Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κερδιζεις αλλα σε μερικους που το εκαναν δημιουργηθηκε προβλημα με το ακουστικο. δεν επαιζε το ακουστικο κατα την διαρκεια της κλησης. μολις αλλαξαν παλι την μπαταρια δεν το ξαναεκανε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμαμαι οτι καποιοι ειχατε αγορασει μεσω e-bay δερματινες θήκες. Αυτες σας βγηκαν καλες τελικα? Τις χρησιμοποιειται ή τις αφησατε στην ακρη? Υπαρχουν τιποτα δερματινες σαν και εκεινες εδω στην Ελλαδα ή πρεπει μονο μεσω e-bay να την παραγγειλω?

Υπαρχει τελικα καποιος τροπος να εμφανιζεται η φωτο καποιου που σε καλει αλλα να ειναι 1:1 με την κανονικη που εχεις μεσα αποθηκευμενη και οχι πιο κοντινη και καπως δηλαδη κομμενη? οπως την ταπετσαρια δηλαδη..

Και σε μενα με νεα αγορα η εγκατεστημενη version 5.00 δουλευει κανονικα.Με τη # γινεται αθορυβο.

 

μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ πολύ, αν το bluetooth σου δουλεύει

κανονικά;Αν βέβαια χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγω την αναβαθμιση και δουλευει κανονικα με ακουστικο

 

Τι εννοείς λέγοντας "ακουστικό" ενσύρματο ή bluetooth ???

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι καποιοι ειχατε αγορασει μεσω e-bay δερματινες θήκες. Αυτες σας βγηκαν καλες τελικα? Τις χρησιμοποιειται ή τις αφησατε στην ακρη? Υπαρχουν τιποτα δερματινες σαν και εκεινες εδω στην Ελλαδα ή πρεπει μονο μεσω e-bay να την παραγγειλω?

Υπαρχει τελικα καποιος τροπος να εμφανιζεται η φωτο καποιου που σε καλει αλλα να ειναι 1:1 με την κανονικη που εχεις μεσα αποθηκευμενη και οχι πιο κοντινη και καπως δηλαδη κομμενη? οπως την ταπετσαρια δηλαδη..

Και σε μενα με νεα αγορα η εγκατεστημενη version 5.00 δουλευει κανονικα.Με τη # γινεται αθορυβο.

 

Σημερα παρελαβα την περιβοητη:) δερματινη θηκη, μετα απο 11 μερες ακριβως. Ειναι μια χαρα, πολυ λεπτη και δεν χοντραινει το κινητο καθολου, σχετικα σφιχτη στην εφαρμογη, νομιζω ειναι ο,τι καλυτερο απο θεμα σχεδιου και τιμης(13 ευρω), ειναι ακριβως οπως στις φωτο, την προτεινω ανεπιφυλακτα. Απλα σημειωστε οτι ανοιγμα εχει μονο στο πανω μερος και οχι στο κατω(για ακουστικα,φορτιστη κτλπ), μπραβο στον φιλο που την ξετριπωσε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μόλις αγόρασα ένα 6300 που ακόμα δεν το έχω βγάλει από το κουτί του.

Στο κατάστημα τις βονταφον που το είχαν σε λειτουργία είδα ότι μπορείς να αποθηκεύσεις να μηνύματα σε κάποιους φακέλους, από εκεί όμως μπορώ να τα αντιγράψω στο pc μου η με κάποιο τρόπο να τα κρατήσω σαν αρχεία word ή txt ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είναι το πρώτο μου post στο myPhone.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καλώδιο για φόρτιση μέσω usb για το 6300. Έχω δει κάτι στο MediaMarkt αλλά μου φάνηκε κάπως ??? (αποτελούταν απο δύο μέρη, η μία άκρη είχε usb και στην άλλη μπορούσες να εφαρμόσεις διάφορα βισματάκια ανάλογα το κινητό). Μήπως κυκλοφορεί τέτοιο καλώδιο αποκλειστικά για το 6300?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το 6300.κοιταξα την βερσιον του και μου βγαζει v05.00

και απο κατω language v 04.71.

θελω να ρωτησω.χρειαζομαι αναβαθμιση?

μπορω ή πρεπει να κανω κατι αλλο στο τηλ?

αυτα για αρχη .μετα την φωρτιση και την χρηση του θα πω και εγω την εμπειρια μου.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το 6300.κοιταξα την βερσιον του και μου βγαζει v05.00

και απο κατω language v 04.71.

θελω να ρωτησω.χρειαζομαι αναβαθμιση?

μπορω ή πρεπει να κανω κατι αλλο στο τηλ?

αυτα για αρχη .μετα την φωρτιση και την χρηση του θα πω και εγω την εμπειρια μου.

ευχαριστω πολυ

 

Εμένα μετά από μια σπιτική αναβάθμιση έχει και στα δύο v05.00 27-04-07 Πάντως αν θες τη γνώμη μου μην βιάζεσαι με τις ενημερώσεις, εγώ το μετάνιωσα που πήγα στη v05.00 :( δεν είδα καμιά βελτίωση και δεν δουλεύει και η συντόμευση # που με βόλευε πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από μια σπιτική αναβάθμιση έχει και στα δύο v05.00 27-04-07 Πάντως αν θες τη γνώμη μου μην βιάζεσαι με τις ενημερώσεις, εγώ το μετάνιωσα που πήγα στη v05.00 :( δεν είδα καμιά βελτίωση και δεν δουλεύει και η συντόμευση # που με βόλευε πάρα πολύ...

 

τι εννοείς; για το αθόρυβο προφίλ;

 

εμένα που το πήρα κατευθείαν με την 5 δουλεύει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος στο Forum που να χρησιμοποιεί ακουστικό Bluetooth της ΝΟΚΙΑ η κάποιο άλλο και να μην έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα επικοινωνίας. Αν ναι ας αναφέρει τη μάρκα προς ενημέρωση όλων μας.

 

Εγω παντως με το bt της νοκια το 800 δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα, ενω με το ιδιο bt στο Ε50 δεν εκουγα καλα, συνεχεια παρεμβολες

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς; για το αθόρυβο προφίλ;

 

εμένα που το πήρα κατευθείαν με την 5 δουλεύει.

 

Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα δεις οτι σε όσους το πήραν με την 5 το # δουλεύει κανονικά. Σε όσους το αναβάθμισαν στο σπίτι σταμάτησε να δουλεύει. Αυτό δε συμβαίνει μόνο με την Ελληνική έκδοση αλλά είναι γενικό φαινόμενο. Έχει συζητηθεί και στο forum της Nokia αλλά προς το παρόν λύση δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Το φούνταρα:ninja::happy: δεν μπορούσα να περιμένω πότε η Nokia θα είχε την διάθεση:mad: να βγάλει λογισμικό που να διορθώνει μια βασική δυσλειτουργία του κινητού όπως αυτή του ΒΤ ακουστικού :rocket:ειδικά όταν έμαθα ότι έβγαλε νέα αναβάθμιση η οποία όμως δεν το διορθώνει έπαθα σοκ:blink: απίστευτο:mad: τώρα όμως είμαι μια χαρά με το νέο μου κινητό:) (W850i) κρίμα πάντως γιατί ήταν όμορφο κινητό... καλημέρα!:)
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω θα δεις οτι σε όσους το πήραν με την 5 το # δουλεύει κανονικά. Σε όσους το αναβάθμισαν στο σπίτι σταμάτησε να δουλεύει. Αυτό δε συμβαίνει μόνο με την Ελληνική έκδοση αλλά είναι γενικό φαινόμενο. Έχει συζητηθεί και στο forum της Nokia αλλά προς το παρόν λύση δεν υπάρχει.

 

40 τόσες σελίδες είναι too much for me. :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

otan bazo binteo apo ton ipologisti pou leei oti ta pezei den ta pezei xerete ti prepei na kano??????????

 

Προφανως δεν τα βαζεις σε μορφη .3gp .

Το κινητο δεν εχει (δυστυχως) αποκωδικοποιητες για Divx κτλ.

 

Πρεπει να κατεβασεις απο την nokia (μετα απο registration) το nokia multimedia converter για να μετατρεψεις τα avi σου σε 3gp και μετα να τα βαλεις στο κινητο.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι επειδη μολις σημερα το ανοιξα κι εγω το δικο μου, μια ερωτηση εχω αν ξερει κανεις.

 

Στην "μουσικη"¨δλδ στον ενσωματωμενο player που εχει το κινητο, πως μπορω να του βαλω να διαβαζει τα mp3s της καρτας μνημης βαση των φακελων που τα εχω μεσα;

 

Εχω δλδ 3 φακελους, εναν rock, εναν pop και εναν greek, και θελω ο player να παιζει τα κομματια με την σειρα των φακελων, ενω τωρα αγνοει εντελως τους φακελους και τα εμφανιζει ολα αλβαβητικα λες και ειναι χυμα μεσα σε ενα directory ολα.

 

Πειτε μου σας παρακαλω οτι γινεται .... :(

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν τα βαζεις σε μορφη .3gp .

Το κινητο δεν εχει (δυστυχως) αποκωδικοποιητες για Divx κτλ.

 

Πρεπει να κατεβασεις απο την nokia (μετα απο registration) το nokia multimedia converter για να μετατρεψεις τα avi σου σε 3gp και μετα να τα βαλεις στο κινητο.

 

εγώ μετέτρεψα σε .3gp κάποια βίντεο....τα έβαλα στην κάρτα προσπάθησα να τα τρέξω αλλά μου λέει αδύνατη η αναπαραγωγή.

 

τα ίδια βίντεο παίζουν άψογα στα SE W700 & W850 που έχω επίσης.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν τα βαζεις σε μορφη .3gp .

Το κινητο δεν εχει (δυστυχως) αποκωδικοποιητες για Divx κτλ.

 

Πρεπει να κατεβασεις απο την nokia (μετα απο registration) το nokia multimedia converter για να μετατρεψεις τα avi σου σε 3gp και μετα να τα βαλεις στο κινητο.

 

ta bazo se 3gp kai alla se mp4 alla den paizoun

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι επειδη μολις σημερα το ανοιξα κι εγω το δικο μου, μια ερωτηση εχω αν ξερει κανεις.

 

Στην "μουσικη"¨δλδ στον ενσωματωμενο player που εχει το κινητο, πως μπορω να του βαλω να διαβαζει τα mp3s της καρτας μνημης βαση των φακελων που τα εχω μεσα;

 

Εχω δλδ 3 φακελους, εναν rock, εναν pop και εναν greek, και θελω ο player να παιζει τα κομματια με την σειρα των φακελων, ενω τωρα αγνοει εντελως τους φακελους και τα εμφανιζει ολα αλβαβητικα λες και ειναι χυμα μεσα σε ενα directory ολα.

 

Πειτε μου σας παρακαλω οτι γινεται .... :(

 

 

γινεται αλλα θα πρεπει να φτιαξεις playlists....

δεν μπορεις να του πεις να παιξει μονο τον ταδε φακελο. η εφαρμογη σκαναρει την μνημη και οτι mp3 βρει τα παιζει αλφαβητικα

αν φτιαξεις λιστες τοτε λυνεις το προβλημα. αλλα καθε φορα που βαζεις ενα ροκ κομματι στον φακελο με τα ροκ τοτε θα πρεπει να το προσθετεις και στην αντιστοιχη λιστα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετέτρεψα σε .3gp κάποια βίντεο....τα έβαλα στην κάρτα προσπάθησα να τα τρέξω αλλά μου λέει αδύνατη η αναπαραγωγή.

 

τα ίδια βίντεο παίζουν άψογα στα SE W700 & W850 που έχω επίσης.

 

τελικά τρέχουν μια χαρά!

 

απλά εγώ τα είχα μετατρέψει σε ανάλυση 240χ320 παρασυρόμενος από την ανάλυση της οθόνης. Τα έφτιαξα σε 176χ144 και δουλεύουν άψογα.

 

χρησιμοποίησα το Xillisoft Video Converter.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

 

Έχω το 6300 (v.5) αρκετό καιρό και έχω παρατηρήσει τα εξής:

 

1. Όταν πάω να προσθέσω ένα τηλέφωνο ή πληροφορία σε υπάρχον επαφή μου βγάζει error.

2. Το BT έχει περίεργη συμπεριφορά, ήτοι:

όταν το χρησιμοποιώ, ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλιτή μου, αλλά αυτός λέει ότι με ακούει με διακοπές, σε σημείο που να μην καταλαβάινει τι λέω.

Εχω δοκιμάσει 2 Motorolla (HT-350, HT-300) , παλιό της Nokia με το καλώδιο (σαν το HS-21W), με Samsung και με LG.

Σε όλα έω το ίδιο. Πιστεύετε ότι πρέπει να αλλαχτεί/επισκευαστεί?

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

 

Έχω το 6300 (v.5) αρκετό καιρό και έχω παρατηρήσει τα εξής:

 

1. Όταν πάω να προσθέσω ένα τηλέφωνο ή πληροφορία σε υπάρχον επαφή μου βγάζει error.

2. Το BT έχει περίεργη συμπεριφορά, ήτοι:

όταν το χρησιμοποιώ, ακούω πεντακάθαρα τον συνομιλιτή μου, αλλά αυτός λέει ότι με ακούει με διακοπές, σε σημείο που να μην καταλαβάινει τι λέω.

Εχω δοκιμάσει 2 Motorolla (HT-350, HT-300) , παλιό της Nokia με το καλώδιο (σαν το HS-21W), με Samsung και με LG.

Σε όλα έω το ίδιο. Πιστεύετε ότι πρέπει να αλλαχτεί/επισκευαστεί?

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

 

 

Καλημέρα Δημήτρη και καλώς ήρθες στο Forum...:):)

 

Για το 1 πρόβλημα που λες δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί σε μένα δεν το έχει κάνει, όσο για το πρόβλημα με BT συμβαίνει σε όλους με οποιοδήποτε BT Handsfree και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.:mad::mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δημήτρη και καλώς ήρθες στο Forum...:):)

 

Για το 1 πρόβλημα που λες δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί σε μένα δεν το έχει κάνει, όσο για το πρόβλημα με BT συμβαίνει σε όλους με οποιοδήποτε BT Handsfree και δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.:mad::mad::mad:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και το καλοσόρισμα. Καλώς σας βρήκα.

 

Δηλαδή ΟΛΟΙ έχουν το ίδιο πρόβλημα με το ΒΤ σε αυτό το κινητό? Πως και δεν έχει γίνει χαμός?

Αυτό είναι μέγα θέμα δυσλειτουργίας. Δεν είναι δηλαδή θέμα του στυλ "Η μπαταρία δεν κρατάει πολύ", αλλά απλά το τηλέφωνο ΔΕΝ δουλεύει (με βάση τις προδιαγραφές).

 

Ξέρετε αν έχει γίνει καμμία ανακοίνωνση από Nokia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...