Jump to content

Mycosmos και free sms


kinhtomania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ανοίγει πλέον καινούριος λογαριασμός. Φαίνετε να ισχύει μόνο για παλιούς πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εγώ προσπάθησα να συνδεθώ (από web στο mail.mycosmos.gr) και δεν με βάζει μέσα. το ίδιο και κάποιος φίλος. τι έγινε, την κατάργησαν την υπηρεσία?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπαίνει σε εμένα (forthnet ISP). Δοκίμασε και http://www.mycosmos.gr/

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κάποιοι συμφουρίτες έχουν λάβει sms για την κατάργηση της υπηρεσίας στις 16 Ιουνίου... γνωρίζετε κάτι? πάντως, αν σε περίπτωση την κόψουν, εγώ την κάνω από την cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει, μήπως όμως σε αυτούς ήταν αδρανής για κανά χρόνο η υπηρεσία Email;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και με ενημέρωσαν οτι θα κοπεί σε όλους τους συνδρομητές η υπηρεσία. Ρωτησα τον εκπρόσωπο ποιος ειναι ο λόγος της διακοπής αλλα δεν μου απάντησε. ισως μου λεει να γινει καποια αντικατασταση της υπηρεσίας.

Υ.Γ. χρησιμοποιώ κανονικά την υπηρεσία, δεν υπαρχει θεμα αδρανιας του λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει, μήπως όμως σε αυτούς ήταν αδρανής για κανά χρόνο η υπηρεσία Email;
Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ καθημερινά την υπηρεσία (και είμαι κατ' ευχαριστημένος με αυτή), δεν έχω λάβει τίποτα... αν την καταργήσουν, πάω vodafone ή wind, το έχει παρακάνει η cosmote.
Link to comment
Share on other sites

και εγω κανονικα την χρησιμοποιω. Αν την σταματησουν φευγω απο cosmote.

Σταματησαν το bonus εισερχομενων κλησεων, αν σταματησουν κ το mycosmos τι μας κραταει για να μην φυγουμε?

Απορω γιατι βγαζουν τα μάτια τους μόνοι τους.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι τακτικός χρήστης της υπηρεσίας και μάλιστα έχω αρκετά σημαντικά mail που δε θα ήθελα να χαθούν. Με δυσαρεστεί η απόφαση αυτή της Cosmote.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

προωθηση των σημαντικων email.Ευτιχως εγω το ειχα για newsletter μονο και δεν εκανα registration σε αυτα τα mail.Ετσι και αλλιως η χωρητικοτητα ηταν μικρη δεν ηταν για πολλα πολλα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φανταζομαι θα καταργηθει στο συνολο της η υπηρεσια, μαζι με τα δωρεαν σμσ... Νταξ, το εχουν παρακανει πια! Ο μονος λογος που παραμενω κοσμοτε ως κυριο νουμερο, ειναι τα 300' με καθε ανανεωση των 10€.:mad:
Link to comment
Share on other sites

και εγω κανονικα την χρησιμοποιω. Αν την σταματησουν φευγω απο cosmote.

Σταματησαν το bonus εισερχομενων κλησεων, αν σταματησουν κ το mycosmos τι μας κραταει για να μην φυγουμε?

Απορω γιατι βγαζουν τα μάτια τους μόνοι τους.

 

Φίλε συμφωνώ απόλυτα και έχεις δίκιο, αλλά μην ξεχνάς ότι από ότι υπηρεσία και αν βγάζουν και προσφορά για το κοινό (άσχετα αν σε συμφέρει ή οχι), αυτοί έχουν κέρδος!!! Ε από το mycosmos φαίνεται δεν είχαν γιατί και γω ήμουν στους τζαμπατζήδες που στέλναν αβέρτα κάθε μέρα...Το βάλαν να μας γλυκάνουν να μας πιάσουν συνδρομητές και μετά άντε γειαααααα...Κλασσική τακτική του καρτέλ :mad: :mad:

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ την υπηρεσία μόνο και μόνο για τα φρεε σμσ. όταν διακοπή και αυτό, δε βλέπω το λόγο ύπαρξης του Wu που διαθέτω. θα γίνει φορητοτητα σε f2g
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ την υπηρεσία μόνο και μόνο για τα φρεε σμσ. όταν διακοπή και αυτό, δε βλέπω το λόγο ύπαρξης του Wu που διαθέτω. θα γίνει φορητοτητα σε f2g

 

Nα το χαρεις ακομα λιγο γιατι σε μερικες μερες κλεινει τελειως η υπηρεσια mycosmos.ΠΑΠΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πότε είχαν πει πως θα έκλειναν την υπηρεσία??
16 Ιουνίου... δύο είναι τα τινά, ή το ξανασκέφτηκαν, ή απλά θα γίνει αργότερα... όπως και να έχει, εγώ επιμένω, χωρίς την συγκεκριμένη υπηρεσία την κάνω από cosmote, έχει γίνει πανάκριβη σε σχέση με τον ανταγωνισμό και κόβει συνέχεια υπηρεσίες....
Link to comment
Share on other sites

Ε απο μερα σε μερα λογικα θα το κοψουν.Παντως εγω παιρνω ακομα sms alert για mail στο mycosmos.Κριμα που θα ακυρωθουν ολα τα newsletter γιατι εκει τα εχω δηλωσει χεχεχε

Παντως και σημερα 22/6 η υπηρεσια λειτουργει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

27/06 κ δουλευει ακομα! Μαλλον διαβασαν οτι θα φυγει κοσμος κ αναθεωρησαν! ΜΑΚΑΡΙ! Θυμαμαι οταν ημουν φοιτητης που δεν ειχε οριο τα 10 την ημερα κ εστελνα αβερτα! Ε ρε εποχες!!!
Link to comment
Share on other sites

Aς κανουν κατι χρησιμο για τον κοσμο. Εξυπνο

Ας παιρνουν τα λεφτα αλλα με εξυπνο τροπο.

Πχ ας χρεωναν την υπηρεσια mycosmos 10 euro το χρονο.

Ειναι χρησιμη

Επισης το bonus εισερχομενων κλησεων γιατι το εκοψαν?

Με επερναν ασχετοι και το κρατουσα ανοιχτο

Τωρα τους το κλεινω κατευθειαν.

Εγω κερδιζα 7 ευρω το μηνα και η cosmote 70

δεν μπορω να καταλαβω τι μυαλα εχουν εκει μεσα κ σκεφτονται τοσο εξυπνα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

27/06 κ δουλευει ακομα! Μαλλον διαβασαν οτι θα φυγει κοσμος κ αναθεωρησαν! ΜΑΚΑΡΙ! Θυμαμαι οταν ημουν φοιτητης που δεν ειχε οριο τα 10 την ημερα κ εστελνα αβερτα! Ε ρε εποχες!!!

 

Ρε φίλε κακά τα ψέματα αλλά και μεις το παραχέζουμε... Μην μας δώσει κάτι ο άλλος εκεί να το εκμεταλευτούμε πλήρως... Να από κάτι τέτοιους τζαμπατζήδες σαν και σένα κατάλαβαν ότι χάνουν φράγκα, γιατί επίσης όταν έχεις καρτοκινητό μπορείς να μην έβαζες κάρτα και να έστελνες όσα σμσ ήθελες... Ε μετά το βάλαν 10 σμσ αλλά επειδή υπάρχουν πολλοί ακόμα που στέλνουν μόνο από τζάμπα σου λέει θα το κόψουμε τελείως... Το ίδιο έγινε και με την προσφορά του διπλασιασμού στο φρογκ που παρόλο που δεν ήταν ξακουστή και διαδεδομένη στο ευρύ κοινό, όσοι συνδρομητές υπήρχαν είχαν από 5-6 κάρτες που έβαζαν μια κάρτα στο καθένα και κατέληγαν να έχουν 50Ε δώρο το μήνα... Ε το έκοψαν και αυτό και υσηχάσαμε... Πλέον με 5-10Ε το μήνα σχεδόν στο κάθε καρτοκινητό μπορείς και κάνεις την δουλεία σου εκτός και αν είσαι επιχειρηματίας που συνέχεια μιλάει οπότε θες σύνδεση... Οπότε αν δεν σου φτάνει η κάρτα να στείλεις ένα σμσ ε δεν είσαι άξιος να το στείλεις!!! Όσο γι'αυτούς που λένε ότι αν κόψουν την υπηρεσία θα την κάνουν απο κοτε, ας την κάνουν να δούμε που θα παν, και αν εκεί θα είναι καλύτερα...

 

ΥΓ : Μην το πάρεις σαν επίθεση και γω τζαμπατζής είμαι αλλά δεν το παραχέζω κιολας...δλδ σπίτι στέλνω αρκετές φορές απο το mycosmos εκτός σπιτιού από το κιν γιατί βαριέμαι την διαδικασία του mycosmos :lol: :lol: :p

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

οκ νομιζω μια απλη υπηρεσια webmail οπως ολοι στην ευρωπη να δινεις δωρεαν ... και η ειδοποιηση με τα sms οκ ηταν χρησιμη για αρκετους... ειναι κριμα που εκλεισαν το webmail
Link to comment
Share on other sites

Να από κάτι τέτοιους τζαμπατζήδες σαν και σένα κατάλαβαν ότι χάνουν φράγκα, γιατί επίσης όταν έχεις καρτοκινητό μπορείς να μην έβαζες κάρτα και να έστελνες όσα σμσ ήθελες

 

Πιστεψε με οταν εστελνα αβερτα τσαμπα ειχα παγιο 100 ευρω, οποτε οχι τζαμπατζης δεν ημουν αλλα κοροϊδο κ προσπαθουσα να κανω αποσβεση. Βεβαια ημουν φοιτητης κ τα σκαγε ο father κι οταν εκοψα συμβολαιο, ακομα κ τωρα βαζω καθε μηνα 100 μηνυματα με 4 ευρω. Απλα ειναι ευκολια αν εισαι υπολογιστη κ θες να στειλεις στην κοπελα σου η σε κανα φιλο κατι να μη χρεωθεις! Δεν το πηρα προσωπικα το τζαμπατζης, απλα σου λεω πως ειχε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...