση για το touch. Καλή "καρέκλα" έχει στα multirama, ενώ ωραίο βραχίονα είχε στα radioshack, τα όμως έχουν κλείσει. Εννοείται ότι τα προηγούμενα είναι σετάκια βραχίονα με καρέκλα από τα οποία έκανα ένα συνδυασμό των καλύτερων μερών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...