Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι ΔΕΝ είναι.

 

το παραδέχτηκε και η broadcom.

 

έχει βγάλει fix η broadcom (νέοι οδηγοί) που τους κατεβάζεις από το site του κατασκευαστή (πχ της hp). παραδέχτηκε ότι είναι bug του plugin.

 

δεν είναι δική μου λογική αλλά δική τους!

 

δεν είναι δυνατόν μια σουίτα να ελέγχει τα plugin, οι devs τα ελέγχουν.

 

αφού το παραδέχτηκε η broadcom δεν έχω κάτι να πω. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε τότε οκ!

 

Το update μπορώ να το κατεβάσω να το βάλω και εγώ ή πρέπει να περιμένω να το βγάλει η dell για το laptop μου; Ή μήπως να μην το βάλω καν μιας και απενεργοποίησα το plugin και δεν με ενδιαφέρει να το ενεργοποιήσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

δες αν το έχει η dell. αν όχι και θες οπωσδήποτε το Plugin (άχρηστο μου φαίνεται) κατέβασε το από το site της hp (δες για το μοντέλο tc4400 πχ ή της lenovo).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.:)

 

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, η Επιδιόρθωση Κατεστραμμένου Κειμένου που ακριβώς βρίσκεται στο Word 2007;

Το έχω ψάξει ολόκληρο το πρόγραμμα και δεν κατάφερα να το βρω…

Μήπως δεν υπάρχει η εν λόγω επιλογή πλέον;:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?

 

αν το κολλήσει όταν το ανοίξεις πάλι σου βγάζει επιλογή. έτσι θυμάμαι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?

 

αν το κολλήσει όταν το ανοίξεις πάλι σου βγάζει επιλογή. έτσι θυμάμαι.

Εννοώ την επιλογή που είχε το Word μέσω της οποίας ένα κείμενο με μη κατανοητά σύμβολα -πολλές φορές κουτάκια- τα μετέτρεπε σε κατανοητό κείμενο.

 

Δεν έχω και το 2003 να βγάλω ένα screen shot για να γίνω ακόμη πιο κατατοπιστικός...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι παρά πολύ το Outlook 2007. Έχω μια παράνομη έκδοση του office 2007 ωστόσο το outlook μου κολλάει πολύ συχνά ενώ δεν εξηγείτε τέτοια συμπεριφορά. Το μηχάνημα μου π.χ. έχει 4GB

 

Πως είναι ο φτηνός τρόπος να αποκτήσω νόμιμο outlook 2007;

Πως μπορώ να περάσω το νόμιμο outlook χωρίς να χάσω ΤΙΠΟΤΑ από από την έκδοση που έχω τώρα;

Στο εξωτερικό είδα ότι υπάρχουν εκδόσεις του office μόνο με outlook. Αν αγοράσω μια τέτοια θα μπορώ να έχω παράνομο word;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συζητήσουμε εδώ πως θα αποκτήσεις παράνομο λογισμικό. Εκτός αυτού ακόμα και αν αγοράσεις κάποια άδεια χρήσης, πολύ αμφιβάλλω ότι θα λυθούν τα προβλήματα σου. Άλλωστε το office δεν έχει τους ελέγχους γνησιότητας που έχουν τα windows ας πούμε. Τέτοιου είδους προβλήματα είναι δύσκολο να οφείλονται σε αυτό που υποθέτεις.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Outlook κολλάει και έχει πολλά προβλήματα όταν το μέγεθος του pst (outlook.pst, εκεί αποθηκεύονται τα πάντα) αυξηθεί πολύ, π.χ. έχει ξεπεράσει το 1GB. Αν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο, καλά θα κάνεις να σβήσεις ότι δεν σου είναι απαραίτητο ή/και να κάνεις export emails/folders που δεν θέλεις να σβήσεις. Αν δεν το κάνεις είναι πολύ πιθανό κάποια στιγμή να χάσεις δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν ζήτησα για βόηθεια για παρόνομο λειτουργικό αλλά αν έχω παράνομο λειτουργικό και αγοράσω νόμιμο αν θα χάσω τα αρχεία μου.

 

Ο λόγος που σκέφτομαι ότι ίσως θα ήταν καλή η ίδεα η αγορά του νόμιμου είναι μήπως τα updates θα έλυναν τυχόν bugs.

 

Το ποίο μεγάλο pst αρχείο που έχω είναι 155mb αν και υπάρχουν κάμποσα άλλα pst που δεν είναι πάνω από 20mb. Τα όποια αφορούν τους imap λογαριασμούς μου

Link to comment
Share on other sites

αρχειοθέτηση παιδιά αρχειοθέτηση...

 

όσο για τα office 2007 είναι αρκετά πιο γρήγορα (λόγω superfetch) σε vista 2gb+

 

Υ.Γ. imap, http (hotmail, msn) accounts είναι dead στο outlook. απλά είναι πολύ αργό.

για http to windows live mail final είναι πολύ καλύτερο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τα σβήνω μόνος μου τα άχρηστα. Φυσικά τα χρήσιμα δεν θέλω τα σβήσω.

 

Έχω 4GB οπότε είμαι okey

 

Και αυτοί που χρησιμοποιούν imap τι πρέπει να κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να εχω office 2007 και 2003 μαζι ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω. απλά κάποια προγράμματα σε 2003 και κάποια σε 2007 αν και θα γίνει μπέρδεμα.

 

φτιάξε μια vm με xp και πέτα τα 2003 (πιο ελαφριά για να τρέχουν εκεί) και θα είσαι οκ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως ειναι δυνατον να αρχισουμε σε οφισ 2007 απο την αρχη σε κατασταση συμβατοτητας χωρις να επιλεγουμε στο τελος να αποθηκευτει ενα εγγραφο ως 2003. Δηλαδη εννοω απο την αρχη να μου απαγορευεται να χρησιμοποιω εργαλεια που δεν μπορουν να μετατραπουν στο τελος. Ρωταω γιατι συνηθως παω να αποθηκευσω κατι σε 2003 και μου λεει οτι μερικα στοιχεια δε μπορεσαν να μετατραπουν.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως ειναι δυνατον να αρχισουμε σε οφισ 2007 απο την αρχη σε κατασταση συμβατοτητας χωρις να επιλεγουμε στο τελος να αποθηκευτει ενα εγγραφο ως 2003. Δηλαδη εννοω απο την αρχη να μου απαγορευεται να χρησιμοποιω εργαλεια που δεν μπορουν να μετατραπουν στο τελος. Ρωταω γιατι συνηθως παω να αποθηκευσω κατι σε 2003 και μου λεει οτι μερικα στοιχεια δε μπορεσαν να μετατραπουν.

 

Νομίζω ότι αυτό που λες δεν γίνεται. Για το απλούστατο λόγο ότι έτσι θα έχεις ένα όφις 2003 με θέμα 2007... Οπότε ποιος ο λόγος (πέρα από τη συμβατότητα αρχείων 2007 που γίνεται με φιξάκι από microsoft) να πάρεις το όφις 2007???

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς.

 

έτσι και αλλιώς τα αρχεία τα στέλνεις σε 2007 office.

 

κάθε νόμιμος χρήστης office μπορεί να τα διαβάσει (αυτόματα κατεβάζει τα αρχεία συμβατότητας viewer).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

thank you both αλλα πειτε το αυτο στον κολλημενο τον καθηγητη μου που αρνειται πεισματικα να δεχθει εργασια σε οφις 2007. Και να φανταστειτε οτι ολοι οι φοιτητες δικαιουνται αδειες για οφις:mad:
Link to comment
Share on other sites

..Και να φανταστειτε οτι ολοι οι φοιτητες δικαιουνται αδειες για οφις:mad:

Απο που τις δικαιουνται? Το msdnaa δεν δινει παντως. Γιατι αν το δινει κανενας αλλος να το ξερουμε να παμε να παρουμε και μεις τζαμπε :D

Link to comment
Share on other sites

Απο που τις δικαιουνται? Το msdnaa δεν δινει παντως. Γιατι αν το δινει κανενας αλλος να το ξερουμε να παμε να παρουμε και μεις τζαμπε :D

 

 

τι εννοεις δε δινει? για τα 2007 μιλας η γενικοτερα?

το msdnaa δινει σιγουρα license keys για 2003, για τα 2007 δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Γενικως για office λεω,εστω το 2003. Αλλα σε μας που ειδα δεν δινουν. Σε πια σχολη εισαι και δινουν και office?!
Link to comment
Share on other sites

Σε ολο το πανεπιστημιο πατρων , και περιλαμβανει και windows xp. συνηθως σε καθε θεμα υπαρχει καποιος υπευθυνος για το προγραμμα αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Στο απθ παντως office δεν δινουν. Θα ρωτησω και τον υπευθυνο αλλα απ τη στιγμη που δεν υπαρχει στους καταλογους δυσκολο το κοβω..
Link to comment
Share on other sites

Σε ολο το πανεπιστημιο πατρων , και περιλαμβανει και windows xp. συνηθως σε καθε θεμα υπαρχει καποιος υπευθυνος για το προγραμμα αυτο.

 

το πανεπιστημιο πατρων ειναι υπευθυνο για την μεταφραση του office σε συνεργασια με την intracom ..

 

αν δεις την μεταφραση την εχει κανει το πανεπιστημιο .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Τα σχολεία και τα πανεπιστήμια αγοράζουν διαφορετικά license από ότι εμείς. Στα ειδικά προγράμματα αδειοδότησης αυτά, υπάρχει και η επιλογή το software να χρησιμοποιείται από τους μαθητές/φοιτητές(Student Option) ή και το μόνιμο προσωπικό στο σπίτι (Work At Home, WAH License). Αν δεν έχει τέτοιου είδους συμφωνία η σχολή σου, τότε προφανώς και δεν δύναται να στο διαθέσει.
Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...