Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sumfwnoi oti tha prepei na luthoun ola. Alla afto to h ola h kanena, de mporw na to kalatavw me tipota.

egw de perimenw na to katalabeis plhrws kai na to ensternisteis.an ki egw katanow apoluta ti thelete kai diekdikeite.afto einai to diko mou to pistebw.twra an einai lathos-swsto ,odhgei se alles suzhthseis.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ksekina thn esu me to frapogalo sto xeri ki egw tha se akolouthisw.

 

δεν πινω φραπε:). κ ευχομαι να γκρεμιστουν μια μερα ολες οι καφετεριες που πινετε καφε με 3 κ 4 ευρω.;)

δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απολίτιστος και φασίστας :p

 

Ο συντρόφος V στο V for Vendeta είχε δηλώσει: "The visage of a man littering the vastitude of the vain streets is obvious as his vanity is phenomenal, therefore we must destroy him with variable ways while utilising extreme vigor and versatility" :shifty::shifty::shifty::p

 

Viva la revolution!!!

:grin::grin::grin:

 

Σοβαρά τώρα... μα θα το πετάξεις κάτω; Είναι πολιτισμός αυτό; Αν δεν έχει κάδο θα το κρατήσεις το λαδερό περιτύλιγμα. Χρειαζόμαστε τόσο πολύ τον μπαμπούλα (κράτος, αστυνομία, νόμοι), να μας ζορίζουν να κάνουμε τα αυτονόητα; Και μετά γκρινιάζουμε για παραβίαση των ελευθεριών μας; Ελεύθερος είναι ο άνθρωπος που δεν έχει πάθη, είναι ο άνθρωπος που γνωρίζει το σωστό και το λάθος, που σέβεται τον συνάνθρωπό του. Τότε δεν θα είναι απαραίτητη η ύπαρξη νόμων και κανόνων...

 

Κάνεις λάθος αλλά άποψη σού…όποιος είναι καυστικός και όχι στενόμυαλος είναι γραφικός, φασίστας και απολίτιστος.

Είμαι βαθύτατα συνειδητοποιημένος στο θέμα των σκουπιδιών.

Παλιότερα εθελοντικά σε συνεργασία με «τοπικές κινήσεις πολιτών» και κοινότητες έχω βοηθήσει για την περισυλλογή σκουπιδιών σε παραλίες και πλατείες φροντίζοντας σε συνεργασία με τον δήμο για να τοποθετηθούν στο άμεσο μέλλον σκουπιδοτενεκέδες που δεν υπήρχαν.

Όπως και να πετάξω σκουπίδια που δεν είναι δικά μου ξέροντας βέβαια πως δεν θα λερωθώ.

 

Αν όμως πήγαινα στην Χ πλατεία την οποία μπορεί να είχα καθαρίσει παλιότερα και δεν έχει τοποθετηθεί κάδος τότε και εγώ ο ίδιος θα πετάξω κάτω τα σκουπίδια μου.

 

Δεν είναι δικιά μου δουλεία από την στιγμή που πληρώνω δημοτικά τέλη είναι υποχρεωμένα τα ζώα της καθαριότητας να τσακιστούν να αδειάσουν τα καλαθάκια και να σκουπίσουν τις γόπες μου.

Το να πετάς σκουπίδια κάτω είναι ένας τρόπος σκέψης και μια πολιτική που μπορεί να επιφέρει αποτελέσματα.

Ωστόσο υπάρχουν διάφοροι μα***ες οι οποίοι είναι ικανοί να κουβαλήσουν το λαδωμένο περιτύλιγμα σπίτι τους συμβάλλοντας και αυτοί με τον τρόπο τους στο πρόβλημα.

 

Όσο για το θέμα του καπνίσματος δεν πρόκειται να εφαρμοστεί κανένας τέτοιος νόμος γιατί απλά θα έχει μεγάλο πολιτικό και οικονομικό κόστος.

Η Γαλλία δεν περιμένει να βγάλει την χρονιά της από τους φόρους του καπνού και του αλκοόλ.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα εθελοντικά σε συνεργασία με «τοπικές κινήσεις πολιτών» και κοινότητες έχω βοηθήσει για την περισυλλογή σκουπιδιών σε παραλίες και πλατείες φροντίζοντας σε συνεργασία με τον δήμο για να τοποθετηθούν στο άμεσο μέλλον σκουπιδοτενεκέδες που δεν υπήρχαν.

Όπως και να πετάξω σκουπίδια που δεν είναι δικά μου ξέροντας βέβαια πως δεν θα λερωθώ.

 

Αν όμως πήγαινα στην Χ πλατεία την οποία μπορεί να είχα καθαρίσει παλιότερα και δεν έχει τοποθετηθεί κάδος τότε και εγώ ο ίδιος θα πετάξω κάτω τα σκουπίδια μου.

 

Δεν είναι δικιά μου δουλεία από την στιγμή που πληρώνω δημοτικά τέλη είναι υποχρεωμένα τα ζώα της καθαριότητας να τσακιστούν να αδειάσουν τα καλαθάκια και να σκουπίσουν τις γόπες μου.

Το να πετάς σκουπίδια κάτω είναι ένας τρόπος σκέψης και μια πολιτική που μπορεί να επιφέρει αποτελέσματα.

Ωστόσο υπάρχουν διάφοροι μα***ες οι οποίοι είναι ικανοί να κουβαλήσουν το λαδωμένο περιτύλιγμα σπίτι τους συμβάλλοντας και αυτοί με τον τρόπο τους στο πρόβλημα.

 

Όσο για το θέμα του καπνίσματος δεν πρόκειται να εφαρμοστεί κανένας τέτοιος νόμος γιατί απλά θα έχει μεγάλο πολιτικό και οικονομικό κόστος.

Η Γαλλία δεν περιμένει να βγάλει την χρονιά της από τους φόρους του καπνού και του αλκοόλ.

 

 

Kαλα βλεπεις τι λες?

1. Τα σκουπιδια που μαζευες απο την παραλια τα πετουσαν καποιοι σαν εσενα αρα μην εισαι και πολυ περιφανος γι΄αυτο...γιατι αν ειχα την συνειδηση να πεταξουν ολα αυτα τα σκουπιδια σε μια σακουλιτσα και να την παρουν μαζι τους φευγοντας δεν θα χρειαζοταν κανεναν να τα μαζεψει και ολοι θα χαιρομασταν μια καθαρη παραλια.

2. Τα ''ζωα'' οπως λες (απαραδεκτος χαρακτηρισμος για αυτους τους ανθρωπους που πληρωνοντε ελαχιστα και κανουν ενα ακρως ανθυγεινο επαγγελμα μαζευοντας τις βρωμιες μας) δεν ειναι αρκετα για αυτη την δουλεια αφου τα πραγματικα ζωα που λερωνουν τους δρομους και τις πλατειες με τετοιου ειδους συμπεριφορες ειναι πιο πολλα.

3. Εγω σαν ενας απο τους μα...ες που περιγραφεις πληρωνω τα ιδια δημοτικα τελη με ολους αλλα προσπαθω να μην επιβαρυνω το περιβαλλον και πιστεψε με δεν νιωθω σαν μα...ας.

4. Τετοιες αποψεις και συμπεριφορες νομιζω οτι αφορουν μοναχα τριτοκοσμικες χωρες (και ισως ουτε και αυτες).

 

Αναρωτιεμαι αν πηγαινες διακοπες σε μια ξενη χωρα πχ Γερμανια (δεν βλεπεις σκουπιδια στους δρομους για σεβονται τον εαυτο τους και τους γυρω τους) θα ειχες το ΘΡΑΣΣΟΣ να πεταξεις τα σκουπιδια κατω?

Οσο για το καπνισμα και εγω το πιστευω οτι δεν θα εφαρμοστει τετοιος νομος γιατι ειναι μεγαλο το πολιτικο κοστος γιατι θα χασουν ψηφοφορους με τετοιες αποψεις.:(

 

 

Πραγματικα λυπαμαι που απο χωρα που εδωσε τα φωτα στον πολιτισμο και στην δημοκρατια (η ελευθερια του ατομου σταματαει εκει που αρχιζει του αλλου) ,εχουμε γινει ΒΑΡΒΑΡΟΙ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

η γνωστη καραμελα:

για ολα φταινε οι αλλοι.

οι πολιτικοι, οι διαιτητες, τα πουλια που πετανε, κλπ.

 

αυτοι που κοιταμε στον καθρεφτη το πρωι ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΤΕ.

 

alfiegen, μη κανεις τιποτα εσυ. αραξε κ απολαυσε. περιμενε τους αλλους για την επανασταση.

 

Έτσι είναι αυτά, όποιος δεν μπορεί, να κάτσει σπίτι του να πιει καφεδάκι ή να πάει στα star bucks που δεν επιτρέπεται.

Δεν ζούμε μόνοι μας σε αυτόν τον κόσμο…και μένα με ενοχλούν πολλά και διάφορα όπως η δυσοσμοία της Ψυττάλειας, τα αυτοκίνητα σας, τα κλιματιστικά σας που ανεβάζουν τη θερμοκρασία 3-4 βαθμούς το καλοκαίρι στα μεγάλα αστικά κέντρα αλλά προσπαθώ να τα ανεκτώ.

 

Μην με παρεξηγείς δεν σου κάνω προσωπική επίθεση, γενικά γράφω…:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αυτά, όποιος δεν μπορεί, να κάτσει σπίτι του να πιει καφεδάκι ή να πάει στα star bucks που δεν επιτρέπεται.

 

Λάθος απάντηση.

 

Δεν ζούμε μόνοι μας σε αυτόν τον κόσμο…και μένα με ενοχλούν πολλά και διάφορα όπως η δυσοσμοία της Ψυττάλειας,

 

Άρα θα καλώς όριζες έναν νόμο που θα διευθετούσε αυτό το πρόβλημα, έτσι δεν είναι; Και θα εκνευριζόσουν αν κάποιοι δεν εφάρμοζαν τον νόμο αυτό, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αυτά, όποιος δεν μπορεί, να κάτσει σπίτι του να πιει καφεδάκι ή να πάει στα star bucks που δεν επιτρέπεται.

Δεν ζούμε μόνοι μας σε αυτόν τον κόσμο…και μένα με ενοχλούν πολλά και διάφορα όπως η δυσοσμοία της Ψυττάλειας, τα αυτοκίνητα σας, τα κλιματιστικά σας που ανεβάζουν τη θερμοκρασία 3-4 βαθμούς το καλοκαίρι στα μεγάλα αστικά κέντρα αλλά προσπαθώ να τα ανεκτώ.

 

Μην με παρεξηγείς δεν σου κάνω προσωπική επίθεση, γενικά γράφω…:)

 

Ελεος....:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σας ρε παιδιά που μπαίνετε στην διαδικασία να εξηγήσετε τα αυτονόητα σε ορισμένους που ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να τα καταλάβουν.Και δεν θέλουν γιατί αφενός δεν τους συμφέρει και αφετέρου δεν έχουν επιχειρήματα γι' αυτό και αποπροσανατολίζουν την συζήτηση μπλέκοντας το οτιδήποτε άσχετο.

 

Προσωπικά αρνούμαι να μπω σε οποιαδήποτε διαδικασία διαλόγου με ανθρώπους που δηλώνουν ευθαρσώς ότι πετάνε τα σκουπίδια τους όπου γουστάρουν (Dataman) και παράλληλα βρίζουν τους υπαλλήλους της καθαριότητας ή που λένε ότι δεν σέβονται και δεν πιστεύουν νόμους,κανόνες ηθικής,απαγορεύσεις και οτιδήποτε άλλο έχει θεσπιστεί για να διαφέρουμε από τα ζώα (alfiegen.. μια χαρά πήγες φαντάρος απ' ότι διάβασα.Γιατί πήγες αφού δεν το ήθελες; )

 

Με το καλό να έρθει και από τα μέρη μας ο νόμος και όσο γίνεται πιο σύντομα.-

Link to comment
Share on other sites

Kαλα βλεπεις τι λες?

1. Τα σκουπιδια που μαζευες απο την παραλια τα πετουσαν καποιοι σαν εσενα αρα μην εισαι και πολυ περιφανος γι΄αυτο...γιατι αν ειχα την συνειδηση να πεταξουν ολα αυτα τα σκουπιδια σε μια σακουλιτσα και να την παρουν μαζι τους φευγοντας δεν θα χρειαζοταν κανεναν να τα μαζεψει και ολοι θα χαιρομασταν μια καθαρη παραλια.

2. Τα ''ζωα'' οπως λες (απαραδεκτος χαρακτηρισμος για αυτους τους ανθρωπους που πληρωνοντε ελαχιστα και κανουν ενα ακρως ανθυγεινο επαγγελμα μαζευοντας τις βρωμιες μας) δεν ειναι αρκετα για αυτη την δουλεια αφου τα πραγματικα ζωα που λερωνουν τους δρομους και τις πλατειες με τετοιου ειδους συμπεριφορες ειναι πιο πολλα.

3. Εγω σαν ενας απο τους μα...ες που περιγραφεις πληρωνω τα ιδια δημοτικα τελη με ολους αλλα προσπαθω να μην επιβαρυνω το περιβαλλον και πιστεψε με δεν νιωθω σαν μα...ας.

4. Τετοιες αποψεις και συμπεριφορες νομιζω οτι αφορουν μοναχα τριτοκοσμικες χωρες (και ισως ουτε και αυτες).

 

Αναρωτιεμαι αν πηγαινες διακοπες σε μια ξενη χωρα πχ Γερμανια (δεν βλεπεις σκουπιδια στους δρομους για σεβονται τον εαυτο τους και τους γυρω τους) θα ειχες το ΘΡΑΣΣΟΣ να πεταξεις τα σκουπιδια κατω?

Οσο για το καπνισμα και εγω το πιστευω οτι δεν θα εφαρμοστει τετοιος νομος γιατι ειναι μεγαλο το πολιτικο κοστος γιατι θα χασουν ψηφοφορους με τετοιες αποψεις.:(

 

 

Πραγματικα λυπαμαι που απο χωρα που εδωσε τα φωτα στον πολιτισμο και στην δημοκρατια (η ελευθερια του ατομου σταματαει εκει που αρχιζει του αλλου) ,εχουμε γινει ΒΑΡΒΑΡΟΙ.

 

Συμφωνώ αλλά τουλάχιστον φρόντισα να γίνει μια νέα αρχή και να ζητήσουμε από τις τοπικές αρχές να βελτιώσουν περισσότερο την ποιότητα ζωής των κατοίκων.

Εγώ πιστεύω πως αν σκεπάζεις το πρόβλημα τότε υποβαθμίζεις και την ποιότητα ζωής μου.

Δεν έτυχε να πάω σε κάποια πολιτισμένη χώρα αλλά θα ήθελα να μου πεις πόσοι άνθρωποι είναι σε κάθε σκουπιδιάρικο ταυτόχρονα.

Έτυχε όμως να πάω στη Λαμία, μια πόλη πεντακάθαρη με επάρκεια σκουπιδοτενεκέδων και πρόβλεψη για τις γόπες.

 

Όσο για τα δημοτικά τέλη δεν πληρώνουμε τα ίδια και εσύ πληρώνεις δημοτικά τέλη όχι μόνο για την καθαριότητα αλλά και για πλατείες, χώρους αναψυχής, αναπλάσεις κτλ.

Εγώ όμως πληρώνω δημοτικά τέλη μόνο για την καθαριότητα και την φωταγώγηση της πόλης και παρόλα αυτά είμαί η πιο βρώμικη πόλη στην Ελλάδα εξαιτίας αυτών των παρασίτων .

 

Όσο για τους μισθούς δεν σε έχουν πληροφορήσει σωστά, δεν πληρώνονται ελάχιστα, αλλά παίρνουν αρκετά καλούς μισθούς.

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σας ρε παιδιά που μπαίνετε στην διαδικασία να εξηγήσετε τα αυτονόητα σε ορισμένους που ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να τα καταλάβουν.Και δεν θέλουν γιατί αφενός δεν τους συμφέρει και αφετέρου δεν έχουν επιχειρήματα γι' αυτό και αποπροσανατολίζουν την συζήτηση μπλέκοντας το οτιδήποτε άσχετο.

 

Προσωπικά αρνούμαι να μπω σε οποιαδήποτε διαδικασία διαλόγου με ανθρώπους που δηλώνουν ευθαρσώς ότι πετάνε τα σκουπίδια τους όπου γουστάρουν (Dataman) και παράλληλα βρίζουν τους υπαλλήλους της καθαριότητας ή που λένε ότι δεν σέβονται και δεν πιστεύουν νόμους,κανόνες ηθικής,απαγορεύσεις και οτιδήποτε άλλο έχει θεσπιστεί για να διαφέρουμε από τα ζώα (alfiegen.. μια χαρά πήγες φαντάρος απ' ότι διάβασα.Γιατί πήγες αφού δεν το ήθελες; )

 

Με το καλό να έρθει και από τα μέρη μας ο νόμος και όσο γίνεται πιο σύντομα.-

 

Βασίλης σαν Πειραιώτης τουλάχιστον θα έπρεπε να καταλαβαινείς.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος απάντηση.

 

 

 

Άρα θα καλώς όριζες έναν νόμο που θα διευθετούσε αυτό το πρόβλημα, έτσι δεν είναι; Και θα εκνευριζόσουν αν κάποιοι δεν εφάρμοζαν τον νόμο αυτό, σωστά;

 

Για ποίο απο όλα.

Είμαι υπερ για απαγόρευση του καπνίσματος σε δημόσιους χώρους αλλά όχι στις καφετέριες, εκεί μπορούν να παρθούν άλλα μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλης σαν Πειραιώτης τουλάχιστον θα έπρεπε να καταλαβαινείς.

Ναι κατάλαβα..ότι είσαι ένας από αυτούς που βρωμίζουν συνειδητά αυτή την πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά τουλάχιστον φρόντισα να γίνει μια νέα αρχή και να ζητήσουμε από τις τοπικές αρχές να βελτιώσουν περισσότερο την ποιότητα ζωής των κατοίκων.

Εγώ πιστεύω πως αν σκεπάζεις το πρόβλημα τότε υποβαθμίζεις και την ποιότητα ζωής μου.

Δεν έτυχε να πάω σε κάποια πολιτισμένη χώρα αλλά θα ήθελα να μου πεις πόσοι άνθρωποι είναι σε κάθε σκουπιδιάρικο ταυτόχρονα.

Έτυχε όμως να πάω στη Λαμία, μια πόλη πεντακάθαρη με επάρκεια σκουπιδοτενεκέδων και πρόβλεψη για τις γόπες.

 

Όσο για τα δημοτικά τέλη δεν πληρώνουμε τα ίδια και εσύ πληρώνεις δημοτικά τέλη όχι μόνο για την καθαριότητα αλλά και για πλατείες, χώρους αναψυχής, αναπλάσεις κτλ.

Εγώ όμως πληρώνω δημοτικά τέλη μόνο για την καθαριότητα και την φωταγώγηση της πόλης και παρόλα αυτά είμαί η πιο βρώμικη πόλη στην Ελλάδα εξαιτίας αυτών των παρασίτων .

 

Όσο για τους μισθούς δεν σε έχουν πληροφορήσει σωστά, δεν πληρώνονται ελάχιστα, αλλά παίρνουν αρκετά καλούς μισθούς.

 

Μα εσυ δεν σκεπαζεις το προβλημα αλλα το δημιουργεις πετοντας γοπες και σκουπιδια.Δεν υπαρχει δηλ πιο πολιτισμενος τροπος να διεκδικησεις καδους?...Με τις λεξεις ''ζωα και παρασιτα'' επιμενω οτι ειναι λεξεις που χαρακτηριζουν αλλους...Και τελος αν 800 ή 1000 ευρω τα θεωρεις πολλα για καποιον που μαζευει τις βρωμιες μας τοτε εγω απλα θα σου πω οτι ''ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ''.

 

Τελικα ο Βασιλης εχει δικιο...δεν νομιζω οτι θελεις να καταλαβεις.Τεσπα χαιρομαι που δεν μενεις στην πολη μου αλλα λυπαμαι γιατι μενουν καποιοι αλλοι που συμπεριφεροντε ετσι με μεγαλο καμαρι :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα..ότι είσαι ένας από αυτούς που βρωμίζουν συνειδητά αυτή την πόλη.

 

Εγώ είπα αυτό το πράγμα??? Δεν βρωμίζω αντιθέτως. :confused:

Για τους υπάλληλους καθαριότητας περίμενα να μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα αυτό το πράγμα??? Δεν βρωμίζω αντιθέτως. :confused:

Για τους υπάλληλους καθαριότητας περίμενα να μου πεις.

 

Τι να σου πω όταν τους αποκαλείς όπως τους αποκαλείς;Ξέρεις τι πρέπει να γίνει για να αλλάξει λίγο το μυαλό σου πάνω σε αυτό το θέμα;Να έρθεις στη θέση τους για 1 μέρα μόνο.Τότε θα καταλάβεις πολλά.Εγώ είχα την τύχη,επαναλαμβάνω την ΤΥΧΗ όντας στο Ναυτικό να κάνω την γύρα με σκουπιδιάρικο.Εκτός από βρώμα μικρόβια και οτιδήποτε άλλο,ξέρεις τι αποκόμισα;ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ για αυτούς που το έχουν κάνει επάγγελμα αυτό το πράγμα.Τι άλλο θες να πούμε;Σταματάω εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος και πέφτουμε όλοι στην παγίδα σας μιλώντας για οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό για το οποίο αναφέρεται το θέμα.

Over and out.

Link to comment
Share on other sites

Μα εσυ δεν σκεπαζεις το προβλημα αλλα το δημιουργεις πετοντας γοπες και σκουπιδια.Δεν υπαρχει δηλ πιο πολιτισμενος τροπος να διεκδικησεις καδους?...Με τις λεξεις ''ζωα και παρασιτα'' επιμενω οτι ειναι λεξεις που χαρακτηριζουν αλλους...Και τελος αν 800 ή 1000 ευρω τα θεωρεις πολλα για καποιον που μαζευει τις βρωμιες μας τοτε εγω απλα θα σου πω οτι ''ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ''.

 

Τελικα ο Βασιλης εχει δικιο...δεν νομιζω οτι θελεις να καταλαβεις.Τεσπα χαιρομαι που δεν μενεις στην πολη μου αλλα λυπαμαι γιατι μενουν καποιοι αλλοι που συμπεριφεροντε ετσι με μεγαλο καμαρι :worry:

 

Αν τα μαζεύει πραγματικά όχι δεν είναι πολλά είναι απλά συμπαθητικά.

 

Υπάρχει αλλα δεν είναι δικιά μου δουλειά.

Η δική μου δουλεία είναι να πληρώνω τα δ.τέλη και να φροντίζω να μην επιβαρύνω την πόλη μου χρησιμοποιώντας τις υπηρεσίες που μου παρέχει.

Πόσοι άνθρωποι είναι τελικά σε κάθε σπουπιδιάρικο στην Γερμανία?

 

Βασίλης δεν αναφέρομαι σε αυτούς τους σκουπιδιάρηδες αλλα στους οδοκαθαριστές κυρίως..σταματάω και εγώ γιατί είμαι εδώ και πολύ ώρα offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σας ρε παιδιά που μπαίνετε στην διαδικασία να εξηγήσετε τα αυτονόητα σε ορισμένους που ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να τα καταλάβουν.Και δεν θέλουν γιατί αφενός δεν τους συμφέρει και αφετέρου δεν έχουν επιχειρήματα γι' αυτό και αποπροσανατολίζουν την συζήτηση μπλέκοντας το οτιδήποτε άσχετο.

 

Προσωπικά αρνούμαι να μπω σε οποιαδήποτε διαδικασία διαλόγου με ανθρώπους που δηλώνουν ευθαρσώς ότι πετάνε τα σκουπίδια τους όπου γουστάρουν (Dataman) και παράλληλα βρίζουν τους υπαλλήλους της καθαριότητας ή που λένε ότι δεν σέβονται και δεν πιστεύουν νόμους,κανόνες ηθικής,απαγορεύσεις και οτιδήποτε άλλο έχει θεσπιστεί για να διαφέρουμε από τα ζώα (alfiegen.. μια χαρά πήγες φαντάρος απ' ότι διάβασα.Γιατί πήγες αφού δεν το ήθελες; )

 

Με το καλό να έρθει και από τα μέρη μας ο νόμος και όσο γίνεται πιο σύντομα.-

esu ta apaksiwneis ola twra.egw kai katalabainw kai sumpasxw me osous exoun problhma me ta tsigara.giati ki egw exw problhma me alla pragmata pou me enoxloun ,alla ta anexomai.

afto lew tosh wra.

kai to oti den pistebw pouthena den einai katakriteo.to exw to dikaiwma kai to eksaskw.kai den einai kai logos,gia na mhn ginetai gonimos kai dhmiourgikos dialogos.

den einai aparaithto na eimaste oloi sto idio mhkos kumatos kai na diathroume tis idies apopseis.

tote einai pou tha exei katalithi kathe morfh dhmokratias kai tote einai pou den tha diaferame se tipota apo ta zwa,kathws tha leitourgousame oloi me to enstikto kuriws.

ki oso gia ton strato,anagkastika phga-den htan dikh mou epilogh.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ki oso gia ton strato,anagkastika phga-den htan dikh mou epilogh.

 

Έτσι αναγκαστικά θα σταματήσεις και να καπνίζεις όπου θες εσύ.Και θα καπνίζεις μόνο όπου επιτρέπεται.Αλλιώς αν είσαι τόσο επαναστάτης όπως λες που δεν σέβεσαι νόμους και κανόνες,κακώς πήγες στρατό.Εκτός και αν η επανάσταση μετριέται με βάση το ύψος του προστίμου που πρόκειται να φας.

 

3η φορά και τελευταία που λέω ότι δεν θα ξαναγράψω :p

Link to comment
Share on other sites

alfiegen

 

Για να γίνει δημιουργικός και γόνιμος διάλογος θα πρέπει πρώτα να σταματήσουν οι προκαταλήψεις, τα φτηνά λογάκια και επιχειρήματα και οι λογικές ότι αφού είμαι εγώ καλά να πάνε να μα**θούν οι άλλοι.

Εγώ μπορώ να σε καταλάβω και ήσουν απόλυτα σαφής και δεν μένω μόνο στο ότι συμπάσχω αλλά θα ήμουν διατεθειμένος όπως και εσύ φαντάζομαι να βρεθεί μια μέση λύση που θα ικανοποιούσε όλους μας, όμως όταν δεν υπάρχει πολιτισμός υπάρχει ο αυταρχισμός.

 

Βασίλης

 

Θα πρέπει δηλαδή να εφαρμόζουμε τους νόμους και ας είναι άδικοι.

Εξάλλου υποτίθεται πως μπορείς να πας στη καφετέρια και να απολαύσεις τον καφέ σου χωρίς να σε ενοχλήσει κανένα τσιγάρο, πουράκλα και πίπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοτώσεις κάποιον και σε μπαγλαρώσουν, όταν πας στο δικαστήριο φρόντισε στην αίθουσα μέσα να καπνίζεις και όταν σου ζητήσουν να απολογηθείς (για τον φόνο), πες οτι το θεωρείς άδικο να τιμωρηθείς :p Βρε άντε γειά! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι αναγκαστικά θα σταματήσεις και να καπνίζεις όπου θες εσύ.Και θα καπνίζεις μόνο όπου επιτρέπεται.Αλλιώς αν είσαι τόσο επαναστάτης όπως λες που δεν σέβεσαι νόμους και κανόνες,κακώς πήγες στρατό.Εκτός και αν η επανάσταση μετριέται με βάση το ύψος του προστίμου που πρόκειται να φας.

 

3η φορά και τελευταία που λέω ότι δεν θα ξαναγράψω :p

egw opws blepeis eimai polu diallaktikos tupos kai den aporriptw tipota.tha sumfwnhsw mazi sou,oti den prepei na kapnizw ekei pou den prepei (ean kai efoson thespistoun oi sugkekrimenoi nomoi).alla den tha kanw mono egw upoxwrhseis monimws.

prepei na uparxei allhlokatanohsh gia thn lush kapoiou problhmatos.

de mporei na dinei mono h mia plebra kai h allh na apolambanei dixws ebgenh antallagmata.

etsi den einai?

kai gia na sou pw thn alithia,epeidh katagomai apo kleisth koinwnia k anagkasthka epestrepsa,o monos logos pou phga strato einai oi goneis mou.tha mporousa na to paiksw trela kai na mh paw pouthena,alla me ekrazan sunexeia oti ti tha leei o kosmos,ktl ktl

den htan thema prostimou,h otidhpote allo.

apo prostima kai katadikes exoume doksa tw thew para polles.ena parapanw den tha me eblapte pouthena.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοτώσεις κάποιον και σε μπαγλαρώσουν, όταν πας στο δικαστήριο φρόντισε στην αίθουσα μέσα να καπνίζεις και όταν σου ζητήσουν να απολογηθείς (για τον φόνο), πες οτι το θεωρείς άδικο να τιμωρηθείς :p Βρε άντε γειά! :lol:

 

Που κολάει αυτό πάλι??

Από ότι βλέπω ήρθε η ώρα να το ρίξουμε ξανά στην τρέλα.

Πάμεεεε….

Άρα καταλήγουμε στην απαγόρευση του καπνίσματος και στην επιβολή προστίμου για το διοξείδιο του άνθρακα που απελευθερώνουμε.

Να απαγορεύσουμε τους gay για να μην παρασύρουν τα παιδιά σας

Να εκτελέσουμε όλους τους αλκοολικούς και τους αλλοδαπούς γιατί είναι εν δυνάμει φονιάδες κτλ κτλ

 

Και όλοι εσείς οι εκλεκτοί που θα μείνετε θα μπορέσετε επιτέλους να αναπνεύσετε καθαρό αέρα και να κοιμάστε με ανοικτά παράθυρα δίχως εμάς τα σκουλίκια.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοτώσεις κάποιον και σε μπαγλαρώσουν, όταν πας στο δικαστήριο φρόντισε στην αίθουσα μέσα να καπνίζεις και όταν σου ζητήσουν να απολογηθείς (για τον φόνο), πες οτι το θεωρείς άδικο να τιμωρηθείς :p Βρε άντε γειά! :lol:

oti nanai,asxeto

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

"de mporei na dinei mono h mia plebra kai h allh na apolambanei dixws ebgenh antallagmata."

 

Συγνώμη αλλά δυσκολεύομαι να καταλάβω τι έχει δώσει ως τώρα η πλευρά των καπνιστών και πρέπει να της το ανταποδώσουμε υποχωρώντας.

Γενικά αυτό που λες ισχύει, αλλά στην περίπτωση αυτή είναι off-topic...

Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνουμε για να είσαι ευχαριστημένος;

Να αγοράζουμε τα τσιγάρα εμείς στους καπνιστές με την προϋπόθεση να καπνίζουν μακριά μας;

Δεν υπάρχει αλληλοκατανόηση, όταν υπάρχουν απόψεις όπως ότι είναι απαράδεκτο που απαγορεύεται το κάπνισμα στα τραίνα!

Όταν ζητά κάποιος από καπνιστή να σβήσει το τσιγάρο στο τραίνο και ο τύπος γυρνάει και βγάζει τον καπνό στα μούτρα του επιβάτη.

Δεν είναι λογικό να ζητάτε να συμβιβαστούμε με καταστάσεις που καταστρέφουν την υγεία μας προκειμένου να ξεχαρμανιάζουν κάποιοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...