Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρολο που εγκατεστησα σωστα και επανειλλημενα τις ρυθμισεις για MMS,WAP,WEB σε δικτυο TIM, δεν μπορω να συνδεθω με Internet αλλα ουτε να στειλω MMS.Μηπως το αρχικο firmware της συσκευης ειναι ελαττωματικο η ελαττωματικη η συσκευη μου?Μπορει καποιος να μου απαντησει?Ευχαριστω

 

MMS δεν έχω δοκιμάσει, αλλά στο web μπαίνει κανονικότατα με Cosmote και τον εγκατεστημένο browser της ΝΟΚΙΑ. Οπότε δεν νομίζω να είναι θέμα της συσκευής-μάλλον κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραιο κινητακι. Κια εμενα με χαλαει το υλικο στο μπροστινο καπακι, μαλλον και οι φωτο αλλα ενταξει.

 

Εχει παρατηρησει κανεις εναν πολυ ελαφρυ πλην ομως υπαρκτο υψισυχνο ηχο απο το ακουστικο οταν παιρνεις τηλ?

 

Και το δειγμα στο ΠΛΑΙΣΙΟ το εκανε αυτο. Επισης κατι αλλο, το ακουστικο εχει πολυ μπασο ηχο, κατι που δεν ειναι σωστο, μονο εμενα μου την σπαει αυτο??

 

Σχετικα με το SAR, πηρα πρωτα ενα LG KG320s με σαρ 0.0129!! Αλλα εχει χαλια μπαταρια και το πουλαω

 

Και επειδη σπαστικα με το 6290 στους τομεις που ανεφερα πεταχτηκα και πηρα ενα 6300 το οποιο εχει προβλημα και επιτοπου το επεστρεψα και θα το παρω την Δευτερα. Οταν θα δουλεψω λιγο το 6300 θα αποφασισω πιο απο τα 2 νοκια θα κρατησω,

 

 

 

Υ.Γ. Πραγαματικα η Νοκια και η SE εχουν τα πιο υψηλα sar (πιο ψηλα απο τα προηγουμενα χρονια!!) σε mainstream κινητα. Δεν ειναι απαραδεκτο αυτο?

 

Αληθεια εχει παρατηρησει αυτον το υψισυχνο ηχο? λετε να φυγει με την επομενη αναβαθμηση?

 

Επισης, το ακουστικο δεν εχει πολυ μπασο με αποτελεσμα να μην ακουγεται η φωνη σωστα?

 

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εχει παρατηρησει αυτον το υψισυχνο ηχο? λετε να φυγει με την επομενη αναβαθμηση?

 

Επισης, το ακουστικο δεν εχει πολυ μπασο με αποτελεσμα να μην ακουγεται η φωνη σωστα?

 

Τι λετε?

Φιλε μαλλον το δικο σου εχει προβλημα γιατι εμενα δεν μου κανει τιποτα απο αυτα που λες ουτε εχω ακουσει καποιον που το εχει παρει να του κανει αυτα τα προβληματα.:O

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εχει παρατηρησει αυτον το υψισυχνο ηχο? λετε να φυγει με την επομενη αναβαθμηση?

 

Επισης, το ακουστικο δεν εχει πολυ μπασο με αποτελεσμα να μην ακουγεται η φωνη σωστα?

 

Τι λετε?

 

Και σε μένα κανένα τέτοιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλό ήχο στη διαρκεια κλήσεων και δυνατό ακουστικό όπως τα sony ericcson?

Εχει απιστευτο ηχο ,και πολυ καθαρο και ποιοτικο ακουστικο:D

Link to comment
Share on other sites

περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης τα εξης:

* Κινητό τηλέφωνο Nokia 6290

* Μπαταρία Nokia BL-5F

* Φορτιστής μικρού μεγέθους Nokia AC-4

* Ακουστικό Nokia HS-47

* Οδηγίες χρήσης και σύντομο εγχειρίδιο

 

..εχει μεσα usb για τον υπολογιστη :)

 

Αυτό το usb καλώδιο γιατί δεν αναφέρεται στην παραπάνω λίστα που έχει η σελίδα της nokia? Υπάρχει σίγουρα σε όλες τις συσκευασίες?

Επίσης επειδή nokia δεν είχα ποτέ (τα τελευταία 6-7 χρόνια τουλάχιστον!) μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση στο λογισμικό του κινητού μέσω ιντερνετ με αυτό το usb καλώδιο όπως γίνεται στα sony-ericsson?

 

...Επίσης, μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το γενονός ότι θα έχει ....κανονική mini-USB θύρα (επιτέλους τέλος η Pop-port)....

Τι το ιδιαίτερο είχε η pop-port και γιατί "επιτέλους" καταργήθηκε?

 

ΚΑΛΟ: Το σημα του ειναι σε αλλα επιπεδα. Απλα εχει εκει οπου ΔΕΝ εχει κανενα αλλο.

Αυτό πως γίνεται δεδομένου ότι το κινητό έχει τόσο χαμηλό SAR???

εντυπωσιακό πραγματικά!

 

Τέλος επειδή πραγματικά με κέντρισε πολύ το συγκεκριμένο κινητό αλλά είναι στα ίδια επίπεδα τιμής με το Sony Ericsson K800i το οποίο επίσης το θεωρώ κορυφαίο μπορεί κάποιος να μου πει γιατί να προτιμήσω το 6290 σε σχέση με το k800? Δε με απασχολεί η εμφάνιση (και τα δύο ΔΕ μου αρέσουν και ιδιαίτερα σε όψη! :P ) εκτός από το γεγονός ότι το 6290 είναι clamshell και φοβάμαι για την καλωδιοταινία της οθόνης πόσα άνοιξε-κλείσε θα αντέξει!

Ξέρω ότι έχει symbian και το SAR είναι λίγο μικρότερο.... άλλο πλεονέκτημα του 6290 κατά τη γνώμη σας?

 

Ευχαριστώ!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

oute to diko mou exei kanena tetoio provlima
Ούτε στο δικό μου παρατήρησα τέτοιου είδους πρόβλημα..
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το usb καλώδιο γιατί δεν αναφέρεται στην παραπάνω λίστα που έχει η σελίδα της nokia? Υπάρχει σίγουρα σε όλες τις συσκευασίες?
Ναι, το καλώδιο περιλαμβάνεται σε όλες τις συσκευασίες.

 

Επίσης επειδή nokia δεν είχα ποτέ (τα τελευταία 6-7 χρόνια τουλάχιστον!) μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση στο λογισμικό του κινητού μέσω ιντερνετ με αυτό το usb καλώδιο όπως γίνεται στα sony-ericsson?
Πλέον μπορείς να κάνεις αναβάθμιση απο το σπίτι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου usb. Αν κάποια στιγμή κυκλοφορήσει και κάποια εξειδικευμένη έκδοση (music edition, internet edition), μπορείς να μετατρέψεις την συσκευή σου σε αυτή την έκδοση.

 

Τι το ιδιαίτερο είχε η pop-port και γιατί "επιτέλους" καταργήθηκε?[/;θοτε]Γιατί αντικαταστάθηκε απο την υποδοχή 2,5/3,5 χιλιοστών και την θύρα miniUSB. Αυτό σημαίνει οτι μπορούμε πλέον να βάζουμε τα ακουστικά της αρεσκείας μας και δεν περιοριζόμαστε απο τα χαμηλής ποιότητα που δίνει κατά καιρούς η εταιρία και το δεύτερο οτι χρησιμοποιούμε την πλέον διαδεμένη θύρα μεταφοράς αρχείων η οποία παράλληλα σημείωσε αύξηση στην ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

γιατί να προτιμήσω το 6290 σε σχέση με το k800?

Ξέρω ότι έχει symbian και το SAR είναι λίγο μικρότερο.... άλλο πλεονέκτημα του 6290 κατά τη γνώμη σας?

Το 6290 φοράει την νεότερη έκδοση (3rd edition feature pack 1) το οποίο σημαίνει οτι εξοπλίζεται με τον ταχύτερο επεξεργαστή που τοποθετήθηκε ποτέ σε symbian συσκευή (369mHz) ενώ και η ταχύτητα πλοήγησης σε όλα τα μενού της συσκευής έχει εκτοξευθεί.

 

Επίσης, οτι χαρακτηριστικό λείπει απο την συσκευή, το προσθέτεις πολύ απλά με κάποια εφαρμογή απο τις εκατοντάδες που υπάρχουν. Κάτι που δεν μπορείς να κάνεις σε μία συσκευή με κλειστό λειτουργικό όπως το Κ800.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Δυο ερωτησεις:

 

1-Τιμη?

2-Αξιζει τον κοπο?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Δυο ερωτησεις:

 

1-Τιμη?

2-Αξιζει τον κοπο?

 

ευχαριστω!

 

1 - Απο 313€ εως 335€ αναλογα το καταστημα. (http://www.skroutz.gr)

 

2 - Κατα τη γνωμη μου αξιζει τον κοπο. Πολυ καλα χαρακτηριστικα σε χαμηλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

1 - Απο 313€ εως 335€ αναλογα το καταστημα.

 

2 - Κατα τη γνωμη μου αξιζει τον κοπο. Πολυ καλα χαρακτηριστικα σε χαμηλη τιμη!

 

Σ ευχαριστω πολυ!

υπαρχει μονο σε μαυρο ή και σε αλλα χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ!

υπαρχει μονο σε μαυρο ή και σε αλλα χρωματα?

 

Εχω την εντυπωση προς το παρον μονο σε μαυρο. Αργοτερα και σε θαλασσι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση προς το παρον μονο σε μαυρο. Αργοτερα και σε θαλασσι.

 

ΟΚ χιλια ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το καλώδιο περιλαμβάνεται σε όλες τις συσκευασίες.

 

Πλέον μπορείς να κάνεις αναβάθμιση απο το σπίτι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου usb. Αν κάποια στιγμή κυκλοφορήσει και κάποια εξειδικευμένη έκδοση (music edition, internet edition), μπορείς να μετατρέψεις την συσκευή σου σε αυτή την έκδοση.

 

Τι το ιδιαίτερο είχε η pop-port και γιατί "επιτέλους" καταργήθηκε?
Γιατί αντικαταστάθηκε απο την υποδοχή 2,5/3,5 χιλιοστών και την θύρα miniUSB. Αυτό σημαίνει οτι μπορούμε πλέον να βάζουμε τα ακουστικά της αρεσκείας μας και δεν περιοριζόμαστε απο τα χαμηλής ποιότητα που δίνει κατά καιρούς η εταιρία και το δεύτερο οτι χρησιμοποιούμε την πλέον διαδεμένη θύρα μεταφοράς αρχείων η οποία παράλληλα σημείωσε αύξηση στην ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

Το 6290 φοράει την νεότερη έκδοση (3rd edition feature pack 1) το οποίο σημαίνει οτι εξοπλίζεται με τον ταχύτερο επεξεργαστή που τοποθετήθηκε ποτέ σε symbian συσκευή (369mHz) ενώ και η ταχύτητα πλοήγησης σε όλα τα μενού της συσκευής έχει εκτοξευθεί.

 

Επίσης, οτι χαρακτηριστικό λείπει απο την συσκευή, το προσθέτεις πολύ απλά με κάποια εφαρμογή απο τις εκατοντάδες που υπάρχουν. Κάτι που δεν μπορείς να κάνεις σε μία συσκευή με κλειστό λειτουργικό όπως το Κ800.

 

φίλε μου ευχαριστώ πολύ καταρχήν για τις πληροφορίες σχετικά με το usb καθώς και για την γνώμη σου για το κινητό..

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος όταν κάποιος μας κάνει πάνω από μία αναπάντητες να βλέπουμε την ώρα της κάθε κλήσης (και όχι μόνο της τελευταίας)?
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος όταν κάποιος μας κάνει πάνω από μία αναπάντητες να βλέπουμε την ώρα της κάθε κλήσης (και όχι μόνο της τελευταίας)?

μπαινεις στο μητρωο, οχι με το πρασινο πληκτρο αλλα στην εφαρμογη μητρωο και στις αρχικες καρτελες, η δεξια δειχνει ολα τα συμβαντα..

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα series 60, μπορείς να δείς αναλυτικά όλες τις επικοινωνίες με κάθε λεπτομέρια, για τις τελευταίες 30 ημέρες. Έτσι όχι μόνο μπορείς να δείς όλες τις αναπάντητες με κάθε νούμερο, αλλά μπορείς σε ξεχωριστή λίστα, να δείς αναλυτικά τι επικοινωνίες έχουν πραγματοποιηθεί με το συγκεκριμένο νούμερο για 30 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το θυμήθηκα!

ανοιχτή συνομιλία έχει?

επίσης το Push-To-Talk μπορεί να λειτουργήσει στα ελληνικά δίκτυα?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το θυμήθηκα!

ανοιχτή συνομιλία έχει?

επίσης το Push-To-Talk μπορεί να λειτουργήσει στα ελληνικά δίκτυα?

εννοειται πως εχει ανοιχτη συνομιλια. ptt φοβαμαι πως οχι :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...