Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα vaggy μηπως γινετε να με βοηθησης και μενα με πιο τροπο θα ξαναβαλω τα ελληνικα γιατι με την αναβαθμηση γινανε ολα αγγλικα

 

To ίδιο προβλημα έχω και εγώ...το τηλέφωνο είναι Ελληνικό, αλλά μετά την αναβάθμιση (online) δεν έχω πια Ελληνικά. :worry:

 

Οι συσκευες σας ΔΕΝ ειναι Ελληνικες ,ειναι παραεισαγωγη,

δεν εχει σημασια που ειχαν Ελληνικα περασμενα.

Αν ηταν Ελληνικες ,δεν θα "εχαναν" την γλωσσα.

 

Δοκιμαστε να αλλαξετε το product code ,βαζοντας το Ελληνικο (ζητηστε το απο

καποιον που εχει Ελληνικο 6300),μεσω της εφαρμογης nemesis :google:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nervous! :)

 

Την πήρα από Vodafone, αλλά είχα Product Code Latin (0537620). Έψαξα στο Internet (διαβάζοντας προηγούμενα post!) και βρήκα ότι μου είπες, δλδ. την εφαρμογή Nemesis και το Ελληνκό Code (0537633), το πέρασα άλλαξα το Product Code, ξανέκανα την αναβάθμιση και είναι ΟΚ!! :up:

Link to comment
Share on other sites

φιλε Fanis 75 δεν μου στελνης pm και μενα τον τροπο πριν το σπασο δεν βαριεμε να ψαξω αλλα δεν μπορω αλλο πονεσε το κεφαλι μου ευχαριστω εκ τον προτερων τοκωδικο τον εβαλα χωρις νεμεσις δεν ξερω πως να το βρω
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nervous! :)

 

Την πήρα από Vodafone, αλλά είχα Product Code Latin (0537620). Έψαξα στο Internet (διαβάζοντας προηγούμενα post!) και βρήκα ότι μου είπες, δλδ. την εφαρμογή Nemesis και το Ελληνκό Code (0537633), το πέρασα άλλαξα το Product Code, ξανέκανα την αναβάθμιση και είναι ΟΚ!! :up:

 

Χαιρομαι που ολα πηγαν οκ ! ;)

 

τοκωδικο τον εβαλα χωρις νεμεσις δεν ξερω πως να το βρω

Που τον εβαλες ? :blink:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω ζαληστη δεν θυμαμε ακριβος καπου που εψαχνα τονζητησε αλλα μαπα το καρπουζι
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μολις πηρα και γω το 6300 (v5.50) !

Αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα που λογικα δεν φταιει το κινητο αλλα οι ρυθμισεις μου στο outlook.

 

Προσπαθω να κανω συγχρονισμο (contacts,notes,calendar) αλλα μου βγαζει ολο αποτυχια: "Το PC Sync δεν μπόρεσε να αποκτήσει πρόσβαση σε ένα έγκυρο προφίλ του Outlook. Εκτελέστε το Outlook και ρυθμίστε τις παραμέτρους του προφίλ χρήστη".

Τι πρεπει να κανω???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!! :D

 

 

ΥΓ 1) πριν ειχα το απαισιο 6280 και απο εκει εχω συγχρονισει τις επαφες μου στο outlook.

2) για συνδεση χρησιμοποιω ενα miniUSB καλωδιο που εχω απο το ppc μου

3) πως μπορω να ελεγξω αν ειναι παραεισαγωγης , το πηρα απο vodafone.

 

Καλησπερα!

 

Μολις πηρα και γω το 6300 (v5.50) !

Αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα που λογικα δεν φταιει το κινητο αλλα οι ρυθμισεις μου στο outlook.

 

Προσπαθω να κανω συγχρονισμο (contacts,notes,calendar) αλλα μου βγαζει ολο αποτυχια: "Το PC Sync δεν μπόρεσε να αποκτήσει πρόσβαση σε ένα έγκυρο προφίλ του Outlook. Εκτελέστε το Outlook και ρυθμίστε τις παραμέτρους του προφίλ χρήστη".

Τι πρεπει να κανω???

 

Τελικα βρηκα την λυση μονος μου , επρεπε να περασω στις ρυθμισεις του κινητου καποιο user/password για τον συγχρονισμο και μετα τα ιδια στις ρυθμισεις του pc suite!

 

Τα γραφω μηπως και την πατησει και κανεις αλλος σαν και μενα!!:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βοηθήσω και πολύ, αλλά και το δικό μου 6300 δεν συγχρονίζει με τίποτα με το USB καλώδιο...μόνο με το BT. Με το καλώδιο κάνω μια χαρά FW Update, αλλά δεν μου δουλεύει με το PC Suite. Το PCS μου δουλέυει μόνο με το ΒΤ...περίεργα πράγματα!
Link to comment
Share on other sites

φιλε fanis 75 καταρχας ευχαριστο για το pm .το νεμεσις που το βρισκο μαλον πιο ειναι γιατι βγαζη αρκετες σελιδες.
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

φιλε fanis 75 καταρχας ευχαριστο για το pm .το νεμεσις που το βρισκο μαλον πιο ειναι γιατι βγαζη αρκετες σελιδες.

Σου έστειλα ΠΜ με το Link.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που επτέλους έφτιαξαν ενα σωστό firmware καιρός να διορθώσουν και το pc suite για να κάνει backup τα πάντα και να μην θέλουμε μισή ώρα να ξανα settαρουμε το κινητό μετά απο κάθε αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που επτέλους έφτιαξαν ενα σωστό firmware καιρός να διορθώσουν και το pc suite για να κάνει backup τα πάντα και να μην θέλουμε μισή ώρα να ξανα settαρουμε το κινητό μετά απο κάθε αναβάθμιση.

Πολύ σωστά στα λές...Αμήν και πότε!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά στα λές...Αμήν και πότε!

 

Το PC Suite θα βελτιώνεται συνεχώς γιατί χρησιμοποιείτε από όλα τα κινητά της Nokia, νομίζω πως ποιο σημαντικό είναι να ενημερώνουν συχνά το firmware, και να υποστηρίζουν τα διάφορα μοντέλα κινητών για μεγάλο χρονικό διάστημα. Και όχι όπως μερικές εταιρίες ονόματα δεν λέμε (βλέπε Sony-Ericsson ;) )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.Έχω bt και προσπαθώ να κάνω συγχρονισό με το PC Suite,αλλά τίποτα.Στο PC Suite όταν προσπαθώ να κάνω σύσνδεση μου λέει ότι δεν υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή, ενώ έχει γίνει σύνδεση με το bluetooth και μου έχει δώσει συγκεκριμένα την bluetooth com port 8.

Όταν προσπαθώ μέσω Outlook,κάνοντας την ίδια διαδικασία για το παλιό μου τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά,όμως, όταν δοκιμάζω το 6300 μου λέει όταν πατάω το Sychronize μετα απο λίγο ενώ αρχικά λέει Synchronizing the objects,βγάζει "Failed".

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει με αυτό γιατί να περάσω μία μία τις επαφές από το ένα κινητό στο άλλο δεν λέει...είναι πολλές.

 

Ευχαριστώ.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγώ απο την 5.50 είμαι ευχαριστημένος. Κατι Bugs που είχε το τηλέφωνο διορθώθηκαν (bluetooth δεν έχω οπότε δεν ξέρω εκεί τι έγινε) και είναι πολύ πιθανό να μην βάλω άλλο firmware αν ποτε βγεί. Μόνο η διαδικασία να ξαναρυθμίσω το τηλέφωνο θέλει μισή ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.Έχω bt και προσπαθώ να κάνω συγχρονισό με το PC Suite,αλλά τίποτα.Στο PC Suite όταν προσπαθώ να κάνω σύσνδεση μου λέει ότι δεν υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή, ενώ έχει γίνει σύνδεση με το bluetooth και μου έχει δώσει συγκεκριμένα την bluetooth com port 8.

Όταν προσπαθώ μέσω Outlook,κάνοντας την ίδια διαδικασία για το παλιό μου τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά,όμως, όταν δοκιμάζω το 6300 μου λέει όταν πατάω το Sychronize μετα απο λίγο ενώ αρχικά λέει Synchronizing the objects,βγάζει "Failed".

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει με αυτό γιατί να περάσω μία μία τις επαφές από το ένα κινητό στο άλλο δεν λέει...είναι πολλές.

 

Ευχαριστώ.

 

Η καλύτερη μέθοδος για συγχρονισμό είναι μέσω καλωδίου USB. Με ένα καλώδιο από μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή θα κάνεις τη δουλειά σου πολύ πιο γρήγορα και εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μέθοδος για συγχρονισμό είναι μέσω καλωδίου USB. Με ένα καλώδιο από μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή θα κάνεις τη δουλειά σου πολύ πιο γρήγορα και εύκολα.

 

+1

 

εγώ χρησιμοποιώ το usb καλώδιο του mio p350 μου.:happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Έχετε δίκιο και το διαπίστωσα κι εγώ χθες λίγο μετά το post μου εδώ. Έκανα μία απέλπιδα προσπάθεια με ένα USB καλώδιο που χρησιμοποιούσα για να συνδέω μία θήκη για σκληρό 2,5'' και ευτυχώς συγχρονίστηκε.

Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα παρατήσω την προσπάθεια με το bluetooth. Όταν καταφέρω να το συνδέσω με bluetooth,θα ποστάρω να σας πω ποιό ήταν το πρόβλημα και ποιά η λύση.

 

Προς το παρόν θα ήθελα λίγη ακόμα βοήθεια. Προσπαθώ να μεταφέρω από Sharp GX15 τις επαφές σε K750i.Το πρόβλημα είναι ότι το πρόγραμμα του sharp βγάζει τις επαφές σε μορφή *.pbf ή σε *.csv και δεν μπορώ να τις δω από το Outlook.Έτσι και καταφέρω να τις περάσω στο Outlook μετά το προβλημά μου λύθηκε γιατί με το Κ750 μπορώ να συγχρονιστώ.

Γνωρίζει κανείς τίποτα επί του θέματος?

prezak
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Έχετε δίκιο και το διαπίστωσα κι εγώ χθες λίγο μετά το post μου εδώ. Έκανα μία απέλπιδα προσπάθεια με ένα USB καλώδιο που χρησιμοποιούσα για να συνδέω μία θήκη για σκληρό 2,5'' και ευτυχώς συγχρονίστηκε.

Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα παρατήσω την προσπάθεια με το bluetooth. Όταν καταφέρω να το συνδέσω με bluetooth,θα ποστάρω να σας πω ποιό ήταν το πρόβλημα και ποιά η λύση.

 

Προς το παρόν θα ήθελα λίγη ακόμα βοήθεια. Προσπαθώ να μεταφέρω από Sharp GX15 τις επαφές σε K750i.Το πρόβλημα είναι ότι το πρόγραμμα του sharp βγάζει τις επαφές σε μορφή *.pbf ή σε *.csv και δεν μπορώ να τις δω από το Outlook.Έτσι και καταφέρω να τις περάσω στο Outlook μετά το προβλημά μου λύθηκε γιατί με το Κ750 μπορώ να συγχρονιστώ.

Γνωρίζει κανείς τίποτα επί του θέματος?

 

Πρέπει να κάνεις τις επαφές σου εξαγωγή σε αρχείο *.csv όπου τα πεδία χωρίζονται με κόμμα και στη συνέχεια εισαγωγή στο Βιβλίο διευθύνσεων των windows ρυθμίζοντας κατά την εισαγωγή τα πεδία που θέλεις (Αρχείο - Εισαγωγή - Άλλο βιβλίο διευθύνσεων - στο παραθυράκι που θα βγει επιλέγεις Αρχείο κειμένου (Τιμές οροθετημένες με κόμματα) - επιλέγεις το αρχείο που θες και τσεκάρεις τα πεδία και τις αντιστοιχίες και είσαι έτοιμος.)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση (σε 5.5) και το ΒΤ έχει βελτιωθεί σαφέστατα!!

 

Όταν είμαι σε χώρο με πολύ θόρυβο, παραμορφώνει πολύ την φωνή αλλά σε νορμάλ συνθήκες, εκεί που παλιά κοβόταν συνέχει η ομιλία σου, τώρα είναι πολύ καλύτερα.

 

Χρησιμομποιώ το LG HBM-730

 

Άλλοι?

 

Εκανα κι εγω την αναβαθμιση σε 5.50. Σιγουρα ειναι καλυτερα τα πραγματα, αλλα ακομα υπαρχουν προβληματα. Παντως η ημερομηνια της 5.50 ειναι 14-8-07... λιγο παλια δηλαδη σε σχεση με τις διαμαρτηριες, αρα αν δουμε "φως" θα ειναι με την επομενη αναβαθμιση... κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω την αναβαθμιση σε 5.50. Σιγουρα ειναι καλυτερα τα πραγματα, αλλα ακομα υπαρχουν προβληματα. Παντως η ημερομηνια της 5.50 ειναι 14-8-07... λιγο παλια δηλαδη σε σχεση με τις διαμαρτηριες, αρα αν δουμε "φως" θα ειναι με την επομενη αναβαθμιση... κριμα...

 

Είχα πάει το τηλέφωνο στην NOKIA αρχές Αυγούστού για το πρόβλημα με το ΒΤ και μου είχαν πει ότι θα έβγαινε γύρο στις 20 Αυγούστου νέο FW. Προφανός σε αυτό αναφερόντουσαν και άργησαν να το βγάλουν λόγω Test-drive...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με το ΒΤ εχει λυθει στην 5.50 , ετσι???

Επειδη ενδιαφερομαι για οικονομικο και μικρο ΒΤ , ειδα στη βοδαφον το Bluetek-Tatoo~29E .

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο προβλημα με αυτο και το 6300?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κι εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω αυτο το κινητό, μιας και το προηγούμενο μου το έκλεψαν (SE W810) :(:(:(

Διάβασα όλες τις σελίδες :wacko: του topic. Ειναι αρκετά οικονομικό κινητό σε σύγκριση με το SE t650i που έλεγα να πάρω.. Απλά ήθελα να ξέρω αν είστε ικανοποιημένοι γενικά από αυτό το τηλέφωνο. Μιλάω αρκετά από το κινητό. Το τελευταίο NOKIA που είχα ήταν το έτος 1999 :p :O

Ευχαριστώ

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...