Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den exi elinika auto to pc.

 

ime ipopsifios agorastis tou Touch

 

ida ena video me ena modded rom

http://youtube.com/watch?v=UqPlxNxmxCw

 

to exi dokimasi kanis auti ti rom?doulevi sosta?axigi na ti perasis se sxesi me tin original ekdosi?

 

eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτό δεν έχει να κάνει με modded ROM. Μπορείς και εσύ να το κάνεις σε οποιαδήποτε ROM εάν αλλάξεις theme και βάλεις το HTC Home Customizer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ψηθεί να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Με προβληματίζουν 2 πράγματα μόνο τα οποία πιθανότατα έχουν απαντηθεί πολλές φορές αλλά δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

Ρώτησα σήμερα και μου είπαν ότι υποστηρίζει μέχρι 2gb μνήμης. Ισχύει αυτό;

 

Ο σημαντικότερος λόγος που το θέλω είναι για να μειώσω τις συσκευές που κουβαλάω κάθε μέρα βλ. κινητό & ipod. Γι'αυτό θα ήθελα τουλάχιστον 8 gb. Μου είπε ένας πωλητής ότι μπορείς να βάλεις παραπάνω αλλά ενδέχεται να κολλάει.

 

Ισχύει;

 

Και κάτι άλλο. Αν υποθέσουμε ότι μπορώ να βάλω μεγάλη μνήμη χωρίς προβλήματα, από ποιότητα ήχου τι λέει; Δε ζητάω να συναγωνίζεται το ipod αλλά έχει ας πούμε ποιότητα στα επίπεδα ενός ericsson;

 

Τέλος, τι άλλες επιλογές έχω από κινητά τέτοιου στυλ που να υποστηρίζουν μεγάλη χωρητικότητα; Μπάτζετ γύρω στα 500 ευρώ maximum.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει 4 γιγα, ολα καλα.

οσο για ποιοτητα ηχου, καλη μου φαινεται αλλα δεν εχω δοκιμασει αυτα που αναφερεις για συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Χμ όταν λες όλα καλά εννοείς ότι δεν είχες κανένα απολύτως πρόβλημα ή "σε γενικές γραμμές καλά";

 

Σόρρυ για το πρήξιμο αλλά ******* δεν είναι να δώω 400 ευρώ + την κάρτα και να μη κάνω τη δουλειά μου; :confused:

 

Επειδή αν πάρω κάρτα θα πάρω την 8άρα, παίζει να συναντήσω προβλήματα που δε θα είχε μια 4gb;

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει 4 γιγα, ολα καλα.

οσο για ποιοτητα ηχου, καλη μου φαινεται αλλα δεν εχω δοκιμασει αυτα που αναφερεις για συγκριση.

 

Ποια κάρτα έχεις βάλει? Μπορεις να μας δώσεις λεπτομέριες... Αυτή θα κάνει ας πούμε? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569381

 

Χρειάζεται software για να αναγνωρίζει το SDHC?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με 4GB παιζει μια χαρά. SDHC αναγνωρίζει από μόνο του, δε χρειάζεται κάποια ρύθμιση. Εγώ έχω αυτή του eshop στο από πάνω ποστ.

 

Ο ήχος είναι μέτριος προς χάλια αρχικά, χωρις μπάσσο και με ψιλοχαμένα μεσαία. Τα ακουστικά της συσκευασίας είναι κάλα μόνο για... hands free. Για να ακούσεις μουσική, απαραίτητα θες τον αντάπτορα που από το miniUSB του σου δίνει 3,5" jack (ebay, 3 euros). Οπότε και βάζεις άλλα ακουστικά και παίζεις πλεόν σε επίπεδα περίπου SonyEricsson κλπ. Για καθημερινή χρήση είναι μια χαρά πάντως, αρκεί όπως είπα να βάλεις άλλα ακουστικά!!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569101

αυτη εχω βαλει, και δεν εχω κανενα προβλημα στο κινητο, εκτος του οτι το δικο μου μονο card reader δεν τη διαβαζει. Αν και μου ανεφεραν οτι υπαρχουν και πιο γρηγορες (2 σελιδες πιο πισω).

Φιλε, πριν εγω δωσω τα 400, διαβασα και τις 70 (τοτε) σελιδες του θεματος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.. Μαλλον αυριο πρωι θα παω να παρω το touch απο το ΠΛΑΙΣΙΟ και θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος:

 

1. αν το εχουν με ελληνικα windows στο πλαισιο

2. αν θα φαινεται απο την εξωτερικη συσκευασια η γλωσσα των windows..

 

Το ρωταω αυτο γιατι διαβασα εδω οτι για παραδειγμα το κωδικο του μοντελου (3452) δε τον αναφερει στο κουτι.. (αν και απ'οτι γραφουν οι περισσοτεροι εδω, στο πλαισιο εχουν μονο το 3452)..

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.. Μαλλον αυριο πρωι θα παω να παρω το touch απο το ΠΛΑΙΣΙΟ και θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος:

 

1. αν το εχουν με ελληνικα windows στο πλαισιο

2. αν θα φαινεται απο την εξωτερικη συσκευασια η γλωσσα των windows..

 

Το ρωταω αυτο γιατι διαβασα εδω οτι για παραδειγμα το κωδικο του μοντελου (3452) δε τον αναφερει στο κουτι.. (αν και απ'οτι γραφουν οι περισσοτεροι εδω, στο πλαισιο εχουν μονο το 3452)..

 

ευχαριστω..

 

Επειδή το πήρα την Τετάρτη που μας πέρασε απο το Πλαίσιο απαντώ:

 

1. ναι ελληνικά windows έχει. Όταν το ανοίξεις για πρώτη φορά όμως θα είναι γυρισμένο στα αγγλικά.

 

2. από την απάντηση στο 1 καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει λόγος.

 

και τέλος ο κωδικός αναφέρεται στο κουτί, στο πίσω μέρος του κουτιού γράφει: HTC P3450/3452 EU B (για το δικό μου) που σημαίνει ότι είναι το 3452.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

thanxx elefa!

αρα εφυγα για πλαισιο! 2 χρονια με το Ν80 καλα ηταν..

Δε μπορω να χωνεψω βεβαια την ελλειψη ραδιοφωνου που το χρησιμοποιουσα αρκετα αλλα το touch φαινεται τελειο..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε μπορω να χωνεψω βεβαια την ελλειψη ραδιοφωνου που το χρησιμοποιουσα αρκετα αλλα το touch φαινεται τελειο..

 

Εάν σου είναι τόσο απαραίτητο το FM Radio, το HTC Touch Cruise τα αξίζει τα παραπάνω χρήματα που θα δώσεις εάν αποφασίσεις να το πάρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί αρκετοί λέτε ότι ο ήχος δεν είναι καλός,εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος.μια χαρά ακουω μουσική και με τα handsfree αλλά και σε speaker.η ποιότητα είναι παρα πολύ καλή και ακούγεται δυνατά.

το έχω συγκρίνει και με άλλες συσκευές που είχα και μπορώ να πώ ότι το touch έχει την καλύτερη απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε , όταν μιλάω στο τηλέφωνο , να μην ακούω τις εισερχόμενες κλήσεις ( αυτό το τουτ τουτ).

 

Οποιος με καλεί όταν είναι κατηλλειμένο να ακούει αμέσως το σήμα κατηλλειμένου.

 

Με έχει εκνευρίσει..

 

Είναι ρύθμιση κινητού ή παροχέα;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το κινητό τελικά. Μια χαρά ήχο έχει, του λείπουν τα μπάσα αλλά όχι τόσο ώστε να καταντάει ενοχλητικό. EQ δεν έχει ο media player; Υπάρχει κάνας άλλος Player που έχει;

 

Βρήκα μια κάρτα SANDISK 8GB SDHC η οποία λέει υποστηρίζει το htc touch. Παίζει να έχω πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, σας αγαπώ όλους κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως γίνετε , όταν μιλάω στο τηλέφωνο , να μην ακούω τις εισερχόμενες κλήσεις ( αυτό το τουτ τουτ).

 

Οποιος με καλεί όταν είναι κατηλλειμένο να ακούει αμέσως το σήμα κατηλλειμένου.

 

Με έχει εκνευρίσει..

 

Είναι ρύθμιση κινητού ή παροχέα;

 

Nai... apenergopoise tin anamoni klisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πήρα το κινητό τελικά. Μια χαρά ήχο έχει, του λείπουν τα μπάσα αλλά όχι τόσο ώστε να καταντάει ενοχλητικό. EQ δεν έχει ο media player;

 

Dokimase to SRS WOW HD. Se orismenes syskeves exei paratirithei simantiki beltiwsi tou ixou.

 

Βρήκα μια κάρτα SANDISK 8GB SDHC η οποία λέει υποστηρίζει το htc touch. Παίζει να έχω πρόβλημα;

 

Logika de tha exeis kanena problima.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θενξ :)

 

Μια χαρά κινητό μου φαίνεται, είναι και πανέμορφο, τώρα οι λεπτομέρειες δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, είμαι λίγο βλάχος στο θέμα των κινητών έτσι κι αλλίως.

 

Έβαλα ένα βίντεο mp4 και χάνει μπολικά frames. Έχει γενικά πρόβλημα με τα video το συγκεκριμένο κινητό ή απλά έτυχε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλα ένα βίντεο mp4 και χάνει μπολικά frames. Έχει γενικά πρόβλημα με τα video το συγκεκριμένο κινητό ή απλά έτυχε;

 

Analoga ta video, tin poiotita, tin analysi, to format tous ktl. Se genikes grammes se aftes oi syskeves to multimedia kommati den einai kai to dynato tous simeio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Start --> Settings --> Phone --> Services (tab) --> Epilegeis "Call Waiting" patas to "Get Settings..." kai sto parathyro pou tha sou bgalei epelekse na mi se kanei notify.

 

(Ean exeis elliniko menou... kane ti metafrasi)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Start --> Settings --> Phone --> Services (tab) --> Epilegeis "Call Waiting" patas to "Get Settings..." kai sto parathyro pou tha sou bgalei epelekse na mi se kanei notify.

 

(Ean exeis elliniko menou... kane ti metafrasi)

 

ευχαριστώ φίλε ,

να'σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

gia se olous kai na odigite prosektika to pasxa kai panta me zoni..

 

min ginoume ligoteri......

 

loipon exo to htc touch kai psaxno na balo to kainourgio windows mobile 6.1

auto pou exo einai polli mapa ase pou troei oli ti mnimi einai pou einai ligoi.

episis to problima mou einai oti den ksero agglika kai eidika me auto to xda den bgazo akri.

 

thanks

kai kales giortes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...