Jump to content

[Επίσημο] HTC S710 (Vox)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα χθες επιτέλους!

 

Για να καταλάβω το θέμα με τα ελληνικά στα sms...η επιλογή unicode πρέπει να ειναι ενεργοποιημένη όταν γράφω? Οταν την ενεργοποιώ με αφήνει μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες. Πρέπει να κατεβάσω το αρχείο απο την ace hellas και που ακριβώς στο site? Στην σελίδα του κινητού μπορώ να κάνω κλικ μόνο για να μπω στο forum στο οποίο και έκανα εγγραφή δίνοντας μεταξύ άλλω και το ΙΜΕΙ συσκευής. Πουθενά για download αρχείου κ.τ.λ...help please...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Exw μια απορία είναι ή οχι 3G? Το Πλαίσιο στο site λεει οτι είναι!..

 

δεν ειναι

το σεπτεμβριο αναμενεται η θρι τζι εκδοση του που οπως εχω δηλωσει θα αγορασω την ιδια στιγμη!!!!!

:X
Link to comment
Share on other sites

Sto Πλαίσιο το 710 το αναφέρει σαν 3G. Ρώτησα και μου είπαν οτι είναι 3G μόνο για το internet και απλα δεν κάνει για video κλήσεις!... Δε ξέρω αν αυτό είναι σωστό..παντως
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Sto Πλαίσιο το 710 το αναφέρει σαν 3G. Ρώτησα και μου είπαν οτι είναι 3G μόνο για το internet και απλα δεν κάνει για video κλήσεις!... Δε ξέρω αν αυτό είναι σωστό..παντως

 

Δεν είναι! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι! :)

 

 

Τα S630 και S730 που ερχονται θα ειναι....

Το 1ο πωλειται ηδη στην America

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες επιτέλους!

 

Για να καταλάβω το θέμα με τα ελληνικά στα sms...η επιλογή unicode πρέπει να ειναι ενεργοποιημένη όταν γράφω? Οταν την ενεργοποιώ με αφήνει μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες. Πρέπει να κατεβάσω το αρχείο απο την ace hellas και που ακριβώς στο site? Στην σελίδα του κινητού μπορώ να κάνω κλικ μόνο για να μπω στο forum στο οποίο και έκανα εγγραφή δίνοντας μεταξύ άλλω και το ΙΜΕΙ συσκευής. Πουθενά για download αρχείου κ.τ.λ...help please...

 

Kαμιά βοήθεια ρε παιδιά?? Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Paidia , oson afora to s710 san GPS client , exete na proteinete kati kalytero

apo ayto? (Anaferomai parakatw sto Destinator 6 gia Smartphones ) :happy:

http://www.ipmart-forum.com/showpost.php?p=1430538&postcount=40

Mporw na pw , oti ekei mporei na aksiopoih8ei plhrws to qwerty plhktrologio.. :cool:

 

φίλε Forest ψάχνομαι και εγω με το GPS. Το Destinator λένε όλοι ότι ειναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης. Παρόλα αυτά τρέχει σε WM5 και δεν ξέρω αν θα είναι απολύτως συμβατό με το S710 που έχει τα WM6. Ενα άλλο πολύ δημοφιλές πρόγραμμα είναι το ΤΟΜ ΤΟΜ που το χρησιμοποιούν πολλοί, ειδικά στο εξωτερικό. Θα κάνω μια καλύτερη έρευνα για το πιο θα έιναι πιο σταθερό στα WM6...

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ?

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Γεια σας

Μολις κατεβασα το greek customization κ το εκανα unzip συμφωνα με τις οδηγιες που βρηκα στο forum η συσκευη μου γραφει οτι δεν εχω καποιο καταλληλο πιστοποιητικο κ δε με αφηνει να το εγκαταστησω:worry:

Το κινητο ηταν συσκευασμενο με τη σφραγιδα της ace

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ?

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Γεια σας

Μολις κατεβασα το greek customization κ το εκανα unzip συμφωνα με τις οδηγιες που βρηκα στο forum η συσκευη μου γραφει οτι δεν εχω καποιο καταλληλο πιστοποιητικο κ δε με αφηνει να το εγκαταστησω:worry:

Το κινητο ηταν συσκευασμενο με τη σφραγιδα της ace

 

Καλησπερα φιλε μου.

Τελικα προτιμησες το S710 βλεπω :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι,αυτο προτιμησα,με βολεψε το πληκτρολογιο μπροστα καλυτερα:D!

 

Αλλα σα νεος στα σμαρτφονς δυσκολευομαι σε καποια πραγματα...

 

Μπορει κανεις να βοηθησει:worry:?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να γραφει ελληνικα sms 160 χαρακτηρων με το s710?

 

To zip της ΑCE ΔΕΝ δουλευει στο S710 μου!!Γραφει οτι ειναι σχεδιασμενο για προηγουμενη εκδοση λειτουργικου!!

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια έχω και εγώ και λύση δεν μπορώ να βρώ με τίποτα. Μα καλά δεν υπάρχει κανενας να μας πεί τι έκανε ακριβώς?? Το .zip που δίνει η ACE στο επίσημο forum δεν δουλεύει όντως. Λύση(?) φάινεται να δίνεται με το αρχέιο που δίνει κάποιος στην σελίδα 8 αλλά δεν μπορω να το εξακριβώσω: Αφού το εγκαταστάσεις, ενώ γράφεις το μέγεθος του μηνύματος εναλλάσεται από 70 μέχρι 134, 160. Επίσης σου γράφει ότι απαιτούνται 2 ή 3 μηνύματα! Παρολα αυτα ο παραλήπτης παιρνει ένα μόνο. Το θέμα έιναι....χρεώνεσαι για ένα ή για περισσότερα?? Δες και στο επίσημο forum τι άλλο έχω παρατήρησα...επίσης κατα την επανεκίνηση απο την εγκατάσταση του αρχέιου έβγαλε το εξης: Σφάλαμα στο keyboard hook. Η εφαρμογή κλέινει. (31). Δεν μπορω να καταλάβω τι σημαίνει αυτό ή σε τι επηρεάζει...κάποιος να βοηθήσει γιατι μου έχουν σπασει τα νεύρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι καινουριο firmware η συσκευη μας και δεν το παιζει,τι αλλο να υποθεσω...

 

Εγω θα γραφω με αγγλικα στα σμσ μεχρι να βρεθει λυση απο την ACE ή καποιον τριτο...Καινουριο ειναι το κινητο,πιστευω σε λιγο καιρο θα το χακεψουν,ξεκλειδωσουν δεν ξερω και γω τι και θα μπορουμε να κανουμε τη δουλεια μας...

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι καινουριο firmware η συσκευη μας και δεν το παιζει,τι αλλο να υποθεσω...

 

Εγω θα γραφω με αγγλικα στα σμσ μεχρι να βρεθει λυση απο την ACE ή καποιον τριτο...Καινουριο ειναι το κινητο,πιστευω σε λιγο καιρο θα το χακεψουν,ξεκλειδωσουν δεν ξερω και γω τι και θα μπορουμε να κανουμε τη δουλεια μας...

 

Mετά από τις συζήτηση επί του θέματος στο επίσημο forum, ενας εκπρώσωπος της ACE ανέβασε νέα εκδοση του αρχείου και το πρόβλημα λύθηκε! Δοκίμασε το και πες μου αν παρατηρείς κανένα άλλο conflict με αλλες εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσεις ήδη. Πάτνως το πρόβλημα λύθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε :grin:!!

 

Να 'ναι καλα η ον λαιν υποστηριξη της ΑCE,σε λιγοτερο απο 24 ωρες το ελυσαν το θεμα:D !!

 

Φιλε Μagualla,το κινητο το 'χω ελαχιστες μερες και δεν εχω εγκαταστησει εφαρμογες μεχρι στιγμης...Αλλα μια και ειναι καινουριο το τηλεφωνο και το λειτουργικο του,πιστευω ειναι λογικο να υπαρχουν διαφορες ασυμβατοτητες...Ωστοσο τα σμσ για μενα ειναι η νο 1 εφαρμογη και αφου λειτουργει καλα μεχρι στιγμης,πιστευω και τα υπολοιπα θα ισιωσουν:grin:!!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε :grin:!!

 

Να 'ναι καλα η ον λαιν υποστηριξη της ΑCE,σε λιγοτερο απο 24 ωρες το ελυσαν το θεμα:D !!

 

Φιλε Μagualla,το κινητο το 'χω ελαχιστες μερες και δεν εχω εγκαταστησει εφαρμογες μεχρι στιγμης...Αλλα μια και ειναι καινουριο το τηλεφωνο και το λειτουργικο του,πιστευω ειναι λογικο να υπαρχουν διαφορες ασυμβατοτητες...Ωστοσο τα σμσ για μενα ειναι η νο 1 εφαρμογη και αφου λειτουργει καλα μεχρι στιγμης,πιστευω και τα υπολοιπα θα ισιωσουν:grin:!!

 

Ας ειναι καλα τα forum του myphone & htc γιατι αν περιμενεις απο την

ACE

*#$*#:mad::mad::blink::X

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι !!

 

Την ον λαιν υποστηριξη της HTC εννουσα και οχι της ACE:grin:.

 

Για αυτο ειχα απογητευτει,επειδη φοβομουν μηπως χρειαστει να απευθυνθω στην ελληνικη αντιπροσωπεια:wacko:...

 

Ευτυχως που υπαρχουν λοιπον και τα φορα με προθυμα παιδια να βοηθησουν σε ο,τι χρειαστει:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!!

 

Πριν απο μερικες ωρες το τηλεφωνο μου παρουσιασε το εξης προβλημα:

 

Oταν εχω συρει το πληκτρολογιο εξω και μετα παω να το συρω προς τα μεσα,το τηλεφωνο κλεινει!!

 

Πολλα restart και ενα hard reset δεν ελυσαν το προβλημα!Το προβλημα υπαρχει με και χωρις την καρτα μνημης!!

 

Καποια συμβουλη,πριν το παω για σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

 

Ωστε ειναι θεμα μπαταριας,ε?

 

Και ενας φιλος μου ηλεκτρονικος,αυτο υποψιαστηκε πρωτα απο ολα...

 

Κουνιεται λες η μπαταρια?Οκ,θα δοκιμασω την πατεντα,αν και μου φαινεται ανεπιτρεπτο για κινητο τετοιας τιμης...

 

Τεσπα,θα δω,αλλιως θα το παω για σερβις.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

 

Ωστε ειναι θεμα μπαταριας,ε?

 

Και ενας φιλος μου ηλεκτρονικος,αυτο υποψιαστηκε πρωτα απο ολα...

 

Κουνιεται λες η μπαταρια?Οκ,θα δοκιμασω την πατεντα,αν και μου φαινεται ανεπιτρεπτο για κινητο τετοιας τιμης...

 

Τεσπα,θα δω,αλλιως θα το παω για σερβις.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου!!

 

Παντως με τοσα λεφτα θα επρεπε να δινουν δωρο ενα χαρτονακι η

κατιτις βρε παιδι μου για να στερεωνεις την μπαταρια:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...

 

Ωστε ειναι θεμα μπαταριας,ε?

 

Και ενας φιλος μου ηλεκτρονικος,αυτο υποψιαστηκε πρωτα απο ολα...

 

Κουνιεται λες η μπαταρια?Οκ,θα δοκιμασω την πατεντα,αν και μου φαινεται ανεπιτρεπτο για κινητο τετοιας τιμης...

 

Τεσπα,θα δω,αλλιως θα το παω για σερβις.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση σου!!

Eίμαι σίγουρος πως θα διορθωθεί το πρόβλημα.

Πάντως εχω δει στο internet καποια μικρά πλαστικά της Htc που τα ονομάζουν Battery Stabilization.:lol::lol::lol:

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω δοκιμάσει το Destinator SP 6.1.2.9, το οποίο φαίνεται πολύ καλό εκτός από ένα σημαντικό πρόβλημα, το οποίο από όσο έχω καταλάβει από πληροφορίες που έχω συλλέξει από το Internet μάλλον μόνο στο S710 συμβαίνει. Συγκεκριμένα, δεν έχω την δυνατότητα να εισάγω καθόλου κείμενο στις διευθύνσεις που θέλω να ψάξω, αλλά εμφανίζονται μόνο αριθμοί.

 

Έχω δοκιμάσει διάφορα κόλπα με το keyboard.ini και το T9, αλλά τίποτα.

 

Μήπως υπάρχει κανείς που να το έχει καταφέρει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...