Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ...ΚΑΜΙΑ version του Skype δεν έχει καταφέρει να ανοίξει με τo ΤΥΤΝ ΙΙ???

 

Φοράω No Thrills (και προς το παρών δεν την αλλάζω με τπτς)....και ούτε η τελευταία release 09/05/08... δεν ανοίγει. Καμία Ιδέα κάποιος???

 

Επίσης δεν γίνεται Uninstall...

 

γιατι ετσι θελει η htc αλλα και καποιες αλλες εταιρειες:mad:

 

μαλλον εχουμε νεα πολιτικη εδω με κρυφη συμφωνια των εταιρειων κινητης τηλεφωνιας με τους κατασκευαστες για να σταματησουν τα τσαμπα τηλ μεσω skype :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον απογοητευτηκα απο τα σχολια κ τις εντυπωσεις οσων πειραματιστικαν με την νεα ρομ...οποτε μαλλον θα μεινει ως εχει με τα win6.0. Δεν θελω να μπαινω κ σε μπελαδες εφοσον για κανενα μηνα ακομα θα εχω το καιζερ..κριμα παντως για την υποστηριξη της htc σε μια συσκευη που μεχρι στιγμης αποτελει την ναυαρχιδα της εταιριας..
Link to comment
Share on other sites

για όποιον θέλει το pda του να δείχνει "σχεδόν" όπως το νέο interface του htc diamond, τότε κατευάστε το spb mobile shell, και βάλτε το skin του htc diamond. είναι ΠΟΛΥ ωραίο.

σε αυτό εδώ αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και απο μένα.

 

μου φαίνεται θα γυρίσω πίσω σε 6.0 όπως πάει εγώ.

 

παμε σαν αλλοτε Θοδωρη :D

 

Παιδια SOS περασα το εορτολογιο στη νεα rom και απο τοτε μου κανει ολο επανεκινησεις χωρις να προλαβαινω να μπω στην εναρξη. hard reset πως του κανω με σβηστη συσκευη?? υπαρχει τροπος?? του εβγαλα και μπαταρια αλλα τιποτα. αυτο συνεχιζει επανεκινησεις! hard reset πως αλλειως του κανω με σβηστο??

 

Αυτο εκανα πολλες φορες.. παει δε το γλυτονει το service.. ανοιγει μονο απο το power button αλλα μολις το ανοιγω δε σταματαει τις επανεκινησεις.. καμια αλλη βοηθεια ευπροσδεκτη παιδια...

 

φιλε μου κρατησε τα πληκτρα on-of και της καμερας μαζι πατημενα και κανε επανεκινηση με το stylous χωρις να αφησεις τα πληκτρα!! θα ερθει τ τηλ σου σε μορφη bootloader.

 

μετα συνδεσε το κινητο σου στον υπολογιστη περιμενε να διαβασει το νεο hardware απο την συσκευη που συνδεθηκε(το καιζερ σου σε μορφη bootloader) και τρεξε την official rom που σου δινω

 

http://rapidshare.com/files/103629255/official_kaiser_rom_wwe.rar

 

μολις τελειωσει το φλασαρισμα,κανε hard reset και μετα επανεφερε απλα το backupπου εχεις κρατησει (ελπιζω πως εχεις ε??)

 

και ολα οκ :)

 

Απ' ότι διάβασα εδώ νομίζω πως θα μείνω με την πρώτη "μαμίσια" Rom και δεν πρόκειται να πειραματιστώ με την καινούργια αν και την κατέβασα...

 

και πολυ καλα θα κανεις;)

 

 

για όποιον θέλει το pda του να δείχνει "σχεδόν" όπως το νέο interface του htc diamond, τότε κατευάστε το spb mobile shell, και βάλτε το skin του htc diamond. είναι ΠΟΛΥ ωραίο.

 

θα το τσεκαρω θοδωρη ακουγεται καλο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό εδώ αναφέρεσαι?

 

yep :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατι ετσι θελει η htc αλλα και καποιες αλλες εταιρειες:mad:

 

μαλλον εχουμε νεα πολιτικη εδω με κρυφη συμφωνια των εταιρειων κινητης τηλεφωνιας με τους κατασκευαστες για να σταματησουν τα τσαμπα τηλ μεσω skype :O

 

Δημήτρη θα είναι η αρχή του τέλους μιας ωραίας εποχής με κάτι βαρούτσικα μηχανάκια που τρέχανε σε, άκου να δεις, 320Χ240 και όλο το software υπήρχε και "ελεύθερο"..

"Ρε υπήρξε ποτέ αυτό ήταν όνειρο.." κάπως έτσι θα λέμε σε μερικά χρόνια φίλε μου, καλωδιομένοι με hires, ultra bandwith, 3D interfaced μικροσκοπικά gadgetάκια, που θα μας ρουφάνε τα ευρώ σε κάθε άγγιγμα της οθόνης..

"Αα ρε καιζεράκι μου που να είσαι..?" θα λέει ο σαραντάρης πια Θοδωρής και θα θυμάται κάποιες ξέγνοιαστες μέρες με μια καλή παρέα και ένα τηλεφωνάκι που ήθελε να δώσει για να πάρει κάτι καλύτερο..

Άαχχ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

παρτε και την μεταφραση του spb mobile shell οσοι δεν την εχετε παρει ηδη απο την πολυ καλη δουλεια του δικου μας angelos_cy:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=159869

 

ριχτε το μεσα στον φακελο εγκαταστασης και απλα αντικαταστηστε το ηδη υπαρχον αρχειο και καντε επανεκινηση;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χαχα προσπαθείς να με κάνεις να νιώσω τύψεις που θέλω να δώσω το καιζερ μου? :)

 

μην με παρεξηγείς έχω περάσει και έχω κάνει άπειρα posts για αυτό το pda. σαν χθες ήταν που πάταγα κάθε 5 δευτερόλεπτα το refresh στην ιστοσελίδα για να δω που βρίσκεται η παραγγελία μου.

 

απλώς όπως όλοι ξέρετε το άχτι μου είναι να έχω ότι έχει ένα iPhone με την τεχνολογία της microsoft. το Diamond μπορεί να μου τα δώσει αυτά που ζητάω και για αυτό το δίνω το εργαλείο.

 

επίσης μην ξεχνάτε, πως δόξα το θεό δεν κρεμόμαστε απο τα @@ των κατασκευαστών, και μπορούμε να φτιάξουμε και πράγματα μόνοι μας. δεν παίζει το skype στην 6.1? κανένα πρόβλημα!!! πάμε στην 6.0 που δουλεύανε ΟΛΑ άψογα! και θα είμαστε άρχοντες. ας είναι καλά τα παιδιά με τις cooked roms.

 

τι θα γίνει αλήθεια θα μου βρείτε κανέναν να το δώσω το εργαλείο μου ? :D

 

τι τα θέλετε τα ελληνικά βρε παιδιά. τέλος πάντων γούστα είναι αυτά. ωραίο το skin δημήτρη? εγώ πολύ το γουστάρω.

Link to comment
Share on other sites

χαχα προσπαθείς να με κάνεις να νιώσω τύψεις που θέλω να δώσω το καιζερ μου? :)

τι θα γίνει αλήθεια θα μου βρείτε κανέναν να το δώσω το εργαλείο μου ? :D

 

τι τα θέλετε τα ελληνικά βρε παιδιά. τέλος πάντων γούστα είναι αυτά. ωραίο το skin δημήτρη? εγώ πολύ το γουστάρω.

 

 

θοδωρη θα μας λειψει το καιζερ αν η συσκευη που θα το αντικαταστησει δεν εχει την φιλικοτητα του ;)

 

απο την στιγμη που μπορεις να εχεις ελληνικο interface σε καποιο προγραμμα,γιατι να μην το εχεις??:D

 

ειμαι fun των black skins θοδωρη και το ξερεις:)

 

αλλα δεν μου αρεσουν πολυ τα εικονιδια του.:blink: κατα τα αλλα ειναι πολυ ομορφο;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο skin υπάρχει ενα προβλημα, δεν "διαβαζει" την ημερομηνια στην home σελιδα όπως και στην σελιδα του καιρου, ακόμα και με αγγλικο μενου αλλα με ελληνικα regional settings:confused: Μαλλον φταινε τα fonts, υπαρχει καποια λύση;:what:
Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει την έκδοση 2.0 του spb mobile shell ενώ πρέπει να βάλεις την 2.1
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια wind plus στο καισερ? Με 4 ε θα εχω ιντερνετ?

Οποιος γνωριζει ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει την έκδοση 2.0 του spb mobile shell ενώ πρέπει να βάλεις την 2.1

 

Οχι, εχω την 2.1.0, build 3363, οι υπολοιποι που το εχουν περασει δεν αντιμετωπιζουν προβλημα με τα ελληνικα;:blink:

Γιατι στο installation του skin ζηταει αντικατασταση των fonts;

σημ: οταν αλλαζω τα regional settings σε αγγλικα, βλεπω κανονικα την ημερομηνια

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν.....όταν δεν παίζει το Skype ..το καλό το παλικάρι βρίσκει άλλο μονοπάτι!

 

Η λύση λέγεται fring ( http://www.fring.com/ ) και μπορείς να έχεις τα contacts και από άλλες υπηρεσίες πέρα του Skype όπως msn ,gtalk όλα σε ένα πρόγραμμα.

 

Δοκίμασα ..το Skype-Voip και παίζει πολύ καλά όπως και το Gtalk..από Wifi network.

 

Στα Specifications του λέει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με 3G-Gprs..αλλά αμφιβάλω αν αυτό αναφέρεται στο VOIP.

 

***ΠΑΙΖΕΙ άφοβα στα WM 6.1***

 

Όσο για το SPB shell v2.1 με το theme του Diamond δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.. όχι τουλάχιστον όσο την πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το απλό 2αρι. To theme είναι αποκλειστικά κατάμαυρο.... και με το scroll πάνω στην οθόνη δεν αλλάζει μενού απλώς οθόνες στο ίδιο μενού. Γενικότερα δεν είδα κανένα φοβερό εφέ..όπως στο αντίστοιχο video για το Diamond που υπάρχει στην σελίδα της HTC (άντε να δούμε αν θα είναι και έτσι στην χρήση του).

Link to comment
Share on other sites

επίσης μην ξεχνάτε, πως δόξα το θεό δεν κρεμόμαστε απο τα @@ των κατασκευαστών, και μπορούμε να φτιάξουμε και πράγματα μόνοι μας. δεν παίζει το skype στην 6.1? κανένα πρόβλημα!!! πάμε στην 6.0 που δουλεύανε ΟΛΑ άψογα! και θα είμαστε άρχοντες. ας είναι καλά τα παιδιά με τις cooked roms.

 

Σωστά, αλλά λίγο ανόητο μου φαίνεται να δώσω 800 ευρώ και να περιμένω τους xda μετά να μου φτιάξουνε μία 6.0 ρομ για το diamond που να δουλεύει σωστά στα 640Χ480.. Δεν υπάρχει κάποια 6.0 generic rom νομίζω για το diamond στην ανάλυση αυτή.. Μη ξεχνάς πως πριν από μερικούς μήνες όλοι περιμένανε και όλοι κάνανε dοnate πολλά χρήματα για τους περιβόητους drivers που κανένας ποτέ δεν κατάφερε να εκδόσει..

 

Γνώμη μου είναι πως τα δυνατά και ολοκληρωμένα μηχανήματα πρέπει να μπορούν να σταθούν με απόλυτη αξιοπρέπεια "as is" και να γίνουν ακόμα καλύτερα με άπειρο customization..

 

Kανένας δε ντρέπεται να κυκλοφορήσει μία harley, μία φεράρι ή μία hayabusa όπως την πήρε από τη βιτρίνα.. Και τα τρία αποτελούν έμπνευση για τα μεγαλύτερα custom shops γιατί είναι τόσο μοναδικά από μόνα τους..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν.....όταν δεν παίζει το Skype ..το καλό το παλικάρι βρίσκει άλλο μονοπάτι!

 

Η λύση λέγεται fring ( http://www.fring.com/ ) και μπορείς να έχεις τα contacts και από άλλες υπηρεσίες πέρα του Skype όπως msn ,gtalk όλα σε ένα πρόγραμμα.

 

Δοκίμασα ..το Skype-Voip και παίζει πολύ καλά όπως και το Gtalk..από Wifi network.

 

Στα Specifications του λέει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με 3G-Gprs..αλλά αμφιβάλω αν αυτό αναφέρεται στο VOIP.

 

***ΠΑΙΖΕΙ άφοβα στα WM 6.1***

 

Όσο για το SPB shell v2.1 με το theme του Diamond δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα.. όχι τουλάχιστον όσο την πρώτη φορά που χρησιμοποίησα το απλό 2αρι. To theme είναι αποκλειστικά κατάμαυρο.... και με το scroll πάνω στην οθόνη δεν αλλάζει μενού απλώς οθόνες στο ίδιο μενού. Γενικότερα δεν είδα κανένα φοβερό εφέ..όπως στο αντίστοιχο video για το Diamond που υπάρχει στην σελίδα της HTC (άντε να δούμε αν θα είναι και έτσι στην χρήση του).

 

Είσαι σίγουρος πως παίζει το fring τη στιγμή που δε παίζει το skype.?

Μου φαίνεται αδύνατο..

Αναφέρεσαι στην καινούργια ρομ της HTC? To δοκίμασες εκεί και παίζει.?

Εγώ έβαλα το fring στο LGKS20 στο οποίο δεν παίζει το voip στο skype και φυσικά δε παίζει και στο fring..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά..αναφέρομαι στη NO THRILLS WM6.1 .Το Skype κόλλαγε στην εκκίνηση όσες εκδόσεις και να δοκίμασα. ΤΟ fring δούλεψε με την πρώτη..χωρίς πολλά πολλά..και πέρασε και το τεστ της συν-ομιλίας.

 

Το Fring θέλεις να μου πείς ότι σε αφήνει να στείλεις γραπτά msg...αλλά δεν σε αφήνει να κάνεις VOIP?

 

Αν είναι Ψάξε στο Forum του fring μήπως βρεις κάτι σχετικό για το LG.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια wind plus στο καισερ? Με 4 ε θα εχω ιντερνετ?

Οποιος γνωριζει ας βοηθησει...

 

nai 8a exeis alla mi fantasteis oti 8a exeis tin treli taxititasan mia apli grami ote.:O

 

me to opera 9.5 exoume kamia ekseliski???WebViRuS???:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το opera κυκλοφορεί, αλλά για άλλη μια φορά δεν υποστηρίζουν τα flash video. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίζουν τα flash στο pda.

 

πάντως είναι καλό το 9,5. το mobile opera είναι πιο γρήγορο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να γυρίσω στις προηγούμενες ROM ενδιάμεσα δοκίμασα την HyperDragon και από τότε όποια ROM και να περάσω πάντα στην αρχή μου βγάζει το αρχικό μήνυμα Hyper Dragon II και εν συνεχεία τις πληροφορίες για το radio etc...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι και μένα το ίδιο κάνει, κάποτε διάβασα μια λύση αλλά βαριέμαι να ψάχνω, οπότε.. το έχω αφήσει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να γυρίσω στις προηγούμενες ROM ενδιάμεσα δοκίμασα την HyperDragon και από τότε όποια ROM και να περάσω πάντα στην αρχή μου βγάζει το αρχικό μήνυμα Hyper Dragon II και εν συνεχεία τις πληροφορίες για το radio etc...

 

ναι και μένα το ίδιο κάνει, κάποτε διάβασα μια λύση αλλά βαριέμαι να ψάχνω, οπότε.. το έχω αφήσει έτσι.

 

ειναι πολυ απλο :)

 

φλασαρετε την original ρομ του καιζερ

 

http://rapidshare.com/files/103629255/official_kaiser_rom_wwe.rar

 

και μετα οτι αλλη ρομ θελετε ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το opera κυκλοφορεί, αλλά για άλλη μια φορά δεν υποστηρίζουν τα flash video. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίζουν τα flash στο pda.

 

πάντως είναι καλό το 9,5. το mobile opera είναι πιο γρήγορο όμως.

 

aaa kala ...

 

kai ego pedeuomai edo kai kana mina na mpo sto zoo.gr:hunter:

 

kai leo ti na fteei ti na ftaei:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...