Jump to content

Απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EINAI Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!!! ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ?

 

http://www.tim.gr/pages.fds?langID=1&pageid=625

 

Τιμές !!!!

 

 

Λήψη realtone μέσω WAP €4.641/ realtone (Οσο κάνει ένα Single δηλαδή ακριβώς , και δε πάω να αγοράσω ένα single ? )

 

Λήψη πολυφωνικού ringtone μέσω MMS από την email διεύθυνση ringvandi@tim.com.gr €2.975/MMS (αν τα προσθέσεις στο παραπάνω αγοράζεις άλμπουμ ολόκληρο )

 

Λήψη wallpaper μέσω MMS από την email διεύθυνση imagevandi@tim.com.gr €3.451/MMS ( με κάνα ευρώ παραπάνω αγοράζεις και πόστερ για το τοίχο )

 

Λήψη ενημερωτικού SMS μηνύματος για την επιβεβαίωση αποστολής της carte-postale €1.558. Η αποστολή MMS χρεώνεται €0.464/MMS (Ε ναι γιατί πρέπει να σιγουρευτούμε ότι θα σας τα πάρουμε όσο πιο πολύ μπορούμε

)

 

ΑΛΗΘΕΙΑ ρε παιδιά

Τι κόστος έχει για την εταιρία να στείλει ένα MMS ?

 

Τις βρίσκω εξωφρενικές τις τιμές αυτές

Αλήθεια τι τιμές έχουν έξω για wallpaper και καλιτέχνες όπως η Madonna ?

Χμμμ για να ρίξουμε μια ματιά

 

http://msf.m-qube.com/madonna/MediaDetails.aspx?CID=71613&CTID=2001022&CNTPID=2000

 

Α η Madonna wallpaper για κινητό έχει 2 δολλάρια (γύρω στο ενάμιση ευρώ δηλαδή ) Η ΤΙΜ όμως για τη Βανδή μας χρεώνει ....€3.451/MMS δηλαδή γύρω στα 4 μιση δολλάρια

 

Και μη γράφω και για realtone η ΤΙΜ το έχει 4.6 !!!! ενώ η Madonna 2μιση δολλάρια

 

*********************************************************

ΠΑΙΔΙΑ !!!!! Τι τιμές είναι αυτές ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ακριβα.Συμφωνω απολυτα!Αυτο συμβαινει σε ολες τις εταιριες(και στην Q).Εγω χρησιμοποιω το nοn-stop plus και μπαινω σ'αλλα wap site και κατεβαζω οτι θελω ΔΩΡΕΑΝ!!!Στα mms με τα νεα πακετα κατι γινεται τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι και αν σου αρεσουν.

Βασικα ειμαι συμφωνος με τισ τιμες και εξηγουμαι:Θες φιλε μου ρεαλ τοουν βαλε ενα μπ3 απο το πι σι σου.Θες μπακ ραουντ παλι τα ιδια.Θες παιχνιδια εχει ενα σωρο σαιτ.

Οι εταιριες παιζουν με τους ασχετους και κοστολογουν οπως τους αρεσει.Η επιλογη ειναι δικη σου.Ποσο μαλλον οταν σε καθε βημα που κανεις σου λεει εισαι σιγουρος για την επιλογη σου που κοστιζει χ ψ ω?

Γιατι δε τα βαζεις με τους ηλιθιους φιγουρατζηδες που θελουν το κινητο τους να χτυπα με ενα απο τα τελευταια ΧΙΤΣΣΣΣ και πληρωνουν γιαυτο?

Επισης οι τιμες ειναι τετοιες γιατι μεσω κινητου δεν αντηλαμβανεσαι την αξια!Ποιο δυσκολα τα σκας τα φραγκα οταν ειναι στην Τσεπη παρα οταν ειναι βιρτουαλ;)

 

Οι τιμες ομολογουμενος ειναι απαραδεκτες μα σκεψου αυτα που σου γραφω ποιο πανω.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι και αν σου αρεσουν.

.

Οι εταιριες παιζουν με τους ασχετους και κοστολογουν οπως τους αρεσει.

 

Γιατι δε τα βαζεις με τους ηλιθιους φιγουρατζηδες που θελουν το κινητο τους να χτυπα με ενα απο τα τελευταια ΧΙΤΣΣΣΣ και πληρωνουν γιαυτο?

 

Οι τιμες ομολογουμενος ειναι απαραδεκτες μα σκεψου αυτα που σου γραφω ποιο πανω.

 

Σε διάβασα και σε καμάρωσα για τον ωραίο και ευγενικό τρόπο

Εν ολίγοις με είπες άσχετο , φιγουρατζή και ΑΜΑ μου αρέσει

Δεν θα αναλύσω τις σκέψεις σου παρά μόνο αν τις θέσεις ξανά πιο ευγενικά και αναλυτικά γιατί είμαι "άσχετος" ( χώρια το φιγουρατζής :rolleyes: )

 

(Υπάρχουν παιδιά 12 - 15 χρονών που δεν ξέρουν από καλώδια και προγράμματα και απλά βλέπουν μια διαφήμιση στη τηλεόραση και κατεβάζουν )

Δεν το'ξερα ότι στο εξωτερικό είναι βλάκες που σέβονται τους καταναλωτές ενώ εδώ είναι οι έξυπνοι στη ΤΙΜ που κατάχρεώνουν το κοσμάκι και μάλιστα των νεαρών ηλικιών

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ωπα ωπα....Δεν αναφερομουν σ εσενα,αλλωστε ποτε δεν κατευθηνω μια συζητηση σε προσωπικο επιπεδο.Αν αυτη ειναι η εντυπωση που εδωσα με το προηγουμενο ποστ μου ζητω συγνωμη:( Πως θα μπορουσα να ανφερομαι σ εσενα που εισαι χρηστης του myphone και σιγουρα ξερεις τι σου γινεται:)

Οσο για τα υπολοιπα εμενω στις αποψεις μου.Αν και δεν συμφωνω με τις τιμες.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι και αν σου αρεσουν.

Βασικα ειμαι συμφωνος με τισ τιμες και εξηγουμαι:Θες φιλε μου ρεαλ τοουν βαλε ενα μπ3 απο το πι σι σου.Θες μπακ ραουντ παλι τα ιδια.Θες παιχνιδια εχει ενα σωρο σαιτ.

Οι εταιριες παιζουν με τους ασχετους και κοστολογουν οπως τους αρεσει.Η επιλογη ειναι δικη σου.Ποσο μαλλον οταν σε καθε βημα που κανεις σου λεει εισαι σιγουρος για την επιλογη σου που κοστιζει χ ψ ω?

Γιατι δε τα βαζεις με τους ηλιθιους φιγουρατζηδες που θελουν το κινητο τους να χτυπα με ενα απο τα τελευταια ΧΙΤΣΣΣΣ και πληρωνουν γιαυτο?

Επισης οι τιμες ειναι τετοιες γιατι μεσω κινητου δεν αντηλαμβανεσαι την αξια!Ποιο δυσκολα τα σκας τα φραγκα οταν ειναι στην Τσεπη παρα οταν ειναι βιρτουαλ;)

 

Οι τιμες ομολογουμενος ειναι απαραδεκτες μα σκεψου αυτα που σου γραφω ποιο πανω.

Δεν ειναι ετσι φιλε.Αν το παρουμε ετσι τοτε γιατι να παιρνεις τηλεφωνο απο το κινητο αφου εχειs σταθερο?Γιατι να στελνεις μηνυμα αφου υπαρχει το msn?

Link to comment
Share on other sites

Μα το ταργκετ γκρουπ που στοχευουν οι εταιριες ειναι τετοιο που ανεχεται αυτου του ηδους την τιμολογιακη πολιτικη!

 

Εσυ κατεβαζεις τραγουδια?Κατεβαζεις βιντεο?εεε?πες μου ?Ποσες φορες το χεις κανει και αν το εχεις κανει μηπως ο λογος ηταν καθαρα η περιεργια σου?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

cicilianos με τη δική σου λογική τότε όλες οι εταιρίες είτε είναι τροφίμων είτε είναι τηλεφωνίας και άλλων αγαθών θα πρέπει να μας κατακλέβουν με υπέρογκα ποσά στοχεύοντας σε όσους δεν γνωρίζουν

Οπότε καλά κάνουν πχ στη λαϊκή κάποιοι και ονομάζουν τα προϊόντα τους βιολογικά χωρίς να είναι ( βασισμένοι στην άγνοια ) καλά κάνουν τότε στα σούπερ μάρκετ και κοροιδεύουν βάζοντας ανύπαρκτες προσφορές γιατί στοχεύουν σε όσους είναι στην άγνοια και δεν παίρνουν κομπιουτεράκι μαζί τους , καλά κάνει και η ΤΙΜ και χρεώνει 4μιση ευρώ ένα MMS επειδή κάποιοι δεν έχουν υπολογιστή και βλέπουν μια διαφήμιση πχ στο MAD και θέλουν σα παιδιά να βάλουν μια φώτο της Βανδή στο κινητό τους χωρίς να έχουν υπολογιστή

Το να φέρεσε σωστά στους καταναλωτές λοιπόν δεν έχει να κάνει με το αν αυτοί έχουν άγνοια ή όχι

Εχει να κάνει με τη δική σου τιμολογιακή πολιτική

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα περανς τη συζητηση σε αλλη βαση....τετοια που με βρισκει συμφωνο.

Εδω ομως μιλαμε για τελειως διαφορετικο προιον.Δεν ειναι ειδος αναγκης η Βανδη στο κινητο σου.Θες Βανδη?Πληρωσε.Αυτες ειναι οι τιμες.

Οι εταιριες εχουν ληστρικη οικονομικη πολιτικη.Δεν ειμαι συνεχιζω να λεω συμφωνος,αλλα η πραγαμτικοτητα εκφραζεται μεσω του πρωτου μου ποστ:)

Ας ημαστε λιγακι ρεαλιστες και ας ξεχασουμε την ρομαντικη πλευρα των πραγματων.Δεν ειναι αλλωστε αυτος ο τροπος που σκεφτονται οι εταιριες;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνείς αλλά λες "καλά κάνουν"

Και διαφωνώ , για ποιό λόγο θα πρέπει το παιδί των 14 χρόνων που θέλει να βάλει ένα wallpaper στο κινητό του να χρεωθεί 4μιση ευρώ ?

και γιατί θα είναι υποχρεωμένο να μη βάλει γιατί αν βάλει θα θεωρηθεί πχ "φιγουρατζής"

Ξέρεις πως είναι τα παιδιά και εμείς υπήρξαμε παιδιά και νομίζω πως σήμερα είναι πολύ πιο εύκολο βλέποντας μια διαφήμιση να θελήσεις και εσύ ένα wallpaper αγαπημένου σου τραγουδιστή

Δεν θεωρώ ρεαλιστικό το να δεχτώ αυτό που συμβαίνει χωρίς να διαφωνήσω εφόσον μου δίνετε το βήμα

Θεωρείτε "ρομαντικό" το να μην εκμεταλεύεσε τόσο απροκάλυπτα και σκανδαλιστικά με την τιμολογιακή σου πολιτική ?

Πες μου εσύ αλήθεια , γιατί 4,641 το realtone και όχι 4 ? ή 3,5 ?

ποιός το ορίζει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Κανενας!Οι εταιριες!

Οι οποιες απλα κανουν οτι θελουν!Βλεπουν πως κινηται η αγορα και αναλογως αντιδρουν!

Ευκολο λοιπον να καταλαβεις πως κονομανε ενα σωρο λεφτα γιατι πραγματικα εχει ατομα που δεν κανουν αλλο απο το να κατεβαζουν τραγουδια απο το καθε wap που εχει τρελες χρεωσεις!

Αν εσυ πιστευεις πως μονο παιδια κατεβαζουν τραγουδακια τοτε γελιεσαι!Εχω δει κατι λογαριασμου ΤΡΕΛΟΥΣ απο μαλακες φιγουρατζηδες που δεν κανουν αλλο απο τον να κατεβαζουν τραγουδια και παιχνιδακια στο κινητο τους!

Αυτος αλλωστε ειναι και ο λογος που οι εταιριες εβγαλαν τα Βοντα λαιβ τα τιμ πλας κοκ.

Δεν αναφερομαι σε παιδακια που ποιος ξερει γιατι εχουν κινητο αλλα σε αντρες της ηλικας μου 25+ που ασχολουνται με τετοιου ειδους πραγματα!Οταν λοιπον υπαρχει τετοιος κοσμο ε καλα να παθαινει.

 

Δεν εχω σκοπο να το τραβηξω αλλο μιας και ουσιαστηκα συμφωνουμε.Απλα εσυ δε μπορεις να δεις το λογο για τον οποιο η εταιριες παιζουν ετσι;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω το λόγο αλλά διαφωνώ. Γενικότερα το κινητό δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης καθώς πολύς κόσμος μια χαρά μεγάλωσε και έζησε και πριν από αυτά. Οπότε ας ξεκινάνε τα πάγια από 300 ευρώ με άλλα τόσα τέλη συνδρομητών και ... άμα θες. :lol:

Σαφώς και διαφωνούμε όλοι με μια τέτοια λογική φαντάζομαι... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τα έχουμε ξαναγράψει αυτά. Γιατί σκίζονται οι εταιρείες να προσφέρουνε 3G και HSDPA υπηρεσίες; Γιατί διαφημίζουν σαν τρελές υπηρεσίες όπως realtones, video tones, wallpapers etc;

Γιατί ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΟΝΤΡΟ ΧΡΗΜΑ! Δεν τους κοστίζει ΤΙΠΟΤΑ και τους αποφέρει ΤΕΡΑΣΤΙΑ κέρδη.

 

Ευτυχώς για εμάς που ασχολούμαστε λίγο με το διαδίκτυο, μπορούμε να βρούμε όλο το περιεχόμενο που αυτοί μας πουλάνε χρυσό, τσάμπα. Επομένως δε χρειάζεται να παραπονιόμαστε. Τώρα εκείνοι που δεν ξέρουν ή δεν μπορούν, ας είναι λίγο φειδωλοί στο τι αγοράζουν από τα δίκτυα. Ή ας μην αγοράζουν - μπορούν να ζήσουν και χωρίς να τραγουδάει η Παπαρίζου όταν τους παίρνουν τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Ena exw na pw mono!

Trekste na katebasete ta kalanta ths Bandh!!!!!!!!!!!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ena exw na pw mono!

Trekste na katebasete ta kalanta ths Bandh!!!!!!!!!!!!

Για να κατεβάσω τα κάλαντα της Βανδή θα πρέπει να βγω εγώ για κάλαντα :lol:

Χώρια ότι ο Φοίβος προβλέπω να τρώει μήνυση από κάνα λαογραφικό σύλλογο για τα κάλαντα :lol:

Ξέρω ..... offtopic :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...