Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα πριν από αυτή την original είχα. Εννοείς κάθε φορά που φλασάρουμε ή μετά την συγκεκριμένη που παρουσιάζει αυτό το «πρόβλημα»;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα πριν από αυτή την original είχα. Εννοείς κάθε φορά που φλασάρουμε ή μετά την συγκεκριμένη που παρουσιάζει αυτό το «πρόβλημα»;

 

an katalaba kala ....

 

rikse mia matia sto xda gia SplashScreen ;)

 

h**p://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=296511

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα πριν από αυτή την original είχα. Εννοείς κάθε φορά που φλασάρουμε ή μετά την συγκεκριμένη που παρουσιάζει αυτό το «πρόβλημα»;

 

μετα απο φλασαρισμα οποιας ρομ μενει το splash screen της ;)

 

an katalaba kala ....

 

rikse mia matia sto xda gia SplashScreen ;)

 

h**p://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=296511

 

ειναι μονο αυτο ομως που μενει Κωστη ?(πολυχρονος κι ολας φιλε μου :))

 

μιας και με την πληθωρα των νεων builds που κυκλοφορουν πλεον εχει χαθει η μπαλλα για το τι ειναι λογικο και τι οχι.... :O

 

εγω αυτο κανω σε τετοιες περιπτωσεις πλεον,για να αποφευγω τυχον παραμονη στοιχειων απο αλλες ρομ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, μετά από τόσο καιρό σε μαγειρεμένες έβαλα την επίσημη και καπάκι τα Ελληνικά της ACE Hellas από πάνω και χμ... δεν βλέπω ρε γμτ τόση διαφορά με τις άλλες... μια χαρά είναι, το χα πει και πριν από μήνες προτού φλασάρω για πρώτη φορά... πάντα βέβαια με την χρήση που του κάνω... κυρίως απλή!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο φλασαρισμα οποιας ρομ μενει το splash screen της ;)

 

 

 

ειναι μονο αυτο ομως που μενει Κωστη ?(πολυχρονος κι ολας φιλε μου :))

 

μιας και με την πληθωρα των νεων builds που κυκλοφορουν πλεον εχει χαθει η μπαλλα για το τι ειναι λογικο και τι οχι.... :O

 

εγω αυτο κανω σε τετοιες περιπτωσεις πλεον,για να αποφευγω τυχον παραμονη στοιχειων απο αλλες ρομ;)

 

eyxaristo poli file mou na eisai kala:)

 

sosti kinisi;)

 

sto kaiser pros to paron den exo flasarei rom magiremeni(to p3300 to eixa loisei sta flasarismata:lol::lol:)giati einai liga ta promia tou sta xeria mou :lol:

 

pote eipame kikloforei to nvidia???:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, μετά από τόσο καιρό σε μαγειρεμένες έβαλα την επίσημη και καπάκι τα Ελληνικά της ACE Hellas από πάνω και χμ... δεν βλέπω ρε γμτ τόση διαφορά με τις άλλες... μια χαρά είναι, το χα πει και πριν από μήνες προτού φλασάρω για πρώτη φορά... πάντα βέβαια με την χρήση που του κάνω... κυρίως απλή!

 

 

μα ποιος ειπε οτι η γνησια ειναι αργη??

 

η νεα ειναι ρημαδι :lol:που υποτιθεταιι οτι θα ελυνε τα προβληματα της πρωτης :p

 

απλα εχεις λιγοτερο χωρο ,περισσοτερα αχρηστα προγραμματα που πολλες φορες τρεχουν ασκοπα και μονο καλο δεν ειναι αυτο.

 

απο εκει και μετα με τα καταλληλα εργαλεια (kaiser tweak-advanced configuration) μπορεις να επεμβεις ανετα και να την κανεις ακομη καλυτερη ;)

 

συν οτι σε μια lite ρομ βαζεις οτι ΕΣΥ χρειαζεσαι και στηνεις το τηλ οπως ΕΣΕΝΑ βολευει:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μετα απο φλασαρισμα οποιας ρομ μενει το splash screen της ;)

 

Υπάρχει μόνο το Original Splash Screen για να φλασάρει κάποιος αλλά δεν μπαίνω στον κόπο να το παραθέσω μιας και ο τρόπος που προτείνει ο Δημήτρης είναι απαραίτητος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω το μινι οπερα αλλα απο το γνωστο μαγαζακι βρισκω μια εκδοση 4 και 4.1 βετα.Ομως και τα δυο δεν ειναι cab ουτε μπορω να τα εγκατασησω απο το pc. βοηθεια...
Link to comment
Share on other sites

χρειάζεσαι το java emulator να το κάνεις εγκατάσταση στο pda σου. μετά απο εκεί μέσα διαλέγεις το αρχείο .jar και το κάνει εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Που θα το βρω αυτο? Βασικα πηρα για καρτα wind για να εχω το non stop plus για να εχω ιντερνετ. Λεει οτι χρειαζετε το mini opera .Με τον i e απο το pda ανοιγω τις σελιδες ομως με το opera broswer που εχω εγκαταστησει δεν ανοιγουν θελει καποια ρυθμιση? Το θελω για να ανοιγω πολλες σελιδες ταυτοχρονα και οχι μια οπως με το ιε....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω το μινι οπερα αλλα απο το γνωστο μαγαζακι βρισκω μια εκδοση 4 και 4.1 βετα.Ομως και τα δυο δεν ειναι cab ουτε μπορω να τα εγκατασησω απο το pc. βοηθεια...

 

http://rapidshare.com/files/97002444/JAWA_APPS_1.rar

 

παρτα πακετο :)

 

κοιτα καπου μεσα στο φορουμ εχω δωσει και τις ρυθμισεις για wind plus αλλα δεν μπορω να τις βρω τωρα γιατι εχω δουλεια.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θυμασαι σε τι θεμα το ειχες γραψει να ψαξω εγω?

 

κατι αλλο λιγο ασχετο απο το rapidshare ποια 4 γραμματα πρεπει να γραψω μεσα εκει που λεει

Four letters with a

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θυμασαι σε τι θεμα το ειχες γραψει να ψαξω εγω?

 

αν το θυμομουν θα το ειχα βρει

 

κατι αλλο λιγο ασχετο απο το rapidshare ποια 4 γραμματα πρεπει να γραψω μεσα εκει που λεει

Four letters with a

 

αυτα που σου δειχνει διπλα αρχηγε μου :D

 

μας ελειψες :rolleyes::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

...τα γραμμάτα με το Γατάκι :lol::lol::lol::lol::lol:!

 

Όσο για το Opera mini.. χρησιμοποίησε αυτό που δίνει ο Zacharakis...

 

Και μέσα στo opera πήγαινε...

 

Μενού--> εργαλεία ---> ρυθμίσεις -->Δίκτυο

 

και έλεγξε αν είσαι socket ή Http νόμιζω πρέπει να βάλεις http για να δούλεψει με το non stop.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το java emulator αλλα τα αλλα δυο αρχεια που υπαρχουν μεσα στο φακελο μινι οπερα. Ποια απο τα δυο πρεπει να εγκαταστησω ? Πατησα το ενα να εγκατασταθει και μετα απο λιγο με ρωταει αν dou you want to keep the old rms data during the update? Ειτε παταω ναι ειτε οχι δεν κανει τπτ....
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το 2ο νομίζω είναι και το μεγαλύτερο σε μέγεθος (μιλάμε πάντε για install του CAB μέσα από το TYTN ΙΙ..και όχι install Από PC).
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το java emulator αλλα τα αλλα δυο αρχεια που υπαρχουν μεσα στο φακελο μινι οπερα. Ποια απο τα δυο πρεπει να εγκαταστησω ? Πατησα το ενα να εγκατασταθει και μετα απο λιγο με ρωταει αν dou you want to keep the old rms data during the update? Ειτε παταω ναι ειτε οχι δεν κανει τπτ....

 

οποιον να ναι ;)

εκανες επανεκινηση μετα την εγκατασταση του emulator της java? ;)

 

αν οχι για αυτο δεν στα διαβαζει :)

το cab ειναι για να εχεις προσβαση στον mini opera απευθειας χωρις να ανοιγεις πρωτα τον emulator

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.snotr.com/embed/612

 

ετσι για να ξεφυγουμε λιγο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλη την παρέα!

Παιδιά σας παρουσιάζω αμέσως την πατάτα που έκανα με την μνήμη στο καζερακο μου!

 

Έχω μια 6 gb δούλευε άψογα και στο pda και στο pc μου μέχρι που έκανα την κατσουκανιά να την βγάλω απο το καιζερ εν λειτουργεία.Αρχικά οταν την εβαζα στο pc και της περνουσα μουσικα αρχεια μετα,που την εβαζα στο καιζερ δεν τα εβρησκα.

 

Αυτή τη στιγμη το pc πλέον δεν μπορεί καν να την ανοίξει την κάρτα*δεν την διαβαζει καν* ενω το καιζερ μια τα καταφερνει μια οχι και δεν γινεται επουδενί λόγος για πέρασμα αρχείων στην καρτα.Φορματ δεν μπόρεσα με κανενα τροπο να της κάνω εφοσσον δεν αναγνωρίζεται απο το pc αλλα και στο καιζερ μου που την 8εωρει κλειδωμενη .

 

Μήπως γνώριζετε καποια λύση στο πρόβλημά μου?

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλη την παρέα!

Παιδιά σας παρουσιάζω αμέσως την πατάτα που έκανα με την μνήμη στο καζερακο μου!

 

Έχω μια 6 gb δούλευε άψογα και στο pda και στο pc μου μέχρι που έκανα την κατσουκανιά να την βγάλω απο το καιζερ εν λειτουργεία.Αρχικά οταν την εβαζα στο pc και της περνουσα μουσικα αρχεια μετα,που την εβαζα στο καιζερ δεν τα εβρησκα.

 

Αυτή τη στιγμη το pc πλέον δεν μπορεί καν να την ανοίξει την κάρτα*δεν την διαβαζει καν* ενω το καιζερ μια τα καταφερνει μια οχι και δεν γινεται επουδενί λόγος για πέρασμα αρχείων στην καρτα.Φορματ δεν μπόρεσα με κανενα τροπο να της κάνω εφοσσον δεν αναγνωρίζεται απο το pc αλλα και στο καιζερ μου που την 8εωρει κλειδωμενη .

 

Μήπως γνώριζετε καποια λύση στο πρόβλημά μου?

Φιλε μου,βαλε την καρτα σε καποια ψηφιακη φωτογραφικη και δοκιμασε να τη φορμαρεις απο εκει!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...