Jump to content

EDGE απο την Wind, μεσα στο 2004


Umts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

porw8ei o Mixtri pali kai 8a mou stelnei 100 sms ka8e mera,hmarton :rolleyes:

:lol: EAN το δκιμάσεις θα πορωθείς και εσύ.Ολοκληρώνεται από ότι ξέρω η διαδικασία αλλαγής.Κάποιες siemens υποστηρίζουν edge δε χρειάζονται αλλαγή! Μέσα στο καλοκαίρι θα το έχουμε στα χέρια μας.Σχεδόν όλη η Ελλάδα έχει edge.ελπίζω να έχει και καλές χρεώσεις...αλλιώς το χέζω και θα ξεπορωθώ πάλι, όπως με το gprs.. . :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα είναι θέμα τιμών. Αν το δώσουν σε τιμές 3G, gprs, ξεχάστε το!

Το τμήμα μάρκετινγκ της ΤΙΜ θα μείνει ίδιο και μετά την ολοκλήρωση της εξαγοράς;

Βλέπω 1 από τα ίδια !!! ;(

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω την εντύπωση ότι το edge έχει αργήσει λίγο να κυκλοφορήσει,μήπως ήρθε η ώρα; το 3g είναι πολύ ακριβό και καθόλου προσιτό με περιορισμένη κάλυψη.Το edge γιατί δε δίνεται στην κυκλοφορία;Τα tests δεν έχουν τελειώσει;Μπορεί να πει κάποιος ποιες περιοχές καλύπτονται;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι το edge έχει αργήσει λίγο να κυκλοφορήσει,μήπως ήρθε η ώρα; το 3g είναι πολύ ακριβό και καθόλου προσιτό με περιορισμένη κάλυψη.Το edge γιατί δε δίνεται στην κυκλοφορία;Τα tests δεν έχουν τελειώσει;Μπορεί να πει κάποιος ποιες περιοχές καλύπτονται;

 

 

Ti na to kaneis re mixtri to EDGE? pisteyeis oti h TIM 8a to exei fthna??? edw me to Gprs se ena 10 lepto exei fygei h karta,oi times tous asta na pane + oti anebhke to fpa,ti na to kanw to EDGE meta? :mad:

Link to comment
Share on other sites

αν κρίνω από το εξωτερικό το edge είναι πάρα πολύ φθηνό γιατί απλά είναι πολύ γρήγορα και τα δεδομένα φέυγουν χωρίς να το καταλάβεις.Επιπλέον αν λειτουργήσει επιπλέον το edge θα επωφεληθούμε στην χωρητικότητα! Ελπίζω να μην είναι ακριβό γιατί θα πιάσει πάτο όπως άλλωστε και το gprs... :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

An den ftiaksoun flat tarifes se gprs kai Edge mh perimenoun na doun kerdos-xrhsh autwn twn uphresiwn OUTE GIA PLAKA!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kανένα νέο από το EDGE της ΤΙΜ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kανένα νέο από το EDGE της ΤΙΜ;

 

είναι νομίζω εν αέρα.δεν έχει το siemens M65 edge να το δοκιμάσεις; :O Το θέμα είναι η χρέωση.Δεν είναι τυχαίο ότι με το Ν6230i βλέπεις πολύ καλύτερα τηλεόραση από το K500.edge,edge,edge :shifty:

Link to comment
Share on other sites

είναι νομίζω εν αέρα.δεν έχει το siemens M65 edge να το δοκιμάσεις; :O Το θέμα είναι η χρέωση.Δεν είναι τυχαίο ότι με το Ν6230i βλέπεις πολύ καλύτερα τηλεόραση από το K500.edge,edge,edge :shifty:

Δηλαδή δίνει EDGE με τις χρεώσεις του GPRS;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kai to 9500 pou exw ypotithetai exei Edge alla den glepw diadora stis taxythtes apo ta ypoloipa kinhta mou...Mallon tha prepei na perimenoume akoma....

από ότι έχω καταλάβει δεν έχει ενεργοποιηθεί σε όλες τις apn.Μάλλον στο MTV αλλά με κάθε επιφύλαξη γιατί σε κινητά που έχουν edge φαίνεται πολύ καθαρότερα και δεν κολλάει καθόλου.Επιπλέον το edge δε σημαίνει απαραίτητα μόνο egprs αλλά και ecsd :p Πράγματι όμως στο surfing δεν έχει διαφορά,μόνο στο MTV αν δεν είναι ιδέα μου(k750vs6230i)

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

από ότι έχω καταλάβει δεν έχει ενεργοποιηθεί σε όλες τις apn.Μάλλον στο MTV αλλά με κάθε επιφύλαξη γιατί σε κινητά που έχουν edge φαίνεται πολύ καθαρότερα και δεν κολλάει καθόλου.Επιπλέον το edge δε σημαίνει απαραίτητα μόνο egprs αλλά και ecsd :p Πράγματι όμως στο surfing δεν έχει διαφορά,μόνο στο MTV αν δεν είναι ιδέα μου(k750vs6230i)

H alitheia einai pws den katalanainw akrivws ti theleis na peis..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δωσει στην αγορα την υπηρεσια ουτε εχει αναφερθει τιποτα για το ποτε θα ειναι ενεργη απο το δικτυο,ειτε το παρεχει η εκαστοτε συσκευη ειτε οχι δεν ΠΑΙΖΕΙ!!!!!Οποτε περιμενουμε!!!!
Try Me
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δωσει στην αγορα την υπηρεσια ουτε εχει αναφερθει τιποτα για το ποτε θα ειναι ενεργη απο το δικτυο,ειτε το παρεχει η εκαστοτε συσκευη ειτε οχι δεν ΠΑΙΖΕΙ!!!!!Οποτε περιμενουμε!!!!

είχαν πει ότι εμπορικά θα το δώσουν τελευταίο εξάμηνο του 2005.έχει περάσει το πρώτο δήμινο του εξαμίνου αλλά τίποτα :mad: Η αντικατάσταση του εξοπλισμού προχωρά σχετικά γρήγορα αλλά πάλι αργούν...beta testers υπάρχουν στο δίκτυο(πανελλαδικά) αλλά εφόσον δεν έχει ανταγωνιστές δεν τη νοιάζει πότε θα ρίξει την υπηρεσία στην αγορά.Πάντως κατα πληροφορίες μου έχει ενεργοποιηθεί σαν ecsd(data call) και όχι σαν egprs αλλά δε μπορώ να καταλάβω το γιατί.χώρο στο δίκτυο θα άφηνε. Αναμονή λοιπόν 4 μήνες.Αν πάλι δε βγει η υπηρεσία μάλλον δε βλέπουμε edge(σε όλο του το μεγαλείο :blink: )

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Αφου εχουμε 3g και το ακομα καλυτερο hsdpa, τι να το κανουμε το edge?
Link to comment
Share on other sites

Τότε που είχε ανακοινωθεί ότι θα δώσει edge η tim δεν υπήρχε "Δέσμευση Τιμής". Κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχουμε 3g και το ακομα καλυτερο hsdpa, τι να το κανουμε το edge?

 

Αν το iphone έρθει ελεύθερα στην Ελλάδα (όχι αποκλειστικά από τη Vodafone όπως φημολογείται) και υπάρξει κάποια νέα έκδοση με 3G, τότε το EDGE θα είναι όντως χρήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Αν το iphone έρθει ελεύθερα στην Ελλάδα (όχι αποκλειστικά από τη Vodafone όπως φημολογείται) και υπάρξει κάποια νέα έκδοση με 3G, τότε το EDGE θα είναι όντως χρήσιμο...

Sorry αλλά δεν έπιασα τον συλλογισμό σου... Άντε και Vodafone να είναι, τι μας νοιάζει; Δεν θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το EDGE (λέμε τώρα αν το είχαμε);

 

Πολύ υποθετική συζήτηση κάνουμε όμως...

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά δεν έπιασα τον συλλογισμό σου... Άντε και Vodafone να είναι, τι μας νοιάζει; Δεν θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το EDGE (λέμε τώρα αν το είχαμε);

 

Πολύ υποθετική συζήτηση κάνουμε όμως...

 

Aν το iphone έρθει στην έκδοση που κυκλοφορεί τώρα στις Η.Π.Α δεν θα έχει 3G και τότε θα ήταν πολύ χρήσιμο το EDGE. Επίσης στην Αμερική που κυκλοφορεί αποκλειστικά από την ΑΤ&Τ είναι κλειδωμένο και δεν δέχεται άλλη sim. Αν κυκλοφορήσει αποκλειστικά από Vf, μπορεί να γίνει κάτι παρόμοιο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως μια και μονο συσκευη μπορει να αναγκασει ολοκληρη εταιρια να αναπτυξει μια υποδεεστερη στην ουσια τεχνολογια απο αυτην που εχει ηδη! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως μια και μονο συσκευη μπορει να αναγκασει ολοκληρη εταιρια να αναπτυξει μια υποδεεστερη στην ουσια τεχνολογια απο αυτην που εχει ηδη! ;)

Έλα μου ντε... τι μας νοιάζει το i-Phone; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε... τι μας νοιάζει το i-Phone; :blink:

 

Έτσι λέγανε και για τα ipods και είδατε τι έγινε... Τέλος πάντων, απλώς επειδή είμαι πορωμένος με ότι βγάζει η Apple (και δεν είμαι ο μόνος που περιμένω με ενθουσιασμό την έλευση της συσκευής) σκέφτηκα που θα ήταν χρήσιμο το EDGE. Εξάλλου δεν είναι τόσο δύσκολο να δοθεί. Anyway, αφήστε το, μια υπόθεση έκανα, μη βαράτε!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...