Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κάπου έχω ξανακούσει για αυτό το πρόβλημα στο Kaiser. Θα το κοιτάξω λίγο και εάν έχω κάτι θα σου πώ. Φαντάζομαι ότι έχεις ήδη κάνει soft reset, βάλεις/βγάλεις την κάρτα και τα σχετικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

δεν έκανα τίποτα απολύτως!

 

μου μυριζει κατι απο defragment :rolleyes:

 

sk tools το λενε.... pocket mechanic το λενε...θα σας γελασω...:p

 

αλλα απο πισω κρυβεται ενας ....αλλα μεγας θοδωρης :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

3 φορές soft reset, έβγαλα κάρτα , έβαλα, την έβαλα στο pc και τίποτα. Δημήτρη το PDA δουλεύει χωρίς να του βάλω κάτι εδώ και 1 εβδομάδα. είχα και ένα φάκελο με όλα τα cab μου εκεί μέσα. όμορφα. athanaso αν το βρείς έχεις κεφτεδάκια απο τη μάνα μου. ΑΚΟΥΣ?

 

Μήτσο σοβαρά δεν το ακούμπησα :) απο το απόγευμα έχω να πιάσω το κινητό και αυτό ήταν για τηλεφωνήματα.

Link to comment
Share on other sites

3 φορές soft reset, έβγαλα κάρτα , έβαλα, την έβαλα στο pc και τίποτα. Δημήτρη το PDA δουλεύει χωρίς να του βάλω κάτι εδώ και 1 εβδομάδα. είχα και ένα φάκελο με όλα τα cab μου εκεί μέσα. όμορφα. athanaso αν το βρείς έχεις κεφτεδάκια απο τη μάνα μου. ΑΚΟΥΣ?

 

πλακα πλακα επειδη την ειχα πατησει με το 3300 παλια :mad:εχω αποκτησει την συνηθεια πλεον να κραταω back up πριν απο καθε πειραμα... αλλα και τα αρχεια μου σωμενα και στο pc..δλδ αν χασω το τηλ τι θα γινει?θα το κλεισουμε το μαγαζι??:lol:

 

εχω παντα ενα backup ,φρεσκο (της ωρας που λεμε) για καλο και για κακο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχεις battery status μεσα?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω. να χάλαγαν τα αρχεία στο Kaiser θα το δεχόμουν αλλά την μνήμη ρε γ@μώτο?
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω. να χάλαγαν τα αρχεία στο Kaiser θα το δεχόμουν αλλά την μνήμη ρε γ@μώτο?

 

στο pc σου στην διαβαζει την καρτα κανονικα?το δοκιμασες αυτο?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν είδες καλά την φωτογραφία :) απο το pc μου είναι
Link to comment
Share on other sites

athanaso77

 

λες να κανει τπτ αυτο ?μπας και αποφυγει να χασει τα αρχεια του?

μηπως??

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305531

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για το καισερ αλλα δεν εχεις να χασεις τπτ θοδωρη...δοκιμασε το...ουτως η αλλως για hard reset εισαι :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα αλλά δεν είναι πρόγραμμα, οπότε δεν καταλαβαίνω τι κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Rom εχω την Helmi-c clean big storage.

Απο προγράμματα μονο το νέο Pocket Plus.

Πρόβλημα εδω και δύο ώρες, στα settings και στα τρια tabs κανένα εικονίδιο δεν αντιστοιχει στην πραγματική εφαρμογή. Ειναι ενα μπάχαλο, π.χ. το κεφάλι (owner inf) ειναι στο input κ.λ.π.

Καμμιά ιδέα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Rom εχω την Helmi-c clean big storage.

Απο προγράμματα μονο το νέο Pocket Plus.

Πρόβλημα εδω και δύο ώρες, στα settings και στα τρια tabs κανένα εικονίδιο δεν αντιστοιχει στην πραγματική εφαρμογή. Ειναι ενα μπάχαλο, π.χ. το κεφάλι (owner inf) ειναι στο input κ.λ.π.

Καμμιά ιδέα

 

Ευχαριστώ

 

μιλτο κανε ενα hard reset και ξαναξεκινα απο την αρχη...:O

 

μετα απο καθε περασμα ρομ πριν ξεκινησετε να κανετε οτιδηποτε να κανετε ενα hard reset και μετα να αρχιζετε να φορτωνετε το τηλ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χεχε δημήτρη το προγραμματάκι που βρήκες, επανέφερε το 70% των φακέλων μου :D η ειρωνία είναι ότι ο πιο σημαντικός βρήσκετε στο υπόλοιπο 30%. είσαι άρχοντας πάντως. τα κεφτεδάκια δικά σου.

 

αν βρείς και κατα τύχη που εμφανίζεται και το 30% τότε θα πάρεις και πουρέ.

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα αλλά δεν είναι πρόγραμμα, οπότε δεν καταλαβαίνω τι κάνει.

 

 

θοδωρη μηπως εχεις αλλαξει την τιμη sd/mmc transfer μεσω του memaid? μηπως εκανες καμια επανεκινηση αποψε ?αν δεν ειχες κανει επανεκινηση αλλαζοντας καποια τετοια τιμη οι αλλαγες εφαρμοζονται με την 1η επανεκινηση..κανονικα πρεπει να ειναι 64 αν ανεβασεις αυτην την τιμη δεν διαβαζει την καρτα σωστα εως καθολου..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εχεις δίκιο,

 

Το απόγευμα άλλαξα την Rom απο την Dynamic που ειχα και δεν έκανα hard reset. Μαθαίνω συνεχώς φίλε.

 

Καλή η Helmi ή προτιμάς Gullum ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77

 

λες να κανει τπτ αυτο ?μπας και αποφυγει να χασει τα αρχεια του?

μηπως??

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=305531

 

Το πρόβλημα με τις corrupted Sd ήταν γενικό πρόβλημα στα Artemis με WM5 και γιαυτό η HTC έβγαλε αυτό το patchaki. Αφενώς όμως είναι άχρηστο για το Kaiser, αφετέρου το εγκαθιστούσαμε στo Artemis για να μην μας ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα στο μέλλον, όχι για να λύσουμε το παρόν πρόβλημα.

 

το έβαλα αλλά δεν είναι πρόγραμμα, οπότε δεν καταλαβαίνω τι κάνει.

 

Όχι δεν είναι πρόγραμμα είναι ενα patchaki αλλά δυστυχώς δε νομίζω να σε βοηθήσει. Αφου το εγκατέστησες (θα το βλέπεις στα εγκατεστημένα προγράμματα) δοκίμασε τα γνωστά soft reset, δεν έχεις να χάσεις τίποτα πλέον.

 

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι και το μόνο που μπορώ να κάνω για σένα τέτοια ώρα είναι... http://www.google.com/search?as_q=2gb+missing+files+storage+card&hl=en&num=10&btnG=Google+Search&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_nlo=&as_nhi=&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com&as_rights=&safe=images

 

Ακόμα και Hard Reset να κάνεις... πρέπει να βρούμε τι φταίει. :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δημήτρο όταν λέω δεν το πείραξα το εννοώ :) το μόνο πράγμα που έκανα απο ρυθμίσεις ήταν το KaiserTweak το καινούργιο και δεν θυμάμαι αν έκανα restart μετά.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδια προσπάθησα να δω ένα video 600mb XVID και σερνόνταν. Τι φταίει; Η κάρτα μνήμης; (Kingston ειναι 4GB) ή Rom; Η το κινητό; ή το xvid;

 

Προσπάθησα να το δω και με το TCMP και με το Core Player

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εχεις δίκιο,

 

Το απόγευμα άλλαξα την Rom απο την Dynamic που ειχα και δεν έκανα hard reset. Μαθαίνω συνεχώς φίλε.

 

Καλή η Helmi ή προτιμάς Gullum ;

 

επειδη τις εχω δοκιμασει ολες τις ρομ που εχουν βγει,του helmi και η full αλλα και η big storage ειναι απλα οτι καλυτερο και σταθεροτερο!!

 

πρεπει ομως να προσεχουμε να συγκρινουμε τις ρομ με τα ιδια προγραμματα και εφαρμογες παντα μεσ,ωστε να εχουμε οσο το δυνατον πιο αντικειμενικη αποψη.

 

μερικες ενδειξεις για μενα κατα ποσο ειναι καλη η οχι η ταχυτητα (καταρχην ) μιας ρομ ειναι ο τροπος που ανοιγουν τον φακελο windows και το ποσο γρηγορα δουλευει η αλλαγη οθονης απο landscape σε ορθια και αντιθετα,αλλα και το πως ανοιγει τα tabs των ρυθμισεων αλλα και τα προγραμματα ;)

 

ειναι μερικες πρωτες ενδειξεις που μπορεις να εχεις σε 1η φαση πριν αποφασισεις αν πραγματικα αξιζει να συνεχισεις να την φορτωσεις και να την δοκιμασεις και για την σταθεροτητα της ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δημήτρο όταν λέω δεν το πείραξα το εννοώ :) το μόνο πράγμα που έκανα απο ρυθμίσεις ήταν το KaiserTweak το καινούργιο και δεν θυμάμαι αν έκανα restart μετά.

 

πηγαινε στο kaisertweak και βαλτα ολα advised και κανε επανεκινηση

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φαίνεται ότι δεν είμαι μόνο εγώ ο γκαντέμης....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=289980&highlight=microsd+problem

 

Δημήτρη σκέφτομαι να δοκιμάσω την νέα του Dutty 4 το έχεις δει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φαίνεται ότι δεν είμαι μόνο εγώ ο γκαντέμης....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=289980&highlight=microsd+problem

 

Δημήτρη σκέφτομαι να δοκιμάσω την νέα του Dutty 4 το έχεις δει καθόλου?

 

 

ειπα τις εχω δοκιμασει ολες :worry:

 

αυτην την στιγμη του helmi ειναι οι καλυτερες ;)

 

αλλα και η νεα του Sleuth μου αρεσε :)

 

αλλα παλι helmi γυρισα.απλα τωρα εχω την full του :)

 

edit

 

ασχημο δεν ειναι να την δοκιμασεις παντως.εχει πολλα ομορφα εργαλεια μεσα και εκει ειναι η μονη διαφορα.κατα τα αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

Pio pano anaferete gia Hard kai Soft Reset. Poia i diafora metaksi tous?

Ego thelo na kano format stin siskeui kai na peraso ta programmata apo tin arxi. ti akribos prepei na kano?

 

Episis me to format ti akribos tha xathei apo ayta poy eixe arxika to kinito otan to peira??

 

Eyxaristo ekton proteron!

Link to comment
Share on other sites

ο helmi που εξαφανίστηκε? έχει μείνει πίσω στα updates.

 

soft-reset είναι σαν να κάνεις επανεκκίνηση στο pc σου.

hard-reset είναι σαν να κάνεις format στο pc σου δηλαδή τα σβήνεις ΟΛΑ και πάλι απο την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...