Jump to content

[Επίσημο] HTC S710 (Vox)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To είδα στο πλαίσιο και μου άρεσε πολύ...!!!

Με χαλάει όμως ο 200αρης του επεξεργαστής..

Ξέρει κανείς ποιός θα έιναι ο αντικαταστάτης του;

 

Edit:Το βρήκα...το s730 θα είναι..

Πάντως στο πλαίσιο λέει ότι το s710 έχει ράδιο ενώ πουθενά αλλού δεν λένε ότι έχει ράδιο...τελικά να φανταστώ οτι το πλαίσιο κάνει λάθος ε;

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ είμαι ανάμεσα σε s420 και s730...το πρώτο δεν έχει wifi ενώ το δεύτερο δεν έχε(μάλλον) ραδιόφωνο...γργργργρ...δεν μπορούν να βγάλουν ένα που να τα έχει όλα;

Link to comment
Share on other sites

Χτές αγόρασα αυτό το καταπληκτικό κινητό το οποίο με εχει εντυπωσιάσει με τις δυνατότητες του.Έχω κάποια απορία???

 

Όταν το έχω σε θέση αναμονής δεν σβήνει η οθόνη,με αποτέλεσμα να μένει ο φωτισμός συνέχεια αναμένος.Κανένας που να μπορεί να με βοηθήσει???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

To είδα στο πλαίσιο και μου άρεσε πολύ...!!!

 

 

 

Πάντως στο πλαίσιο λέει ότι το s710 έχει ράδιο ενώ πουθενά αλλού δεν λένε ότι έχει ράδιο...τελικά να φανταστώ οτι το πλαίσιο κάνει λάθος ε;

;

 

οχι δεν εχει ραδιο :O

Link to comment
Share on other sites

To είδα στο πλαίσιο και μου άρεσε πολύ...!!!

Με χαλάει όμως ο 200αρης του επεξεργαστής..

Ξέρει κανείς ποιός θα έιναι ο αντικαταστάτης του;

 

Edit:Το βρήκα...το s730 θα είναι..

Πάντως στο πλαίσιο λέει ότι το s710 έχει ράδιο ενώ πουθενά αλλού δεν λένε ότι έχει ράδιο...τελικά να φανταστώ οτι το πλαίσιο κάνει λάθος ε;

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ είμαι ανάμεσα σε s420 και s730...το πρώτο δεν έχει wifi ενώ το δεύτερο δεν έχε(μάλλον) ραδιόφωνο...γργργργρ...δεν μπορούν να βγάλουν ένα που να τα έχει όλα;

 

S730 ΝΑΙ (Σεπτεμβρη-Οκτωβρη) (Ο,τι ακους οτι δεν θα βγει ειναι για να μην πεσουν οι πωλησεις του S710) και θα εχει

3G - 400 Samsung CPU - GPS - Ιδιο βαρος - Λιγο μεγαλυτερο σχημα και φυσικα WM6

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε και μια ματιά και στο ΗΤC Nike που έρχεται...Βασικά έχω πάθει πλάκα με το S710 και το μόνο που θέλω παραπάνω έιναι το GPS. Γι'αυτο και ήθελα να δώ είτε το S730 που θα βγεί είτε το Nike(P5500).
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω πως να γυρναω τα πληκτρα σε ελληνικο πληκτρολογιο

οταν στο τηλεφωνο δεν ειναι ανοικτο το slide out keyboard

(αλλα και οταν ειναι εξω το slide out keyboard)

για να κανω αναζητηση στα δυο πρωτα γραμματα μιας επαφης.

 

επισης δεν εχω βρει ακομα οταν ειμαι στις επαφες η σε καποιο αλλο προγραμμα γιατι γυρναει τοσο γρηγορα στο home screen

οταν δεν κανω κατι για 5 περιπου δευτερολεπτα.

απο που ρυθμιζεται ο χρονος που μενει σε μια εφαρμογη ?

 

ακομα αν υπαρχει καποιο αυτοματο κλειδωμα μετα απο καποιο χρονο ?

 

υπαρχουν επισης και αλλα τηλεφωνα που εχουν ενα μικρο τζογο

(κουναει λιγο το πανω και το κατω κομματι οταν ειναι κλειστο,

η ειναι μονο το δικο μου που εχει αυτο το ελαττωμα.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε και μια ματιά και στο ΗΤC Nike που έρχεται...Βασικά έχω πάθει πλάκα με το S710 και το μόνο που θέλω παραπάνω έιναι το GPS. Γι'αυτο και ήθελα να δώ είτε το S730 που θα βγεί είτε το Nike(P5500).

 

Αυτο παιδια ειναι καταπληκτικο μοντελακι και αποδειξη οτι η HTC ειναι

ευφυεστατη!!

 

Αλλα η 2.6" οθονη μαλλον το χαλαει ...Αν ειχε 2,8" θα ηταν 1η επιλογη...

 

Παντως πιστευω οτι το S730 ειναι ΤΟ must

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στο power management / διαχειριση ενεργειας

λογικά εκεί κοντρολάρεις την εν λόγω συνήθεια του κινητού σου να παραμένει ανοικτό και να μη σβήνει...

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν είναι μόνο αυτό. Μου το έκανε και εμένα και τελικά έφταιγε το TCPMP Player. Έκανα Hard Reset, δε το ξανάβαλα και όλα Ο.Κ.!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα link με το manual στα ελληνικά ή αγγλικά; Δεν κατάφερα να βρω κάτι στο επίσημο site :worry:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εκανα hard reset και όλα ok....thank u guys...

 

Αντί να κάνετε hard reset κάθε φορά μπορείτε απλά με έναν registry editor να ανοίγετε το HKCU/CONTROL PANEL/POWER και μετά values (αν δεν υπάρχει το δημιουργείτε) και μετά αλλάζετε το νούμερο (απο το τεράστιο που προφανώς θα είχατε) σε 30 ή 60 ανάλογα μετά από πόσα δευτερόλεπτα θέλετε να σβήνει εντελώς η οθόνη!:)

Link to comment
Share on other sites

βρε μηπως γνωριζει κανενας τελικα πως εμφανιζω τις επαφες ως ΕΠΙΘΕΤΟ - ΟΝΟΜΑ οχι το αντιστροφο οπως συμβενει στο S710:(

------------- --------------

αγαπημενα sites

 

http://www.myphone.gr

http://www.MyLaptop.gr

http://www.Teachteac.gr

Link to comment
Share on other sites

βρε μηπως γνωριζει κανενας τελικα πως εμφανιζω τις επαφες ως ΕΠΙΘΕΤΟ - ΟΝΟΜΑ οχι το αντιστροφο οπως συμβενει στο S710:(

 

Εμένα μου εμφανίζονται "Επίθετο, Όνομα". Μήπως τις έχεις καταχωρήσει ανάποδα;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά για να καταλάβω...

1. Εδωσε λύση η ACE HELLAS για το πρόβλημα των sms ή ακόμα περιμένουμε? Θα στέλνω μέχρι 70?

2. Μπορω να εγκαταστήσω χάρτες, destinator 6, Tom Tom κ.τ.λ, να παρω και ενα gps receiver και να δουλευουν κανονικά? Το έχει δοκιμασει κανείς?

 

Εχω την επιδότηση έτοιμη και με τρώει το χερι μου...μήπως έιναι καλύτερα να πάω σε ένα Νokia N73 που είναι και δοκιμασμένη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Τελικά ρε παιδιά για να καταλάβω...

1. Εδωσε λύση η ACE HELLAS για το πρόβλημα των sms ή ακόμα περιμένουμε? Θα στέλνω μέχρι 70?

2. Μπορω να εγκαταστήσω χάρτες, destinator 6, Tom Tom κ.τ.λ, να παρω και ενα gps receiver και να δουλευουν κανονικά? Το έχει δοκιμασει κανείς?

 

Εχω την επιδότηση έτοιμη και με τρώει το χερι μου...μήπως έιναι καλύτερα να πάω σε ένα Νokia N73 που είναι και δοκιμασμένη λύση?

 

Η ACE Hellas έδωσε λύση μόνο για τις συσκευές που πουλήθηκαν από αυτούς (με βάση το ΙΜΕΙ) ...

 

Βέβαια ακούω πως ετοιμάζεται λύση για όλους από άτομα που δεν έχουν σκοπό το κέρδος... Για να δούμε! :p

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχει δοκιμασει κανείς να φορτώσει χάρτες? Γλυκοκοιτάζω το τηλέφωνο αλλά με ενδιαφερει πολύ το GPS και θα ήθελα να πάρω ενα GPS Receiver αλλά να ξέρω ότι θα είναι απολύτως συμβατό με το S710. Kαπου ειχα βρει σε ενα ξένο forum με κάποιους που το χρησιμοποιούν με αυτόν τον τρόπο αλλά δεν μπορω να το βρω...Ξέρετε αν θα μπορω να χρησιμοπιώ το GPS Receiver ταυτόχρονα με το Bluetooth handset μου εφόσον και τα δύο χρησιμοποιούν bluetooth?

 

Eπίσης σχετικά με το langiage pack βρήκα αυτό. Μήπως αυτό λείνει το πρόβλημα με τα SMS ακόμα και σε τηλέφωνα που έχουν αγοραστεί εκτός Ελλάδος? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι;

Οσοι το έχετε αγοράσει, υποστηρίζει πλήρως ελληνικά;

Στέλνει sms 160 χαρακτήρων με ελληνικούς χαρακτήρες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...