Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου δεν ξέρω τί έκδοση λογισμικού έχει το τηλέφωνό σου,αλλά εάν έχει παλαιότερη από την σημερινή,που είναι η 6.01,αναβάθμισέ το πρώτα από το Ίντερνετ και μετά ίσως σου λυθεί το πρόβλημα στον συγχρονισμό των επαφών.....;);)

 

Όχι, έχω την 6.01! Κάτι άλλο να κάνω;; :(

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

 

Έχω πρόβλημα στο συγχρονισμό του κινητού με τον υπολογιστή μέσω της σουίτας της Νόκια. Καθώς κάνει συγχρονισμό στις επαφές, σταματάει στην 121 κάθε φορά και κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο. Το μήνυμα λάθους που δίνει η τελευταία αναφορά είναι: Το PC Sync εντόπισε ένα σφάλμα και τερμάτισε το συγχρονισμό.

Επίσης είναι αδύνατον να κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας (backup), μέσω της σουίτας στις επαφές. Βγάζει ακαθόριστο σφάλμα.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις το PCSuite.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... πήρε πρόσφατα μια φίλη μου το 6300 και αντιμετωπίζουμε το εξής "πρόβλημα": μας φαίνεται ότι οι ήχοι κλήσης, μηνυμάτων κλπ είναι αρκετά χαμηλοί ως ένταση, ακόμα και στο μέγιστο setting. Της πέρασα και δικούς μου ήχους και ενώ από τον player ακούγονται μια χαρά δυνατά, όταν τους βάζω ως ήχους κλήσης είναι σιγανότεροι. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις και δεν νομίζω να έχω κάνει κάτι λάθος (πχ είμαι σίγουρος ότι δεν είναι ενεργοποιημένη η αυξανόμενη ένταση) ενώ ούτε το ηχείο του κινητού φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα αφού μέσω του player παίζει δυνατά. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ή απλά μας γελούν τα αυτιά μας;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει επιλογη να εμφανιζεται ο χρονος διακρειας ομιλιας οταν μιλαω με καποιον αριθμο...??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο αν πας μεσα απο το μενου την ωρα που ομιλείς για να δεις.

 

Οκ φιλε μου :)

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια προσοψη για το κινητο μου σε χρυσο-ματ χρωμα.Ολόκληρη ομως.

Εχει παρει καποιος απο ebay τιποτα για να μου στειλει κανα λινκ για μαγαζι?

 

Θελω να προσαρμόζεται πολύ καλα στο κινητό μου,γι αυτο το λεω.

Αν καποιος εχει παρει ας πει.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου.

Χθές αγόρασα δώρο για την κόρη μου το ΝΟΚΙΑ 6300 αντί 135 ευρώ και με δώρο κάρτα μνημης 1G. Το πήρα από το Κάϊρο στην Αίγυπτοφυσικά από την επίσημη αντιπροσωπία, είναι φτιαγμένο στην Ουγγαρία όπως και αυτά που έρχονται στην Ελλάδα.

Του έβαλα την ελληνική γλώσσα και του εγκατέστησα την τελευταία version. Ας είναι καλά το my phone.

Είχε την 5.50 και του έβαλα την 6.00

Αυτό μ' αρέσει στα ΝΟΚΙΑ, κάνεις τα πάντα μόνος σου.

 

Κατα τα άλλα το 6300 δεν είναι τίποτα άλλο από μια πολύ όμορφη και μαζεμένη συσκευή.

Το αλουμίνιο του βελτιώνει αίσθητικά, δεν το κάνει βέβαια Ε51 και ίσωςτου δίνει κάποια επιπλέον προστασία λόγω μειωμένου πάχους, αλλά να έχετε υπ' όψη ότι κάνει βαθουλώματα στο παραμικρό πέσιμο και μετά θέλει φαναρτζή :lol:.

Με την πάροδο του χρόνου χάνει την λάμψη του όπως είδα σ' ένα 6300 που το έχει ένας φίλος κανα 2-3 μήνες.

Ευτυχώς δεν είναι σαν το 3230 που είχα μέχρι πριν 2 χρόνια. Αυτό μάλλον είχε λαμαρίνα αντί αλουμίνιο γιατί γρατζουνιόταν και το χρώμα του μέταλλου ήταν μπρονζέ κάτω από την επινικέλωση.

Γενικά έχω την εντύπωση οτι το 6300 είναι η συνέχεια του 3230.

Θα μπορούσε να έχει λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής χωρίς αύξηση του κόστους. Αυτό το πλαστικό πορτάκι της usb, με την πρώτη χρήση αρχίζει να μην κουμπώνει σωστά. Πόσο κόστος θα είχε να έβαζαν κάποιο καλύτερο πλαστικό.

 

Για 135 ευρώ είναι μια χαρά, αλλά για κάτι 175αρια που βλέπω στην ελλάδα η τιμή είναι εξωπραγματική.

Όταν είδα στο φόρουμ ότι μπήκε στην αγορά με 250 ευρώ ανατρίχιασα.

Οι εισαγωγείς ή δεν μπορούν να πετύχουν καλές τιμές από τον κατασκευαστή λόγω της μικρής Ελληνικής αγοράς ή τα λειτουργικά τους έξοδα είναι τόσο μεγάλα που για να κερδίσουν πρέπει να πουλάνε με τεράστια ποσοστά κέρδους.

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα για μένα το Samsung D880 245 ευρώ την ώρα που οι "Γερμανοί", και οι λοιπές εταιρειες το πωλούν στην Ελλάδα 330 ευρώ.

Το Ε51 πωλείται στο Carfour του Καΐρου 205 ευρώ.

 

Για να μην ψάχνω όλα τα topics του φόρουμ μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος?

Θέλω να βάλω στο 6300 κανα 2 παιχνίδια γιατί από την μαμα του δεν έχει κανένα. Υπάρχει τίποτα free που να έχετε εγκαταστήσει και να τρέχει χωρίς προβλήματα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψάχνω όλα τα topics του φόρουμ μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος?

Θέλω να βάλω στο 6300 κανα 2 παιχνίδια γιατί από την μαμα του δεν έχει κανένα. Υπάρχει τίποτα free που να έχετε εγκαταστήσει και να τρέχει χωρίς προβλήματα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλορίζικο:)

Ρίξε μια ματιά στα γνωστά μαγαζάκια...

xxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση μπαταριας!!!

 

 

Θα παραγγειλω την bl 5c με τα 1020mah και θα σας πω αποτελεσματα!

http://cgi.ebay.com/BL-5C-1020-mAh-Battery-for-Nokia-6230-N70-N91-1100-E60_W0QQitemZ200223765677QQihZ010QQcategoryZ113633QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

 

 

Το ιδιο και με την προσοψη που παρηγγειλα:

 

http://stores.ebay.com.hk/easyitshop_category17279944_category17279945_category17279960_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ17279960QQftidZ2QQtZkm

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρει κανείς σας μήπως υπάρχει και πού μπορώ να βρώ blacklist πρόγραμμα για κλήσεις όχι sis για symbian, αλλά java για να το περάσω στο 6300 μου;
Link to comment
Share on other sites

Θα σε απαγοητευσω φιλε μου αλλα δυστυχως δεν υπάρχει σε περιβάλλον java κάτι:(

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, κι εγώ έφαγα τον τόπο να βρω, αλλά τίποτα. Να είσαι καλά φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δύο ερωτησούλες, sorry αν έχουν ξανααπαντηθεί αλλά διαβάζοντας περίπου τις 60 πρώτες σελίδες δεν είδα κάτι τέτοιο ούτε είχα κουράγιο να διαβάσω τις υπόλοιπες!:D

 

1) Έχω ακόμα την έκδοση 4.71 από μαμά, αν αναβαθμίσω στην 6.01 (κυρίως λογω του ΒΤ) υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι από τα δεδομένα μου;

 

2) Υπάρχει κάποιος μουσικός player ώστε να μπορείς να παίζεις τους φάκελους αυτούσιους από την "Έκθεση" ώστε να παρακάμπτεις τη δημιουργία πολλαπλών playlists? Kάπου διάβασα για έναν KD Player, τι ακριβώς παραπάνω κανει αυτός; Επιλύει το πρόβλημα που σας ανέφερα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω ακόμα την έκδοση 4.71 από μαμά, αν αναβαθμίσω στην 6.01 (κυρίως λογω του ΒΤ) υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι από τα δεδομένα μου;

Όχι, δεν χάνεις απολύτως τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χάνεις απολύτως τίποτα.

Itchrist86 μήπως παρερμήνευσες το μύνημα του Nihil;

Πώς είναι δυνατόν να μην χάσει απολύτως τίποτα από τα δεδομένα του εφόσον θα κάνει αναβάθμιση από την 4.71 στην 6.01; :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 μήπως παρερμήνευσες το μύνημα του Nihil;

Πώς είναι δυνατόν να μην χάσει απολύτως τίποτα από τα δεδομένα του εφόσον θα κάνει αναβάθμιση από την 4.71 στην 6.01; :O

 

Δεν χάνεις τίποτα.Αλλά καλού-κακού ας υπάρχει και ένα back-up.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 μήπως παρερμήνευσες το μύνημα του Nihil;

Πώς είναι δυνατόν να μην χάσει απολύτως τίποτα από τα δεδομένα του εφόσον θα κάνει αναβάθμιση από την 4.71 στην 6.01; :O

Όντως έτσι είναι τα πράγματα eatmydust.

Ήδη έχουν αρχίσει να το κάνουν αυτό και στα S60 πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας, σήμερα αγόρασα το 6300 στην τιμή τον 190€. Λοιπόν είμαι πολύ ευχαριστημένος με το μοντέλο αλλά χτυπούσε μάτι ένα καμμένο Pixel στην οθόνη. Για αυτό επικοινώνησα με το μαγαζί που το πήρα και μου είπαν να το πάω αύριο για αντικατάσταση και θα μου έρθει το καινούργιο κινητό μετά από δύο μέρες... Πάντως τέλειο το 6300!
Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...