Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μήπως έχει κανείς direct link απο το Spb Plus; Στο γνωστό το μέρος έχει ανέβει ως .torrent...

 

Για δες τα pm σου ;).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παρατηρησα οτι ειναι μερικες μερες τωρα η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα κ κανει κ καποια κολληματακαι.υπαρχει περιπτωση να τρεχει στο background κατι κ να μην φαινεται;

 

Είναι το πιο πιθανό. Δεν έχεις τον HTC Task Manager για να βλέπες τι τρέχει στο background; Το πιο πιθανό είναι να οφείλεται σε κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει τελευταία. Ψάξτο λίγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πες να μην ξεκινάει όταν ανοίγεις το keyboard. και εγώ έτσι το έχω.

Απο που θα του πω να μην ξεκινάει όταν ανοίγει το πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσοχη:αυτο εχει αλλαξει κ ζηταει να εγκατασταθει το vitual pc 2007.

highway δεν ξερω αν περιλαμβανει κατι νεοτερο για σενα!

 

ξεχασα να το βαλω

2) Virtual Machine Network Driver for Microsoft Device Emulator (0.340MB)

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

 

Μπορείς σε παρακαλώ να ξαναδώσεις σωστά το link γιατι με το copy paste έβαλες και τις ... μεσα.

 

OK... το προηγούμενο link σε κάνει redirect στο σωστό. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πιο πιθανό. Δεν έχεις τον HTC Task Manager για να βλέπες τι τρέχει στο background; Το πιο πιθανό είναι να οφείλεται σε κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει τελευταία. Ψάξτο λίγο.

 

 

το εχω αλλα το μονο μου εμφανιζει μονιμα ειναι το active sync αλλα αυτο συνεβαινε νομιζω απ την αρχη!υπαρχει περιπτωση να τρεχει καποιο ακομα κ να μην μου το εμφανιζει;

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βγαλω ακρη με το emulator,δεν ξερω μηπως φταιει που στο λινκ που εβαλα πιο πριν κατεβαζει το virual pc 2007 το οποιο ομως δεν μπορω να ανοιξω απο το pc.:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα έχω παίξει. Βάζω διάφορες ROM και σχεδόν πάντα, παθαίνω το εξής: Μόλις περάσω την καινούρια ROM δεν δουλεύει το ηχείο. Ούτε κουδούνισμα τηλεφώνου, ούτε αρχεία ήχου παίζουν. Πέφτει μουγκαμάρα!!!

Που θα βρω την ελληνική ROM της ACE να την ξαναβάλω πίσω? Πείτε μου σας παρακαλώ ότι κάποιος την έχει....

Αν η ACE βγάλει κάποιο update θα μπορώ να το κατεβάσω (αφού έχω ελληνικό τηλέφωνο δικό τους) και να την περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα έχω παίξει. Βάζω διάφορες ROM και σχεδόν πάντα, παθαίνω το εξής: Μόλις περάσω την καινούρια ROM δεν δουλεύει το ηχείο. Ούτε κουδούνισμα τηλεφώνου, ούτε αρχεία ήχου παίζουν. Πέφτει μουγκαμάρα!!!

Που θα βρω την ελληνική ROM της ACE να την ξαναβάλω πίσω? Πείτε μου σας παρακαλώ ότι κάποιος την έχει....

Αν η ACE βγάλει κάποιο update θα μπορώ να το κατεβάσω (αφού έχω ελληνικό τηλέφωνο δικό τους) και να την περάσω?

 

αν διαβαζατε πριν κανετε οτιδηποτε δεν θα ειχατε προβληματα....

 

ωραια τα λινκ για τις ρομ και τα ξεκλειδωματα αλλα και τα προγραμματακια και τις εφαρμογες......αλλα κανενας δεν αφιερωνει ουτε ενα λεπτο να διαβασει και λιγο τα threads απο τις ρομ...δεν σας κινησε την περιεργεια τι να λενε ολοι αυτοι οι μ@λ#κ%ς εκει μεσα??

γιατι δεν παιρνουν και αυτοι τις ρομ και να πανε να τις βαλουνε και να μην γραφουνε μ$λ@κι%ς εκει μεσα???τσαμπα κοπος ε??

κουραστηκα να βλεπω ατομα να φωναζουν οτι εχουν προβλημα και δεν κανουν τον κοπο να ριξουν μια ματια πριν .....

 

εχεις βαλει το ραδιο 1.27.14.09 που εχει προβλημα με τους ηχους :O

 

αλλα αν διαβαζες λιγο xda δεν θα ψαχνοσουν....

 

downgrade το ραδιο σου σε 1.27.12.17 η στο 1.27.12.11 και θα ερθουν οι ηχοι σου παλι...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ζαχαράκη, ευχαριστώ πολύ.

Όμως είχα 1.27.12.11 και σχεδόν "έβλεπα" τη μπαταρία να εξαντλείται μέσα σε ελάχιστες ώρες. Χωρίς να μιλήσω καθόλου, μπαταρία καπούτ.

Έχεις δίκιο ότι δεν έφαγα τον τόπο να ψάχνω στο XDA, αν και κοίταξα αρκετά και ήμουν σίγουρος πλέον ότι έφταιγε το radio.

Αλλά είμαι υπέρ του κοινωνικού internet, αυτού που ρωτάς το συνάδελφο και σου απαντάει αυτά που ξέρει, χωρίς να πρέπει να ξανα-ανακαλύψεις τον τροχό.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ζαχαράκη, ευχαριστώ πολύ.

Όμως είχα 1.27.12.11 και σχεδόν "έβλεπα" τη μπαταρία να εξαντλείται μέσα σε ελάχιστες ώρες. Χωρίς να μιλήσω καθόλου, μπαταρία καπούτ.

Έχεις δίκιο ότι δεν έφαγα τον τόπο να ψάχνω στο XDA, αν και κοίταξα αρκετά και ήμουν σίγουρος πλέον ότι έφταιγε το radio.

Αλλά είμαι υπέρ του κοινωνικού internet, αυτού που ρωτάς το συνάδελφο και σου απαντάει αυτά που ξέρει, χωρίς να πρέπει να ξανα-ανακαλύψεις τον τροχό.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ...

 

φιλε μου συγγνωμη που τα ακουσες εσυ αλλα ειναι κατι που το κανουν πολλοι...και οι επομενοι θα κανουν τα ιδια....

 

ολοι παιρνουν τα τηλ διαβαζουν για ρομ τρελλες ταχυτητες κουφα λογισμικα και τρεχουν χωρις να το ψαξουν καν και βαζουν το 1ο που θα βρουν μπροστα τους ...

 

χωρις να διαβασουν χωρις να ελενξουν καν αν αυτο που λεει ο ταδε στο ταδε φορουμ...κανει εστω για το τηλ τους....η να ριξουν μια ματια σε μερικα ποστς αυτων που τα εχουν ηδη δοκιμασει και γραφουν στο αναλογο θεμα τις εντυπωσεις τους,τα προβληματα που τυχον προεκυψαν η οποιες δυσλειτουργιες....αν το καναν ολοι αυτο θα γλυτωναν απο πολυ κοπο και ταλαιπωρια....

 

ειλικρινα δεν τιθεται θεμα αν θελω η οχι να βοηθησω ... οι περισσοτεροι εδω που με ξερουν το ξερουν αν εχω θεληση και διαθεση να το κανω αυτο...

 

αλλα ειναι κουραστικο να βλεπω ""απελπισμενους "" να ζητανε βοηθεια γιατι εμπλεξαν ασχημα επειδη δεν εκαναν κατι απλο....

 

να αφιερωσουν 10 λεπτα απο την ζωη τους να διαβασουν λιγο πριν ξεκινησουν οτιδηποτε....:(

 

φιλικα δημητρης :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, ποια rom να βάλω; :p

 

Τελικά δεν έβαλα καμία... με τις επαφές κολλάω... είναι πολύ βολική η άλφα-βήτα...

 

Επ' ευκαιρίας, πώς βάζουμε τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και συγκεκριμένα την αυτόματη απάντηση με ακουστικά μετά από 2-3 κλήσεις σε συντόμευση με το remapsoftkey;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

 

Η ελληνική α-β που εμφανίζεται όταν πατάς συνεχόμενα το κουμπί πάνω/κάτω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, ποια rom να βάλω; :p

 

Τελικά δεν έβαλα καμία... με τις επαφές κολλάω... είναι πολύ βολική η άλφα-βήτα...

 

Επ' ευκαιρίας, πώς βάζουμε τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και συγκεκριμένα την αυτόματη απάντηση με ακουστικά μετά από 2-3 κλήσεις σε συντόμευση με το remapsoftkey;

 

η ρομ που λειτουργεί άψογα χωρίς προβλήματα είναι του helmi_c παιδιά. αυτή βάλτε.

 

- αν κατευάσεις το KaiserTweak έχει επιλογή μέσα να μην ανοίγει όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο

 

- αν βάλεις custom ρομ δεν χάνεις τίποτα. κατα 95% θα κερδίσεις μόνο. αλλά όπως είπε και ο φίλος μου ο zaharakis, διαβάζεις πρώτα εκεί που λέει Read ME! και μετά πατάς το download.

 

- άσχετο ( ρε συ Δημήτρη ο helmi ζει?)

Link to comment
Share on other sites

@drdino δυστυχώς φίλε μου δεν υπάρχει καμία windows mobile εφαρμογή για msn που να παίζει μέσω wind plus non stop. Ωστόσο υπάρχουν 2 λύσεις που μπορεί να σε καλύψουν. Η πρώτη είναι msn μέσω web messengers. Στον explorer ή opera πας στο http://www.ebuddy.com ή στο mobile.msn.com ή http://www.iloveim.com. Η δεύτερη λύση είναι msn μέσω java εφαρμογής αλλά για αυτό θα χρειαστείς έναν java emulator που να συνδέεται μέσω proxy. Το θέμα αυτό το συζητάμε στο thread για το wind plus non stop (opera mini κτλ). Μπες εδώ και θα βγάλεις άκρη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2110937#post2110937

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, στο μεταξύ είχα ξεκοκοκαλίσει το θέμα που ανέφερες και όντως δουλεύει ικανοποιητικά το ebuddy. :)

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν μέσω του site που γίνεται η δουλειά δημιουργείται κάποιο πρόβλημα ασφάλειας (να κλαπούν κωδικοί ας πούμε).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, στο μεταξύ είχα ξεκοκοκαλίσει το θέμα που ανέφερες και όντως δουλεύει ικανοποιητικά το ebuddy. :)

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν μέσω του site που γίνεται η δουλειά δημιουργείται κάποιο πρόβλημα ασφάλειας (να κλαπούν κωδικοί ας πούμε).

Κοίτα χρησιμοποιούσα το ebuddy για αρκετό καιρό και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Μου την δίνει όμως που δεν κρατάει ολόκληρο τον διάλογο (λογικό γιατί σε κάθε refresh της σελίδας θα έκανε πολύ ώρα). Οπότε χρησιμοποιώ java msn messenger μέσω του emulator και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα χρησιμοποιούσα το ebuddy για αρκετό καιρό και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Μου την δίνει όμως που δεν κρατάει ολόκληρο τον διάλογο (λογικό γιατί σε κάθε refresh της σελίδας θα έκανε πολύ ώρα). Οπότε χρησιμοποιώ java msn messenger μέσω του emulator και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

 

Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς για java;

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς για java;

Προς το παρόν βολεύομαι με το mig33. http://www.mig33.com αλλά αν ψάξεις θα βρεις και άλλα αξιόλογα... ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, να δω αν παίζει και με την πλατφόρμα java που έχει το kaiser πάνω, γιατί ως τώρα όσα java app's χρησιμοποιήσα δεν παίζανε.

 

εντιτ: ούτε αυτό παίζει. Έχει κάποιο πρόβλημα η πλατφόρμα που δίνει η htc;

Link to comment
Share on other sites

έρχεται η Stella με ραδιόφωνο ωραίο όνομα:p

 

Που είναι o zaharakis να πουλήσει το Κάιζερ και να πάρει τη Stella???:lol:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι o zaharakis να πουλήσει το Κάιζερ και να πάρει τη Stella???:lol:

 

Μπαααα!Ο Δημητρης ειναι πιστος...(για κανενα 5αμηνο ακομα):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...