Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

και δε φταναν τα χαρατσια τωρα ερχεται αυξηση στα τσιγαρα 20 %. τι να πεις ρε π****η μου!!!

με βλεπω να το γυρναω στα στριφτα πανω που ειχα βολευτει με τα marlboro pocket.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χα χα χα χα νομίζεις! :D

Κάπου το είδα, το πήρε το αυτί μου ότι προσανατολίζονται και στη περαιτέρω αύξηση του φόρου για τα λεγόμενα "στριφτά" τσιγάρα! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παντως μολις πηρα ενα καπνο marlboro gold που ειχε 3 και τον πηρα 3,20. τι αυξηση ειναι αυτη παλι????

 

3.20 ειχε παντοτε φιλε μαλλον κανεις καποιο λαθος :confused:

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

3.20 ειχε παντοτε φιλε μαλλον κανεις καποιο λαθος :confused:

 

ναι ε? μαλλον μπερδευτικα.....

παντως εχει φτιαξει πολυ ο καπνος της marlboro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι για άλλη μία φορά εντελώς φοροεισπρακτικό το μέτρο.

Μυθος. Απο την προηγουμενη μεγαλη αυξηση εισεπραξαν πολλα λεφτα λιγοτερα.1 στα 3 πακετα που βλεπω στο δρομο ειναι πλαστο,απο αυτο που πουλανε οι ρ/π με 1 Ευρω. Αν το κανουν δηλαδη 6 ευρω το πακετο,υπαρχει περιπτωση να το αγορασει κανενας? Αλλοι ειναι οι λογοι,αλλα αφου το φορουμ δεν επιτρεπει πολιτικα σχολια,δεν τους αναφερω.

 

Βγηκε και καπνος Λακυ Στραικ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10+ χρόνια υπήρχε ένας καπνός βισον ξέρει κανείς αν υπάρχει ακόμη σε κυκλοφορία;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Οπότε να σταματήσω να ρωτάω στούς περιπτεράδες

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,καπνιζει κανεις απο σας marlboro lights?εχει δει κανεις διαφορα στην γευση τον τελευταιο καιρο?

κατι με χαλαει και με ενοχλει στον λαιμο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

από καπνιστές marlboro κόκκινου άκουσα αρνητικά σχόλια.

μετά από την αλλαγή του χαρτιού που σβηνει το τσιγάρο

 

ποτε παρατήρησες αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

από καπνιστές marlboro κόκκινου άκουσα αρνητικά σχόλια.

μετά από την αλλαγή του χαρτιού που σβηνει το τσιγάρο

 

ποτε παρατήρησες αλλαγή;

Εδω κι 1,5 μήνα περιπου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδω κι 1,5 μήνα περιπου

 

εγω παντως με marlboro pocket κοκκινο μαλακο μου αρεσε προς το καλυτερο. αλλα προχθες πηρα το σκληρο και πραγματικα με χαλασε πολυ. δοκιμασε ενα μαλακο και πες μας

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με marlboro pocket κοκκινο μαλακο μου αρεσε προς το καλυτερο. αλλα προχθες πηρα το σκληρο και πραγματικα με χαλασε πολυ. δοκιμασε ενα μαλακο και πες μας

Λες να παω στό κόκκινο???τόσα χρόνια κάπνιζα lights και μετα gold,αλλά η φωνή μου πάει να γίνει σαν του καρρά.δε θα ήθελα να παω στό κόκκινο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λες να παω στό κόκκινο???τόσα χρόνια κάπνιζα lights και μετα gold,αλλά η φωνή μου πάει να γίνει σαν του καρρά.δε θα ήθελα να παω στό κόκκινο

εμενα παντως το κοκκινο το μαλακο μου αρεσε ηταν πολυ απαλο στο λαιμο. και δεν καπνιζω βαρια τσιγαρα γενικα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τον lucky strike καπνο μπορω να πω οτι ειναι ο καλυτερος καπνος εμποριου που εχω δοκιμασει χωρις καμια υπερβολη καλυτερος και απο τον malboro.

Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους καπνους που υπαρχουν αλλα αυτος εχει ενα πολυ ωραιο χαρμανι χωρις ιδιετερα αρωματα π.χ. μελι και διαφορα τετοια ο καπνος του απ'οτι καταλαβα ειναι αμερικανικος δηληδη δεν εχει πολυ καπνο virginia που μου εβγαλε μια ουδετερη γευση το συνδιασα με λεπτα χαρτακια του παππου και φιλτρακια old holborn και μπορω να πω οτι χωρις υπερβολη ηταν κατι τελειος διαφορετικο που θα μπορουσε να παρει καποιος για να καπνιζει καθε μερα χωρις να τον κουραζει στον λαιμο...

Αξηζει να τον δοκιμασετε αμα βαριεστε ποια ολους αυτους τους αρωματικους καπνους.

Και μ αρεσε και ο ινδιανος στην συσκευασια αν και μου θυμασαι αλλα πραγματα :X :luck: :p

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Με παραξέψενε αυτό που είπες, όλοι οι καπνοί είναι καλύτεροι από τον Mάλμπορο ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο site που να εχει ολες τις τιμες των τσιγαρων που κυκλοφορουν στην Ελλαδα σημερα? Να τα εχει μαζεμενα δηλαδη σε κατηγοριες,πχ?Εψαξα λιγο στο google αλλα..:lost:. Marlboro soft poket απο 3 πηγε 3.2 ευρω. Ειδαν οτι ειχε μεγαλη ζητηση τελευταια..

 

Με παραξέψενε αυτό που είπες, όλοι οι καπνοί είναι καλύτεροι από τον Mάλμπορο ..

 

Και γιατι η μιση Ελλαδα καπνιζει αυτη τη μαρκα? Ειδικα η νεολαια..:shifty:

Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου δηλαδη..Μπορει καποτε να ειχαν αρχισει κατι αλλο αλλα ξαναγυριζουν σε αυτην.

 

Ισως και επειδη την βρισκεις και στο ποιο απομακρυσμενο χωριο, ισως επειδη εχει διαφημιστει πααααρα πολυ, ισως..παιζουν αυτα που προανεφερα..

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τον καπνο malboro gold, και λογο του οτι ειναι μικροτερη ποσοτητα απο τους υπολοιπους,τελειωνει μεν πιο γρηγορα αλλα καπνιζεις 'φρεσκο' καπνο..σε αντιθεση με τους μεγαλυτερους που κρατανε περισσοτερο αλλα στο τελος χαλανε αισθητικα η γευση τους...
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι η μιση Ελλαδα καπνιζει αυτη τη μαρκα? Ειδικα η νεολαια..:shifty:

Απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου δηλαδη..Μπορει καποτε να ειχαν αρχισει κατι αλλο αλλα ξαναγυριζουν σε αυτην.

 

Ισως και επειδη την βρισκεις και στο ποιο απομακρυσμενο χωριο, ισως επειδη εχει διαφημιστει πααααρα πολυ, ισως..παιζουν αυτα που προανεφερα..

 

Η μισή Ελλάδα ????? Αυτή είναι δική σου στατιστική ?????

Μόνο την μάνα μου γνωρίζω που καπνίζει τα Lights .. Και ακόμα και εκείνη όποτε μπορεί μου κάνει τράκα κανα Princeάκι γιατί το θεωρεί πολύ καλύτερο σε γεύση και σε ποιότητα αν και πολύ βαρύτερο ..

Αν και κάτι μου θυμίζει για μία φήμη, που και καλά έχουν κάνει τον συγκεκριμένο καπνό πολύ εθιστικό και όποιος πάει να αλλάξει ξαναγυρνάει σε Malboro ... Τέσπα, γενικότερα για μένα το τσιγάρο είναι απόλαυση και προσπαθώ να δοκιμάζω μάρκες, το Μάλμπορο είναι τόσο χάλια που το κατατάσσω πιο κάτω και από τα Old Navy, μαζί με τα Winston σε ποιότητα και απόλαυση ... Καθαρά υποκειμενικά, άσχετα με το αν θα πέσει να με φάει "η μισή Ελλάδα" μετά ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει πιο ελαφρυ marlboro απο το light?

To flovour (εκεινο που ειναι σε ασπρο πακετο με κοκκινο σήμα ) τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Με παραξέψενε αυτό που είπες, όλοι οι καπνοί είναι καλύτεροι από τον Mάλμπορο ..

 

φιλε σορρυ αλλα κανεις μεγαλο λαθος. εδω και ενα μηνα ο καπνος marlboro εχει αλλαξει. καμια σχεση με τον παλιο. ο καλυτερος καπνος για μενα ειδικα ο gold.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία γεγονότα περί του ηλεκτρονικού τσιγάρου...

Αφού απαγορεύτηκε, στη συνέχεια δεν απαγορεύτηκε, αλλά διευκρινίστηκε από τον εοφ ότι βλάπτει η νικοτίνη (καινούρια ανακάλυψη, μπράβο) !!!

Τελικά αφού απαγορεύτηκε αλλά δεν απαγορεύτηκε την περασμένη εβδομάδα, εγώ αγόρασα εχθές μέσα σε εμπορικό κέντρο, υγρό για ηλεκτρονικό τσιγάρο ΜΕ νικοτίνη και ΜΕ απόδειξη !!!

Δε μπορώ να καταλάβω πως μπορούν και πουλάνε απαγορευμένα προϊόντα με απόδειξη. Αυτό οδηγεί στο λογικό συμπέρασμα ότι προφανώς δεν απαγορεύτηκε, αφού σίγουρα δεν μπορώ να αγοράσω απαγορευμένα προϊόντα ΜΕ απόδειξη (πχ ναρκωτικά η άλλα παραφαρμακευτικά).

Το γιατί γίνονται όλα αυτά το ξέρουμε όλοι... μυρίζει έντονα "καμμένο ευρώ" σε πολλές καπνοβιομηχανίες...

Αλλά μήπως ξέρει κανείς τι ακριβώς ισχύει τελικά ???

Παρακαλώ οι απαντήσεις "απαγορεύτηκε" να μην είναι απλές γνώμες. Για να ισχύει κάτι τέτοιο πραγματικά, θα πρέπει να συνοδεύεται από αριθμό νομοθεσίας η έστω υπουργικής απόφασης, κάτι που δεν κατάφερα να βρω πουθενά.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

...στο τελος χαλανε αισθητικα η γευση τους...

 

...What?? :confused:

 

Πάλι καλά που δεν χαλάει και συναισθηματικά η γεύση τους. :O

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 20 χρόνια άρχισα το κάπνισμα, μετά από δοκιμές κατέληξα στο πρινς και το οποίο κάπνιζα φανατικά για 10+ χρόνια, μετά από της πολλές αλλαγές στο χαρμάνι που ξεκίνησαν πριν από αρκετά χρόνια και λόγο ότι το μπούχτισα κιόλας, δε μπορώ να βρω κάποιο τσιγάρο ή καπνό που να με ευχαριστεί, να το κόψω δε τα κατάφερα το είχα κόψει 6 μήνες πέρσι,

Δε θέλω να μου πείτε τι να καπνίσω, τον πόνω μου λέω!

Απλά αναρωτιέμαι αν το ηλεκτρικό ατμιστίρι βοήθησε κανέναν να το κόψει τελείως;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...