Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουφ τώρα μόλις διάβασα όλο το thread :)

 

πολυ καλή δουλειά παιδιά τα info είναι απίστευτα, μου ανοίξατε τα μάτια

 

για πέιτε μου μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε το καϊζεράκι μας έτσι;

 

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=50666.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά μ'αρέσει να δοκιμάζω προγράμματα, μέχρι να κάνω την διά μου best of λίστα. Ψήνομαι και για ψήσιμο (cooked rom) αλλά δεν μ'αρέσει το γεγονός ότι για να επαναφέρω το κινητό στην αρχική κατάσταση (άν κάτι πάει στραβά και χρειαστώ την εγγύηση) , χρειάζεται ΄τοση μεγάλη διαδικασία.. Δηλαδή δεν μπορώ να το καταλάβω, αφού είναι τόσο εύκολο να φλασάρεις την ρομ για΄τι είναι τόσο δύσκολο να την επαναφέρεις; (ρητορική ερώτηση):what:

 

για να φλασαρεις μια ρομ πλεον χρησιμοποιεις το kaiser-HardSPLv1 ωστε να ξεκλειδωσεις το τηλ σου για να δεχτει αλλη , μη official rom ;)

φυσικα ανα πασα στιγμη μπορεις να ξαναφλασαρεις την official original αρχικη ρομ που ειχε το τηλ μιας και υπαρχει διαθεσιμη και αυτη που αλλου....στους xda ;) αλλα το τηλ ειναι πλεον ξεκλειδωμενο,κατι που μπορει να το αναγνωρισει το σερβις με οτι αυτο σημαινει για το θεμα της εγγυησης...

 

λυση σε αυτο το θεμα εχουν δωσει καποια παιδια εκει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=335568

 

και καλα ειναι να ριξετε και εκει μια ματια.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ουφ τώρα μόλις διάβασα όλο το thread :)

 

πολυ καλή δουλειά παιδιά τα info είναι απίστευτα, μου ανοίξατε τα μάτια

 

για πέιτε μου μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε το καϊζεράκι μας έτσι;

 

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=50666.0

 

wisbar advanced και wisbar desctop ειναι αυτα που βλεπεις φιλε μου.

 

πολυ καλα και τρομερα παραμετροποιησιμα εργαλεια που ομως γονατιζουν (ναι και το καιζερ....) αλλα και προκαλουν δυσλειτουργιες και κοληματα...;)

 

πριν ξεκινησεις να πειραματιστεις με κατι τετοιο κανε πρωτα ενα καλο backup και μετα δωστου να καταλαβει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παντα πιο γρήγορος κι απο τη σκιά σου φιλε Δημήτρη :)

 

είπες τις 2 λέξεις κλειδί για να μην το δοκιμάσω "δυσλειτουργιες και κοληματα" :D

 

πλάκα κάνω, μάλλον θα του ρίξω μια ματια όταν εχω χρόνο

Link to comment
Share on other sites

 

λυση σε αυτο το θεμα εχουν δωσει καποια παιδια εκει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=335568

 

και καλα ειναι να ριξετε και εκει μια ματια.:)

 

Ναι φίλε zaxarakis το έχω δει και γι αυτό το λόγο (15 steps!!!:blink: είναι πάρα πολλά για μένα) δεν το τολμώ ακόμα! ίσως σε μερικούς μήνεσ αν έχει απλοποιηθεί η διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

ειναι ελληνικο το τηλ σου η το εχεις παρει απο εξω??;)

είναι με αγγλικά ίσως γιαυτό.

(ολα οκ φόρτωσα αυτή που είχε)

Link to comment
Share on other sites

είναι με αγγλικά ίσως γιαυτό.

(ολα οκ φόρτωσα αυτή που είχε)

 

ακριβως για αυτον τον λογο δεν το δεχεται ...ακομα και να το εχεις ξεκλειδωσει διαβαζει το id της συσκευης και αρνειται πεισματικα να εγκατασταθει :blink:

 

πως λεμε μουλαρωνει ??:lol::lol:

 

παντως μονο χασουρα σε ταχυτητα θα εχεις με τα ελληνικα μεσα απο την ACE...βαραινει πολυ το τηλ και ειναι κριμα να το κανεις,ειδικα αν δεν εχεις προβλημα με το αγγλικο interface στην συσκευη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω screen protectot αλλα δεν θελω να αφηνει κενα ποια ειναι τα καταλληλα και που μπορω να τα βρω? Στην ελλαδα παιζει τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω screen protectot αλλα δεν θελω να αφηνει κενα ποια ειναι τα καταλληλα και που μπορω να τα βρω? Στην ελλαδα παιζει τπτ?

 

στην παγκοσμια αγορα

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=+htc+tytn+ii+screen+protector+ultra+clear&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta=

 

:)

 

η αναζητηση σε ελληνικους συνδεσμους

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=+htc+tytn+ii+screen+protector+ultra+clear&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=lr%3Dlang_el

 

οτι και να θες google is your friend :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οταν ζηταω την γνωμη σας ρωταω για να απαντησουν ατομα που εχουν παρει και εχουν βαλει αν ειναι ετσι μπορω να βρω 100 διαφορετικα screen protector..

 

Να κανω και μια αλλη ερωτηση μπορουμε για παραδειγμα στην ρομ του helmi να αλλαξουμε ραδιο ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ζηταω την γνωμη σας ρωταω για να απαντησουν ατομα που εχουν παρει και εχουν βαλει αν ειναι ετσι μπορω να βρω 100 διαφορετικα screen protector..

 

Να κανω και μια αλλη ερωτηση μπορουμε για παραδειγμα στην ρομ του helmi να αλλαξουμε ραδιο ?

 

σε καθε ρομ μπορεις να αλλαξεις ραδιο :)

 

απλα μην βαλεις το τελευταιο 1.27.14.09 γιατι στα δικα μας δεν λειτουργουν οι ηχοι ;)

 

αυτα που τρεχουν τωρα ειναι τα

1.27.12.11

1.27.12.17

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με την νέα rom της ace; Με vista δεν τρέχει το setup θέλει xp, περιμένω για κάποιο fix από την ace.. :(
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που υπάρχει αρκετός κόσμος που έχει το TyTN II και μπορούμε να βρούμε λύσεις σε αρκετά από τα προβλήματά μας.

 

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι ακόμα το περιμένω το μηχάνημα αφού το κατάστημα της WIND που το παρήγγειλε ο πατέρας μου (δώρο για το πτυχίο) είναι κλειστό αυτό τον καιρό για ανακαίνιση και περιμένω σαν τρελός να ανοίξει για να το πάρω.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει Ελληνικό Language Pack της Microsoft που να μπορεί να εγκατασταθεί πάνω από την original έκδοση των WM6 αφού το μόνο που έχω βρει είναι localized emulator images.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με την νέα rom της ace; Με vista δεν τρέχει το setup θέλει xp, περιμένω για κάποιο fix από την ace.. :(

Το πρόβλημα υπάρχει στους φορητούς με Vista. Στα επιτραπέζια συστήματα με Vista είναι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, μιας και στήνεις και ξαναστήνεις roms και χρειάζεσαι κανένα 3ωρο για στήσιμο του ppc μετά, μπορείς να δοκιμάσεις το Sprite Backup το οποίο λέει ότι μπορεί να κάνει κανονικό restore ακόμα και μετά από upgrade σε νέα rom

 

Οπως λέει:

Unique Device Upgrade Mode - Restore to a replacement device or after a ROM Upgrade

 

Και επειδή ξέρω ότι είσαι ψείρας :p:p:p για να δεις ότι είναι οκ και δεν χάνεις σε ταχύτητα επειδή κάνει restore και δεν είναι νέα καθαρή εγκατάσταση, μπορείς να κάνεις μια δοκιμή, μετά από flasharisma ίδιας rom μια φορά να κάνεις restore και μια φορά νέα εγκατάσταση προγραμμάτων και να συγκρίνεις ταχύτητα/προβλήματα

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να με βοηθησετε λιγακι με τα πακετα του HTC TyTN ΙΙ που κυκλοφορουν? Στα μαγαζια εδω βλεπω κυκλωφορει γυρο στα 800ευρο. τι περιλαμβανει μεσα το πακετο ? Ειναι το ιδιο με το πακετο του expansys(εκτος οτι ειναι αγγλικη εκδοση το οποιο δεν με ενοχλει)? Στο expansys oi τιμες ειναι λιγο μπερδεμενες. σκετο πακετο εχει 650 http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=154149 αλλα το ιδιο εχει και το πακετο με το car kit. http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=155840. Ti πεζει εκει; Κατι ακομα, με λογισμηκο gps τι γινετε; απο το expansys exei χαρτες για ελλαδα; το πακετο στην ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει στους φορητούς με Vista. Στα επιτραπέζια συστήματα με Vista είναι οκ.

 

Τότε μάλλον έγω έχω τον πρώτο φορητό σταθερό!:D Πλάκα κάνω, για έναν ανεξήγητο λόγο αρνείται να τρέξει το update, κατάφερα βέβαια να αποσθμπιέσω τα αρχεία αλλα μετά δεν ξέρω τι να κάνω..Είδατε καμια διαφορά με την αναβάθμιση; αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει στους φορητούς με Vista. Στα επιτραπέζια συστήματα με Vista είναι οκ.

???????????????????????????????????????????????????????????????

Πως γίνεται αυτό; :confused:

 

Οταν ζηταω την γνωμη σας ρωταω για να απαντησουν ατομα που εχουν παρει και εχουν βαλει αν ειναι ετσι μπορω να βρω 100 διαφορετικα screen protector..

Έχεις δίκαιο ο zaharakis έκανε μεγάλο λάθος που θα έπρεπε να ντρέπεται για αυτό. (@zaharaki νομίζω ήρθε η ώρα να αυτοκτονήσεις)

 

Λοιπόν το σωστό είναι αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=1697332

 

 

Και ο καλύτερος φίλος σου δεν είναι το Google αλλά αυτός εδώ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, μιας και στήνεις και ξαναστήνεις roms και χρειάζεσαι κανένα 3ωρο για στήσιμο του ppc μετά, μπορείς να δοκιμάσεις το Sprite Backup το οποίο λέει ότι μπορεί να κάνει κανονικό restore ακόμα και μετά από upgrade σε νέα rom

 

Οπως λέει:

Unique Device Upgrade Mode - Restore to a replacement device or after a ROM Upgrade

 

Και επειδή ξέρω ότι είσαι ψείρας :p:p:p για να δεις ότι είναι οκ και δεν χάνεις σε ταχύτητα επειδή κάνει restore και δεν είναι νέα καθαρή εγκατάσταση, μπορείς να κάνεις μια δοκιμή, μετά από flasharisma ίδιας rom μια φορά να κάνεις restore και μια φορά νέα εγκατάσταση προγραμμάτων και να συγκρίνεις ταχύτητα/προβλήματα

 

 

το sprite backup μπορει να το λεει,αλλα δεν ειναι και οτι πιο ασφαλες να κανεις restore μιας ρομ επανω σε μια αλλη διαφορετικη....

ειλικρινα δεν το εχω καν δοκιμασει...και δεν θα ηθελα...:)

δεν θελω να σκεπτομαι το αποτελεσμα restore ενος λειτουργικου πανω σε αλλο :cry:

προτιμω την ταλαιπωρια του στησιματος απο την αρχη παρα τις οποιες δυσλειτουργιες που θα υπαρξουν μετα(αυτο ειναι σιγουρο !!!);)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ, να μην το φοβάσαι

 

είναι σχετικά απλό, registry entries που ΔΕΝ ανήκουν σε installed προγράμματα (πράγμα που φαίνεται από τα .unload τους), δεν τις κάνει restore :)

 

εγώ έτσι θα το έφτιαχνα δηλαδή

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ, να μην το φοβάσαι

 

είναι σχετικά απλό, registry entries που ΔΕΝ ανήκουν σε installed προγράμματα (πράγμα που φαίνεται από τα .unload τους), δεν τις κάνει restore :)

 

εγώ έτσι θα το έφτιαχνα δηλαδή

 

αρκετα πειραματα κανω καθημερινα ;) :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπόν το αγόρασα. Φοβερό.

Πάρα πολύ καλό.

Απορία βλαξ.

Η γραφίδα δεν λειτουργεί !!!

Μπορεί κάποιος κύριος να μου πι τι να κάνω ? (δοκίμασα και την 2η, αλλά τα ίδια).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να σου δινει την δυνατοτητα να κανεις αλλαγες στην καρτα sim...για παραδειγμα να αντιγραφεις επαφες απο το κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπόν το αγόρασα. Φοβερό.

Πάρα πολύ καλό.

Απορία βλαξ.

Η γραφίδα δεν λειτουργεί !!!

Μπορεί κάποιος κύριος να μου πι τι να κάνω ? (δοκίμασα και την 2η, αλλά τα ίδια).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

τι ενοεις η γραφιδα δεν λειτουργει??:blink::blink:

 

πηγαινε εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/οθονη και κανε παλι απο την αρχη την αντιστοιχιση οθονης (που εκανες μολις ανοιξες το κινητο σου για 1η φορα) αλλα αυτη την φορα προσπαθησε να πατας ακριβως στο κεντρο του σταυρου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπόν το αγόρασα. Φοβερό.

Πάρα πολύ καλό.

Απορία βλαξ.

Η γραφίδα δεν λειτουργεί !!!

Μπορεί κάποιος κύριος να μου πι τι να κάνω ? (δοκίμασα και την 2η, αλλά τα ίδια).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

χαχα κώστα να είσαι καλά ρε συ φίλε :D γελούσα επί 10 λεπτά συνεχόμενα.

 

όταν λέμε ότι είναι touch screen δεν εννοούμε ότι η οθόνη λειτουργεί μόνο με το στυλό αλλά και με το δάχτυλο. μάλλον είναι το πρώτο σου pda (καλωρίζικο) και 100% έχεις κάνει λάθος το σετάρισμα με το screen alignment στην αρχή που άνοιξες το κινητό. Ο οδηγός που είχε ένα σταυρό δηλαδή και σου έλεγε με το στυλό να σημαδέψεις στα σημεία που έδειχνε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...