Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γραψε μια ακριβως το μηνυμα που σου βγαζει :)

 

Το κινητό είναι στο σπίτι και τώρα είμαι στην δουλειά, και δε θυμάμαι το μήνυμα απ' έξω. Την επόμενη φορά όμως, θα το έχω μαζί μου και θα το αντιγράψω εδώ (μαζί με τις πληροφορίες για rom, radio κλπ)

 

μηπως ανοιγει το τηλ σε flight mode? δοκιμασε να ενεργοποιησεις το τηλ και μολις βρει σημα θα εγκαταστσησει αυτοματα και τις ρυθμισεις για τον παροχο της καρτας που βαζεις.

 

Δεν νομίζω, επειδή χωρίς να κάνω καμία αλλαγή (εκτός από το να το κλείσω και να το ξανανοίξω, δούλεψε με την κάρτα της Wind χωρίς πρόβλημα. Αν ήταν ενεργοποιημένο το flight mode, δεν θα δούλευε ούτε με την Wind

 

δεν φταιει η καρτα κατα 99%

 

Αυτό νομίζω και εγώ, αλλά καλού-κακού θα ξανακάνω τις σχετικές δοκιμές και θα επανέλθω

 

κανενα προβλημα ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα :)

 

Άρα, εφόσον πρόκειται για την ίδια συσκευή, είτε κάνω κάτι λάθος, είτε είναι κλείδωμένη. Αφού επιβεβαιώσω ότι δεν είναι το α), θα κοιτάξουμε για ξεκλειδώματα :cool:

 

 

ειναι ακριβως αυτο που λεει!

trial :!:

και

μην σε παραξενευει καθόλου. είναι trial με διάρκεια ( τουλάχιστον σε εμένα ) 3 μήνες.

 

και καλά γλυκαίνεσαι και πάς μετα και αγοράζεις το outlook.....!

 

Χμμμ. Άρα θα πρέπει να κοιτάξουμε για outlook μετά από ένα τρίμηνο :ninja::X:ninja: ή για άλλο πρόγραμμα (π.χ. κάτι σαν το thunderbird) ;)

 

ευχαριστώ και τους δυο σας για την πληροφορία σχετικά με το outlook

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δοκίμασε να κάνεις χειροκίνητο register της συσκευής σου στο δίκτυο της COSMOTE το πιο πιθανό είναι να δουλέψει.

 

Έναρξη ---> Ρυθμίσεις ---> Τηλέφωνο ---> Δίκτυο

 

Επιλογή Δικτύου: Manual --> FIND NETWORK: COSMOTE

 

Band--> Tύπος Δικτύου= GSM

Eπιλογή GSM/UMTS μπάντας: GSM (900 + 1800)...

 

 

 

 

 

*Τα παραπάνω μπορεί να διαφέρουν στις μεταφράσεις γιατί το μενού μου είναι EN

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασε να κάνεις χειροκίνητο register της συσκευής σου στο δίκτυο της COSMOTE το πιο πιθανό είναι να δουλέψει.

 

Έναρξη ---> Ρυθμίσεις ---> Τηλέφωνο ---> Δίκτυο

 

Επιλογή Δικτύου: Manual --> FIND NETWORK: COSMOTE

 

Band--> Tύπος Δικτύου= GSM

Eπιλογή GSM/UMTS μπάντας: GSM (900 + 1800)...

 

 

*Τα παραπάνω μπορεί να διαφέρουν στις μεταφράσεις γιατί το μενού μου είναι EN

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Την τύπωσα και θα την δοκιμάσω όταν πάω σπίτι. Αν δεν δουλέψει, μάλλον θα είναι κλειδωμένο και θα χρειαστούμε ... κλειδαρά:ninja:

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, επειδή χωρίς να κάνω καμία αλλαγή (εκτός από το να το κλείσω και να το ξανανοίξω, δούλεψε με την κάρτα της Wind χωρίς πρόβλημα. Αν ήταν ενεργοποιημένο το flight mode, δεν θα δούλευε ούτε με την Wind

 

Άρα, εφόσον πρόκειται για την ίδια συσκευή, είτε κάνω κάτι λάθος, είτε είναι κλείδωμένη. Αφού επιβεβαιώσω ότι δεν είναι το α), θα κοιτάξουμε για ξεκλειδώματα :cool:

 

δεν δοκιμασες καν δλδ να κοιταξεις αν ειναι η οχι σε λειτουργια πτησης??????????:blink:

 

δεν χρειαζεται κανενα ξεκλειδωμα :lol: μην ανυσηχεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Απλό: Φίλε μου...οταν βάζεις την κάρτα της COSMOTE...σου ζητάει PIN?

 

Αν ΝΑΙ ..δεν είσαι σε Flight mode και υπάρχει θέμα με το register στο δίκτυο.

Αν ΟΧΙ ..είσαι σε Flight mode και ο Τιτάνας λειτουργεί μόνο σαν PDA.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα....ερώτηση:

 

Όταν αλλάζω κάρτα SIM και το τηλέφωνο είναι ενεργό όταν βγάζω την κάρτα για να την αλλάξω, η συσκευή κάνει reset..είναι φυσιολογικό????

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάζω SIM Cards Χωρίς να χρειάζεται restart η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα....ερώτηση:

 

Όταν αλλάζω κάρτα SIM και το τηλέφωνο είναι ενεργό όταν βγάζω την κάρτα για να την αλλάξω, η συσκευή κάνει reset..είναι φυσιολογικό????

 

 

απολυτως φυσιολογικο :)

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάζω SIM Cards Χωρίς να χρειάζεται restart η συσκευή?

 

οχι :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμασες καν δλδ να κοιταξεις αν ειναι η οχι σε λειτουργια πτησης??????????:blink:

 

δεν χρειαζεται κανενα ξεκλειδωμα :lol: μην ανυσηχεις :)

 

Το κοίταξα (στο CommManager (έτσι δεν το λένε) και εκεί στο εικονίδιο με το αεροπλανάκι, αλλά ήταν απενεργοποιημένο).

Κρατάω μία μικρή επιφύλαξη (μνήμη είναι αυτή, και εμείς γερνάμε :D ), αλλά η λειτουργία πτήσης δεν ήταν ενεργοποιημένη.

 

Πάντως, γεγονός είναι ότι αλλάζοντας τις κάρτες (Cosmote και Wind), δεν πείραξα καμία άλλη ρύθμιση.

Για την ακρίβεια, η αλλαγή καρτών έγινε ως εξής: απενεργοποίηση συσκευής (έπαιζα χωρίς την κάρτα, αλλά την έκλεισα για να την τοποθετήσω), τοποθέτηση κάρτας Cosmote, ενεργοποίηση συσκευής, διαπίστωση ότι δεν λειτουργεί η κάρτα, απενεργοποίηση συσκευής, αντικατάσταση κάρτας Cosmote με κάρτα Wind, ενεργοποίηση συσκευής, διαπίστωση ότι λειτουργεί η κάρτα, απενεργοποίηση συσκευής.

 

Ακόμη και αν θεωρησουμε ότι παίζοντας με την συσκευή (χωρίς κάρτα) είχα ενεργοποιήσει την λειτουργία πτήσης, δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτό επηρέασε μόνο την κάρτα της Comsote και όχι αυτήν της Wind, μια και πριν από κάθε αλλαγή κάρτας απενεργοποιούσα την συσκευή ??? :confused:

 

@ TOMCAT25

Όταν έβαλα την Cosmote, δεν μου ζήτηση PIN, αλλά έβγαλε ένα μήνυμα (που δεν θυμάμαι τι ακριβώς έλεγε). Στην Wind ζήτησε ΡΙΝ, στο ίδιο σημείο που έβγαλε το μήνυμα.

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω πώς στην Cosmote ενεργοποιήθηκε η λειτουργια πτήσης και στην Wind όχι, παρά το ότι και τις δύο φορές ξεκίνησα με (πλήρως) απενεργοποιημένη συσκευή (όχι μόνο σαν τηλέφωνο, αλλά και σαν pda).

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Κάνω rip ένα video bitare 1050kbps . 850video 192audio.

 

Πέρα από να ρίξω την ανάλυση σε mobile πόσο θα μπορούσα να ρίξω το bitrate έτσι ώστε να μην είναι αντιληπτό από το kaiser.

 

Τα mp3 παράδειγμα είτε ειναι 192kbps είτε 128kbps δε νομίζω ότι είναι αντιληπτή η διαφορά όταν το παίζεις πάντα από το kaiser.

 

Παρόλα αυτά επειδή δεν έχω πολλά mp3 - video στο kaiser δεν ξέρω αν η παραπάνω εκτίμηση μου αληθεύει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω rip ένα video bitare 1050kbps . 850video 192audio.

 

Πέρα από να ρίξω την ανάλυση σε mobile πόσο θα μπορούσα να ρίξω το bitrate έτσι ώστε να μην είναι αντιληπτό από το kaiser.

 

Τα mp3 παράδειγμα είτε ειναι 192kbps είτε 128kbps δε νομίζω ότι είναι αντιληπτή η διαφορά όταν το παίζεις πάντα από το kaiser.

 

Παρόλα αυτά επειδή δεν έχω πολλά mp3 - video στο kaiser δεν ξέρω αν η παραπάνω εκτίμηση μου αληθεύει.

 

Μέχρι 512 kbps είσαι μια χαρά φίλε.. με ήχο όχι πάνω από 64 mono δεν χρειάζεται παραπάνω για το ηχειάκι του κάιζερ..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τίποτα πιο αξιόπιστο από το default calendar? όχι για τα γενέθλια, για τις συναντήσεις κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζεις το "αξιόπιστο" ? το default calendar είναι αρκετά αξιόπιστο για να σε ενημερώσει για τις συναντήσεις.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μερικές ερωτήσεις σαν άσχετος.

 

Περιμένω ένα htc tilt της AT&T από US , το οποίο λέει ότι το gps του είναι built in για χρήση με το Telnav gps Navigator

 

(λέει συγκεκριμένα: Built-in GPS for use with Telenav GPS Navigator

(το οποιο ειναι προγραμμα) και ερωτώ :

 

1. Μπορώ να κάνω χρήση του gps στην Ελλάδα; Θα δουλεύει;

 

2. Υπάρχουν περιορισμοί επειδή το συγκεκριμένο τηλέφωνο ειναι της ΑΤ&Τ (ξεκλείδωτο όμως) και προτείνουν το Telnav , να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα που κανει για την Ελλάδα;

 

3. Τι προγραμμα χρησιμοποιείτε εσείς συνήθως;

 

4. Ειναι δύσκολη η εγκατάστασή του;

 

5. Είναι ίδιο τηλέφωνο το keiser , το Tytn II και το Tilt της ΑΤ&Τ?

 

Αυτά τα ολίγα , μάλλον αρκετά από μένα, \περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας.

προκαταβολικά ευχαριστώ.

Αχ-c-c

 

ps . ελπίζω να διαβάζονται όσα γράφω , μιας και τα στέλνω από mac

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μερικές ερωτήσεις σαν άσχετος.

 

Περιμένω ένα htc tilt της AT&T από US , το οποίο λέει ότι το gps του είναι built in για χρήση με το Telnav gps Navigator

 

(λέει συγκεκριμένα: Built-in GPS for use with Telenav GPS Navigator

(το οποιο ειναι προγραμμα) και ερωτώ :

 

1. Μπορώ να κάνω χρήση του gps στην Ελλάδα; Θα δουλεύει;

 

2. Υπάρχουν περιορισμοί επειδή το συγκεκριμένο τηλέφωνο ειναι της ΑΤ&Τ (ξεκλείδωτο όμως) και προτείνουν το Telnav , να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα που κανει για την Ελλάδα;

 

3. Τι προγραμμα χρησιμοποιείτε εσείς συνήθως;

 

4. Ειναι δύσκολη η εγκατάστασή του;

 

5. Είναι ίδιο τηλέφωνο το keiser , το Tytn II και το Tilt της ΑΤ&Τ?

 

Αυτά τα ολίγα , μάλλον αρκετά από μένα, \περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας.

προκαταβολικά ευχαριστώ.

Αχ-c-c

 

ps . ελπίζω να διαβάζονται όσα γράφω , μιας και τα στέλνω από mac

1. Ναί, κανονικότατα!

2. Ως προς το GPS όχι, κανένας περιορισμός.

3. Για Ελλάδα το καλύτερο θεωρείται το Destinator 6 ή 7.

4. Καθόλου δύσκολή!

5. Kaiser = TyTN II ~ AT&T Tilt.

 

Aπ' ό,τι ξέρω η βασική διαφορά μεταξύ Kaiser και Tilt είναι η έλλειψη δεύτερης κάμερας (για 3G video calls) από το Tilt. Και φυσικά οι ROMs που φοράνε είναι διαφορετικές (μαμά HTC vs. AT&T custom ROM). Αλλά σαν h/w, εκτός από τη δεύτερη κάμερα νομίζω είναι ίδια.

 

Καλωσήρθες στην παρέα και ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αφού ευχαριστήσω τα παιδιά, που μπήκαν στον κόπο κι αφιέρωσαν χρόνο για να συμπληρώσουν και να μου αποστείλουν συμπληρωμένο το ερωτηματολόγιο, στα πλαίσια μιας εργασίας, θα ήθελα να ζητήσω κάτι ακόμα πιο σημαντικό, αλλά και... χρονοβόρο.

 

Χρειάζομαι κάποια άτομα, με εμπειρία στη χρήση των WM6, για να εκτελέσουν κάποια σενάρια χρήσης, που έχω φτιάξει, ώστε να εντοπίσω κάποια προβλήματα ευχρηστίας. Δεν απαιτούν ιδιαίτερες γνώσεις (δημιουργία μιας συνάντησης στο ημερολόγιο, χρήση του internet explorer κ.λπ.), αλλά θα χρειαστεί να αφιερώσουν περίπου μία ώρα για να τα ολοκληρώσουμε.

 

Αν κάποιος, λοιπόν, νομίζει πως έχει το χρόνο και τη διάθεση να τον κεράσω ένα καφέ (σε κάποιο Starbucks κατά προτίμηση -απαιτείται και πρόσβαση στο διαδίκτυο), κάποια στιγμή μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα, ας με ειδοποιήσει (περιοχή Αθήνα).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

(Υ.Γ Ζητώ συγνώμη για το "εκτός θέματος" και πάλι, αλλά είναι ιδιαίτερα σημαντικό για την εργασία).

Link to comment
Share on other sites

Πως ορίζεις το "αξιόπιστο" ? το default calendar είναι αρκετά αξιόπιστο για να σε ενημερώσει για τις συναντήσεις.

2 φορές μου έκανε reschedule από μόνο του, την πρώτη φορά μια ώρα πρν, την δεύτερη μια μέρα μετά. επιπλέον, μετά από συγχρονισμό του outlook, οι μισοί ελληνικοί χαρακτήρες που είχα στις "σημειώσεις" μιας συνάντησης δεν εμφανίζονταν σωστά, ενώ στο outlook σχεδόν όλοι δεν εμφανίζονται σωστά.

 

δεν ξέρω, ίσως να ναι πρόβλημα του outlook...

Link to comment
Share on other sites

1. Ναί, κανονικότατα!

2. Ως προς το GPS όχι, κανένας περιορισμός.

3. Για Ελλάδα το καλύτερο θεωρείται το Destinator 6 ή 7.

4. Καθόλου δύσκολή!

5. Kaiser = TyTN II ~ AT&T Tilt.

 

Aπ' ό,τι ξέρω η βασική διαφορά μεταξύ Kaiser και Tilt είναι η έλλειψη δεύτερης κάμερας (για 3G video calls) από το Tilt. Και φυσικά οι ROMs που φοράνε είναι διαφορετικές (μαμά HTC vs. AT&T custom ROM). Αλλά σαν h/w, εκτός από τη δεύτερη κάμερα νομίζω είναι ίδια.

 

Καλωσήρθες στην παρέα και ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

 

Ευχαριστώ πολύ Δόκτωρ.

Μείον μία κάμερα λοιπόν η σύγκριση.

Με δέχονται άραγε για σέρβις στην Htc Ελλάδας, (σε περίπτωση βλάβης) ή θα πρέπει να το στείλω πίσω;

 

Συνεχίζω να διαβάζω το thread . Καλώς σας βρήκα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει κάποιο μέρος στο οποίο μπορώ να δώ ποιές είναι οι επίσημες rom Και radio gia to kaiser.

 

επίσης ψάχνω όμορφο πρόγραμμα για κλείδωμα οθόνης με κανένα ςραίο wallpaper . καποιο launcher που βρήκα δεν μου γέμισε το μάτι....!

 

υπάρχει κανένα άλλο.....?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια αποτυχημένη προσπάθεια αναβάθμισης (λόγω ace hellas), έμεινα με ελληνικό μενού μέν, χωρίς ελληνικά στο πληκτρολόγιο δε. Για το touch βρήκα το resco keyboard αλλα με το hard keyboard τι γίνεται; Υπάρχει τρόπος να γράψω ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...