Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για να έχεις πρόσβαση στις αγγελίες του myphone.gr πρέπει να είσαι ενεργό μέλος για τουλάχιστον 100 μέρες με τουλάχιστον 150 post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μετά απο την περιπέτεια του καισερ στις περσυνές φωτιές μόλις χθές δέχτηκε τις πλαστικές επεμβάσεις.

 

Η εγχείρηση πήγε ο καλά, ο ασθενής δεν απεβίωσε αλλά όταν το έδεσα κατάλαβα ένα μικρό πρόβλημα.

 

Όταν το ανοιγοκλείνω δεν γυρνάει η οθόνη. Θυμάμαι κάτι επαφές που βρήκα όταν άλλαζα τα πλαστικά αλλά θα ήθελα βοήθεια να εντοπίσω ποιές ακριβώς ευθυνονται για το orientation της οθόνης ώστε άμα δεν είναι μεγάλος κόπος να το ξανανοίξω.

 

Στο μηχανάκι αλλάχτηκε η οθόνη ( είχε πάρει νερό απο την πυρόσβεση) τα πλαστικά ( είχαν λιώσει απο τις θερμοκρασίες ) και το εξωτερικό ηχείο ( αυτό είχε πεθάνει προ πολλού.)

 

Βοηθήστε με να εντοπίσω γιατί έχω τόσο κουραστεί ( με το συγκεκριμένο κινητό και τις επισκευές του )που θα ήθελα να το πάω στην ace να ξεμπερδευω.....!

 

Επίσης άν ξέρετε κανα φθηνό άλλα καλό μάστορα να επιληφθεί ευχαρίστως να ακούσω.

 

Να στε καλά....!

 

 

υγ. πολύ χάρηκα που ξαναείδα τον έρωτα μου να πέρνει μπρος.....:D

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί που δίνω εδώ δεν μπορούν να σε βοηθήσουν;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2996050#post2996050

 

τους έχω αυτούς τους οδηγούς και απο όσο έχω κοιτάξει κανένας δεν λέει πιο απο τα ελάσματα είναι υπευθυνο για τι ....!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάπως κατάφερα να εξαφανίσω από το start-->programs τον φάκελο παιχνίδια και δε μπορώ να τον εμφανίσω,αλλά αν πάω από file explorer --->windows/start menu/programs το βλέπω κανονικά..Ξέρετε πώς μπορώ να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω βάλει την hyperdragon IV Mega η οποία είναι φανταστική κατά τα άλλα και με απίστευτη εμφάνιση αλλά δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω το on screen πληκτρολόγιο (μου βγάζει πάντα το δικό του που είναι αγγλικό και δεν μπορώ να γράψω ελληνικά). Δοκίμασα sip change αλλά τίποτα. Καμιά λύση με τον registry ίσως? Help please...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες, έχω βάλει την hyperdragon IV Mega η οποία είναι φανταστική κατά τα άλλα και με απίστευτη εμφάνιση αλλά δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω το on screen πληκτρολόγιο (μου βγάζει πάντα το δικό του που είναι αγγλικό και δεν μπορώ να γράψω ελληνικά). Δοκίμασα sip change αλλά τίποτα. Καμιά λύση με τον registry ίσως? Help please...

 

Εάν δεν σου δούλεψε το sipchange δοκίμασε το Default_IM_WM5.CAB

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο document δεν σου άνοιγε και ποια είναι η λύση; Καλό είναι να αναφέρουμε και τις λύσεις εκτός από τα προβλήματα προς ενημέρωση των υπολοίπων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Tytn II με wind free2go. Το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει ότι μου στέλνουν sms και ενώ στον αποστολέα πηγαίνει αναφορά παράδοσης, εγώ δε λαμβάνω κανένα sms. Αυτό έχει συμβεί 3-4 φορές εδώ και 2 μήνες. Επίσης αυτό που με ενόχλησε τρομερά είναι το γεγονός ότι το τελευταίο 2μηνο, ενώ έχω το κινητό τα βράδια σε flight mode, έχει παρατηρηθεί ότι έχει στείλει 2 sms αργά το βράδυ στο κινητό της κοπέλας μου. Τη μία φορά είχε στείλει ένα μήνυμα γράφοντας μόνο: @@@@@, και χθες έστειλε το εξής: Αχ καληνύχτα γλυκούλι....διορθώνω... @@@@! Στο κινητό έχω WinMobile 6.5 Pro ENG CE os 5.2.23053! Τι μπορεί να συμβαίνει ρε παιδιά??? Το έχει πάθει κανείς αυτό? Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται με την unofficial rom που φοράει η συσκευή σου. Συνιστώ να περάσεις την official.

 

 

Μάλλον θα το δοκιμάσω αυτό που λες. Το περίεργο είναι ότι στο κινητό δε μπορώ καθόλου να γράψω Ελληνικά παρά μόνο Αγγλικά λόγω της rom που έχω περασμένη και το μήνυμα που έστειλε το έστειλε στα Ελληνικά!!!! Anyway, θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις και βλέπουμε...Ευχαριστώ!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται με την unofficial rom που φοράει η συσκευή σου. Συνιστώ να περάσεις την official.

 

 

Όπου και να κοιτάξω unofficial rom έχει σε διάφορα site, έχεις μήπως κανένα με το official 6.5 να μου πεις το link να το κατεβάσω και να το δοκιμάσω? Ευχαριστώ..

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπου και να κοιτάξω unofficial rom έχει σε διάφορα site, έχεις μήπως κανένα με το official 6.5 να μου πεις το link να το κατεβάσω και να το δοκιμάσω? Ευχαριστώ..

 

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=85

http://www.imobile.gr/downloads.php?do=file&id=109

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω ένα tytnII, το οποίο που παρουσίασε πρόβλημα στο 3G. Όταν ενεργοποιηθεί το 3G, η σύνδεση γίνεται για περίπου 2-3 δεύτερα και μετά χάνεται τελείως. Στο GSM λειτουργεί κανονικά.

Έψαξα για κάποιο ανάλογο θέμα αλλά δε βρήκα κάτι. Καμία ιδέα κανείς αν πρόκειται για πρόβλημα στο λογισμικό ή οφείλεται σε ελατωμματικό υλικό;

Η συσκευή έχει έθρει από εξωτερικό (αγγλία) και έχει την εργοστασιακή rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πρότεινα να κάνεις ένα hard reset και να δεις εάν εξακολουθεί το πρόβλημα χωρίς να εγκαταστήσεις τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να κάνεις ένα hard reset και να δεις εάν εξακολουθεί το πρόβλημα χωρίς να εγκαταστήσεις τίποτα.

 

Έχω κάνει και το πρόβλημα συνεχίζεται. Δοκίμασα και κάρτες άλλων εταιρειών, για να αποκλείσω πρόβλημα δικτύου ή παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντός εγγύησης; Μπορείς να το στείλεις στην ACE Hellas να το κοιτάξει.

Μήπως υπάρχει κανένα TytnII για πούλημα;

 

Γιατί νομίζω ότι δε θα λυθεί το πρόβλημα του 3G. Όσο αναφορά το service..... καλύτερα να μην αρχίσω (για το τμήμα Θεσσαλονίκης).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για θέματα αγγελιών υπάρχει αποκλειστικά το buy&sell στο οποίο έχουν πρόσβαση χρήστες με τουλάχιστον 150 post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω ένα tytnII, το οποίο που παρουσίασε πρόβλημα στο 3G. Όταν ενεργοποιηθεί το 3G, η σύνδεση γίνεται για περίπου 2-3 δεύτερα και μετά χάνεται τελείως. Στο GSM λειτουργεί κανονικά.

Έψαξα για κάποιο ανάλογο θέμα αλλά δε βρήκα κάτι. Καμία ιδέα κανείς αν πρόκειται για πρόβλημα στο λογισμικό ή οφείλεται σε ελατωμματικό υλικό;

Η συσκευή έχει έθρει από εξωτερικό (αγγλία) και έχει την εργοστασιακή rom.

 

 

Τι έχουν πάθει τελευταία τα HTC? Έχω το Tytn II και Touch Dual, που και που ενώ είναι σε sleep mode ξαφνικά ανάβει η οθόνη χωρίς να χτυπάει ο ήχος κλήσης ούτε για κάποιο μνμ ούτε προειδοποίηση για αδύναμη μπαταρία, στην αρχή δεν ήξερα το γιατί. Χθες το βράδυ το έκανε ξανά και ανακάλυψα ότι μ'έπαιρνε τηλέφωνο η αδερφή μου και σ'εκείνη καλούσε κανονικά αλλά σε μένα τίποτα, μόνο άναψε πάλι η οθόνη. Έχω στο Dual Windows 6.1 Pro CE OS 5.2.19965 Rom 2.09.405.1 Radio 1.65.28.25

Edited by sogoku23
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μήπως έχεις εγκαταστήσει κάποια μυστήρια εφαρμογή; Σίγουρα δεν είναι λογικό και το μόνο που σκέφτομαι είναι hard reset και παρατήρησε τη συμπεριφορά χωρίς να εγκαταστήσεις κάτι.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, ειδικότερα αυτές οι παλαιότερες συσκευές... το θέλουν το hard reset τους αραιά και που.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο καποια στιγμη χθες το βράδυ το κινητο αρχισε να ΣΕΡΝΕΤΑΙ, να περνάνε 30-50 δευτερα για ανα ντιδρασει σε οιαδήποτε εντολη....

 

και σημερα κολησε, εκανε 1μιση ωρα να μπουτάρει, αλλα οταν μπηκα δεν μπορουσα να απρω τηλέρωνο, να στειλω μυνημα τίποτε. μονο να πηγαινω το focus δεξια αριστερα, πανω κατω με κουμπάκι..!

 

το εκανα soft reset, και μετα απο κανα10 λεπτο μου πεταξε μαι αασπρη οθονη με μαυρα γραμματα οπου ελεγε να πατήσω το κουμπι send για να κανω Hard reset, γιατι δεν μπορει να μπουτάρει....

 

εχω ευτυχως πριν 1 μερα κανει synchronise contacts...

 

ερωτηση...

 

υπάρχει ελπίδα να συνδεθω με καποιο τρόπο για να πάρω backup τα 3 παρακάτω πράγματα:

1) SMS

2) shortucts και ρυθμισεις destinator.

3) φωτογραφιες..

 

η να κανω τηνκαρδιά μου πέτρα και να κανω το reset?

Link to comment
Share on other sites

Αν ΔΕΝ πάτησες το send και ΔΕΝ έκανες δηλαδή hard reset, δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά πράγματα να δοκιμάσεις για να bootάρει..

 

Ίσως να δοκίμαζες να αφαιρέσεις πρίν το ανοίξεις την κάρτα μνήμης και την SIM, μήπως και μπορέσει να φορτώσει...? λέω μια ιδέα.

 

Το Destinator και τις φωτογραφίες τα είχες στη μνήμη της συσκευής? Αν ναι.. ζόρικα τα πράγματα. Καλύτερα να τα έχεις στην κάρτα μνήμης ώστε ότι κ να γίνει να μην χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...