Jump to content

Οδηγός - Δωρέαν κλησεις προς σταθερά απο το PDA/PPC


bororo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια του προηγούμενου post μου... και φυσικά εμπνευσμένος από τον bororo που ξεκίνησε αυτό το τοπικ:

 

Δοκίμασα και έστησα το evoice account που έχω από την Hellas On Line στο PPC μου, και συγκεκριμένα στο πρόγραμμα X-Pro (κάτι σαν το X-lite - PC version - που "προωθεί" η Hellas On Line για οσους γνωρίζουν).

 

..............

 

Eνα μικρό update:

Εκανα αρκετές δοκιμές και φαίνεται αρκετά καλή η ποιότητα - φυσικά χωρίς να κατεβάζω τίποτα απολύτως την ίδια στιγμή στο PC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα υπαρχει οριο στο ποσες κλησεις μπορουμε να κανουμε δωρεαν?

 

καποιος?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ενα μεγαλο ευχαριστω στον bororo!!!! ξερει κανεις

γιατι οταν κανω κλησεις διακοπτονται στα 30 sec και μου πεταει

το μηνυμα critikal transaction failed : client INVITE transaction (calling) timed out. εχω δοκιμασει να κανω 4 κλησεις και σε ολες το ιδιο. κριμα γιατι με το ακουστικο ο ηχος ειναι μια χαρα και δεν λεει να χασουμε 300 λεπτα δωρεαν την εβδομαδα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αψογος !! Σ' ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο σου :)

 

Τυχαια ειδα το θεμα αυτο και με τη 1η δοκιμη επιασε. Μεσα απ το κεντρο της Στουτγκαρδης μπηκα μεσω WLAN και δοκιμασα μερικα τηλεφωνα εδω και στην Ελλαδα. Εκτος απ τον λιγο αυξημενο αντιλαλο καμια διαφορα με κανονικο τηλεφωνο. Ακομα και τα Outlook contacts τα οποια τα χω περασμενα μεσω synchronization στο PDA μπορεις αμεσα να τα καλεσεις. Μακαρι να υπηρχαν παντου WLAN προσβασεις για να μη χρειαζομασταν αλλο κινητα.

 

Δυο ερωτησουλες εχω:

1. Για να μειωσουμε τον αντιλαλο μπορουμε να κανουμε τιποτα η οφειλεται καθαρα στο lag του routing ?

2. Ποσος ειναι ο μεγιστος χρονος ομιλιας τωρα γιατι εχω κανα χρονο που δεν χρειαστηκα να δουλεψω το voipbuster ?

 

Τα θερμα χαιρετισματα μου απ την σχεδον ανοιξιατικη BW.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επαναφέρω το θέμα, καθώς έχω πρόβλημα. Μου λέει πως πέρασα τον αριθμό των επιτρεπόμενων κλήσεων (30) και δεν μπορώ να κάνω άλλες κσι λέει να βάλω 10 ευρώ. Τί κάνουμε;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

βαλε 10 ευρω τα αξιζει με το παραπάνω σε κινιτο(που χρεωνεσαι) η ποιοτητα είναι κορυφαία στα σταθέρα είναι με την ώρα αν πετύχεις φορτωμένο δίκτυο δεν ακούς τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!

Ευχαριστώ για τις οδηγίες... Έχει ένα αντίλαλο χωρίς hands free, αλλά με το hands free όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

βαλε 10 ευρω τα αξιζει με το παραπάνω σε κινιτο(που χρεωνεσαι) η ποιοτητα είναι κορυφαία στα σταθέρα είναι με την ώρα αν πετύχεις φορτωμένο δίκτυο δεν ακούς τίποτα.

 

Μόνο σε σταθερό μιλούσα!

Δε γίνεται χωρίς τα 10 ευρώ; :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόνο σε σταθερό μιλούσα!

Δε γίνεται χωρίς τα 10 ευρώ; :p

opos grafoun ta paidia pio pano...kane kainourio account!

PS me to N560 mpaineis? ean nai pls pes mou pos kataferes na syndetheis me WiFi giati ego den..

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

opos grafoun ta paidia pio pano...kane kainourio account!

PS me to N560 mpaineis? ean nai pls pes mou pos kataferes na syndetheis me WiFi giati ego den..

 

Αυτό έκανα! :p

Με n520 μπαίνω αλλά μάλλον δε θα υπάρχουν διαφορές...

Με το που σβήνω το flight mode, και άνοιξε το wifi ήρθε μήνυμα ότι το router μου θέλει να συνδεθεί μέσω wifi. Δέχθηκα, έβαλα το wep key και συνδέθηκα :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Thanks πολυ καλη δουλεια. Κι εγω με τη σειρα μου εχω να δηλωσω οτι καταφερα να στησω και την ασυρματη συνδεση και το sip phone.

 

Ενω εγω ακουω μια χαρα τον αλλο, ο συνομιλητης εχει αντιλαλο στη φωνη του. Με το handsfree με καλωδιο που δοκιμασα εχω αντιλαλο και εγω και ο συνομιλητης. Με το bluetooth handsfree που δοκιμασα δεν ακουγοταν τιποτα. Πηγα στα audio settings αλλα παλι τα ιδια. Εκει που λεει test απλα δεν ακουγοταν τιποτα και απλα περιμενες και δεν γινοταν τιποτα.

 

Καμμια λυση για τον αντιλαλο του συνομιλητη? Και μετα θα μιλαω τσαμπε!

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται register δηλαδη? Όσο για τα αλλα προβληματα με τον ηχο?

 

Οι κλησεις απο το pc πως ακουγονται με το voipdiscount? καλυτερα απο το pda ή τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται register δηλαδη? Όσο για τα αλλα προβληματα με τον ηχο?

 

Οι κλησεις απο το pc πως ακουγονται με το voipdiscount? καλυτερα απο το pda ή τα ιδια?

 

οι ερωτησεις σου βρισκονται ηδη απαντημενες σε αυτο το thread ;)

 

και ειναι μονο 4 σελιδες......:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι απαντημενες δηλαδη? ολοι λενε οτι με handsfree ειναι καλυτερα ο ηχος και εμενα με το handsfree ειναι χειροτερα.

 

Επισης με το bluetooth handsfree δεν μπορω να το συνδεσω καθολου

Link to comment
Share on other sites

κοιτά... αν συνδέσεις τα handsfree είναι σίγουρα καλύτερα γιατί το μικρόφωνο και το ακουστικό δεν είναι τόσο κοντά όσο είναι όταν το ακούς απ' το μεγάφωνο του ppc(το οποίο θα ακούει και ο συνομικλητής σου αφού το μικρόφωνο θα πιάσει αυτόν τον ήχο) Άρα η χρήση του hadsfree σε γλυτώνει ουσιαστικά από την ηχό. Συνέδεσε το handsfree, τρέξε το audio wizard μέσα απ' το sjphone και δες πως πάει, it's alla about experimenting....

 

Τώρα, αν θές να χρησιμοποιήσεις το bluetooth handfree σου, γιατί δεν δοκιμάζεις το VJVolubilis είναι free (από έναν xda dev τον vijay555) και θα σου μεταφέρει τον ήχο στο bt σου, βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει με το μικρόφωνο, αλλά είπαμε.... πειραματισμός :P

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι απαντημενες δηλαδη? ολοι λενε οτι με handsfree ειναι καλυτερα ο ηχος και εμενα με το handsfree ειναι χειροτερα.

 

Επισης με το bluetooth handsfree δεν μπορω να το συνδεσω καθολου

 

ναι αλλα στο μηνυμα σου δεν αναφερεις οτι το δοκιμαζεις και εχεις τα προβληματα που αναφερεις τωρα ;)

 

να βοηθησουμε θελουμε ...αλλα βοηθηστε μας και σεις;)

 

με προλαβε ο bororo:)

 

παρεπιπτοντως να τον ευχαριστησω και εγω για την πολυ καλη δουλεια που εχει κανει σε αυτο το thread :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα. Ρύθμισα το handsfree από τα settings και τώρα δουλεύει μια χαρά.

 

Όμως γιατί μου κόβει τις κλήσεις στο 4:58? Υπάρχει καμμιά λύση γιαυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω εδώ και μία εβδομάδα σχεδόν και δεν έχω απολύτος κανένα πρόβλημα.Ναι με HandsFree είναι πολύ καλήτερος ο ήχος και με BlueTooth που το δοκίμασα.Δεν με κόβει σε κανένα λεπτό και μιλάω τουλάχιστον 10 λεπτά συνεχόμενα.Άψογη δουλειά.Να ξέρετε παίζει μεγάλο ρόλο το Access Point αν είναι φορτωμένο θα έχετε χάλια ήχο.

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...