Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εμενα μου ειπανε οτιεχω 1 χρονο εγγυηση απο ace hellas. Με κοροιδευαν δλδ...

 

Στο σύνολο πάντως είναι δύο χρόνια σίγουρα. Μήπως σου έδωσαν ένα χρόνο συγκεκριμένα για την αλλαγμένη μπαταρία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν κοιτάς τις οδηγίες της rom? Αν έχει κάποιο θα το λέει. Αλλά δεν έχει , εφόσον είχες περάσει πριν την Garmin τότε έχεις το radio της garmin
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς τις οδηγίες της rom? Αν έχει κάποιο θα το λέει. Αλλά δεν έχει , εφόσον είχες περάσει πριν την Garmin τότε έχεις το radio της garmin

 

οκ κατάλαβα.ευχαριστώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω παιδες, τελευταία φορα που ημουν εδω και χαζευα ηταν γυρω στα Χριστουγεννα περισυ!!

 

παιχτηκαν διαφορα μετα ακι το τεκευταιο που σκεφτομουν ηταν το κινητο, αλαλ εσχατως ειπα να ασχοληθω λιγο μαζι του ξανα.... και εχουν αρχισει να συμβαινουν διαφορα που με ανυσηχουν.

 

Αρχικα απρατηρησα οτι δεν λειτουργουσε πάντα το active sync, 3/4 των περιπτωσεν που το εβαζα στο PC δεν το εβρισκε. Αυτο τελυσα κανοντας το DHCP client service να τρεχει συνεχει ακαι οχι αυτοματα....

 

επομενο

 

ενω αν συνδεθω πλεον με activesync βλέπω οτι υπάρχει συσκευη συμαινει κατι περιεργο ( νομιζω δεν ηταν ετσι παλιά..). Συγκεκριμενα.βλεπω μια σειρά απο φακέλους... ο πρωτο ςαπο τους οποιους ( ΜΕΣΑ στο Mobile dEvice) ειναι ο "My windows Mobile Based device", εκει μέσα βλέπω και εναν φάκελο storage Card που εχει οτι πιστευω οτι πρέπει ν αεχει το storage card.

 

 

εδω αρχιχουν τα περιεργα. Ενω απο τον explorer μπορω να εμταφερω διάφορα αρχεία μπρος πίσω απο το ιδιο το κινητο η και απο την storage card... αν παω να εγκαταστησω το Destinator και πάω απο την κονσόλα να διαλ΄ξω οτι θελω να μπυν οι χάρτες στην storage card, αφου ψαχνει κανα 2-3 λεπτα μου βγαζει οτι εχει χωρητικότητα 0, ενω εχω 1,5+ Gb ελευθερο.

 

 

Εδω να πω οτι εκανα μια χακερι απριν απο καποιο καιρό.

 

Πριν απο κανα 5μηνο?? ανοιγω το κινητο και μου πεταει ενα εωτημα αν θελω να δω τις φωτογραφιες που ειναι μεσα στην "new storage card"

 

τι στο διαολο λεω.. λεω ναι.. και βλεπω οτι ειχε αυτη που ειχα μεσα, λογικο, δεν την ειχα αλλάξει.

 

παω να τρεξω διαφορα προγράμματα που ειχα εγκαταστησει στην storagecad.. δεν ετρεχε κανενα γιατι δεν το βρισκε.

 

το συνδεω με το activesync.

 

καιοτιαω και βλεπω οτι υπάρχει ενας φάκελος με όνομα "Storage Card" που ειναι παντελώς αδειος.

 

και ενας "storage card 2" που εχει μεσα τα πάντα. Τι διαολο λεω.. μου ρχεται μια ιδεα. σβηνω τον αδειο. κλεινω το κινητο το ξανανοιγω και εμτονομαζω τον φακελο "storage card 2" σε "storage card" και παιζανε όλα ρολόι μεχρι τώρα!

 

αυτα.. για δωστε τα φωτα σας.. τι λέτε να συμβαινει?

kai enaw

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο mui για τη μετάφραση στην HyperDragon μπαίνει χύμα στο φάκελο windows??:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις Upload τίποτα σοβαρό και το θέλεις για Browsing 5-6 φορές την ημέρα και email σου φτάνουν κανονικά!

 

Περυσι είχα ένα πρόγραμμα 100 MB κατέβαζα email και Browsing με operamini συνεχώς δεν ξεπερνούσα ποτέ τα 50 Mb

 

Τίποτα σοβαρό, έχω βγάλει και τις φωτογραφίες...επίσης αυτό που θέλω είναι msn και όχι email. Αυτό το τελευταίο το πέρνω 5 φορές/μέρα σε γραφείο και σπίτι.:happy:

Λίγο που δοκίμασα με το gprs monitor του κινητού μου, κόντεψα να συμπληρώσω 1mb μέχρι να κάνω connect στο msn !!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αντιγραψω τις επαφες μου απο τη συσκευη στη sim αλλα μου γρα φει bad parameter και δεν κανει αντιγραφη...ξερετε πως μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθω να αντιγραψω τις επαφες μου απο τη συσκευη στη sim αλλα μου γρα φει bad parameter και δεν κανει αντιγραφη...ξερετε πως μπορω να το κανω?

 

H SIM exei poly periorismenes dynatotites (eidika se sxesi me to programma epafwn tis syskevis) kai giafto antimetwpizeis tetoio problima. Exeis dyo epiloges:

1. Na pareis backup tis epafes sou me to PIM Backup kai na tis epanaferei opote theleis.

2. Na sygxroniseis ti syskevi sou me ton ypologisti sou mesw Activesync kai na tis peraseis sto Outlook tou PC sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σοβαρό, έχω βγάλει και τις φωτογραφίες...επίσης αυτό που θέλω είναι msn και όχι email. Αυτό το τελευταίο το πέρνω 5 φορές/μέρα σε γραφείο και σπίτι.:happy:

Λίγο που δοκίμασα με το gprs monitor του κινητού μου, κόντεψα να συμπληρώσω 1mb μέχρι να κάνω connect στο msn !!! :confused:

 

Browsing NA κάνεις με το OperaMini γιατί είναι ταχύτατο αλλά και επειδή έχει διαφορετικη τεχνολογία (κάνει ένα είδος proxy Η οπερα) έχει πολύ ΜΙΚΡΟ traffic .

 

Το MSN είναι απαιτητικό δυστυχώς στο να κάνει σύνδεση (πρώτη φορά) αλλά μετά είναι μια χαρά! μην σε αγχώνει.. κάθε μήνυμα είναι περίπου 2 kb

Δηλαδή μπορείς να στέλνεις -λαμβάνεις περίπου 500χ120 = 6000 μηνύματα το μήνα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Browsing NA κάνεις με το OperaMini γιατί είναι ταχύτατο αλλά και επειδή έχει διαφορετικη τεχνολογία (κάνει ένα είδος proxy Η οπερα) έχει πολύ ΜΙΚΡΟ traffic .

 

Βασικά έχω τον Opera για windows mobile και όπως σου είπα έχω βγάλει της φωτογραφίες και έχω αρχίσει να επισκέπτομαι μόνο wap σελίδες όπου δεν είναι ανάγκη για κάτι περισσότερο.

 

Το MSN είναι απαιτητικό δυστυχώς στο να κάνει σύνδεση (πρώτη φορά) αλλά μετά είναι μια χαρά! μην σε αγχώνει.. κάθε μήνυμα είναι περίπου 2 kb Δηλαδή μπορείς να στέλνεις -λαμβάνεις περίπου 500χ120 = 6000 μηνύματα το μήνα

Δεν ήταν η πρώτη φορά που συνδέθηκε το msn γιατί το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές μέσω wifi. Θα το ξαναδοκιμάσω, αλλά είδα ότι η χρέωση στα kb είναι και στα in και στα out...συμψηφίζονται αυτά τα 2, οπότε γι'αυτό είναι "μεγάλος" ο όγκος. :(

Link to comment
Share on other sites

προτείνω το radio 1.65.29.22 :) εντυπωσιακά γρήγορο κλείδωmα στο gps.....:cry:

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει. Μήπως έχεις δοκιμάσει το 1.71.09.01; Αν το έχεις δοκιμάσει και σου είναι εύκολο, κάνε μια σύγκριση αυτών των δύο σε παρακαλώ :) Ευχαριστώ :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά δεν μου εμφανίζει πάνω αριστερά από το σήμα του δικτύου το G

πηγαίνω start-settings-phone-band παίζω με τις επιλογές network type και band αλλά τίποτα.

μόνο όταν βάζω επιλογή WCDMA μου βγάζει σηματάκι 3G.στο GSM και Auto μου βγάζει x

έχει καμία σχέση το radio με αυτό??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά δεν μου εμφανίζει πάνω αριστερά από το σήμα του δικτύου το G

πηγαίνω start-settings-phone-band παίζω με τις επιλογές network type και band αλλά τίποτα.

μόνο όταν βάζω επιλογή WCDMA μου βγάζει σηματάκι 3G.στο GSM και Auto μου βγάζει x

έχει καμία σχέση το radio με αυτό??

Όχι με την ρομ έχει σχέση. Κάνε εγκατάσταση το παρακάτω cab και θα εμφανιστεί ;)

ΥΓ: Μέσα στο rar είναι το cab

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα εχω κανει..απλα ηθελα να εχω και τις επαφες μου στη sim ωστε σε περιπτωση που τελειωνει η μπαταρια μου να μπορω να βαλω τη sim σε ενα αλλο κιν.για ενα επειγον τηλ...δυστυχως κατι τετοιο μου ετυχε προσφατα ......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτα τα εχω κανει..απλα ηθελα να εχω και τις επαφες μου στη sim ωστε σε περιπτωση που τελειωνει η μπαταρια μου να μπορω να βαλω τη sim σε ενα αλλο κιν.για ενα επειγον τηλ...δυστυχως κατι τετοιο μου ετυχε προσφατα ......

 

Εάν δεν καταφέρεις να τις περάσεις με το SIM Manager της συσκευής... με το χέρι δυστυχώς!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε καμία εφαρμιγή που να μπορώ να κλειδώσω τις επαφές μου ώστε να μην μπορεί να τις δει οποιοσδήποτε;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολύ σκέψη έβαλα την Garmin.DK.4.Manila [OS 19971.1.4.0] (απο την Hyperdragon III που είχα πριν) την οποία βρίσκω απλά καταπληκτική με ένα μικρό πρόβλημα όμως, στο tab messaging που δείχνει τα sms δεν διαβάζει τους ελληνικούς χαρακτήρες με αποτέλεσμα να υπάρχουν κενά και το μήνυμα ακαταλαβίστικο. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει. Μήπως έχεις δοκιμάσει το 1.71.09.01; Αν το έχεις δοκιμάσει και σου είναι εύκολο, κάνε μια σύγκριση αυτών των δύο σε παρακαλώ :) Ευχαριστώ :D

 

το 1.71.09.01 το έχω δουλέψει ...καταναλώνει πιο πολύ μπαταρια σε σχέση με το 1.65.29.22 και κλειδώνει πιο αργά το gps

σε σχέση με το wifi τωρα παρατήρησα οτι στhν επιλογη του wifi power save mode το bandwith είναι μικρό και βλεποντας πχ ενα video στο youtube με το coreplayer σταματαει αρκετες φορες συνήθως καθε 15-18 sec και φορτώνει....οταν η επιλογή ειναι best performance το bandwith είναι πιο μεγάλο .....αυτη η δοκιμη γινεται με το coreplayer 1.2.5 και στην επιλογη για video network flv medium.

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

καλή η HyperDragon αλλά από ξυπνητήρι τιιι κάνουμε ???:!:

 

εγκατέστησα το ptravelalarm αλλά παίζει μόνο του δικούς του ήχους.για mp3 ούτε λόγος.υπάρχει κάποιο άλλο ξυπνητήρι που να παίζει mp3 ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλή η HyperDragon αλλά από ξυπνητήρι τιιι κάνουμε ???:!:

 

εγκατέστησα το ptravelalarm αλλά παίζει μόνο του δικούς του ήχους.για mp3 ούτε λόγος.υπάρχει κάποιο άλλο ξυπνητήρι που να παίζει mp3 ???

 

παίζει και mp3.....βαλε αυτο που θες στο directory με τα δικα του και θα εισαι οκ

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...