Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο helmi που εξαφανίστηκε? έχει μείνει πίσω στα updates.

 

στα updates μπορει αλλα στις ρομ ειναι ακομη στην κορυφη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο ότι διάβασα πάντως του dutty η light είναι πολύ καλή. θα δώ αύριο και θα ενημερώσω για πληροφορίες. δουλειά δεν είχαμε. μας κρέμασε η μνήμη βραδιάτικα.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

Pio pano anaferete gia Hard kai Soft Reset. Poia i diafora metaksi tous?

Ego thelo na kano format stin siskeui kai na peraso ta programmata apo tin arxi. ti akribos prepei na kano?

 

Episis me to format ti akribos tha xathei apo ayta poy eixe arxika to kinito otan to peira??

 

Eyxaristo ekton proteron!

 

το soft reset ειναι η απλη επανεκινηση και δεν χανεται απολυτως τπτ απο οτι εχεις μεσα στην συσκευη.

 

to hard reset ομως αντιθετα επαναφερει την συσκευη στην αρχικη της μορφη οπως το πηρες καινουριο σβηνοντας (απο την μνημη της συσκευης μονο)οτι εχεις προσθεσει εσυ.

η καρτα μνημης μενει ανεπηρεαστη και δεν χανεται απολυτως τπτ!

 

εκτος και αν σε λενε webvirus :lol:

 

αν θελεις να επαναφερεις το τηλ σου στην αρχικη του κατασταση

πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/διαγραφη μνημης πληκτρολογησε 1234 και ναι και θα επαναφερεις το τηλ σου στην μαμα του κατασταση ωστε να το ξαναστησεις απο την αρχη;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η καρτα μνημης μενει ανεπηρεαστη και δεν χανεται απολυτως τπτ!

 

χαχα καλό! :D

Link to comment
Share on other sites

χαχα καλό! :D

 

σου αρεσε ε???:lol::lol::lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το soft reset ειναι η απλη επανεκινηση και δεν χανεται απολυτως τπτ απο οτι εχεις μεσα στην συσκευη.

 

to hard reset ομως αντιθετα επαναφερει την συσκευη στην αρχικη της μορφη οπως το πηρες καινουριο σβηνοντας (απο την μνημη της συσκευης μονο)οτι εχεις προσθεσει εσυ.

η καρτα μνημης μενει ανεπηρεαστη και δεν χανεται απολυτως τπτ!

 

εκτος και αν σε λενε webvirus :lol:

 

αν θελεις να επαναφερεις το τηλ σου στην αρχικη του κατασταση

πηγαινε

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/διαγραφη μνημης πληκτρολογησε 1234 και ναι και θα επαναφερεις το τηλ σου στην μαμα του κατασταση ωστε να το ξαναστησεις απο την αρχη;)

 

Eyxaristo gia tin boitheia! :)

 

Kai mia akoma aporia. Pos mporo na do an exei bgei nea episimi anabathisi gia to kinito apo tin HTC?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πάω για ύπνο. Δημήτρη αν θες την γνώμη μου κάντο και εσύ εγκατάσταση το cabaki για την μνήμη, γιατί όντως διόρθωσε αρκετά, ίσως βοηθήσει στο μέλλον να μην ξανα χαλάσει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Eyxaristo gia tin boitheia! :)

 

Kai mia akoma aporia. Pos mporo na do an exei bgei nea episimi anabathisi gia to kinito apo tin HTC?

 

δεν εχει βγει τπτ ακομη :)

 

μην ανυσηχεις αν βγει κατι θα το δεις αμεσως εδω :)

 

μπορεις παντως να κανεις μια εγγραφη στο φορουμ της htc ελλαδος και να ενημερωνεσαι και απο εκει

 

http://www.htc.com.gr/forum/index.php

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πάω για ύπνο. Δημήτρη αν θες την γνώμη μου κάντο και εσύ εγκατάσταση το cabaki για την μνήμη, γιατί όντως διόρθωσε αρκετά, ίσως βοηθήσει στο μέλλον να μην ξανα χαλάσει κάτι.

 

ελα σοβαρεψου θοδωρη :rolleyes:

 

ειπαμε να πειραματιστεις μιας και ουτως η αλλως για hard reset πηγαινες ολοταχως...μην το δουνε και οι υπολοιποι και εχουμε δραματα :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει τπτ ακομη :)

 

μην ανυσηχεις αν βγει κατι θα το δεις αμεσως εδω :)

 

μπορεις παντως να κανεις μια εγγραφη στο φορουμ της htc ελλαδος και να ενημερωνεσαι και απο εκει

 

http://www.htc.com.gr/forum/index.php

 

Oraia, eyxaristo kai pali! :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδια προσπάθησα να δω ένα video 600mb XVID και σερνόνταν. Τι φταίει; Η κάρτα μνήμης; (Kingston ειναι 4GB) ή Rom; Η το κινητό; ή το xvid;

 

Προσπάθησα να το δω και με το TCMP και με το Core Player

Κανείς δεν ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Aπο που αλλαζει η ρυθμιση για την διαρκεια του φωτισμου του πληκτρολογιου.Δεν μπορω να το βρω σε καμια ρυθμιση ουτε στο manual

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανείς δεν ξέρει;

 

Se ti analysi einai to Video pou piges na deis? Mi mou peis oti opws to blepeis sto PC sou to ebales aftousio gia na to deis kai sto PPC sou!!! :blink: Ean nai... einai logikotato pou kolouse. Yparxoun eidikoi converters pou metatrepoun ta videos katallila gia na ta blepoume apo to PPC mas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει;

 

πας στο TCMP και κάπου στα video options του διαλέγεις την δεύτερη επιλογή αν θυμάμαι καλά (δεν μπορώ να το δώ τώρα γιατί η μνήμη πσούφισε :D) αντί για την πρώτη, και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Aπο που αλλαζει η ρυθμιση για την διαρκεια του φωτισμου του πληκτρολογιου.Δεν μπορω να το βρω σε καμια ρυθμιση ουτε στο manual

 

κατεύασε το KaiserTweak και θα δεις :)

Link to comment
Share on other sites

ελα σοβαρεψου θοδωρη :rolleyes:

 

ειπαμε να πειραματιστεις μιας και ουτως η αλλως για hard reset πηγαινες ολοταχως...μην το δουνε και οι υπολοιποι και εχουμε δραματα :lol::lol:

 

στο λέω επειδή το διάβασα απο το xda-developers. είναι κάτι σαν patch της HTC για τις μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

μιλτο κανε ενα hard reset και ξαναξεκινα απο την αρχη...:O

 

μετα απο καθε περασμα ρομ πριν ξεκινησετε να κανετε οτιδηποτε να κανετε ενα hard reset και μετα να αρχιζετε να φορτωνετε το τηλ ;)

Δημήτρη,

 

Τελικά δεν εφταιγε το Hard Reset, αλλά το wisbar. Οταν το έχω τα εικονίδια στα settings γίνονται μπάχαλο, μόλις το ξηλώσω όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών έχω το εξής πρόβλημα , όταν μιλαω κάποιες στιγμές με χάνουν . αυτό φαίνεται να είναι πρόβλημα στο μικρόφωνο , το θέμα είναι ότι είναι η 3η συσκευή που μου αλλάζουν στο πλαίσιο (η δεύτερη δεν ξεκινούσε η κάμερα και το πήγα αμέσως πίσω) όλες με το ίδιο πρόβλημα , αν έχετε κάτι υπόψη να μου το πείτε γιατί 4η φορά δεν το παίρνω (κουράστηκα) :(
Link to comment
Share on other sites

Se ti analysi einai to Video pou piges na deis? Mi mou peis oti opws to blepeis sto PC sou to ebales aftousio gia na to deis kai sto PPC sou!!! :blink: Ean nai... einai logikotato pou kolouse. Yparxoun eidikoi converters pou metatrepoun ta videos katallila gia na ta blepoume apo to PPC mas.

320x240

 

πας στο TCMP και κάπου στα video options του διαλέγεις την δεύτερη επιλογή αν θυμάμαι καλά (δεν μπορώ να το δώ τώρα γιατί η μνήμη πσούφισε :D) αντί για την πρώτη, και θα είσαι οκ.

θα το δοκιμάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη,

 

Τελικά δεν εφταιγε το Hard Reset, αλλά το wisbar. Οταν το έχω τα εικονίδια στα settings γίνονται μπάχαλο, μόλις το ξηλώσω όλα μια χαρά.

 

δεν ανεφερες οτι εχεις wisbar ομως :)

 

παλι καλα ομως που το γλυτωσες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εγώ έχω την πασιέντζα, λες για αυτό να διαλύθηκε? :D

 

επειδή δεν το ανακάλυψα (οκ οκ δεν το κοίταξα) πως κάνει hard - reset το εργαλείο?

 

πατας με το πόδι σου το power button, με τη μύτη το πράσσινο, με το δεξι χερι τι ροδέλα και με το αυτί το κόκκινο?

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εγώ έχω την πασιέντζα, λες για αυτό να διαλύθηκε? :D

 

επειδή δεν το ανακάλυψα (οκ οκ δεν το κοίταξα) πως κάνει hard - reset το εργαλείο?

 

πατας με το πόδι σου το power button, με τη μύτη το πράσσινο, με το δεξι χερι τι ροδέλα και με το αυτί το κόκκινο?

 

start/settings/system/clear storage/1234/yes = hard reset :lol:

 

η αλλιως πατας και κρατας πατημενα τα δυο hardware buttons κατω απο την οθονη δεξια και αριστερα (οχι εναρξη,τερματισμος κλησης) και παραλληλα πατας με το stylous το κουμπακι του soft reset κρατωντας πατημενα τα δυο κουμπια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το SJ Phone στο Kaiser; Λειτουργεί κανονικά; Υπάρχει κάποιο παρόμοιο καλύτερο;

 

ΥΓ. Λέω να πάρω απο εδώ την Kingston microSDHC Class 4 4GB. Τι λέτε, καλή η τιμή; Έχει κανείς υπόψιν κάποιο κατάστημα απο Αμερική;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

αυτή τη μνήμη έχω. απο expansys. όταν δεν στην χαλάει το Kaiser τότε είναι καλή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το SJ Phone στο Kaiser; Λειτουργεί κανονικά; Υπάρχει κάποιο παρόμοιο καλύτερο;

 

ΥΓ. Λέω να πάρω απο εδώ την Kingston microSDHC Class 4 4GB. Τι λέτε, καλή η τιμή; Έχει κανείς υπόψιν κάποιο κατάστημα απο Αμερική;

 

 

στον τιτανα δουλευε μια χαρα.στο καιζερ δεν το εχω δοκιμασει αλλα γιατι να μην δουλευει?

 

εγω εχω μια 2g scandisk και μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα εδω και ενα χρονο και ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...