Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχεις δοκιμάσει; Ψήνομαι κι εγώ να δοκιμάσω cooked.

 

Την συγκεκριμένε έκδοση όχι πολλές όμως 6.1 από το pdaviet και τον Medkid.

Βάλε την άφοβα αξίζει ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την έχω την συγκεκριμένη έκδοση τώρα 20273 αλλά βγήκε και 20275 στο http://www.pdaviet.net αλλά η σελίδα είναι στα taiwanεζικα :P

 

Τέλεια η 20273... Μόνο με το Internet Sharing ένα προβληματάκι έχω..

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την ROM αλλα εχει μονο ενα αρχειο AL1.DIO!!!!! Τη αρχειο ειναι αυτο.???

 

Το βάζεις χύμα (όχι σε κατάλογο) όπως είναι στην κάρτα SD και μετά κρατώντας πατημένο το Record (δεξιά το πάνω) πατάς το reset. Αυτός νομίζω είναι ο συνδυασμός για να μπει σε bootloader mode. Μετά τα κάνει όλα μόνο του.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις χύμα (όχι σε κατάλογο) όπως είναι στην κάρτα SD και μετά κρατώντας πατημένο το Record (δεξιά το πάνω) πατάς το reset. Αυτός νομίζω είναι ο συνδυασμός για να μπει σε bootloader mode. Μετά τα κάνει όλα μόνο του.:cool:

 

OK. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή και μετά το Atom Life θα πετάει:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=414178

 

Την έβαλα και αμέσως έκανα optimize με SKtools. Μετά από soft reset 28,5Mb free RAM!!!.

 

Μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας, όμως, επιλέγοντας FreeUP RAM παέι με πολύ ζόρι στα 26Μb. Καθόλου άσχημα!

 

Και το καλύτερο με το που ανοίγεις το ασύρματο συνδέεται αμέσως, με την μαμίσια ROM έπρεπε κάθε φορά να αλλάζω το τελευταίο νούμερο της IP του ppc για να συνδεθεί.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την έβαλα και αμέσως έκανα optimize με SKtools.

 

Den kserw kata poso einai aparaitito kati tetoio mias kai aftes oi cooked ROMs einai optimized idi me apotelesma na kaneis perissotero kako para kalo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den kserw kata poso einai aparaitito kati tetoio mias kai aftes oi cooked ROMs einai optimized idi me apotelesma na kaneis perissotero kako para kalo.

 

Έκανα ότι είχα κάνει κι εδώ τα values ήταν ίδια με τα προτεινόμενα για stability, οπότε θεωρητικά δεν θα έπρεπε να δω διαφορά. Λες να έχει πρόβλημα ταχύτητας ή σταθερότητας;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έκανα ότι είχα κάνει κι εδώ τα values ήταν ίδια με τα προτεινόμενα για stability, οπότε θεωρητικά δεν θα έπρεπε να δω διαφορά. Λες να έχει πρόβλημα ταχύτητας ή σταθερότητας;

 

Pithanotata na min exeis problima, apla afto pou eipa parapanw einai kai afto pou endeiknytai. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύνονται με τις αναβαθμίσεις που υπάρχουν, τα προβλήματα σταθερότητας που διαβάζω και σε άλλα φόρουμ ότι έχει η συσκευή, νομίζω κατά τ' άλλα φαίνεται να είναι μια καλή αγορά :happy:

MIO C520 + MioPocket 2.0 Release 2.2

 

MioMap v3.3 + Destinator 7 + IGO 6

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση της ROM από PDAVIET!

 

ATOM LIFE - PDAVIET ROM 6.1 (Core 20748) by TranMinhMan

 

Thông tin bản ROM - ROM Informations:

- CE OS 5.2.20748 Build 20748.1.4.0 PV T2M.

- Pagepool: 6M

- Free Ram > 27M.

- .NET Compact Framework 3.5.7283.0

- Adobe Flashlite 2.1

- Adobe Reader LE 2.5

- Advanced Configuration Tool v3.2.0.0 by Julien Schapman

- ClearTemp v1.0.3 by Vicott Wong

- Contacts Manager extension v1.6 by FdcSoft

- Esmertec Java Build ID: 20080704.5.1

- Free Mem

- HTC Sim Manager v6.55

- Pocket RAR 3.80 by Alexander Roshal

- PHM Registry Editor v0.7 by Philipe Majerus

- PIM Backup v2.8.0.0 by FdcSoft

- PocketNotepad v4.0.10

- Network Wizard for PocketPC v1.0 (Build 29982.1.0.1.7)

- Synchro Time v0.94 by Dennis Grachov

- Total Commander CE v2.51 by Christian Ghisler

- PocketScreen v1.3 by JJM. Roseboom

- Task Manager v3.1

- Base Hue Express

- FTouchFlo

- Windows Live v10.6.0034.0800

- Moto Q Flashlight by Cory Charlton

- Windows Media Player 10.3 Build 20748 Black (mod)

- Comm Mannager Black (mod)

- Black Calculator (mod)

- Bootscreen (mod)

- Some new icons.

 

Περισσότερα εδώ: http://www.pdaviet.net/showthread.php?p=433453

 

To site είναι σε Vietnamezika, κινέζικα δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

KarlBarks στην 20273 build σου δούλευε το 3G ή το data connection από τον Comm Manager;

 

Εμένα αν και έχω βάλει τις ρυθμίσεις δεν ανοίγει την σύνδεση.

 

Τέσπα είναι πολύ σαθερή και πολύ γρήγορη. Έκανα κάτι πειραματισμούς και αναγκάστηκα να κάνω hard reset και χωρίς να κάνω optimize μπορώ να πω ότι πετάει σε σχέση με πριν.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

KarlBarks στην 20273 build σου δούλευε το 3G ή το data connection από τον Comm Manager;

 

Εμένα αν και έχω βάλει τις ρυθμίσεις δεν ανοίγει την σύνδεση.

 

Τέσπα είναι πολύ σαθερή και πολύ γρήγορη. Έκανα κάτι πειραματισμούς και αναγκάστηκα να κάνω hard reset και χωρίς να κάνω optimize μπορώ να πω ότι πετάει σε σχέση με πριν.

 

Η 3G Σύνδεση μου δούλευε κανονικά, απλά δεν μπορούσα να την κλείσω από το Comm Manager. Τώρα με την 202748 κλείνει κανονικά. Λύθηκε και το πρόβλημα με το Internet Sharing, και επίσης δουλεύει και το Windows Live.

 

Βάλε την 20748 :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε δει αλλά ρίξτε μια ματιά εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423860

 

Έχει βγει ένα CaB με την έκδοση Adobe Flash Lite 3.1 που σημαίνει ότι μπορούμε να δούμε Flash περιεχόμενο μέσα από τον Opera (δουλευεί μόνο με τον Opera build 1938)!!! Κοινώς δουλεύει κανονικά το Youtube!!!!!

 

Απλά στις ROM που έχουμε ο φίλος ο Βιετναμέζος ενσωματώνει την έκδοση 2.1 του flashlite και δεν μπορούμε να την κάνουμε uninstall δυστυχώς για να περάσουμε την νέα ROM. Ψήνω όμως τον TranMinhMan να βγάλει έκδοση της ROM του με το 3.1 και τον νέο Opera εγκατεστημένα !!!

 

Θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις χύμα (όχι σε κατάλογο) όπως είναι στην κάρτα SD και μετά κρατώντας πατημένο το Record (δεξιά το πάνω) πατάς το reset. Αυτός νομίζω είναι ο συνδυασμός για να μπει σε bootloader mode. Μετά τα κάνει όλα μόνο του.:cool:

 

Το εβαλα στην SD αλλα ενω κανω το συνδυασμο με βαζει σε ενα mode αλλα δεν εχει πουθενα να κανω update με την καινουργια ROM.

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στην SD αλλα ενω κανω το συνδυασμο με βαζει σε ενα mode αλλα δεν εχει πουθενα να κανω update με την καινουργια ROM.

 

Κοίτα το αρχείο το κάνεις extract από την συμπιεσμένη μορφή που είναι, το βάζεις στο root της SD (όχι σε κατάλογο). Πρέπει να έχει το όνομα AL1.DIO μην το πειράξεις δηλαδή. Μετά πατάς Record, το κρατάς πατημένο, και πατάς Reset, αφήνεις το reset και μετά το Record. Τότε μπαίνει σε bootloader mode κάτι σαν DOS, και βρίσκει μόνο του το αρχείο και την κάρτα και κάνει ΜΟΝΟ του αναβάθμιση. Αν δεν είναι δοκίμασε να κάνεις format την κάρτα σε FAT16

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω ηχο να παιζει οταν παιρνω sms??? Εψαξα και δεν βρηκα κατι.

 

Καταρχήν περνάς τον ήχο που θες στον φάκελο My Documents στην internal μνήμη όμως. Μετά πας Start->settings->sounds&notifications->επιλέγεις το tab notifications->από το event επιλέγεις Messaging:New text message και εκεί από την λίστα επιλέγεις τον ήχο που θες.

 

Επίσης από εκεί μπορείς να απενεργοποιήσεις το μπαλονάκι που σου εμφανίζει με το περιεχόμενο ενός νέου μηνύματος όταν το λαμβάνεις ξεκλικάροντας το Display message on screen.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...