Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε την 20748 :D

 

Την έβαλα για 2 μέρες και γύρισα πάλι στην 20273. Λάγκαρε πολύ η συσκευή και ήθελε soft reset συχνά. Είχε και περισσότερο memory leakage και ξεκινούσε με λιγότερη μνήμη. Εσύ ευχαριστημένος;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε σήμερα η νέα έκδοση ATOM LIFE - PDAVIET ROM WM6.1 (Core 20753)

 

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=33870

 

Όσο για την 748 ήταν αρκετά γρήγορη και ας την είχα φορτώσει τα άπειρα μεσα και έπαιζα με SPB Μobile Shell... Αλλά όντως με την μνήμη είχα λίγο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητό δεν μπαίνει σε Bootloader mode όταν πατάω Record + Reset!!!

 

To έχω κάνει πολλές φορές αλλά τώρα δεν γίνεται!!! Τι συμβαίνει;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητό δεν μπαίνει σε Bootloader mode όταν πατάω Record + Reset!!!

 

To έχω κάνει πολλές φορές αλλά τώρα δεν γίνεται!!! Τι συμβαίνει;;;

 

Μήπως δεν είναι φορτισμένο; Κακός μπελάς αυτές οι roms κάθε λίγο και λιγάκι ξαναμανά install, επίσης στην 20748 δεν φόρτωνε το touch flo...

 

Ίσως να περιμένω να βγει με flash lite 3.1 να δω αν θα βλέπει και youtube πριν ξαναφλασάρω. Ίσως πάλι να έχω χρόνο το βράδυ, αχ κακός μπελάς....

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι φορτισμένο; Κακός μπελάς αυτές οι roms κάθε λίγο και λιγάκι ξαναμανά install, επίσης στην 20748 δεν φόρτωνε το touch flo...

 

Ίσως να περιμένω να βγει με flash lite 3.1 να δω αν θα βλέπει και youtube πριν ξαναφλασάρω. Ίσως πάλι να έχω χρόνο το βράδυ, αχ κακός μπελάς....

 

Μα στην πρίζα το έχω! Μίλησα με το παιδί που βγάζει τις ΡΟΜ και μου είπε ότι αφαίρεσε την 2.1 για αυτο το λόγο, για να μπορούμε αν θέλουμε να βάλουμε την 3.1. Δεν μπορεί να την βάλει γιατί 3.1 και όπερα πιάνουν πολύ χώρο στην ΡΟΜ. Οπότε δεν θα βγάλει άλλη έκδοση...

 

Εγώ με τον Bootloader τι θα κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Μα στην πρίζα το έχω! Μίλησα με το παιδί που βγάζει τις ΡΟΜ και μου είπε ότι αφαίρεσε την 2.1 για αυτο το λόγο, για να μπορούμε αν θέλουμε να βάλουμε την 3.1. Δεν μπορεί να την βάλει γιατί 3.1 και όπερα πιάνουν πολύ χώρο στην ΡΟΜ. Οπότε δεν θα βγάλει άλλη έκδοση...

 

Εγώ με τον Bootloader τι θα κάνω;;

 

Δοκίμασες hard reset, format της κάρτας και ξανά δοκιμή;

 

Την φλάσαρα τελικά, ωραία είναι και το HTC home γουστόζικο. Στο θέμα μνήμης όμως η 20273 μου φαίνεται ήταν κορυφή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες hard reset, format της κάρτας και ξανά δοκιμή;

 

Την φλάσαρα τελικά, ωραία είναι και το HTC home γουστόζικο. Στο θέμα μνήμης όμως η 20273 μου φαίνεται ήταν κορυφή.

 

Έκανα HARD Reset και τίποτα... Η κάρτα παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα HARD Reset και τίποτα... Η κάρτα παίζει ρόλο;

 

Βασικά θέλει format σε Fat16 και να είναι μικρότερη των 2gb. Επίσης τελείως άδεια πέρα του dio αρχείου. Αλλά αυτά είναι για να φορτώσει την νέα rom. Μήπως ξέκανες το κουμπί record από τα πολλά φλασαρίσματα?

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Όχι το κουμπί μια χαρά ήταν....

 

Ε λοιπόν μετα 100 flasharίσματα που έκανα με Record + Reset μπήκε σε bootloader mode με Volume Down + Record + Reset :S:S:S:S To βρήκα τυχαία σε ένα φόρουμ!

 

Τώρα όμως μένει στο Device Booting... και δεν προχωράει.. πφφφ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω ελληνικα στο atom??? Υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο?? Ευχαριστω.

 

Ελληνικό μενού δεν μπορείς να βάλεις. Αλλά Ελληνικό πληκτρολόγιο άνετα και έχει αρκετά, δεν είχες βάλει τόσο καιρό;

 

Δες το σχετικό θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832

 

Αλλά εμένα με έχει βολέψει καλύτερα το PCM keyboard

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αλλά εμένα με έχει βολέψει καλύτερα το PCM keyboard

 

Symfwnw kai epafksanw, min ksexname oti ektos apo to kalytero... einai kai free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το Atom Life μου να τρέχει το Manilla 2D!!!!!

 

 

Συγνώμη για την χαμηλή ποιότητα αλλά είναι από το παλιό μου κινητό το video... :D

Link to comment
Share on other sites

To PDAVIET εβγαλε νέα ΡΟΜ για το κινητό μας (20755 core) με ενσωματωμένο το Manilla2D !!!!! Απλά εκπληκτική ROM!

 

http://i296.photobucket.com/albums/mm166/vanlydochanh_pv/AL207551.gif

 

Download link:

http://kc9.info/pdaviet/rom/TranMinhMan/ATOM%20LIFE%20-%20PDAVIET%20ROM%20WM6.1%20Manilla%202D%20(Core%2020755)%20by%20TranMinhMan.rar

 

Username and Password to download: PDAVIET

Password to extract: TranMinhMan

Link to comment
Share on other sites

Kai me to teleftaio core, kai me to manila 2D!

 

Kanoun kali douleia ta paidia sto PDAVIET genikotera! ;)

Επαυξάνω ;)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες και από μένα:

1) έχω εγκαταστήσει το manila 2d και "τρέχει" αρκετά ικανοποιητικά με τη μαμίσια rom του expansys. Θα "ελαφρύνει" η συσκευή με τη rom του PDAVIET, αξίζει δηλ. να τη βάλω ή έχει κάποια bugs?

2)Υπάρχει κανένα προγραμματάκι, που να κάνει Minimize τις εφαρμογές? Π.χ. τώρα, αν ακούγοντας ραδιόφωνο θέλω να σερφάρω, σταματάει η ακρόαση και ανοίγει ο browser :mad:

3) Ρώτησα και σε αντίστοιχο υποφόρουμ, αλλά δεν πήρα απάντηση, αν ξέρει κάποιος τις ρυθμίσεις για να δουλέψει η συσκευή με εξωτερικό GPS (FREEDOM KEYCHAIN) και πρόγραμμα πλοήγησης το DESTINATOR 7. Προς το παρόν το δεύτερο δεν εντοπίζει το πρώτο σε κανένα COM!! :(:(

 

Ευχαριστώ!! :)

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες και από μένα:

1) έχω εγκαταστήσει το manila 2d και "τρέχει" αρκετά ικανοποιητικά με τη μαμίσια rom του expansys. Θα "ελαφρύνει" η συσκευή με τη rom του PDAVIET, αξίζει δηλ. να τη βάλω ή έχει κάποια bugs?

2)Υπάρχει κανένα προγραμματάκι, που να κάνει Minimize τις εφαρμογές? Π.χ. τώρα, αν ακούγοντας ραδιόφωνο θέλω να σερφάρω, σταματάει η ακρόαση και ανοίγει ο browser :mad:

3) Ρώτησα και σε αντίστοιχο υποφόρουμ, αλλά δεν πήρα απάντηση, αν ξέρει κάποιος τις ρυθμίσεις για να δουλέψει η συσκευή με εξωτερικό GPS (FREEDOM KEYCHAIN) και πρόγραμμα πλοήγησης το DESTINATOR 7. Προς το παρόν το δεύτερο δεν εντοπίζει το πρώτο σε κανένα COM!! :(:(

 

Ευχαριστώ!! :)

 

1) Θα δεις μεγάλη διαφορά. Δεν έχει κανένα BUG (εκτός από τα ελληνικά στα μυνήματα στο Manilla2D που τα εμφανίζει μισά, αλλά θα βρω λύση)

 

2) Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα ενσωματωμένο στην PDAVIET Rom. :D

 

3) Θα πρέπει να συνδέσεις το GPS μέσω Bluetooth με το Atom. Μετά θα πας start->settings->connections->bluetooth->com ports και θα πατήσεις το New Outgoing Port αφού διαλέξεις το GPS. Εκεί θα δηλώσεις την COM7 και θα πατήσεις ΟΚ. Μετά το Destinator θα το βρει κανονικά. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους για αρχή,είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum.

Εδώ και αρκετή ώρα ψάχνω το forum μήπως έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα μου αλλά χάθηκα!

Εδώ και μέρες σκέφτομαι να πάρω το MWg Atom Life από το expansys,όσο έχω ψάξει κατέληξα ότι είναι το καλύτερο για τα λεφτά του αλλά έχω κάποιες σημαντικές ερωτήσεις.Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν έχει ελληνικά,τόσο για μυνήματα όσο και για το αν εμφανίζει τα ελληνικά ονόματα του καταλόγου της sim που έχει γραφτεί στο πρωιγούμενο κινητό.Για τα μυνήματα δεν με πολύ ενδιαφέρει,τα γράφω σε greeklish αλλά μ'ενδιαφέρει για τα ονόματα της sim,μην μου τα βγάλει κινέζικα δηλαδη μόλις το ανάψω!

Επίσης αν έχει κάποιος κανα σημαντικο tip γι'αυτό το κινητο θα με βοηθήσει πολυ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους για αρχή,είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum.

Εδώ και αρκετή ώρα ψάχνω το forum μήπως έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα μου αλλά χάθηκα!

Εδώ και μέρες σκέφτομαι να πάρω το MWg Atom Life από το expansys,όσο έχω ψάξει κατέληξα ότι είναι το καλύτερο για τα λεφτά του αλλά έχω κάποιες σημαντικές ερωτήσεις.Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν έχει ελληνικά,τόσο για μυνήματα όσο και για το αν εμφανίζει τα ελληνικά ονόματα του καταλόγου της sim που έχει γραφτεί στο πρωιγούμενο κινητό.Για τα μυνήματα δεν με πολύ ενδιαφέρει,τα γράφω σε greeklish αλλά μ'ενδιαφέρει για τα ονόματα της sim,μην μου τα βγάλει κινέζικα δηλαδη μόλις το ανάψω!

Επίσης αν έχει κάποιος κανα σημαντικο tip γι'αυτό το κινητο θα με βοηθήσει πολυ.

Ευχαριστώ

 

Φυσικά και υποστηρίζει ελληνικά κανονικά όπως όλα τα windows. Απλά το περιβάλλον είναι στα αγγλικά. Και ελληνικά στα μυνήματα μπορείς να γράψεις κανονικά με απλές προσθήκες.

 

Το μόνο που με έχει προβληματίσει είναι η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...