Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποία η διαφορά των φακέλων που βρίσκονται στον φάκελο windows και έχουν τον τίτλο "Start Menu" και "Start_Menu";
Εγώ πάντως δέν έχω φάκελο "Start_Menu" στα windows!!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποία η διαφορά των φακέλων που βρίσκονται στον φάκελο windows και έχουν τον τίτλο "Start Menu" και "Start_Menu";

 

Ο φάκελος Start Menu αφορά την αγγλική rom και ο Start_Menu δημιουργείται από την Extended της ΑCE. Αν έχεις τα ελληνικά και θες να βάλεις μια συντόμευση στα προγράμματα πρέπει να πας Start_Menu/Προγράμματα και να το ρίξεις εκεί.

 

Κάποιος που δουλεύει αγγλική rom (όχι ΑCE συσκευή) ή cooked, δεν έχει φάκελο Start_menu. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΦΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΣΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ QUICK GPS ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΛΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΙΣΧΥΣ ΕΛΗΞΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!@
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχει internet το pda σου για να γίνει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΛΙΦΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΣΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ QUICK GPS ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΛΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΙΣΧΥΣ ΕΛΗΞΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!@

 

Σύνδεσε το Kaiser σου με τον υπολογιστή μέσω activesync και κάνε την ανανέωση από το Internet του υπολογιστή σου. To QuickGPS δεν είναι κάποιο πρόγραμμά για να το "βάλεις" όπως λες. Απλά το ενημερώνεις για να βρίσκει και να κλειδώνει πιο γρήγορα τους δορυφόρους το GPS σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το παλικαρι εχει το ιδιο προβλημα με το quick που εχω και εγω δεν γινεται ουτε με το sync αλλο τωρα εαν εχετε κοληματα οταν φορτιζει η ανεβαζει θερμοκρασια φταει το batti , το εβγαλα και ησυχασα.
Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες έγινε αναφορά για τα προϊόντα της brando. Έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο το shop της brando screen protector,φορτιστη διπλο,και μια θηκη οταν τα παραλαβω θα σας πω ,παντως τα screen της brando εν εχουν καμμια σχεση με αυτα που ειχε το pda μαζι ειναι παρα πολυ καλυτερα τα ειχα δουλεψει στα eten.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Super για μετατροπή βίντεο; Εσείς ποιό πρόγραμμα θα συνιστούσατε; Κάτι κοψίματα που μου κάνει κατά την αναπαραγωγή το kaiser με τον core μπορούν να αποδοθούν σε κάτι συγκεκριμένο;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Super για μετατροπή βίντεο; Εσείς ποιό πρόγραμμα θα συνιστούσατε; Κάτι κοψίματα που μου κάνει κατά την αναπαραγωγή το kaiser με τον core μπορούν να αποδοθούν σε κάτι συγκεκριμένο;

 

 

εγω χρησιμοποιω τα παρακατω αναλογα με το τι convert θελω να κανω ;)

 

-Spb Mobile DVD (για χρηση στο κινητο)

-power director (για δημιουργια,επεξεργασια,αποκοπη,μονταρισμα,οπτικα εφε,εισαγωγη δικων μου υποτιτλων,και convert σε δικη μου επιλογη του τελικου αποτελεσματος )

-pv recorder (μονο για 3gp format για τα κοινα τηλ)

-imtoo mpeg enconder (ποιο πολυ για να βγαλω ηχο απο ταινια μιας και το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι και οτι καλυτερο συνηθως...)

-vlc media player (player αλλα και convert αρχειων βιντεο που κατεβαζω απο youtube)

-real player (ο πιο απλος τροπος για να κατεβαζεις ολα τα βιντεακια απο youtube αμεσα )

ολα ειναι απαραιτητα μιας και καθε convert δεν ειναι ιδιο και οι απαιτησεις αλλα και οι δυνατοτητες καθε προγραμματος ειναι περιορισμενες...

 

δεν εχω βρει converter που να τα κανει ολα οποτε χρησιμοποιω το καθενα απο αυτα,αλλα και καμια φορα μια συστοιχια απο αυτα για να εχω το αποτελεσμα που χρειαζομαι..

 

παντως θα δοκιμασω και αυτο που λες μιας και λεει οτι κανει πολλα...ειδωμεν :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Super για μετατροπή βίντεο; Εσείς ποιό πρόγραμμα θα συνιστούσατε; Κάτι κοψίματα που μου κάνει κατά την αναπαραγωγή το kaiser με τον core μπορούν να αποδοθούν σε κάτι συγκεκριμένο;

Κι εγώ το spb mobile χρησιμοποιώ αλλα τα μετατρέπω σε avi ή ακόμα καλύτερα σε divx με TMPEG 4 xpress γιατί με τα wmv μου έκανε και εμένα "σπασίματα". Η αναπαραγωγή γίνεται με divx mobile με πολύ καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.

Ξέρει κανείς τα προγράμματα στο μενού ρυθμίσεις σε πιο φάκελο των windows βρίσκονται? έχω εγκαταστήσει το quick menu 2.7 αλλά στα settings το μενού είναι άδειο...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις μήπως τι class είναι η συγκεκριμένη;

 

Class 4 είναι.

 

Εγώ το έχω παραγγείλει το TyTN II και το περιμένω πως και πως. Η γκαντεμιά είναι ότι το υποκατάστημα της WIND που το παρήγγειλα κάνει ανακαίνιση και είναι κλειστό αυτόν τον καιρό. Είναι η μόνη συσκευή που κατάφερε να με κάνει να φύγω από ΝΟΚΙΑ (σαν τηλέφωνο εννοώ) και να περάσω σε Windows Mobile. Άντε να έρθει να αλλάξω και avatar :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι χρησιμοποιω της xilisoft τους converters αλλα δεν έχω γλυτώσει τα κοψίματα αλλα και με την νεα εκδοση του tcpmp βλεπω και flv βιντεακια στο kaizer μου!! θα κοιτάξω όμως και τους converters που αναφερεται μήπως και δώ καμιά ασπρη μέρα!! να κάνω και μια ερώτηση όμως!!! υπαρχει τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα για να συνδέω το kaiser μου με bluetooth με camera που υποστηρίζει bluetooth και να έχω εικόνα στο kaizer μου?
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω κοψίματα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Είναι θέμα επεξεργαστή, κωδικοποίησης, ή ταχύτητας της κάρτας μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Kaiser παίζει video;

 

τι εννοείς αν παίζει video και βεβαια παίζει απλα αναλογα με τον converter που εχεις θα δεις καλή ποιοτητα ή μερικα σπασίματα!! εκτος αν εννοείς κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μου φαίνεται να καταλήξουμε στον καλύτερο converter και στις καταλληλότερες ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς αν παίζει video και βεβαια παίζει απλα αναλογα με τον converter που εχεις θα δεις καλή ποιοτητα ή μερικα σπασίματα!! εκτος αν εννοείς κάτι άλλο

Δόκιμασα με 3-4 converter και όλοι μου βγάζουν κολλήματα ενώ στο PC παίζουν μια χαρά.

 

Κάτι ακόμη, πως μπορώ κάθε φορά που πραγματοποιώ κάποιον συχρονισμό να μου συνχρονίζει κάποια αρχεία που θα έχω σε κάποιον φάκελο της κάρτας μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο το shop της brando screen protector,φορτιστη διπλο,και μια θηκη οταν τα παραλαβω θα σας πω ,παντως τα screen της brando εν εχουν καμμια σχεση με αυτα που ειχε το pda μαζι ειναι παρα πολυ καλυτερα τα ειχα δουλεψει στα eten.

 

Ωραία, μήπως ξέρεις πως αποστέλλουν τα προϊόντα τους;

 

Λέω να παραγγείλω και εγώ αυτόν φορτιστή. Απ' ότι φαίνεται είναι συμβατός με το kaiser, με τις τάσεις όμως τι παίζει; Είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί τόσο σε ηλεκτρικό δίκτυο της Ευρώπης όσο και της Αμερικής;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος του ΜΙΟ Α701 εδώ και ένα χρόνο και είμαι ευχαριστημένος .

Ήρθε η ώρα όμως για την ανανέωση τις σύνδεσής μου και η αγορά του ΤyTN II είναι μια καλή περίπτωση από οικονομικής απόψεως τουλάχιστον. Η αμφιβολίες που έχω έχουν να κάνουν με τις δυνατότητες του GPS σε σύγκριση πάντα με το ΜΙΟ και γενικά στην απροβλημάτιστη λειτουργία του .

Κάθε γνώμη για τη σύγκριση των δύο είναι ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι επίσης και για αυτήν την βάση. Συγκρατεί άραγε καλά το κινητό; Αξίζει λέτε;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος του ΜΙΟ Α701 εδώ και ένα χρόνο και είμαι ευχαριστημένος .

Ήρθε η ώρα όμως για την ανανέωση τις σύνδεσής μου και η αγορά του ΤyTN II είναι μια καλή περίπτωση από οικονομικής απόψεως τουλάχιστον. Η αμφιβολίες που έχω έχουν να κάνουν με τις δυνατότητες του GPS σε σύγκριση πάντα με το ΜΙΟ και γενικά στην απροβλημάτιστη λειτουργία του .

Κάθε γνώμη για τη σύγκριση των δύο είναι ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Eίναι απλά φοβερή. Αυτήν έχω εγώ, την είχα πάρει από το play247...

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

eimai neo katoxos to kaiser, thelo na valo to gps, kai den xero tin diadikasia i mallon den tin katalaveno pos ginete, pato to quick gps alla me leei enimerosi :den exi sindesi kai isxis :elixan. peite mou ti na kano me leptomeries vima vima gia na valo to gps kai pos na valo kai ton kairo stin poli mou. kai ti na kano gia na exo internet, exo sindesi me cosmote. ean katalava kala xriazete sindesi internet gia na katevaso to quick gps pos ginete

 

paidia euxaristo ek ton proteron.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος του ΜΙΟ Α701 εδώ και ένα χρόνο και είμαι ευχαριστημένος .

Ήρθε η ώρα όμως για την ανανέωση τις σύνδεσής μου και η αγορά του ΤyTN II είναι μια καλή περίπτωση από οικονομικής απόψεως τουλάχιστον. Η αμφιβολίες που έχω έχουν να κάνουν με τις δυνατότητες του GPS σε σύγκριση πάντα με το ΜΙΟ και γενικά στην απροβλημάτιστη λειτουργία του .

Κάθε γνώμη για τη σύγκριση των δύο είναι ευπρόσδεκτη.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Edo o filos Highway vrike to sosto link gia tin aporia sou. Kai ego pou to exo dokimasei apla doulevei mia xara!
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

eimai neo katoxos to kaiser, thelo na valo to gps, kai den xero tin diadikasia i mallon den tin katalaveno pos ginete, pato to quick gps alla me leei enimerosi :den exi sindesi kai isxis :elixan. peite mou ti na kano me leptomeries vima vima gia na valo to gps kai pos na valo kai ton kairo stin poli mou. kai ti na kano gia na exo internet, exo sindesi me cosmote. ean katalava kala xriazete sindesi internet gia na katevaso to quick gps pos ginete

 

paidia euxaristo ek ton proteron.

 

εγώ στην θέση σου θα έψαχνα να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμά gps και οχι το tomtom anyway όμως θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω όσο μπορώ και όσο ξέρω! αν έχεις vista καλύτερα να κατεβασεις απο την microsoft το πρόγραμμα με το οποιο θα συνδέεις το kaizer με το pc σου! αν έχεις άλλα windows το συγχρονίζεις απλά με το active sync που βρίσκεται μέσα σε ένα απο τα 2 cd! όταν θα συγχρονήσεις το pc σου με το kaizer βάλε το cd με το tomtom στο pc! πάτα 2πλο κλικ στο installer kaizer ttn και θα ξεκινήσει η εγκατάσταση! προχωρόντας εκεί που θα ανοίξει ενα παραθυράκι με τα προγράμματα του kaizer σου κάνε τικ (επελεξε) το πρόγραμμα tomtom navigator πάτα next και θα ξεκινήσει η εγκατάσταση στο kaizer! μόλις τελειώσει η εγκατάσταση κάνε του μια επανεκίνηση με την γραφίδα στην τρυπούλα που βρίσκεται δίπλα στην υποδοχή usb! μολις ξαναμπείς στο μενού ή στην επιφάνεια εργασίας σου ή στα προγράμματα σου θα δεις το εικονιδιο tomtom πατα το για να μπεις στο internet να κατεβάσεις το χάρτη της αθήνας! βέβαια για να γίνει αυτό πρεπει να έχεις τον υπολογιστή στο internet ακολούθησε τις οδηγίες και θα κατεβάσεις το χάρτη κάνε τον αποθήκευση! επίσης για να κάνεις κατέβασμα στο quick gps πρεπει να είναι ο υπολογιστής σου στο internet και συνεπώς και το kaizer σου! και είσαι έτοιμος! όσο για τον καιρό στην κεντρική οθόνη έχει ένα εικονίδιο με έναν ήλιο πάτα το επέλεξε την πόλη σου και άστο να κατεβάσει τα δεδμένα για τον καιρό και πάλι όμως πρεπει να είσαι στο internet!! αυτά απο μένα τώρα αν έχω κάνει καποιο λάθος ή έχω πετάξει καμιά μπαρούφα παρακαλώ τα υψηλά στελεχη όπως με διορθώσουν για να μαθαίνω και εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...