Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα τηλέφωνα, τα έχετε καταχωρημένα στον κατάλογο ως κινητά;

 

'Οχι ως σταθερά. Όταν σε καλούν, βγάζει κανονικά δίπλα στο όνομα της επαφής το εικονίδιο που αντιστοιχεί στην κατηγορία του αριθμού που σε καλεί (σταθερό, κινητό, εργασίας κλπ). Αν όμως δεν απαντήσεις στην κλήση, εμφανίζει στο call logs την αναπάντητη με εικονίδιο κινητού δίπλα άσχετα αν το νούμερο ήταν πχ σταθερό. Άν βέβαια το καλέσεις από την λίστα παίρνει το σωστό φυσικά νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

'Οχι ως σταθερά. Όταν σε καλούν, βγάζει κανονικά δίπλα στο όνομα της επαφής το εικονίδιο που αντιστοιχεί στην κατηγορία του αριθμού που σε καλεί (σταθερό, κινητό, εργασίας κλπ). Αν όμως δεν απαντήσεις στην κλήση, εμφανίζει στο call logs την αναπάντητη με εικονίδιο κινητού δίπλα άσχετα αν το νούμερο ήταν πχ σταθερό. Άν βέβαια το καλέσεις από την λίστα παίρνει το σωστό φυσικά νούμερο.
Αν τα αποθηκεύσεις ως κινητά, τα δείχνει σωστά; Για δοκίμασε...

 

Να εμπαινε και στο internet....:wacko:
Τι εννοείς, δεν μπαίνει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Σε νυκτερινη ληψη μην περιμενεις πολλα απο την καμερα, εδω ουτε και μαι ψηφιακη που ειχα στα 4 Μεγκαπιξελ τα καταφερνε καλα καλα..
Συγγνώμη παιδιά,αλλά βρίσκεται ότι στις λήψεις την ημέρα ή σε κλειστό χώρο τα καταφέρνει καλύτερα?Νομίζω ότι η κάμερά του αντικειμενικά είναι για τα θηρία:(
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

'Οχι ως σταθερά. Όταν σε καλούν, βγάζει κανονικά δίπλα στο όνομα της επαφής το εικονίδιο που αντιστοιχεί στην κατηγορία του αριθμού που σε καλεί (σταθερό, κινητό, εργασίας κλπ). Αν όμως δεν απαντήσεις στην κλήση, εμφανίζει στο call logs την αναπάντητη με εικονίδιο κινητού δίπλα άσχετα αν το νούμερο ήταν πχ σταθερό. Άν βέβαια το καλέσεις από την λίστα παίρνει το σωστό φυσικά νούμερο.

Εχεις δίκιο.Και σε μένα αυτό συμβαίνει:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να εμπαινε και στο internet....:wacko:

 

Μπαίνει κανονικότατα στο internet. Το έχω δοκιμάσει και είναι όλα οκ.

 

Αν τα αποθηκεύσεις ως κινητά, τα δείχνει σωστά; Για δοκίμασε... :confused:

 

Όλες τις επαφές στο call logs τις δείχνει σαν κινητά είτε τις έχεις περασμένες σαν σταθερά, ή σαν εργασίας ή σαν οτιδήποτε άλλο. Οπότε αυτές που έχεις περασμένες σαν κινητά τις δείχνει εκ των πραγμάτων "σωστά" σαν κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κανονικότατα στο internet. Το έχω δοκιμάσει και είναι όλα οκ.

 

 

 

Όλες τις επαφές στο call logs τις δείχνει σαν κινητά είτε τις έχεις περασμένες σαν σταθερά, ή σαν εργασίας ή σαν οτιδήποτε άλλο. Οπότε αυτές που έχεις περασμένες σαν κινητά τις δείχνει εκ των πραγμάτων "σωστά" σαν κινητά.

Σε πιο δικτυο? Εγω ειμαι στιν ΤΙΜ, μηνυματα διαμορφωσης απτο site τις ΝΟΚΙΑ, τι email απο την ΤΙΜ, τηλεφωνα στο κεντρο εξυπηρετης πελατων τιποτα....και το αστειο ειναι εψησα και τη γυναικα μου να το παρει και αλλος ενας φιλος και κανεις δεν εχει internet απο το ριμαδι...Τωρα πρεπει να παμε ολοι μαζι στην ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο δικτυο? Εγω ειμαι στιν ΤΙΜ, μηνυματα διαμορφωσης απτο site τις ΝΟΚΙΑ, τι email απο την ΤΙΜ, τηλεφωνα στο κεντρο εξυπηρετης πελατων τιποτα....και το αστειο ειναι εψησα και τη γυναικα μου να το παρει και αλλος ενας φιλος και κανεις δεν εχει internet απο το ριμαδι...Τωρα πρεπει να παμε ολοι μαζι στην ΝΟΚΙΑ.

 

Για στειλε τις ρυθμισεις στο κινητο σου απο εδω

https://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1127

Σαν μοντελο κινητου βαλε Ν73

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο δικτυο? Εγω ειμαι στιν ΤΙΜ, μηνυματα διαμορφωσης απτο site τις ΝΟΚΙΑ, τι email απο την ΤΙΜ, τηλεφωνα στο κεντρο εξυπηρετης πελατων τιποτα....και το αστειο ειναι εψησα και τη γυναικα μου να το παρει και αλλος ενας φιλος και κανεις δεν εχει internet απο το ριμαδι...Τωρα πρεπει να παμε ολοι μαζι στην ΝΟΚΙΑ.

 

Εγώ με cosmote δεν έβαλα καθόλου ρυθμίσεις, επέλεξα ένα από τα έτοιμα προφίλ που έχει η συσκευή για την cosmote και στο web τουλάχιστον μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής μπαίνει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Για στειλε τις ρυθμισεις στο κινητο σου απο εδω

https://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1127

Σαν μοντελο κινητου βαλε Ν73

Ουτε αυτο εκανε κατι...(πακετα δεδομενων:μη επιτρεπτη συνδεση!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κολλησε το κινητο μου και αναγκάστηκα να βγαλω την μπαταρια.

Οταν προσπαθησα να το ανοιξω, ειχε "παγώσει" μονιμως στη λευκη οθονη με το σημα της ΝΟΚΙΑ.

Καμια λυση? (παρακαλω...απαντησεις δεχομαι μονο απο αισιοδοξους!!! χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κολλησε το κινητο μου και αναγκάστηκα να βγαλω την μπαταρια.

Οταν προσπαθησα να το ανοιξω, ειχε "παγώσει" μονιμως στη λευκη οθονη με το σημα της ΝΟΚΙΑ.

Καμια λυση? (παρακαλω...απαντησεις δεχομαι μονο απο αισιοδοξους!!! χαχαχα)

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης. Αν το πρόβλημα δε λυθεί δοκίμασε και hard format, χάνοντας βέβαια όλα σου τα δεδομένα απο τη μνήμη τηλεφώνου... :O
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πριν απο λιγο ειδα οτι ειχα δυο αναπαντητες(σημαντικες κλησεις) και δυο μηνυματα, για τα οποια ποτε δεν "χτυπησε" το κινητο, εχοντας ενεργο προφιλ το "γενικο" με σχεδον τερμα ενταση, δονηση, ενεργο για ολες τις κλησεις και προειδοποιηση για "εξαντληση μπαταριας" κ.τ.λ. (ειμαι αναλυτικοτατος :D)

Εκανα και εγω προσπαθειες καλωντας το απο το σταθερο μου ..... αλλα τιποτα, λες και ειχα το "αθορυβο" προφιλ.

Αναγκαστηκα να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα και... "ως του θαυματος" επανηλθε στα "καλα" του!

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα; ειναι απο τα λεγομενα bug;

 

ΥΓ:Παντως ειναι σημαντικο θεμα εαν συνεχισει ..... δεν μπορω συνεχεια να το καλω απ' αλλα τηλεφωνα για να το "ελεγχω" εαν χτυπαει!!!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης. Αν το πρόβλημα δε λυθεί δοκίμασε και hard format, χάνοντας βέβαια όλα σου τα δεδομένα απο τη μνήμη τηλεφώνου... :O

 

πως να κανω φορματ απο τη στιγμη που δεν ανοιγει το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

πως να κανω φορματ απο τη στιγμη που δεν ανοιγει το τηλεφωνο?

Οταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σας ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: θα χαθουν ολα τα δεδομενα απο την μνημη του τηλεφωνου!

 

ΥΓ: Δεν το εχω δοκιμασει ποτε απλως το βρηκα σε μια σελιδα στο διαδικτυο!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Οταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σας ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: θα χαθουν ολα τα δεδομενα απο την μνημη του τηλεφωνου!

 

ΥΓ: Δεν το εχω δοκιμασει ποτε απλως το βρηκα σε μια σελιδα στο διαδικτυο!

Ναι παιδια το ξερω και μαλιστα το εχω δοκιμασει απειρες φορες αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει στα νεα symbian λειτουργικα συστηματα..

Το εχω δοκιμασει και με το Ν80 και με το Ν93i αλλα και τωρα με το 6290 αλλα ποτε δεν επιανε..και πιστεψτε με πως δεν εκανα μονο μια και δυο προσπαθειες..

Θεωρω πως οι ειδικοι επι του θεματος πρεπει να μας πουνε αν οντως ισχυει το hard format στα νεα symbian 9.1..

Συγνωμη αν σας κουρασα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση επειδη το εχω παραγκηλει και γω το 6290.

επειδη θα ειναι το πρωτο μου κινητο 3g θα πρεπει να αλαξω καρτα sim επειδη αυτη που εχω τωρα της vodafone ειναι πριν βγουν τα κινητα 3g ειναι πριν απο το 2002 να φανταστειτε.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να χρησιμοποιησεις τις 3G υπηρεσιες, πρεπει να αλλαξεις καρτα. Αλλιως κρατας την ιδια
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone πρεπει να πας. Σε περιπτωση που παιρνεις τη συσκευη με επιδοτηση θα σου αλλαξουν τη sim δωρεαν. Αλλιως το κόστος ειναι περιπου 15 ευρω, εκτος κι αν εχεις κανενα γνωστο σε καταστημα και στη δωσει δωρεαν :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κολλησε το κινητο μου και αναγκάστηκα να βγαλω την μπαταρια.

Οταν προσπαθησα να το ανοιξω, ειχε "παγώσει" μονιμως στη λευκη οθονη με το σημα της ΝΟΚΙΑ.

Καμια λυση? (παρακαλω...απαντησεις δεχομαι μονο απο αισιοδοξους!!! χαχαχα)

Απαντω στην ερωτηση μου μετα απο 5 ημερες...

Μολις με πηραν απο τα κεντρικα της Νοκια στη Βουλιαγμενης και μου ειπαν

πως το τηλεφωνο μου θ' αντικατασταθει, οποτε να περασω να παραλαβω εντος της ημερας το νεο μου 6290.

Πολυ ευκολα δεν μου το αντικαταστησανε???:X (ουσιαστικα εντος 2 ημερων-την Πεμπτη τους το πηγα κ Δευτερα μου κανουν αντικατασταση!!!)

Link to comment
Share on other sites

Απαντω στην ερωτηση μου μετα απο 5 ημερες...

Μολις με πηραν απο τα κεντρικα της Νοκια στη Βουλιαγμενης και μου ειπαν

πως το τηλεφωνο μου θ' αντικατασταθει, οποτε να περασω να παραλαβω εντος της ημερας το νεο μου 6290.

Πολυ ευκολα δεν μου το αντικαταστησανε???:X (ουσιαστικα εντος 2 ημερων-την Πεμπτη τους το πηγα κ Δευτερα μου κανουν αντικατασταση!!!)

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν την ειχαμε συνηθησει τοσο ευελικτη τη νοκια. Καλο ειναι αυτο παντως, γιατι παλαιοτερα σου επισκευαζαν υποτιθεται το κινητο και οταν το επαιρνες στα χερια σου εκανε ακριβως τα ιδια με πριν.

Παντως περιμενε μεχρι να παρεις το νεο κινητο στα χερια σου :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο...Οταν μου στελνουν ενα μηνυμα και δεν ανοιγω το κινητο αλλα το διαβαζω απο τη μικρη οθονη το μεσαιο πληκτρο δεν λειτουργει ωστε να κατεβαινει το μηνυμα. Any help??
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος (γιατί δε το έχω αγοράσει ακόμα!) αλλά νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις τα πλήκτρα πάνω/κάτω στο πλάι της συσκευής, αυτά που ρυθμίζουν την ένταση όταν μιλάς (επίσης φαντάζομαι!)
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι σίγουρος (γιατί δε το έχω αγοράσει ακόμα!) αλλά νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις τα πλήκτρα πάνω/κάτω στο πλάι της συσκευής, αυτά που ρυθμίζουν την ένταση όταν μιλάς (επίσης φαντάζομαι!)

 

Ακριβως ετσι ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...