Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια γεια σας! Απο την τριτη τελικα θα ειμαι και εγω ενας απο τους κατοχους αυτου του κινητου!

Θα ηθελα να ρωτησω λοιπον αν ξερετε να μου πειτε(αν και σιγουρα θα το εχετε αναφερει καπου, απλα δεν εχω χρονο για να το ψαξω)αν στην τιμη του πακετου περιλαμβανετε και το destinator,και αν οχι ποσο κοστιζει?Α... στο πακετο τι αλλο περιλαμβανετε?:)

 

αυτο εσυ εισαι ο μονος που μπορει να το ξερεις ...

 

το ποσο το παιρνεις απο που το παιρνεις λενε καθαρα αν εχει destinator η οχι μεσα....

 

δλδ αν το παιρνεις απο πλαισιο και εχει 919ε ε τοτε και μονο τοτε ναι εχει μεσα destinator ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τοσες ωρες :rolleyes:

 

μαλλον βαρελι πρεπει να ανοιξεις :lol::lol:

Ασε Δημήτρη, έτσι σκέφτηκα και εγώ. Ένωσα ευχαριστημένος αλλά και τσαντισμένος όταν το άνοιξα!! Όταν το άνοιξα το καπάκι πετάχτηκε στον τοίχο από το απότομο και την δύναμη. Την ίδια κίνηση την είχα κάνει 1000 φορές πρίν αλλά τότε άνοιξε μόνο! Τέλος πάντων όλα καλά σε λίγο αρχίζω :happy: Δέν ξέρω από πού να αρχίσω, θα δείξει. Πιστεύετε πως το spb mobile shell και το phone suite πρέπει να μπούν μιας και έχει αυτό το home της HTC ήδη μέσα; Να σημειώσω πώς μου ήταν πολύ χρήσημα προγράμματα με το προηγούμενο ppc.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

το SPB Mobile Shell για μένα είναι must-have πρόγραμμα. το άλλο είναι άχρηστο.
Link to comment
Share on other sites

το SPB Mobile Shell για μένα είναι must-have πρόγραμμα. το άλλο είναι άχρηστο.

 

για μενα ειναι αχρηστα ολα τα today plugins :!:

 

ilauncher μονο εχω μονιμα μπροστα και αυτο μονο με τα εικονιδια σε

task manager tab

shell tray tab και

top bar tab.

 

δεν θελω τπτ μπροστα απο το backround μου.:mad:

ακομα και το weather panel δεν το εχω μονιμα μπροστα αλλα μονο οταν θελω να δω κατι στον καιρο και αυτο πιο πολυ το χειμωνα λογω μηχανης ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ασε Δημήτρη, έτσι σκέφτηκα και εγώ. Ένωσα ευχαριστημένος αλλά και τσαντισμένος όταν το άνοιξα!! Όταν το άνοιξα το καπάκι πετάχτηκε στον τοίχο από το απότομο και την δύναμη. Την ίδια κίνηση την είχα κάνει 1000 φορές πρίν αλλά τότε άνοιξε μόνο!

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι παιδευτηκατε με το καπακι της μπαταριας.ειναι πραγματικα πολυ απλο και ασφαλες και το ξεκουμπωμα αλλα και το κουμπωμα του.

σιγουρα θελει καποια εξεικοιωση αλλα οχι οτι ειναι και βουνο..τι να πουνε και καποια νοκια που πρεπει να εχεις κανει ταχυδακτυλουργος για να τα ανοιξεις !!:blink:

 

of topic

βλεπω την υπογραφη σου και σκεφτομαι τι θα γινοταν αν εκανα και εγω το ιδιο στην δικη μου....και γελαω :O

 

ειναι τοσα τα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου τοσα χρονια που τρομαζω και μονο στην ιδεα να τα καταγραψω:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βλεπω την υπογραφη σου και σκεφτομαι τι θα γινοταν αν εκανα και εγω το ιδιο στην δικη μου....και γελαω :O

 

ειναι τοσα τα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου τοσα χρονια που τρομαζω και μονο στην ιδεα να τα καταγραψω:lol::lol:

Κοίτα αυτά που γράφω στην υπογραφή είναι αυτά για τα οποία ήμουν κάτοχος. Έχουν περάσει και πολλά άλλα αλλά αυτά μόνο για λίγο. δόκιμή και έτσι. Πάντως άλλα ένα δύο να βάλω και νομίζω πως δέν υπάρχει άλλος χώρος στην υπογραφή :). Όσο για το καπάκι καλά σίγουρα μόλις το συνηθίσω όλα οκ αλλά με παίδεψε το άτιμο. Ξέρεις φοβάσαι να βάλεις και δύναμη όταν μόλις το έχεις πάρει. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Καλά απο ταχύτητα πετάει ούτε πως σκέφτομαι πχ πως θα μπορούσε πχ με του Helmi να πηγαίνει πιο γρήγορα. πάντως προς το παρόν λέω να τα κρατήσω τα home της ΗΤC.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση διότι νομίζω πως δέν έχει αναφερθεί ή εγώ δεν το πρόσεξα. Το windows update δουλεύει; τί κάνει αξίζει να κάνει κανείς update;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση διότι νομίζω πως δέν έχει αναφερθεί ή εγώ δεν το πρόσεξα. Το windows update δουλεύει; τί κάνει αξίζει να κάνει κανείς update;

 

 

δεν χανεις τπτ να το τσεκαρεις κατα καιρους :)

 

παντως με cooked rom τι update να κανω απο την microsoft?

 

μαλλον πρεπει να αλλαξω την επιλογη να κατεβαζει update απο microsoft και να συνδεεται αμεσως στους XDA :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Καλά απο ταχύτητα πετάει ούτε πως σκέφτομαι πχ πως θα μπορούσε πχ με του Helmi να πηγαίνει πιο γρήγορα. πάντως προς το παρόν λέω να τα κρατήσω τα home της ΗΤC.

 

ειλικρινα....τεραστια διαφορα :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Exo to Kaiser edo kai 5 imeres. Telika einai pio eukolo apo oso nomiza, mias kai einai to proto mou ppc. To mono arnitiko einai to megethos tou, alla ti na kanoume.

 

To mono problima pou antimetopizo einai oi efarmoges. Katebasa arketes apo to site pou anaferete alla distixos uparxoun polles pou den einai simbates, an kai einai gia WM! Iparxei kapoios tropos na tis ksexorizoume? Episis liges selides pio prin anaferete mia lista. Aftes einai simbates me to Kaiser profanos, e? Mipos tis exei sigkentrosei kapoios na tis katebasoume?

 

Euxaristo ekton proteron!:)

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κάποιος και μπορεί να μου πει πως μπορώ να ανοίγω τις σελίδες σε κλασσική προβολή? προσπαθουσα ασ πουμε να ανοίξω την hotmail.com αλλα δεν μου την 'ανοιγε σε κλασσική προβολή και μου έλεγε κατι για cookies!! επίσης προσπαθώ να βρω το opera αλλα ενώ το βρήκα και τον έκανα εγκατάσταση μολις πάω να τον ανοίξω μου λέει ότι θέλει update
Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι αχρηστα ολα τα today plugins :!:

 

ilauncher μονο εχω μονιμα μπροστα και αυτο μονο με τα εικονιδια σε

task manager tab

shell tray tab και

top bar tab.

 

δεν θελω τπτ μπροστα απο το backround μου.:mad:

ακομα και το weather panel δεν το εχω μονιμα μπροστα αλλα μονο οταν θελω να δω κατι στον καιρο και αυτο πιο πολυ το χειμωνα λογω μηχανης ;)

 

εσύ θες καθαρό background για να βλέπεις την γυμνή κοπελιά. σε τα μας τώρα? και δεν είπα ότι το Mobile Shell το θέλω για το desktop μιας και είναι άχρηστο, αλλά για το menu του Που μπορώ και βάζω ότι θέλω και αντικατιστά το Cube.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Exo to Kaiser edo kai 5 imeres. Telika einai pio eukolo apo oso nomiza, mias kai einai to proto mou ppc. To mono arnitiko einai to megethos tou, alla ti na kanoume.

 

To mono problima pou antimetopizo einai oi efarmoges. Katebasa arketes apo to site pou anaferete alla distixos uparxoun polles pou den einai simbates, an kai einai gia WM! Iparxei kapoios tropos na tis ksexorizoume? Episis liges selides pio prin anaferete mia lista. Aftes einai simbates me to Kaiser profanos, e? Mipos tis exei sigkentrosei kapoios na tis katebasoume?

 

Euxaristo ekton proteron!:)

 

καταρχην καλοριζικο και καλα ξενυχτια :D

 

η λιστα που αναφερεις δεν ξερω αν ειναι η δικη μου η του webvirus αλλα ειναι εφαρμογες που εινα δοκιμασμενες στο καιζερ.

απο οτι λες εχεις ηδη αρχισεις τις επισκεψεις σου στο γνωστο μερος :) οποτε εκει θα βρεις και τις υπολοιπες .χρησιμοποιησε την αναζητηση η αρχισε την εξερευνηση στα αδυτα του φορουμ :)

 

οτι αλλο χρειαστεις εδω ειναι ολα τα παιδια να βοηθησουν ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Exo to Kaiser edo kai 5 imeres. Telika einai pio eukolo apo oso nomiza, mias kai einai to proto mou ppc. To mono arnitiko einai to megethos tou, alla ti na kanoume.

 

To mono problima pou antimetopizo einai oi efarmoges. Katebasa arketes apo to site pou anaferete alla distixos uparxoun polles pou den einai simbates, an kai einai gia WM! Iparxei kapoios tropos na tis ksexorizoume? Episis liges selides pio prin anaferete mia lista. Aftes einai simbates me to Kaiser profanos, e? Mipos tis exei sigkentrosei kapoios na tis katebasoume?

 

Euxaristo ekton proteron!:)

Οι περισσότερες σοβαρές εταιρείς λογισμικού έχουν βγάλει εκδόσεις για WM6. Δε νομίζω οτι χρειάζεσαι κάποια λίστα. Σκέψου τι χρειάζεσαι και δοκίμασε αν τρεχουν ή εναλλακτικά ρώτησε για προγράμματα που σε ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή είναι τεράστιο το θέμα θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να απαντήση στην ερώτηση μου γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Είχα πάρει πέρυσι το Tytn αλλά ήταν περισσότερο υπολογιστής που είναι και τηλέφωνο παρά τηλέφωνο που είναι υπολογιστής, οι λειτουργίες του τηλεφώνου δλδ ήταν απελπιστικά αργές (οι ταχείες κλήσεις αργούσαν να βγουν στο display, ότα με έπαιρνε κάποιος αργούσε να βγει πιος καλεί, όταν τελείωνα την κλήση έκλεινε μετά από δευτερόλεπτα κοκ).

Έτσι αναγκάστηκα και πήγα σε λύση UIQ που είναι περισσότερο προσανατολισμένες στις λειτουργίες τηλεφώνου.

Η κατάσταση αυτή έχει διορθωθεί στο Κάιζερ;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή είναι τεράστιο το θέμα θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να απαντήση στην ερώτηση μου γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Είχα πάρει πέρυσι το Tytn αλλά ήταν περισσότερο υπολογιστής που είναι και τηλέφωνο παρά τηλέφωνο που είναι υπολογιστής, οι λειτουργίες του τηλεφώνου δλδ ήταν απελπιστικά αργές (οι ταχείες κλήσεις αργούσαν να βγουν στο display, ότα με έπαιρνε κάποιος αργούσε να βγει πιος καλεί, όταν τελείωνα την κλήση έκλεινε μετά από δευτερόλεπτα κοκ).

Έτσι αναγκάστηκα και πήγα σε λύση UIQ που είναι περισσότερο προσανατολισμένες στις λειτουργίες τηλεφώνου.

Η κατάσταση αυτή έχει διορθωθεί στο Κάιζερ;

Εγώ έχω το TytnΙΙ και δεν έχω προβλήματα, τουλάχιστον αυτά που αναφέρεις. Είναι όμως αλήθεια ότι πρώτα είναι pda και μετά τηλέφωνο. Έχει όμως στοιχεία που δεν θα τα βρεις στην πλατφόρμα UIQ (sonyericsson) όπως την έξυπνη αναζήτηση στον τηλεφωνικό κατάλογο κ.λ.π.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση αυτή έχει διορθωθεί στο Κάιζερ;

Aπίστευτα. :D

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κινητο/pda. Επειδη σκεφτομαι να το πάρω απο Αμερικη (ταξιδι) την αλλη εβδομαδα, ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να βαλω το ελληνικο περιβαλλον εργασιας? ευχαριστω
HTC Wildfire, Xperia Ray, Xperia Mini Pro
Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση αυτή έχει διορθωθεί στο Κάιζερ;

Λίγο προς το καλύτερο. Άλλωστε αυτά που αναφέρεις είναι θέματα λειτουργικού κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κινητο/pda. Επειδη σκεφτομαι να το πάρω απο Αμερικη (ταξιδι) την αλλη εβδομαδα, ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να βαλω το ελληνικο περιβαλλον εργασιας? ευχαριστω

 

για αγορα τηλ εκτος ελλαδος και ειδικα εκτος Ace hellas,να ξεχασεις ελληνικο interface :!:

 

μονο ελληνικο (εικονικο αλλα και εξωτερικο )πληκτρολογιο μπορεις να εχεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή είναι τεράστιο το θέμα θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορεί να απαντήση στην ερώτηση μου γιατί όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Είχα πάρει πέρυσι το Tytn αλλά ήταν περισσότερο υπολογιστής που είναι και τηλέφωνο παρά τηλέφωνο που είναι υπολογιστής, οι λειτουργίες του τηλεφώνου δλδ ήταν απελπιστικά αργές (οι ταχείες κλήσεις αργούσαν να βγουν στο display, ότα με έπαιρνε κάποιος αργούσε να βγει πιος καλεί, όταν τελείωνα την κλήση έκλεινε μετά από δευτερόλεπτα κοκ).

Έτσι αναγκάστηκα και πήγα σε λύση UIQ που είναι περισσότερο προσανατολισμένες στις λειτουργίες τηλεφώνου.

Η κατάσταση αυτή έχει διορθωθεί στο Κάιζερ;

 

φιλε μου λογω του οτι στον τιτανα μου ειχα cooked ρομς αυτο το προβλημα ηταν εξαιρετικα βελτιωμενο.

 

στο καιζερ ειναι ακομα καλυτερο :)

 

και με cooked rom που εχω τωρα, ακομα καλυτερο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εσύ θες καθαρό background για να βλέπεις την γυμνή κοπελιά. σε τα μας τώρα?

 

με απειλησε η κορη μου :rolleyes:

 

οτι θα με αποκληρωσει :lol: αν βαλω αλλη γυναικα εκτος απο την μανα της,

στην οθονη κινητου μου παλι :lol::lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικος με αυτό που θα ρωτήσω αλλα αφου κατάφερα να το συνδέσω με το internet μεσω του laptop μου το οποίο έχει vista ξεκίνησα να ανοίγω κάποιες σελιδες μεχρι τώρα χωρίς πρόβλημα!! αυτό που ήθελα να ρωτήσω όμως είναι αν είναι λογικό τις σελίδες του msn και hotmail να μου τισ ανοίγει μόνο σαν mobile! υπάρχει τρόπος να τις ανοίγει σε classic προβολή όπως στον υπολογιστή ή όλα τα pocket τις ανοίγουν σε mobile μορφή!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...