Jump to content

Πως φαντάζεστε την ζωή σας χωρίς τηλεόραση και ραδιόφωνο;


orfanidisd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρις τηλεοραση ισως και να ηταν και καλυτερα....αλλα χωρις μουσικη με τιποταααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

+10000000

:)

Χωρις τηλεοραση σιγουρα θα μπορουσα ;)

Αλλα δυσκολα χωρις μουσικη.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το ερώτημα όμως δεν αναφέρεται στη μουσική αλλά στο ραδιόφωνο!Οπότε μια χαρά θα περνούσα μόνο με pc,internet και μουσική!

Χωρίς μουσική όμως με τίποτα!:D;):wacko:

Γραφωντας μουσικη εννοουσα το ραδιοφωνο,λαθος δικο μου στη διατηπωση.;)

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παλιά είχα εξάρττηση από την τηλεόραση....τώρα η εξάρτηση μου είναι το Internet μιας και είναι το δεξί μου χέρι και όταν δεν το έχω παθαίνω στερητικό σύνδρομο χα χα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως την τηλεοραση δεν την εχω συμπαθεια..την εβδομαδα βλεπω συνολο 1-2 ωρες και αυτες βλεπω τα γνωστα σιριαλ(παρα 5,50-50 κ singles) και αυτα οποτε θυμαμαι..:)

το ραδιο δεν νομιζω να μας κανει τοοοοσο κακο..ισως επειδη εγω ακουω ραδιο μονο για την μουσικη...:)

χωρις μουσικη δεν θα μπορουσα να φανταστω τη ζωη μου..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mia idea einai i tileorasi....

 

Sto strato pernagane oi mines xoris na leipsei se kanenan mas.

 

Epairna adeies, gyrnaga spiti kai evlepa atoma na etoimazontai " arxizei to tade sirial, grigora..." klp ki elega me ti asxoleiste re?

 

Mono na vlepeis kana mats aksizei

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν τη φαντάζομαι απλά, αλλά την έχω δημιουργήσει, δεν έχω τηλεόραση και δεν τη χρειάζομαι άλλωστε, αλλά το ραδιοφωνάκι είναι χρήσιμο πολλές φορές θα έλεγα.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να πω οτι θα μου ελειπε η τηλεοραση...αν και μ'αρεσει και βλεπω αρκετα....

χωρις ραδιο.... και ειδικα στο αμαξι...δεν περναει η ωρα ακομα και οταν θες να κανεις μια αποσταση 10λεπτων...

και στην δουλεια χωρις ραδιο...δεν λεει...μουνταμαρα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι όταν ήμουν φοιτητής λειτουργούσε συνέχεια. Όσες ώρες ήμουν ξύπνιος και στο σπίτι, η τηλεόραση ήταν ανοιχτή.

Τώρα που τελείωσα δεν πολυ-βλέπω. Το πολύ 2-3 ώρες τη μέρα, και συνήθως στον ΣΚΑΙ, που έχει κάτι ωραία ντοκυμαντέρ. Ή και muth busters κάτι φορές.:)

 

Θυμάμαι και φίλο μου που έλεγε: "Εγώ είμαι κολλημένος με την τηλεόραση. Ακόμα και χιόνια να δείχνει θα κάτσω και θα παρακολουθώ":lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τηλεόραση καθόλου. Ραδιόφωνο πολύ λίγες φορές όταν σκυλοβαριέμαι στο λεωφορείο.:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ψευτοδιλήμματα! Κάθε εποχή έχει και θα έχει τα δικά της!

Υπάρχει και ανάλογο thread!;)

Το θέμα είναι να υπάρχει μέτρο και ήθος στη χρήση τους! Να μην αφήνουμε κανένα να μειώνει την ποιότητα και το γούστο μας!

Έτσι ακριβώς. Έχει και η τηλεόραση τα καλά της, αρκεί να ξέρουμε να επιλέγουμε και να μην το παρακάνουμε.

Κλασσικά ο Έλληνας θα είναι ή του άσπρου ή του μάυρου. Τα απορρίπτουμε ή το παρακάνουμε με όλα λες και δεν υπάρχουν ενδιάμεσες λύσεις. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Έχει και η τηλεόραση τα καλά της, αρκεί να ξέρουμε να επιλέγουμε και να μην το παρακάνουμε.

Κλασσικά ο Έλληνας θα είναι ή του άσπρου ή του μάυρου. Τα απορρίπτουμε ή το παρακάνουμε με όλα λες και δεν υπάρχουν ενδιάμεσες λύσεις. :rolleyes:

 

Για πες κανένα απο τα καλά.......:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες, διάφορα ντοκιμαντέρ του Σκάι, Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα και Φάκελοι είναι από τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

Μπορεί μεν η ελληνική τηλεόραση να έχει χαμηλο επίπεδο, αλλά πάντα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Είναι ηλίθιο να απορρίπτεις ολοκληρωτικά κάτι, επειδή δε σου αρέσει ένα μεγάλο μέρος του. Όλα θέμα επιλογών είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες, διάφορα ντοκιμαντέρ του Σκάι, Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα και Φάκελοι είναι από τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

Μπορεί μεν η ελληνική τηλεόραση να έχει χαμηλο επίπεδο, αλλά πάντα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Είναι ηλίθιο να απορρίπτεις ολοκληρωτικά κάτι, επειδή δε σου αρέσει ένα μεγάλο μέρος του. Όλα θέμα επιλογών είναι.

 

Ταινίες παίζει και στον κινηματογράφο και μάλιστα με πολύ πιο θεαματικό τρόπο, αλλά και στον υπολογιστή με dvd, όπως επίσης και ντοκυμαντερ...

Tώρα αν είναι να έχεις την τηλεόραση για το ρεπορταζ στην ομίχλη.....

τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι τα λεφτά για κινηματογράφο, ούτε έχουν όλοι PC.

Επίσης ποιός μίλησε για ρεπορτάζ στην ομίχλη; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι τα λεφτά για κινηματογράφο, ούτε έχουν όλοι PC.

Επίσης ποιός μίλησε για ρεπορτάζ στην ομίχλη; :wacko:

 

Oυππππς σόρρυ, έκανα λάθος, μπέρδεψα τα σύνορα με την ομίχλη. Είναι που δεν παρακολουθώ καθόλου βλέπεις...:D

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν τα μπέρδεψες με τα Σύνορα της Αγάπης :p
Link to comment
Share on other sites

Eίναι μια σειρά που παίζει σε ενα μαύρο πράγμα, που εμείς αποκαλούμε "τηλεόραση".

:lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίναι μια σειρά που παίζει σε ενα μαύρο πράγμα, που εμείς αποκαλούμε "τηλεόραση".

:lol:

 

Sorry είπα και πριν , δεν έχω και δεν παρακολουθώ:) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λεφτά να αγοράσεις ή το αποφεύγεις? Είσαι ο πρώτος που λέει οτι δεν εχεις τηλεόραση.. Ο λόγος? :worry:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

χμ χωρίς τηλεόραση νομίζω μπορεί να ζήσει κάποιος και χωρίς να το καταλάβει ότι την "στερείται" ιδιαίτερα το καλοκαίρι!

Χωρίς τραλαλά όμως δεν γίνεται!!Το ραδιόφωνο είναι και μέσο ενημέρωσης!

Βέβαια χωρίς όλα αυτά η βανδή-βίσση-κοκκίνου κτλ δεν θα είχαν κάνει καριέρα,θα γύριζαν από χωριό σε χωριό τουρ!:p δεν θα ξέραμε ποιο είναι το τελευταίο μαλακτικό που κυκλοφορεί και τα παιδάκια δεν θα έλεγαν "θελω όλη την σειρά της μπάρμπηη" !!!Δεν θα υπήρχε μάρκετινγκ!:ninja:

Και σαφώς το κουτσομπολιό θα ανθούσε ( ακόμα πιο πολύ) στις γειτονιές , καθότι η κυρά κατίνα της γειτονιάς θα είχε πάρει την θέση της εκλιπούσης τηλεόρασης.

"τα μάθατε? πάει κι ο κυρ βασίλης ":p

θα διαβάζαμε εφημερίδες "έκτακτο παράρτημααα"

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ποιός μίλησε για ρεπορτάζ στην ομίχλη; :wacko:

Όντως, που το θυμήθηκε? Αυτή η εκπομπή έχει σταματήσει εδώ και 10 χρόνια...:!:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λεφτά να αγοράσεις ή το αποφεύγεις? Είσαι ο πρώτος που λέει οτι δεν εχεις τηλεόραση.. Ο λόγος? :worry:

 

Προηγουμένως ένας φίλος είπε οτι πολλοί δεν έχουν χρήματα να πηγαίνουν σινεμά για ταινίες. Αν ήθελα να πάρω τηλεόραση θα είχα χρήματα, αλλά νομίζω οτι δεν αξίζει τον κόπο να τα δώσω, παρόλο που θα έδινα πολύ εύκολα 600 και 700 € για το επόμενο κινητό.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...