Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχην Κωστη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ φιλε μου και να χαιρεσαι την γιορτη σου :)

 

ειμαστε πολυ γαιδουρια που σε ξεχασαμε:(

 

τωρα για την ρομ

 

ειναι γρηγορη και αμεση.

 

απο εκει και μετα βρηκα κατι που δεν μου αρεσε στην νεα εκδοση threaded sms που κατι δεν παει καλα στον λογ/σμο των μειλ.:O επιφυλλασομαι..

 

wifi-bl οκ

καμερα παλι αργη αλλα δεν περιμενα εκει κατι καλυτερο....

 

η αναπαραγωγη βιντεο στο τηλ ειναι καλυτερη αλλα δεν εχω χρονο να δοκιμασω καποιο μεγαλης αναλυσης βιντεο να δω τι κανει μιας και παω για δουλεια σε λιγο...

 

πολλα προβληματα η ,υποτιθεμενη, ιδια εκδοση, που ειχε κυκλοφορησει στους xda πριν λιγες μερες,απλα δεν υπαρχουν στην official που δοθηκε σημερα απο την htc ;)

 

κατα τα λλα ειναι νωρις ακομη για ασφαλη συμπερασματα:O

Σ' ευχαριστώ πολύ Δημήτρη, να 'σαι καλά. :)

 

Κι εγώ αντίστοιχες εντυπώσεις έχω, αλλά τα δικά σου λόγια μετράνε πολύ περισσότερο. Δεν έχω προλάβει ακόμα να σετάρω email accounts κτλ., τα είδα τα threaded SMS (πρώτη φορά δουλεύω WM6.1). Ωραία μου φάνηκαν αλλά να δουλεύουν κιόλας. :lol: Ελπίζω να παίζουν κανονικά.

 

Για το θέμα των drivers θα ξέρουμε σίγουρα απ' το xda-dev σύντομα. Θα δοκιμάσω αργότερα να παίξω 700 MB DivX στον CorePlayer να δω την ποιότητα και θα ποστάρω να σας πω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω αργότερα να παίξω 700 MB DivX στον CorePlayer να δω την ποιότητα και θα ποστάρω να σας πω.

 

You are the MAN..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο και σημαντικο για μενα bug της new official rom της htc. το skype δε λειτουργει. μπλοκαρει και ουτε ξεκιναει καν. πολυ ωραια.. συγχαρητυρια htc για ενα τοσο κραυγαλεο bug !! (και το skype το δουλευα πολυ..) και παλι τα θερμα μου συγχαρητηρια!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η νέα rom είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη από οτιδήποτε έχω βάλει στο ppc. Παρόλα αυτά απέχει αρκετά από αυτό που περίμενα.

 

Πλέον το orientation γίνεται χωρίς σπασίματα (όλη ο οθόνη ταυτόχρονα και όχι κομάτι κομάτι).

 

Τα mail σε εμένα δουλεύουν άψογα.

 

Για το skype μάλλον θα περιμένουμε νέα έκδοση

 

Επίσης το Scrolling είναι ταχύτατο!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Δημήτρη μας..

Δόκτωρα τι λες εσύ φίλε μου?

Από τα λόγια του Δημήτρη υποθέτω πως o Windows Media Player τα πάει καλύτερα..

Χρόνια πολλά φίλε μου, αισθάνομαι κι εγώ άσχημα που δε σου ευχήθηκα προχτές αλλά έλειπα και μόλις πριν από λίγο γύρισα Βόλο..

Εντυπωσιακό που το ξεπαρθένιασες τόσο άμεσα με την καινούργια ρομ..

Εγώ θα προσπαθήσω να περιμένω την αντίστοιχη της ace (ή έτσι νομίζω προς το παρόν..:p)

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου και μην αισθάνεσαι καθόλου άσχημα! Τα χρόνια πολλά τα λέμε κάθε μέρα με τα μηνύματά μας. :)

 

Μέχρι στιγμής θετικές οι εντυπώσεις, νομίζω αξίζει σαν update και γενικά μου φαίνεται πιο νευρικό και άμεσο. Αλλά είναι νωρίς ακόμα. Αυτό που λίγο με ανησυχεί είναι το θέμα της (α)συμβατότητας με εφαρμογές. Θα δείξει.

 

Σε λιγάκι θα δοκιμάσω με τον CorePlayer να παίξω κανονικό 700MB DivX να δούμε τι ψάρια πιάνει... :D

 

Stay tuned!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και απο μένα.

 

μου φαίνεται θα γυρίσω πίσω σε 6.0 όπως πάει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

@aby, Tna

 

Παιδιά αυτό που φοβάμαι είναι μήπως παίζει μία νέα πολιτική των εταιριών να μην υποστηρίζουν voip εφαρμογές (όπωε το skype) τα ppc.

Η Lg πρωτοστάτησε σ'αυτό με το KS20.. (το πήρα στη γυναίκα μου δώρο βασικά για να μιλάμε μέσω skype εύκολα μια και λείπει συχνά εξωτερικό και τον ήπιαμε..)

Ελπίζω να ΄παραμείνουν φοβίες και τίποτε άλλο..

 

@ σε όλους όσους έβαλαν την καινούργια ρομ..

Παιδιά τι περιβάλλον χρησιμοποιεί? Το γνωστό κλασσικό HTC του κάιζερ, ή χρησιμοποιεί κύβο? (δε ρωτάω αν χρησιμοποιεί το 3D περιβάλλον του Diamond.. ούτε στα καλύτερά μου όνειρα φαντάζομαι..:))

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η νέα rom είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη από οτιδήποτε έχω βάλει στο ppc. Παρόλα αυτά απέχει αρκετά από αυτό που περίμενα.

 

Πλέον το orientation γίνεται χωρίς σπασίματα (όλη ο οθόνη ταυτόχρονα και όχι κομάτι κομάτι).

 

Τα mail σε εμένα δουλεύουν άψογα.

 

Για το skype μάλλον θα περιμένουμε νέα έκδοση

Μα για το skype εχει βγει νεα εκδοση 9-05-08. ουτε η παλια ουτε η νεα λειτουργει. εγω πιστευω ειναι bug.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω. Αλλά δε νομίζω πως είχαν στα χέρια τους τα 6.1... Σίγουρα θα βρουν κάτι

 

Το περιβάλλον είναι το ίδιο με τα 6

Δεν υπάρχει καμία διαφορά πέραν των threaded sms.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω. Αλλά δε νομίζω πως είχαν στα χέρια τους τα 6.1... Σίγουρα θα βρουν κάτι

 

Το περιβάλλον είναι το ίδιο με τα 6

Δεν υπάρχει καμία διαφορά πέραν των threaded sms.

 

εγώ γιατί θυμάμαι threaded sms και στα 6.0? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε...

 

Λοιπόν σχετικά με τα video: Ο media player πλέον παίζει όπως πριν ο coreplayer. Μην περιμένετε κάτι άλλο όμως. Drivers ΔΕΝ υπάρχουν

 

Η κάμερα είναι λιγάκι πιο γρήγορη από πριν πιθανά λόγω καλύτερης διαχείρησης των γραφικών αλλά παραμένει μέτρια και αργή

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα τα ελληνικα απο την ace ;)

 

Επειδη εχω μπερδευτει, οταν η ace βγαλει τα ελληνικα θα πρεπει να εχω ηδη περασμενη την ρομ που κατεβασα απο το site της htc? H αυτο που θα βγαλει θα ειναι ρομ+ελληνικα μαζι κ οχι ενα απλο patch?Με λιγα λογια περναω τωρα τη νεα ρομ κ τα ελληνικα την δευτερα? Ρωτησα κ στο site της ace αλλα δεν βλεπω κινητικοτητα εκει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Περνάς τώρα την rom και μετά τα ελληνικά. Λογικά όμως θα χρειαστείς hard reset μετά την εγκατάσταση των ελληνικών.

 

Σημείωση. Το Igo δεν παίζει οπότε αν το χρησιμοποιείς... περίμενε για κάποιο patch

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Περνάς τώρα την rom και μετά τα ελληνικά. Λογικά όμως θα χρειαστείς hard reset μετά την εγκατάσταση των ελληνικών.

 

Σημείωση. Το Igo δεν παίζει οπότε αν το χρησιμοποιείς... περίμενε για κάποιο patch

 

Το IGo το 8 θα παίζει για τα 6.1

Και πάλι είδωμεν..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κανένα δικό σου αρχείο για smartdialing; Ποια ROM φοράς;

 

Φοραω την μαμισια ρομ της ace, δεν εχω βάλει αλλο smartdialing μου φαίνεται κουφό αλλα έτσι είναι κάνω και τηηνδουλεία μου με το αντιστοιχο των windows mob αλλα με εκνευρίζει οταν κατι δεν δουλέυει οποως θέλω εγω!

Τωρα το ανακάληψα, αν ειμαι σε flight mode δουλευει κανονικά ενω μολις κανω register σην cosmote κολάει, μηπως φταιει το γεγονος οτι δεν μπορεσα να κάνω μια σωστη επαναφορα μετα απο hard reset (μου κόλαγε το update της ace οπότε μπηκα σε αγγλικο μενου και εκανα εγκατασταση ενα ενα τα αρχεια της ace διοτι ενω γινοταν συνδεση με την cosmote, μετα μου εβγαζε οτι δεν βρεθηκαν οι πληροφοριες του παροχου και με πηγαινε στις ρυθμισεις για τις συνδεσεις)

Εσεις οταν φλασαρετε ρομ ασχετες, τις ρυθμισεις για τα δικτυα της ελλαδας πως τα περνατε αφου στο connection setup δεν υπάρχει η ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

@ σε όλους όσους έβαλαν την καινούργια ρομ..

Παιδιά τι περιβάλλον χρησιμοποιεί? Το γνωστό κλασσικό HTC του κάιζερ, ή χρησιμοποιεί κύβο? (δε ρωτάω αν χρησιμοποιεί το 3D περιβάλλον του Diamond.. ούτε στα καλύτερά μου όνειρα φαντάζομαι..:))

Βασικά σχεδόν δεν καταλαβαίνεις διαφορά με την 6.0. Όλα είναι τα ίδια όπως τα ξέρεις εκτός από τα threaded SMS, τη διαφορετική boot screen (μου άρεσε πιο πολύ η παλιά) και κάτι καινούρια εικονιδιάκια στα Settings που μάλλον άχρηστα είναι. Ομολογώ πως δεν περίμενα τέτοια ομοιότητα με τα 6.0. Οι διαφορές μάλλον είναι στα ενδότερα και δεν φαίνονται άμεσα. Επίσης είναι ενημερωμένες οι εκδόσεις HTC s/w (π.χ. camera s/w) οπότε λογικά θα δουλεύουν καλύτερα, διορθωμένα bugs κτλ.

 

Επανέρχομαι με το video test...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

Επανέρχομαι με το video test...

 

Can't wait!!

Χρησιμοποίησε ένα απαιτητικό 720χ576..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Περνάς τώρα την rom και μετά τα ελληνικά. Λογικά όμως θα χρειαστείς hard reset μετά την εγκατάσταση των ελληνικών.

 

Σημείωση. Το Igo δεν παίζει οπότε αν το χρησιμοποιείς... περίμενε για κάποιο patch

 

Ok ευχαριστω για την απαντηση. Οποτε λογικα θα περιμενω μεχρι δευτερα για να μην κανω 2 φορες hard reset.. το Igo δεν το χρησιμοποιω οποτε κανενα προβλημα!

Δοκτωρ αναμενουμε το τεστ!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS περασα το εορτολογιο στη νεα rom και απο τοτε μου κανει ολο επανεκινησεις χωρις να προλαβαινω να μπω στην εναρξη. hard reset πως του κανω με σβηστη συσκευη?? υπαρχει τροπος?? του εβγαλα και μπαταρια αλλα τιποτα. αυτο συνεχιζει επανεκινησεις! hard reset πως αλλειως του κανω με σβηστο??
Link to comment
Share on other sites

Για hard reset πάτα τα δυο soft keys και κάνε soft reset. Κρατάς πατημένα τα soft keys (ειναι τα ενδιάμεσα του πράσινου και κόκκινου που έχου την πάυλα - ) και αφήνει το reset.

 

κατόπιν όταν σου υποδείξει το σύστημα πατάς το πράσινο κουμπάκι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS περασα το εορτολογιο στη νεα rom και απο τοτε μου κανει ολο επανεκινησεις χωρις να προλαβαινω να μπω στην εναρξη. hard reset πως του κανω με σβηστη συσκευη?? υπαρχει τροπος?? του εβγαλα και μπαταρια αλλα τιποτα. αυτο συνεχιζει επανεκινησεις! hard reset πως αλλειως του κανω με σβηστο??

 

Κρίμα..:(

Εορτολόγια και skype είναι τα musthaves μου.. Τα χρησιμοποιώ καθημερινά..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Για hard reset πάτα τα δυο soft keys και κάνε soft reset. Κρατάς πατημένα τα soft keys (ειναι τα ενδιάμεσα του πράσινου και κόκκινου που έχου την πάυλα - ) και αφήνει το reset.

 

κατόπιν όταν σου υποδείξει το σύστημα πατάς το πράσινο κουμπάκι

μονο πατημενα τα 2 τα soft keys ? τα κραταω πατημενα αλλα συνεχιζει και μενει νεκρο.. τι δε κανω σωστα ??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑτημένα τα σοφτ keys και ταυτόχρονα βάλε την γραφίδα για να κάνεις softreset. Κράτα τα soft πατημένα και άσε την γραφίδα μετα από 2 sec
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑτημένα τα σοφτ keys και ταυτόχρονα βάλε την γραφίδα για να κάνεις softreset. Κράτα τα soft πατημένα και άσε την γραφίδα μετα από 2 sec

Αυτο εκανα πολλες φορες.. παει δε το γλυτονει το service.. ανοιγει μονο απο το power button αλλα μολις το ανοιγω δε σταματαει τις επανεκινησεις.. καμια αλλη βοηθεια ευπροσδεκτη παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα πολλες φορες.. παει δε το γλυτονει το service.. ανοιγει μονο απο το power button αλλα μολις το ανοιγω δε σταματαει τις επανεκινησεις.. καμια αλλη βοηθεια ευπροσδεκτη παιδια...

δες αυτό, αλλά ρίξε πολύυυ διάβασμα τόσο σε αυτό το thread όσο και σε άλλα που αναφέρονται στο ίδιο πρόγραμμα (για το kaiser, γιατί για άλλα κινητά είναι άλλες οι κατάλληλες επιλογές) πριν προβείς σε μια τόσο low-level κίνηση.

 

αλλά εφόσον το έπαθες με official rom, ίσως και να μην αξίζει τον κόπο να το ρισκάρεις τόσο πολύ, απ τη στιγμή που μπορείς να το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...