Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Όταν κάτι είναι συνήθεια για πολλά χρόνια, δύσκολα κόβεται, και ειδικά όταν μπαίνει στη μέση και η σωματική εξάρτηση πέρα της ψυχολογικής. Έχω θείο που το έκοψε, και δέκα χρόνια τώρα κυκλοφορεί με οδοντογλυφίδα στο στόμα λόγω συνήθειας

 

Εγώ δε καπνίζω, αλλά έχω την κακιά συνήθεια να τρώω τα νύχια μου. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να το κόψω, με επιτυχία μόνο παροδική. Ακούγεται γελοίο, αλλά είναι ουσιαστικά εθισμός, και συνήθεια 15+ ετών ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν κάτι είναι συνήθεια για πολλά χρόνια, δύσκολα κόβεται, και ειδικά όταν μπαίνει στη μέση και η σωματική εξάρτηση πέρα της ψυχολογικής. Έχω θείο που το έκοψε, και δέκα χρόνια τώρα κυκλοφορεί με οδοντογλυφίδα στο στόμα λόγω συνήθειας

 

Εγώ δε καπνίζω, αλλά έχω την κακιά συνήθεια να τρώω τα νύχια μου. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να το κόψω, με επιτυχία μόνο παροδική. Ακούγεται γελοίο, αλλά είναι ουσιαστικά εθισμός, και συνήθεια 15+ ετών ;)

Απλά θεωρώ ότι αν κάποιος το πάρει αποφαση, κοβεται σε ένα λεπτό.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κάθε μέρα το κόβουν μερικοί...

 

Το δύσκολο είναι να το κρατήσεις κομμένο ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο δυστυχώς την ίδια συνήθεια έχω κι εγώ με τα νύχια και όπως λες κι εσύ, δεν κόβεται όταν το κάνεις τόσα χρόνια. Απλά πάει μόνο του το χέρι :O

Το ίδιο πράγμα είναι και το κάπνισμα. Θέλει μεγάλη αυτοσυγκράτηση και πείσμα για να το κόψεις αν καπνίζεις 15-20 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και πιο εύκολο να υποκύψεις, δε το καταλαβαίνεις καν... Δοκίμασα μέχρι και ένα μανο που υποτίθεται είναι απίστευτα πικρό... Τρίτη μέρα ούτε που το καταλάβαινα :p Το μόνο που με κράτησε καιρό μακριά ήταν η χαρά να ανοίγω το καπάκι του hdmi στο Ν8 χωρίς γυναικεία βοήθεια :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και πιο εύκολο να υποκύψεις, δε το καταλαβαίνεις καν... Δοκίμασα μέχρι και ένα μανο που υποτίθεται είναι απίστευτα πικρό... Τρίτη μέρα ούτε που το καταλάβαινα :p Το μόνο που με κράτησε καιρό μακριά ήταν η χαρά να ανοίγω το καπάκι του hdmi στο Ν8 χωρίς γυναικεία βοήθεια :lol:

 

Γι αυτό το μανό μου λέει και η κοπέλα μου συνέχεια. Αλλά ξέρω ότι δε θα αλλάξει κάτι.

Τέλος πάντων, επειδή βγήκαμε εκτός θέματος, ας επιστρέψουμε. Μπορεί να ανοιχτεί ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συνήθειες αν δεν υπάρχει ;)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το μανό μου λέει και η κοπέλα μου συνέχεια. Αλλά ξέρω ότι δε θα αλλάξει κάτι.

Τέλος πάντων, επειδή βγήκαμε εκτός θέματος, ας επιστρέψουμε. Μπορεί να ανοιχτεί ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συνήθειες αν δεν υπάρχει ;)

 

Υπάρχει ένα θέμα Φοβίες/Συνήθειες αλλά μιλάνε αποκλειστικά για τις φοβίες, να ανοίξω καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχουν και πολλά να πούμε, κατευθείαν εσύ, "να ανοίξω" :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα Φοβίες/Συνήθειες αλλά μιλάνε αποκλειστικά για τις φοβίες, να ανοίξω καινούριο;

 

Δε νομίζω ότι υπάρχουν και πολλά να πούμε, κατευθείαν εσύ, "να ανοίξω" :p

 

Αν θεωρείτε ότι δεν έχει άμεση σχέση με το ήδη υπάρχον που λέει ο Αλέξης, δε νομίζω να έχει κάποιο θέμα ο υπεύθυνος Mod. Απλά μη γεμίζουμε με άσχετες απαντήσεις το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχουν και πολλά να πούμε, κατευθείαν εσύ, "να ανοίξω" :p

Είναι που έχω όρεξη τώρα και δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν το θέμα είναι τόσο σοβαρο, απλά το κόβεις...

 

Αν λυνόταν τόσο εύκολα τα σοβαρά θέματα, όλοι οι άνθρωποι θα ήταν χαρούμενοι....

 

Δύσκολη ηλικία γύρω στα 16 παντως! Τότε το ξεκίνησα εγώ (από περιέργεια, όχι μαγκιά και άλλες χαζομάρες που λεγονται) και μια δεκαετία μετά το έκοψα.

Ίσως να ήταν ένα απ τα μεγαλύτερα λάθη στη ζωή μου μέχρι στιγμής.

Όπως και να χει το γούσταρα το κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απο καπνο ελαφρυ,πολυ ελαφρυ, τι μου προτεινεται, ο golden virginia που κανω που και που αν και ειναι ελαφρυς απο την μεση και μετα γινεται αρκετα βαρυς για μενα, κατι πιο ελαφρυ υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκινησα να καπνιζω απο δευτερα γυμνασιου παρολο που λιγο παλιοτερα ειχα ενα θεμα με το αναπνευστικο το ασθμα δηλαδη ενταξει δν λεω οτι καπνιζω συνεχεια 4-5 τσιγαρα την εβδομαδα κ αυτα απο φιλους ετσι για την παρεα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καπνιζω malboro gold αλλα τωρα τελευταια μου φαινεται οτι εχει αλλαξει η γευση οποτε ψαχνω κατι παρομοιο, τι να προτιμησω ? Ενας φιλος μου προτεινε camel.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά απ' τις παρακάτω εικόνες σας αρέσει περισσότερο; :p :devil:

 

http://www.myquitsmokingsecrets.com/images/chemical.jpg

 

http://blog.docsuggest.com/wp-content/uploads/2012/05/Chemicals-in-a-Cigarette.jpg

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Καπνιζω malboro gold αλλα τωρα τελευταια μου φαινεται οτι εχει αλλαξει η γευση οποτε ψαχνω κατι παρομοιο, τι να προτιμησω ? Ενας φιλος μου προτεινε camel.

 

Θα σου πρότεινα το Davidoff B&W Black (ή αλλιώς Pocket ή "αυτό με τα 3,60" :p )... τα τελευταία χρόνια καπνίζω αυτό καθώς σαν εταιρία την θεωρώ από τις καλύτερες σε ποιότητα (είχα 2 δεκαετίες οικογενειακή επιχείρηση με τσιγάρα)... Όταν δεν το έβρισκα σε κάποιες περιοχές έπαιρνα το Malboro Gold που ήταν εφάμιλλο δηλαδή ανάμεσα από κανονικό και slim σε μέγεθος απλά το Malboro είναι ένα τικ πιο ελαφρύ... Τελευταία φορά που μου έτυχε τον Αύγουστο παρατήρησα αυτό που λες ότι έχει αλλάξει πολύ τελευταία και μου καθόταν άσχημα και στο λαιμό κάτι που σπάνια μου συμβαίνει, οπότε δεν το ξαναπήρα...

 

Το Davidoff που σου λέω είναι αυτό:

http://www.euro-cig.com/img_prod/img_2939.gif?id=2939

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να μην ξεχνιόμαστε! :p :devil: :devil:

 

Να μην ξεχνιέσαι:

 

Smokers%20-%20Immortal.jpg?_subject_uid=60133852&w=AACAcbFerRJoKAkw4RJrBGE_h6hTogQgTmDC5luhfHiefg

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδιά θέλω να μου προτείνετε μια μάρκα καπνού.Το άρχισα πρόσφατα και κάνω ένα τσιγάρο την εβδομάδα.Θέλω λοιπόν έναν καλό καπνό και όχι βαρύ....
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...