Jump to content

Οδηγός - Δωρέαν κλησεις προς σταθερά απο το PDA/PPC


bororo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να θυμίσω (επειδή βλέπω πως έχεις και το 9100) οτι με το hands free που έχει στο κουτί του, η κατάταση βελτιώνεται πάρα πολύ. Επίσης τρέξε και το audio wizard που υπάρχει στο sjphone...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να θυμίσω (επειδή βλέπω πως έχεις και το 9100) οτι με το hands free που έχει στο κουτί του, η κατάταση βελτιώνεται πάρα πολύ. Επίσης τρέξε και το audio wizard που υπάρχει στο sjphone...

 

ναι θα το δοκιμασω, οπως και με bt handsfree

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ρε συ δοκιμασα να μιλησω με κινητα σε ελλαδα και κυπρο και πετυχε!

 

πως γινεται αυτο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορείς και καλά να μιλήσεις ένα 5λεπτο(για κάθε account) δωρεάν σε κινητά, ως δοκιμή της υπηρεσίας τους... Κάτι σαν demo δηλαδή. Αλλά μετά γιόκ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε bororo μπράβο!!!! Ο οδηγός σου είναι super!!

 

Ευχαριστούμε για τον κόπο-χρόνο που διέθεσες...

 

 

Ερώτηση: Αν συνδεθώ στο internet με gprs θα μπορέσω κάνω κλείσεις?

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι το σφάλμα που μου βγάζει???

Proxy registation failed...

 

Οι ρυθμίσεις είναι

Proxy domain: sip.voipdiscount.com : 5060

User domein : sip.voipdiscount.com

 

stun > stun.voipdiscount.com : 5061

 

Στην κεντρική οθόνη του προγράμματος μου βγάζει ότι

registering as kai to nick mou

 

Όλα φαίνονται να είναι καλά...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Emena teleiwsan oi klhseis. Mou ebgale mhnyma oti ekana 30 klhseis kai alles den kanei. Se mia klhsh malista milousa panw apo mish wra.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Emena teleiwsan oi klhseis. Mou ebgale mhnyma oti ekana 30 klhseis kai alles den kanei. Se mia klhsh malista milousa panw apo mish wra.

 

σε σταθερα ή κινητα λες?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι το σφάλμα που μου βγάζει???

Proxy registation failed...

 

Οι ρυθμίσεις είναι

Proxy domain: sip.voipdiscount.com : 5060

User domein : sip.voipdiscount.com

 

stun > stun.voipdiscount.com : 5061

 

Στην κεντρική οθόνη του προγράμματος μου βγάζει ότι

registering as kai to nick mou

 

Όλα φαίνονται να είναι καλά...

Το ίδιο μου βγάζει και εμένα. Υπάρχει καμια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Telika kseroume an i eteria dinei tis kliseis gia tin Ellada dorean gia periorismeno xroniko diastima i einai gia panta?

Kai an yparxei periorismos, poios einai?

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Emena teleiwsan oi klhseis. Mou ebgale mhnyma oti ekana 30 klhseis kai alles den kanei. Se mia klhsh malista milousa panw apo mish wra.

 

Aν δοκιμάσεις να φτιάξεις new account φαντάζομαι δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Edit: Max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. With your FREE DAYS you can call for free to all the destinations listed as free! when you have no FREE DAYS left the normal rates apply. You can get extra Freedays by buying credit

 

http://www.voipdiscount.com/en/rates.html

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο johnner... Στην περίπτωση που ξεπεράσεις τις ώρες απλά φτιάχνεις νέο account.

 

@gkp & zaxus: μεσω wifi μπαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο johnner... Στην περίπτωση που ξεπεράσεις τις ώρες απλά φτιάχνεις νέο account.

 

@gkp & zaxus: μεσω wifi μπαίνεις?

Εννοείται. Αρχικά μου βγαζει SIP: registered.... αλλά μόλις κάνω κλήση κάποιου αριθμού(με σωστη χρήση των κωδικών περιοχής) βγαίνει κάθε φορα το μήνυμα: proxy registration failed

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι

στο voipdiscount το προγραμμα

γιατι οταν τηλεφωνεις μεσα απο το pc εχει κα8υστερηση και ακουγεται χαλια ενω με το directcallback ειναι μια χαρα?

πως λειτουργει αυτο το directcallback?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα ακόμα τον οδηγό σου αλλά ένα μεγάλο μπράβο σου αξίζει για την προσπάθια... :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous.

katebasa to SJphone-PPC2003SE-303c.exe ke to antegrapsa stin karta tou mio P550

prospathisa na kano egkatastasi, ala arnite

mou grafi to eksis

SJphone-PPC2003SE-303c.exe is not a valid poket pc applikation.

kamia ide kanis?

ligi boithia?

Link to comment
Share on other sites

is not a valid poket pc application

 

Αυτό σημαίνει πως το προγραμμά κάνει εγκατάσταση μέσω activesync, δηλαδή τρέχεις το exe απ 'τα windows στο pc σου και όχι στο ppc σου όπως προσπάθησες να κάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει δοκιμάσει κανείς να σετάρει στο SJPhone voip accounts από voip υπηρεσίες που δίνουν οι ελληνικοί ISPs; Π.χ. evoice (Hellas on Line), I-Call (Altec) κλπ...;
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενου post μου... και φυσικά εμπνευσμένος από τον bororo που ξεκίνησε αυτό το τοπικ:

 

Δοκίμασα και έστησα το evoice account που έχω από την Hellas On Line στο PPC μου, και συγκεκριμένα στο πρόγραμμα X-Pro (κάτι σαν το X-lite - PC version - που "προωθεί" η Hellas On Line για οσους γνωρίζουν).

 

- Το πρόγραμμα είναι κανονικά φτιαγμένο για Windows Mobile 2003 αλλά σε μένα εγκαταστάθηκε κανονικα σε PPC με WM5.

 

- Μπορείτε να κατεβάσετε το πρόγραμμα εδώ:

 

http://rapidshare.com/files/11590137/X-Pro_Softphone_for_Pocket_PC_2.2.2.rar.html

 

από όσο γνωρίζω έχει χρόνια να γίνει update από την εταιρεία που το βγάζει.

Αν θυμάμαι καλά δεν το υποστηρίζει καν, αλλα είναι να βγάλει - εδώ και μήνες - εντελώς νέο πρόγραμμα.

Να σημειώσω ότι το πρόγραμμα εγκαθιστάται μόνο στην συσκευή κι όχι σε κάρτα μνήμης. Βασικά και να επιλέξετε την κάρτα μνήμης, αυτό θα εγκατασταθεί στην συσκευή.

 

http://www.xten.com/index.php

 

- Για όσους δεν γνωρίζουν οι συνδρομητές της Hellas On Line έχουν κάποιο δωρεάν αρχικό ποσό (στο emoney τους) το οποίο και μπορούν να το χρησιμοποιήσουν μέσα στα άλλα και για την evoice υπηρεσία. Το ποσό συνήθως μεγαλώνει όσο περνάει ο καιρός με κάποιες επιχορηγήσεις κλπ. Υποθέτω κάτι τέτοιο θα ισχύει και με άλλους ISPs όπως η Altec με το I-Call...

 

- Settings στο X-Pro:

 

Display name: οτι θέλετε.

Username: το 213xxxxxxx νούμερο που έχετε

Auth user: το 213xxxxxxx νούμερο που έχετε

Password: το evoice password που έχετε

Domain: hol.gr

Sip Proxy: evoice.hol.gr

Outb Proxy: κενό

 

"Enabled" box : τσεκαρισμένο.

 

Πατάμε Apply και εφόσον έχουμε από πριν ανοίξει το wi-fi σε router + PPC μας, αν όλα πάνε καλά το X-Pro θα μας κάνει login στον Sip server της HOL.

 

Αυτά προς το παρόν. Δεν έχω κάνει δοκιμές με συνομιλητή για να δω ποιότητα κλπ, αλλά κληση κάνει κανονικά. Οταν βρω χρόνο θα το δοκιμάσω εκτενέστερα.

Μην περιμένετε πολλά πράγματα στην ποιότητα βέβαια, προσωπικά είμαι επιφυλακτικός. Ολο και κάποιες καθυστερήσεις θα υπάρχουν. Φυσικά όπως έχει αναφερθεί και από τον bororo προτείνεται η χρήση του χωρίς εκείνη τη στιγμή να "κατεβάζουμε" κάτι και γενικά χωρίς να είναι "φορτωμένη" η σύνδεσή μας.

 

Επίσης και με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, κατά 99.9% την φωνή του συνομιλητή σας δεν θα την ακούτε από το internal phone speaker αλλά από το external speaker, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να φτάνει σαν echo στον συνομιλητή σας (κάτι που συμβαίνει για τον ίδιο λόγο και με το Skype mobile σε αρκετές - αν όχι σε όλες τις συσκευές).

 

Οπως καταλαβαίνετε οι κλήσεις που κάνετε έτσι δεν είναι για πάντα δωρεάν αλλά ξοδεύετε τα λεφτά που έχετε στο ηλεκτρονικό πορτοφόλι (emoney της HOL), τα οποία βέβαια πολλές φορές σε κάποιο μεγάλο ποσοστό έχουν μπει δωρεάν (προσωπικά έχω αρκετά χωρίς ποτέ να έχω "βάλει" λεφτά μέσω τράπεζας, κλπ).

 

Φυσικά με τον παραπάνω τρόπο μπορείτε να καλείτε 100% δωρεάν κάποιον φίλο σας που έχει κι αυτός 213 evoice νούμερο από HOL + το έχει σεταρισμένο στο PPC του ή στο router του, κλπ (οι κλήσεις από 213 σε 213 είναι 100% δωρεάν στην HOL, δεν αφαιρούνται χρηματα ούτε από το emoney).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...