Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι δουλεύει.

 

παιδιά η τελευταία rom του dutty είναι απίστευτη. πάρα πολλή γρήγορη (γρηγορότερη και καλύτερη απο του helmi_c) και σε ΠΟΛΥ επαγγελματικό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Σημερα βγηκε νεα εκδοση Ελληνικων απο την Ace στο forum της htc.Αν καταλαβα καλα,ειναι υποχρεωτικο το hard reset..??:blink:

 

 

link:http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=5810

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν είναι νέα ρομ τότε ναι θα είναι υποχρεωτικό το hard reset. γιατί δεν βάζεται μια cooked να στρώσετε ρε παιδιά :)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μου φαίνεται να καταλήξουμε στον καλύτερο converter και στις καταλληλότερες ρυθμίσεις.

 

'Οπως είπα και παραπάνω, χρησιμοποιώ TMPEG 4 Xpress εξαγωγή σε divx μέγιστο video bitrate 400-410, sound 128kbs σε 44100khz. Αναπαραγωγή με mobile divx player.Η ποιότητα είναι πολύ καλή με ελάχιστα ''σπασίματα''

Κάτι ακόμα, ξέρει κανείς πώς μπορώ να βλέπω πόσο μιλάω το μήνα και να μηδενίζω τον χρονομετρητή όποτε θέλω; Και φυσικά να μετράει μόνο τις εξερχόμενες γιατί απο το ιστορικό των κλήσεων μετράει και εξερχόμενες και εισερχόμενες , ενώ στις πληροφορίες συσκευής αναφέρει χωριστά χρόνο εξερχόμενες και χρόνο εισερχόμενες αλλα δεν μπορείς να μηδενίσεις τον μετρητή:help:

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλεύει.

 

παιδιά η τελευταία rom του dutty είναι απίστευτη. πάρα πολλή γρήγορη (γρηγορότερη και καλύτερη απο του helmi_c) και σε ΠΟΛΥ επαγγελματικό επίπεδο.

 

δεν θελω να ακουω τετοια θοδωρη...θα σε μαλωσω;)

 

η μονη ρομ που δουλευει καλα σε συγκριση με του helmi ειναι του sleuth 1.1 αλλα του helmi ειναι ακομη μπροστα..μια κατηγορια μονη της;)

 

δοκιμαζω καθε νεα ρομ που βγαινει και γνωριζω καλα ποια ειναι η οχι καλη...:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σημερα βγηκε νεα εκδοση Ελληνικων απο την Ace στο forum της htc.Αν καταλαβα καλα,ειναι υποχρεωτικο το hard reset..??:blink:

 

 

link:http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=5810

 

Μήπως γνωρίζεις πως γίνεσαι Active στο forum;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να ακουω τετοια θοδωρη...θα σε μαλωσω;)

 

η μονη ρομ που δουλευει καλα σε συγκριση με του helmi ειναι του sleuth 1.1 αλλα του helmi ειναι ακομη μπροστα..μια κατηγορια μονη της;)

 

δοκιμαζω καθε νεα ρομ που βγαινει και γνωριζω καλα ποια ειναι η οχι καλη...:)

 

όχι όχι Δημητρό δεν συμφωνώ. η ρομ τα σπάει :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις πως γίνεσαι Active στο forum;

 

θα κανεις registration στο forum δινοντας τα στοιχεια σου,email,και imei της συσκευης.Εκτος αν εννοεις κατι αλλο που δεν καταλαβα.Αλλα αν θυμαμαι καλα,δεν γινεται αμεσα:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα κανεις registration στο forum δινοντας τα στοιχεια σου,email,και imei της συσκευης.Εκτος αν εννοεις κατι αλλο που δεν καταλαβα.Αλλα αν θυμαμαι καλα,δεν γινεται αμεσα:)

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Το θέμα είναι ότι την εγγραφή την είχα κάνει πολύ παλιότερα δίνοντας ΙΜΕΙ συσκευής απο το εξωτερικό. Εκεί άραγε οφείλεται το γεγονός του ότι έχω περιορισμένη πρόσβαση στο forum; Γνωρίζεις μήπως αν μπορεί να αλλάξει αυτό;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια. Αν και έχω κάνει εγγραφή με ΙΜΕΙ κτλ, δεν μπορώ να δω τπτ στο λινκ. Μου βγάζει ότι δεν έχω τα αντίστοιχα δικαιώματα.
Link to comment
Share on other sites

'Οπως είπα και παραπάνω, χρησιμοποιώ TMPEG 4 Xpress εξαγωγή σε divx μέγιστο video bitrate 400-410, sound 128kbs σε 44100khz. Αναπαραγωγή με mobile divx player.Η ποιότητα είναι πολύ καλή με ελάχιστα ''σπασίματα''

Κάτι ακόμα, ξέρει κανείς πώς μπορώ να βλέπω πόσο μιλάω το μήνα και να μηδενίζω τον χρονομετρητή όποτε θέλω; Και φυσικά να μετράει μόνο τις εξερχόμενες γιατί απο το ιστορικό των κλήσεων μετράει και εξερχόμενες και εισερχόμενες , ενώ στις πληροφορίες συσκευής αναφέρει χωριστά χρόνο εξερχόμενες και χρόνο εισερχόμενες αλλα δεν μπορείς να μηδενίσεις τον μετρητή:help:

 

Eγώ χρησιμοποιώ το battery status για τις λειτουργίες αυτές. Είναι πολύ καλό, με αρκετές ενδείξεις και features. Για παράδειγμα μπορείς να το βάζεις να μηδενίζει αυτόματα τους μετρητές μια συγκεκριμένη ημερομηνία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποιώ το battery status για τις λειτουργίες αυτές. Είναι πολύ καλό, με αρκετές ενδείξεις και features. Για παράδειγμα μπορείς να το βάζεις να μηδενίζει αυτόματα τους μετρητές μια συγκεκριμένη ημερομηνία. ;)

 

 

Ευχαριστώ, είναι πολύ καλό όντως!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω cooked rom δεν θα χασω την εγγυηση ?

Μπορει καποιος γνωστης να γραψει την διαδικασια αλλαγης rom? Τα βηματα που χρειαζονται?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν χάνεις την εγγύηση. ο zaharakis έχει κάπου νομίζω κάτι οδηγίες
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που τις εχει?

 

Gia na flashaeis to Kaiser me opoiadipote ROM prepei na to kaneis cid-unlock. Analytikes odigies >>edw<<.

 

Ean theliseis kapoia stigmi na to epanafereis stin ergostasiaki tou katastasi gia na kaneis xrisi tis eggyiisis... analytikes odigies >>edw<<.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγιες που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα ειναι η στις υπολοιπες 25 υπαρχει κατι νεοτερο...

 

Και κατι αλλο ποιες ειναι οι top 3 ρομ που υπαρχουν τωρα και που μπορω να τις βρω?

Ευχαριστω για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι οδηγιες που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα ειναι η στις υπολοιπες 25 υπαρχει κατι νεοτερο...

 

To prwto post periexei oli tin katallili pliroforia kai ananewnetai an xreiastei.

(kai gia ta dyo links).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο ποιες ειναι οι top 3 ρομ που υπαρχουν τωρα και που μπορω να τις βρω?

Toy helmi που ειναι?

Ευχαριστω για την βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κατι αλλο ποιες ειναι οι top 3 ρομ που υπαρχουν τωρα και που μπορω να τις βρω?

Ευχαριστω για την βοηθεια...

 

Kata geniki omologia i kalyteri cooked ROM einai tou helmi_c kai sygkekrimena i AKU.0.7.0_04 normal version. tin opoia tha katebaseis apo edw.

 

Exeis bebaia polles epiloges kai gia alles cooked ROMs. Mpes sto XDA, diabase comments kai entypwseis kai... kane tis epologes sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kata geniki omologia i kalyteri cooked ROM einai tou helmi_c kai sygkekrimena i AKU.0.7.0_04 normal version. tin opoia tha katebaseis apo edw.

 

Exeis bebaia polles epiloges kai gia alles cooked ROMs. Mpes sto XDA, diabase comments kai entypwseis kai... kane tis epologes sou.

 

με προλαβες γιαννη :D το εχω ξαναπει αλλα δεν με ακουνε :lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2126765#post2126765

 

πηγα να ποσταρω το benchmark που εχει ποσταρει συνλιστιανος στους xda :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347863

 

αφου σας λεω...τις εχω δοκιμασει ολες και εγω παντα δοκιμαζω ρομς με ολα τα πραγματα που χρησιμοποιω!!οχι απλα φλασαρισμα :)

 

για την ιστορια και μονο χρησιμοποιω την clean του helmi_c :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Το θέμα είναι ότι την εγγραφή την είχα κάνει πολύ παλιότερα δίνοντας ΙΜΕΙ συσκευής απο το εξωτερικό. Εκεί άραγε οφείλεται το γεγονός του ότι έχω περιορισμένη πρόσβαση στο forum; Γνωρίζεις μήπως αν μπορεί να αλλάξει αυτό;

 

Και εγώ τα ίδια. Αν και έχω κάνει εγγραφή με ΙΜΕΙ κτλ, δεν μπορώ να δω τπτ στο λινκ. Μου βγάζει ότι δεν έχω τα αντίστοιχα δικαιώματα.

 

 

παιδια δυστυχως η htc μπορει να δινει παγκοσμια εγγυηση στις συσκευες της....αλλα η ACE Hellas καλυπτει ολοκληρωτικα μονο οσες πουλιουνται ελλαδα και φερουν πανω στο κουτι την σφραγιδα της :mad:

 

καλυπτει τις συσκευες απο εξωτερικο μονο σε hardware οχι σε software... και οχι ολες τις συσκευες..πχ καλυπτει μονο οσες ειναι unbranded!!δλδ HTC TyTN II και οχι branded οπως tilt,dopod,orange,ATT,vodafone κλπ που μπορει να ειναι ιδιες σαν hardware αλλα ειναι απο αλλους παροχους...:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kata geniki omologia i kalyteri cooked ROM einai tou helmi_c kai sygkekrimena i AKU.0.7.0_04 normal version. tin opoia tha katebaseis apo edw. Μηπως εδωσες λαθος link γιατι παταω στο εδω και δεν μπαινει....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...