Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα ξανα κανε αναβαθμιση.

κατα τη διαρκεια της αναβαθμισης παντως θα σου σβησει προς το τελος χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει γινει η αναβαθμιση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων? Αφου το τηλέφωνο ΔΕΝ μπαίνει στο μενού.

Μόλις το ενεργοποιώ, μου ζητάει ρύθμιση ώρας κ ημερομηνίας κ κολλάει εκει. Κάνει restart κ πάλι εκει κολλάει. Δεν προχωράει.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν μπορεις να αποφυγεις πλεον την επισκεψη σε nokia shop :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ολα τα S40 μετά απο αναβάθμιση χάνουν τα δεδομένα τους. Τουλαχιστον στο δικό μου αυτό έγινε όταν έβαλα την 7,21. Είχα και εγω προβληματα με τις επανεκινήσεις και εν τέλει διαπίστωσα οτι δεν είχε περάστει σωστά η αναβάθμιση καθότι έλειπαν αρχεία (πχ εργοστασιακά θέματα). Να είναι καλά ο Phoenix...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα S40 μετά απο αναβάθμιση χάνουν τα δεδομένα τους. Τουλαχιστον στο δικό μου αυτό έγινε όταν έβαλα την 7,21. Είχα και εγω προβληματα με τις επανεκινήσεις και εν τέλει διαπίστωσα οτι δεν είχε περάστει σωστά η αναβάθμιση καθότι έλειπαν αρχεία (πχ εργοστασιακά θέματα). Να είναι καλά ο Phoenix...

 

Όταν πρωτοάρχισαν οι αναβαθμίσεις απο το internet χάνονταν τα δεδομένα. Πλέον δεν χάνεται τίποτα. Μόνο η σειρά στα menu αν την έχεις αλλάξει και το επιλεγμένο theme. Τίποτα άλλο δεν χάνεται. Στη δική σου περίπτωση προφανώς κάτι δεν πήγε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα S40 μετά απο αναβάθμιση χάνουν τα δεδομένα τους. Τουλαχιστον στο δικό μου αυτό έγινε όταν έβαλα την 7,21. Είχα και εγω προβληματα με τις επανεκινήσεις και εν τέλει διαπίστωσα οτι δεν είχε περάστει σωστά η αναβάθμιση καθότι έλειπαν αρχεία (πχ εργοστασιακά θέματα). Να είναι καλά ο Phoenix...

Παρατήρησες κάποια βελτίωση στο "πονεμένο" θέμα της μπαταρίας;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχω ενα Nokia 6300 και ενα usb καλώδιο που το συνδέω στο Nokia pc suite οπου και διαχειρίζομαι επαφές και ρεστα..

Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να το συνδέσω στο ίντερνετ μέσω του pc μου ειναι καρτοκινητό cosmote μονάδες η κάρτα δεν εχει αλλα μήπως μπορούσε να μπει στο νετ μέσω του υπολογιστή μου που έχει νετ??:D:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τελικά αν κάνω αναβάθμιση από 7.21 που έχω τώρα σε 7.30 που είναι η τελευταία, θα χάσω δεδομένα; Με ενδιαφέρουν κυρίως οι επαφές.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει 7.30;νομιζα οτι η 7.21 ειναι η τελευταια:blink:οταν περασα την 7.21 δεν εχασα τιποτα παντως

Σύμφωνα με το Nokia Software Updater, η 7.21 είναι η τελευταία αναβάθμιση.

Για αναβάθμιση σε 7.30, για την ώρα, μόνο σε Nokia Shop αλλιώς εν αναμονή.:p

Όσον αφορά τα αρχεία-δεδομένα, ΔΕΝ χάνονται πλέον.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστος,αυτο ειδα και εγω,παντως μου κανει εντυπωση οτι το υποστηριζουν ακομα σε θεματα αναβαθμισεων μετα απο τοσο καιρο
Link to comment
Share on other sites

Και Nokia 6600 να τους πας -θα τους το πάω εγώ:p- θα στο κάνουν αναβάθμιση.:D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς bluetooth ακουστικό με το 6300 και πόσο ικανοποιημένος έμεινε από την ποιότητα επικοινωνίας;

Δοκιμάζω να συνδέσω ένα i-tech ακουστικό και όλοι μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά αν και εγώ τους ακούω άψογα.

Το bt handfree το χρησιμοποιώ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα με το Omnia HD, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένο.

 

Μήπως υπάρχει θέμα με το bluetooth του nokia ή απλά είναι για πέταμα;;; :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς bluetooth ακουστικό με το 6300 και πόσο ικανοποιημένος έμεινε από την ποιότητα επικοινωνίας;

Δοκιμάζω να συνδέσω ένα i-tech ακουστικό και όλοι μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούνε καλά αν και εγώ τους ακούω άψογα.

Το bt handfree το χρησιμοποιώ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα με το Omnia HD, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένο.

 

Μήπως υπάρχει θέμα με το bluetooth του nokia ή απλά είναι για πέταμα;;; :p

i-tech εχω και εγω και μου παιζει μια χαρα,απλα στο 6700 εχω προβλημα σχετικα με την ενταση,οτι και να εχω κανει ακουω πολυ χαμηλα,ενω στο 6300 καμπανα:confused:

 

Και Nokia 6600 να τους πας -θα τους το πάω εγώ:p- θα στο κάνουν αναβάθμιση.:D
ναι σιγουρα θα σου κανουν αναβαθμιση,απλα λεω οτι βγαζουν νεες αναβαθμισεις μετα απο τοσο καιρο;)
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα θα σου κανουν αναβαθμιση,απλα λεω οτι βγαζουν νεες αναβαθμισεις μετα απο τοσο καιρο;)

κι όμως δεν έχει σχέση πόσος καιρό θα περάσει για να βγάλουν καινούρια ανβάθμιση.

π.χ. στο 6600 οι αναβαθμίσεις σταμάτησαν στην 5.53.0 με ημερομηνία 30/12/2004

στο 6300 οι αναβαθμίσεις σταμάτησαν στην 7.30 με ημερομηνία 07/05/09

και το άκυρο, στο Ν70 οι αναβαθμίσεις φάνηκε πως είχαν σταματήσει στην 5.0737.3.0.1 με ημερομηνία 13/09/07 αλλά βγήκε καινούρια μετά από 3 χρόνια(V 5.1003.3.0.1 με ημερομηνία 20/01/10, φετινή δηλαδή:wacko:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

i-tech εχω και εγω και μου παιζει μια χαρα,απλα στο 6700 εχω προβλημα σχετικα με την ενταση,οτι και να εχω κανει ακουω πολυ χαμηλα,ενω στο 6300 καμπανα:confused:

 

 

Κατάλαβα τα ΄πεξε το κινητό τότε! :p

 

Αξίζει άραγε η επισκευή του η να να πάρω κάνα άλλο φθηνό;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κι όμως δεν έχει σχέση πόσος καιρό θα περάσει για να βγάλουν καινούρια ανβάθμιση.

π.χ. στο 6600 οι αναβαθμίσεις σταμάτησαν στην 5.53.0 με ημερομηνία 30/12/2004

στο 6300 οι αναβαθμίσεις σταμάτησαν στην 7.30 με ημερομηνία 07/05/09

και το άκυρο, στο Ν70 οι αναβαθμίσεις φάνηκε πως είχαν σταματήσει στην 5.0737.3.0.1 με ημερομηνία 13/09/07 αλλά βγήκε καινούρια μετά από 3 χρόνια(V 5.1003.3.0.1 με ημερομηνία 20/01/10, φετινή δηλαδή:wacko:)

μαλιστα!!!καλο αυτο που δεν τα παρατανε

 

Κατάλαβα τα ΄πεξε το κινητό τότε! :p

 

Αξίζει άραγε η επισκευή του η να να πάρω κάνα άλλο φθηνό;

γνωμη μου ειναι οτι δεν αξιζει αν δεν εισαι εντος εγγυησης;) Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ειμαι νεο μελος και κανω το πρωτο μου post !

Ελπιζω να διαλεξα σωστο πεδιο γι'αυτο!

Λοιπον, εχω παρατηρησει εδω και αρκετα χρονια σε ΟΛΑ τα Nokia κινητα μου οτι μετα απο ορισμενο χρονικο διαστημα το ενσωματομενο ακουστικο του εχει ιδιεταιρως χαμηλη ενταση σε σημειο που δυσκολευομαι πολυ ν'ακουσω. Τωρα εχω το 6300 και συμαινει το ιδιο. Ενω ειναι στο τερμα η ρυθμιση της εντασης ακουστικου, δεν ακουγεται αρκετα δυνατα οπως πιο παλια!

Εαν κανω update στο λογισμικο του θα λυθει το προβλημα μου; Τι χρειαζεται να κανω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ειμαι νεο μελος και κανω το πρωτο μου post !

Ελπιζω να διαλεξα σωστο πεδιο γι'αυτο!

Λοιπον, εχω παρατηρησει εδω και αρκετα χρονια σε ΟΛΑ τα Nokia κινητα μου οτι μετα απο ορισμενο χρονικο διαστημα το ενσωματομενο ακουστικο του εχει ιδιεταιρως χαμηλη ενταση σε σημειο που δυσκολευομαι πολυ ν'ακουσω. Τωρα εχω το 6300 και συμαινει το ιδιο. Ενω ειναι στο τερμα η ρυθμιση της εντασης ακουστικου, δεν ακουγεται αρκετα δυνατα οπως πιο παλια!

Εαν κανω update στο λογισμικο του θα λυθει το προβλημα μου; Τι χρειαζεται να κανω;

Ευχαριστω

 

κασησπερα,καλως ηρθες..αν εχεις την αποδειξη πηγαινε σε ενα Νοκια club να στο φτιαξουν..αν το ακουστικο σου εχει μια προστατευτικη μεμβρανη σιλικονης,μπορεις να την αφαιρεσεις και μετα θα ακους καμπανα..αλλα θα χασεις σε αισθητικη

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντηση αλλα το εχω...2 χρονια και ουτε εγγυηση ισχυει, ουτε...αποδειξη εχω. Αλλα αυτο συμβαινει σε ΟΛΑ τα Nokia που ειχα μετα απο εναμιση / δυο χρονια. Μεμβρανη ειπες ε? χμμ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

Ανοιξα το 6300 και αφαιρεσα την μεμβρανη (ειναι καποιου ειδους υφασματινο φιλτρο) που βρισκεται στην τρυπα εξωδου του ακουστικου. Οντως υπαρχει διαφορα στην ενταση του ηχου ! Επισης οντως εχει διαφορα στην χροια ! Ευχαριστω για την πληροφορια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στο 6500 slide που μου έκανε το ίδιο ...το πήγα και μου άλλαξαν ακουστικό......

η μεμβράνη που αφαίρεσες προστάτευε το ακουστικό απο σκόνες ,βρομιά κτλ κτλ ???

ελπίζω να σου αντέξει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, μια αλλαγή ακουστικού δεν κοστίζει πλέον και πολλά.

Το μόνο πρόβλημα είναι η ταρίφα που έχουν τα Nokia Shops για τα εργατικά.

Επιβεβαιωμένα όλα τα παραπάνω διότι ρώτησα για "ανακατασκευή" ενός 6600 και μου είπε 30€ μόνο τα εργατικά. Ενώ τα ανταλλακτικά(ακουστικό, μικρόφωνο, μεγάφωνο, ολόκληρο το σύστημα της κεραίας και ό,τι άλλο περιφερειακό υπάρχει που χρήζει αλλαγής εκτός από πλακέτα) γύρω στα 30€ όλα μαζί.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...