Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα το θέτεις έτσι μπορείς και στο Kaiser να έχεις radio απο internet :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμα το θέτεις έτσι μπορείς και στο Kaiser να έχεις radio απο internet :)

 

και με ενα μικρο φακο και φλας στην καμερα? :worry::worry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειρωνία το μηνυματάκι? νομίζω ότι απαντήσεις σε τέτοιες ερωτήσεις μπορούν να είναι μόνο αστείες, διαφορετικά πες μου εσύ αν γίνεται με κάποια rom ή software να αποκτήσω GPS στο παλιό μου S100.

 

Εσύ είσαι expert user και τα ξέρεις, ο φίλος που ρώτησε όχι. Πιθανό να μπερδεύτηκε από το gsm radio που διαβάζει και νόμιζε ότι είναι ραδιόφωνο, ή από το 3600 που με μία καινούργια ρομ απέκτησε GPS, αλλά δικαιολογήσε από το νεαρό της ηλικίας σου (τέλος από εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες Ηρακλείου ποια προγράμματα έχουν;

 

φιλε μου για ελλαδα μονο το destinator θα σε καλυψει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα δωρεάν το smart2go που το έχουν οι συσκευές της Nokia και δουλεύει με τις πόλεις όλης της Κρήτης αλλά μόλις πας να βάλεις προορισμό πρέπει να «κατεβάσεις» τους χάρτες, με το αζημίωτο φυσικά... :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα δωρεάν το smart2go που το έχουν οι συσκευές της Nokia και δουλεύει με τις πόλεις όλης της Κρήτης αλλά μόλις πας να βάλεις προορισμό πρέπει να «κατεβάσεις» τους χάρτες, με το αζημίωτο φυσικά... :D

 

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=146565&highlight=destinator"]Destinator 6 Multilanguage < mobile navigation> [PPC] - iPmart® forum

 

πηγαινε εκει και κανε την δουλεια σου σωστα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πήραμε φόρα...κάνα πρόγραμμα-ξυπνητήρι που να χτυπάει ενώ το ppc είναι κλειστό παίζει?
Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ευχαρίστησε η φωτογραφία του για 3 Μpixel. Ισως να φταίει και ο χειριστής.

 

Φιλε μου ΔΕΝ φταιει ο χειριστης..Απλα τα pocket pc phones δεν εχουν καμερα της προκοπης...

Και για μενα οι εταιρειες που βγαζουν τα pocket pc phones,κανουν ενα λαθος οσον αφορα το μαρκετινγκ που ακολουθουν..Θα επρεπε να βγαλουν και ενα μοντελο με μια τρομερη καμερα 5 μεγαπιξελ,και μαλιστα επειδη το μεγεθος τους ειναι μεγαλυτερο θα μπορουσαν να βαλουν και πολυ καλους φακους με μεγαλο διαμετρημα και μηχανικο ζουμ,ωστε να πλησιαζουν σε μεγαλο βαθμο τη ποιοτητα μιας αντιστοιχης 5 μεγαπιξελ φωτογραφικης μηχανης..

Και θα μπορουσαν να το τιμολογησουν τουλαχιστον 1200-1300 ευρω,ωστε να τα οικονομισουν κιολας..

Αφου υπαρχουν ανθρωποι που δινουν 500-600 ευρω για ενα απλο κινητο με 5 μεγαπιξελ,σιγουρα θα υπηρχαν και καποιοι που θα διναν αυτα τα λεφτα (1200-1300 ευρω) για ενα pocket pc phone με αναλογη και καλυτερη καμερα...

Με αυτο το τροπο θα εκτιμουσαν καλυτερα και οι αγοραστες τη ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα που υπαρχει σε μια συσκευη με κλειστο λειτουργικο σε σχεση με ενα Windows mobile..

Τωρα θα μου πειτε..Μα εισαι τρελλος ρε φιλε?..1300 ευρω για ενα κινητο?

Ετσι απαντησα κι εγω σε ενα φιλο που φαγωθηκε να παρει το Ν95..Μα καλα..Τρελλος εισαι? 700 ευρω για μια συσκευη με λειτουργικο symbian!!!Ελεος!

Τελικα το πηρε,αλλα οταν βγαινουμε για καφε,πιανει το Καιζερακι μου και παιζει με τις διαφορες εφαρμογες που του εχω περασει και δε το αφηνει απο τα χερια του..

Και το βλεμμα που εχει στα ματια του "πιαστηκα κοροιδο με το Ν95",τα λεει ολα...

Ας προσεχε..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα που πήραμε φόρα...κάνα πρόγραμμα-ξυπνητήρι που να χτυπάει ενώ το ppc είναι κλειστό παίζει?

 

pTravelAlarm

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει...Οταν σε καλει καποιος...πως γινεται να απενεργοποιησεις τον ηχο ?? Εννοειται την ωρα που εχει αρχισει να χτυπαει !!!
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει...Οταν σε καλει καποιος...πως γινεται να απενεργοποιησεις τον ηχο ?? Εννοειται την ωρα που εχει αρχισει να χτυπαει !!!

 

κουνα την ροδελα και θα σταματησει ο ηχος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω βάλει αλλά όταν απενεργοποιώ το PPC, δεν χτυπάει.

 

Δεν νομίζω πως υπάχει ξυπνητήρι που να δουλεύει αν έχεις κλείσει εντελώς τη συσκευή σου!:)

Αλλά γιατί να την κλείσεις εντελώς??:O

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σ´ευχαριστω πολυ φιλε Ari_21 ...για την ταχυτατη απαντηση σου !!!
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίγει το ξυπνητήρι!! χεχε!!!

Πλάκα κάνω!

Αλλά το να κλείσεις εντελώς τη συσκευή και να πρέπει πάλι να περιμένεις να φορτώσει όταν χρειαστείς κάτι δεν το βρίσκω χρήσιμο! Ούτως ή άλλως δεν έχει κάποια ιδιαίτερη κατανάλωση και από τη στιγμή που μπορείς να κλείσεις το τηλέφωνο χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιήσεις το ppc τις ώρες ύπνο απλώς δεν βρίσκω το λόγο!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αντιστρέφω την ερώτηση...ποιός ο λόγος να την έχω ανοιχτή?

 

ετσι πως το θετεις .....ποιος ο λογος να σου απαντησουμε??:O

 

δεν σε καταλαβαινω φιλε μου....:O

 

εκανες μια ερωτηση και πηρες μια απαντηση...αν δεν σου αρεσε η δεν σε ικανοποιησε ποιο ο λογος να ειρωνευτεις?

τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω...αν κανω λαθος τοτε συγγνωμη για το υφος μου ;)

 

και η απαντηση στην ερωτηση σου

στα wm οι εφαρμογες τους ,δεν λειτουργουν οταν ειναι σβηστα:!:

 

αν θελεις ξυπνητηρι απο wm pda,μην το σβηνεις,απλα βαλτο εκτος συνδεσης (flight mode).

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σημειώνω το 2ο Πλην μετά το Flash της camera.

 

 

σε ολα τα pda βαλτο για μειον αυτο.οχι μονο στο καιζερ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε κανέναν ειρωνικό τόνο το σχόλιο μου απλά δεν έβρισκα λόγο (φυσικά πριν το ξυπνητήρι) να το έχω ανοιχτό στον ύπνο μου και ήθελα να μάθω γιατί κάποιος να το έχει ανοιχτό.

 

Με την σειρά μου ζητώ και εγώ συγνώμη αν φάνηκε ειρωνικό το σχόλιο μου.

Yield to me Jedi. You will be rewarded with power greater then your wildest imaginings!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε κανέναν ειρωνικό τόνο το σχόλιο μου απλά δεν έβρισκα λόγο (φυσικά πριν το ξυπνητήρι) να το έχω ανοιχτό στον ύπνο μου και ήθελα να μάθω γιατί κάποιος να το έχει ανοιχτό.

 

Με την σειρά μου ζητώ και εγώ συγνώμη αν φάνηκε ειρωνικό το σχόλιο μου.

 

τετοιες παρεξηγησεις ειναι πολυ ευκολο

να δημιουργηθουν μεσω ενος αγχρωμου πληκτρολογιου :O

 

μονο εκτος συνδεσης φιλε μου ...δεν υπαρχει αλλη λυση ..εκτος κι αν παρεις και ενα νοκια ν95 μονο για αυτη την δουλεια,που ειναι καλο για ξυπνητηρι :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τα alarms είναι ένα αρκετά παλιό και ΠΟΛΥ ηλίθιο bug των WM

είναι εκνευριστικό πως η MS δεν κάνει τίποτα άξιο λόγου για αυτό (το γνωρίζει και λέει ότι φταίνε οι OEM... και λέω εγώ... τότε ρε ΒΛΑΚΑ mr. MS γιατί δεν τους λες πως να το φτιάξουν; γιατί δεν το κάνεις έτσι ώστε να εμποδίσεις να εμφανιστεί;...)

 

btw εμένα το πληκτρολόγιο μου είναι μαύρο-ασημί

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βαρετο πραγμα τελικα σε αυτα τα φορουμς ειναι,να προσπαθεις απεγνωσμενα να κανεις τους νεους κατοχους να καταλαβουν πως τα Pocket PC Phones-κατα βασην-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..

Παρα Pocket PC που τους εχει προστεθει στο hardware ενα μικροφωνο,ενα ακουστικο,ενας δεκτης GSM και στο software ενα προγραμμα το οποιο να κανει τη συσκευη να μπορει να ανταπεξελθει στις ΒΑΣΙΚΕΣ λειτουργιες ενος κινητου τηλεφωνου..Που πολλες φορες ουτε αυτο δεν καταφερνει γιατι εμενα προσωπικα μου εχει συμβει κατα τη διαρκεια μιας ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗΣ κλησης να "κρασαρει" η συσκευη και να χασω ενα σοβαρο deal..Και αντε να κανεις soft reset.. και αντε να ξαναφορτωσει το λειτουργικο..και αντε να προσπαθησεις να ξαναεπικοινωνησεις..ΧΑΘΗΚΕ η δουλεια..

Οσο πιο γρηγορα καταλαβουν οι νεοι χρηστες οτι αγοραζοντας μια τετοια συσκευη πρεπει να ξεχασουν αρκετες απο τις ευκολιες που τους παρειχε ενα ΑΠΛΟ ΚΙΝΗΤΟ τηλεφωνο,τοσο πιο καλο για αυτους και για εμας...

Αφηστε που θα παψουν να απαξιωνουν τις συσκευες αυτες,γιατι "δεν εχει φλας η καμερα" η γιατι δεν εχει emoticons στα sms",και θα αρχισουν να εστιαζουν στις ΠΟΛΛΕΣ αλλες ευκολιες που τους παρεχει η χρηση μιας τετοιας συσκευης..

Βεβαια για να λεμε την αληθεια,στη τελικη ΔΕΝ φταινε και αυτοι,μιας και στο καταστημα που πηγαν,ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ τους το πουλησανε...

ΚΑΚΩΣ..ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ..

Επαναλαμβάνω λοιπον..τα Pocket PC Phones-κατα βασην-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βαρετο πραγμα τελικα ...........

Επαναλαμβάνω λοιπον..τα Pocket PC Phones-κατα βασην-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ..

 

Απολυτως μα απολυτως σωστος...Μονο που οταν δινεις ενα σεβαστο ποσον για μια τετοια συσκευη,αξιωνεις και ολες οι λειτουργιες της να ειναι αναλογες του ποσου...Σαφως και κανεις δεν δινει ενα τετοιο ποσον για να παιζει με το λειτουργικο και απλα να σκαλιζει την συσκευη.Μια τετοια συσκευη θα πρεπει πανω απ ολα να ειναι αξιοπιστη..!Και βεβαια να υπερκαλυπτει και βασικες αναγκες επικοινωνιας απολυτως αξιοπιστα. :O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...