Jump to content

E-TEN M700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ Μ600 ΚΑΙ ΕΨΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΙΔΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
:lol: παντα προθυμος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ δοκίμασα στο Μ700 το aekmap και δουλεύει τζάμι. στο site της εταιρίας υπάρχουν και 4 Layouts για ελληνικά για το HTC τα οποία έχουν το ίδιο mapping με το Μ700 και δουλεύουν μια χαρούλα. Προσωπικά έχω στο layout 1 το default keyboard, στο layout 2 το Greek SMS, HTC Universal για να μπορώ να γράφω 160 χαρακτήρων SMS (είναι μόνο κεφαλαία όμως), και στο layout 3 το Greek, HTC Wizard που έχει και ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες. Μέχρι και κουμπί για τονισμό διαλυτικά και διαλυτικά με τόνο έχει πατώντας το Q. Όσο για το hot key βάζεις όποιο κουμπί ή συνδιασμό πλήκτρων θες εσύ. Εγώ είχα βάλει το κουμπί που ανοίγει το Voice Commander αλλά τελικά έβαλα το συνδυασμό του πλήκτρου που εισάγεις σύμβολα με το tab γιατί δεν έκανε έτσι κι αλλιώς τίποτα αυτός ο συνδιασμός.

Ελπίζω να βοήθησα κάπως

 

anpho ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!! με τις παραπανω οδηγιες σου εβαλα ελληνικα στο hardware keyboard του Μ700 σε 3 μολις λεπτα ...

Μου μενει τωρα να λυσω και το προβλημα με τις ριθμισεις COSMOTE για ΜΜS

μηπως εχεις και για αυτο ογηγιες ??????? χε χε !!

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με είχε δυσκολέψει περισσότερο. Αν δεν το έχεις ενεργοποιημένο στείλε mms στο 1651. Λοιπόν πας start/settings/connections/connections και επιλέγεις το manage existing connections κάτω από το My ISP. Λογικά θα σου έχει το Cosmote GPRS. Αν ναι κάνε το edit, αν όχι κάνε νέο connections. Στο enter a name for the connection βάλε ότι θέλεις, εγώ το άφησα το ίδιο. Στο select a modem βάλε το cellular line (GPRS). Στην επόμενη σελίδα για access point βάλε internet, άσε κενή την επόμενη και πάτα finish. Kάνε μια δοκιμή εδώ αν ενώνεται στο GPRS κρατώντας πατημένη τη γραφίδα στο όνομα της σύνδεσης στο connections και επιλέγοντας connect. Στη συνέχεια start/messaging, επέλεξε από το drop down το mms και μετά menu/mms settings. Εκεί δημιούργησε νέο profile το οποίο ΠΡΕΠΕΙ να έχει το ίδιο όνομα με το όνομα που έδωσες στο νέο connection προηγουμένως. Στις ρυθμίσεις του τώρα βάζεις MMSC:http://195.167.65.220:8002 , Data Connection: The Internet, Gateway: WAP 1.0 Gateway, IP Address:10.10.10.20, Port:9201. Πατάς done και είσαι έτοιμος.

 

Σημείωση: Για να δουλέψει πήγαινε start/settings/connections/connections και στο tab advance πάτα στο select networks και βεβαιώσου ότι στο Programs that automatically connect to the internet should connect using η επιλογή είναι My ISP

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με είχε δυσκολέψει περισσότερο. Αν δεν το έχεις ενεργοποιημένο στείλε mms στο 1651. Λοιπόν πας start/settings/connections/connections και επιλέγεις το manage existing connections κάτω από το My ISP. Λογικά θα σου έχει το Cosmote GPRS. Αν ναι κάνε το edit, αν όχι κάνε νέο connections. Στο enter a name for the connection βάλε ότι θέλεις, εγώ το άφησα το ίδιο. Στο select a modem βάλε το cellular line (GPRS). Στην επόμενη σελίδα για access point βάλε internet, άσε κενή την επόμενη και πάτα finish. Kάνε μια δοκιμή εδώ αν ενώνεται στο GPRS κρατώντας πατημένη τη γραφίδα στο όνομα της σύνδεσης στο connections και επιλέγοντας connect. Στη συνέχεια start/messaging, επέλεξε από το drop down το mms και μετά menu/mms settings. Εκεί δημιούργησε νέο profile το οποίο ΠΡΕΠΕΙ να έχει το ίδιο όνομα με το όνομα που έδωσες στο νέο connection προηγουμένως. Στις ρυθμίσεις του τώρα βάζεις MMSC:http://195.167.65.220:8002 , Data Connection: The Internet, Gateway: WAP 1.0 Gateway, IP Address:10.10.10.20, Port:9201. Πατάς done και είσαι έτοιμος.

 

Σημείωση: Για να δουλέψει πήγαινε start/settings/connections/connections και στο tab advance πάτα στο select networks και βεβαιώσου ότι στο Programs that automatically connect to the internet should connect using η επιλογή είναι My ISP

 

anpho μηπως δουλευεις στην Cosmote και δεν μας το λες..:lol: :lol:

Και εγω απο το τηλεφωνο με τις τηλεφωνιτριες δεν εβγαζα ευκολα ακρη και τελικα κρατισα τις ρυθμισεις σε Screenshots και τις εχω για να το ρυθμιζω αν χρειαστει μετα απο καποιο Hard reset!(Εξω απο εδω που λενε..:lol: ).

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η καινουργια Rom για το Μ700 αλλα oxi η αγγλικη πρωτα!!:confused:

Ερχεται και η wwe...;)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η καινουργια Rom για το Μ700 αλλα oxi η αγγλικη πρωτα!!:confused:

Ερχεται και η wwe...;)

 

Μπορούμε να διαβάσουμε πουθενά τι διορθώνει, τι αλλαγές έχει?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να διαβάσουμε πουθενά τι διορθώνει, τι αλλαγές έχει?

 

Δεν ξερουμε φιλε ακομα αλλα φανταζομαι οτι επειδη ειναι και η πρωτη αναβθμιση του Μ700 ,θα ειναι αυτη που θα αντιμετωπιζει τα περισσοτερα που μπορει να εχουν παρουσιαστει σε διαφορους!:)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερουμε φιλε ακομα αλλα φανταζομαι οτι επειδη ειναι και η πρωτη αναβθμιση του Μ700 ,θα ειναι αυτη που θα αντιμετωπιζει τα περισσοτερα που μπορει να εχουν παρουσιαστει σε διαφορους!:)

Βιάζεσαι και κάνεις υποθέσεις. Τι έχει παρουσιαστεί αλήθεια ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι και κάνεις υποθέσεις. Τι έχει παρουσιαστεί αλήθεια ? :rolleyes:

 

Υπαρχει στα καινουργια Μ700 τωρα η 322 Rom η οποια διορθωσε το προβλημα με τις γραμμες,δεν ξερω ομως αν ειναι σε ολες τις χωρες!Αλλα βγηκε και 324 που λογικα κατι ακομα θα διορθωνει η οποια δεν νομιζω να αργησουν να βγαλουν και την wwe εκδοση!Λεω προβληματακια γιατι συσκευη απο συσκευη εχει καμια φορα διαφορετικα προβληματα!Εγω προσωπικα τιποτα και ελληνικα μια χαρα με το ΑΕΚmap μονο τις γραμμες στις βραδινες περισσοτερο,και το μαμα ραδιο που δεν παιζει σε ανοιχτη ακροαση!

Καποιοι αλλοι παλι εχουν αλλα που δεν εχω εγω και παει λεγοντας!

κοιτα δεν ειναι θεμα βιασινης απλα η ιστορια εχει δειξει οτι βγαινουν γρηγορα οι αναβθμισεις και τις υπολοιπες γλωσσες,στο κατω κατω για wwe λεμε που εχουν οι περισσοτερες συσκευες!Υπομονη τι αλλο..:)

 

ξεχασα και το μπζζζζζ... του μπλε φωτισμου στο πληκτολογιο...:)

http://picasaweb.google.co.uk/sorokopud/Ph...kenWithEtenM700. 322 rom

Φωτο με την 322!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με είχε δυσκολέψει περισσότερο. Αν δεν το έχεις ενεργοποιημένο στείλε mms στο 1651. Λοιπόν πας start/settings/connections/connections και επιλέγεις το manage existing connections κάτω από το My ISP. Λογικά θα σου έχει το Cosmote GPRS. Αν ναι κάνε το edit, αν όχι κάνε νέο connections. Στο enter a name for the connection βάλε ότι θέλεις, εγώ το άφησα το ίδιο. Στο select a modem βάλε το cellular line (GPRS). Στην επόμενη σελίδα για access point βάλε internet, άσε κενή την επόμενη και πάτα finish. Kάνε μια δοκιμή εδώ αν ενώνεται στο GPRS κρατώντας πατημένη τη γραφίδα στο όνομα της σύνδεσης στο connections και επιλέγοντας connect. Στη συνέχεια start/messaging, επέλεξε από το drop down το mms και μετά menu/mms settings. Εκεί δημιούργησε νέο profile το οποίο ΠΡΕΠΕΙ να έχει το ίδιο όνομα με το όνομα που έδωσες στο νέο connection προηγουμένως. Στις ρυθμίσεις του τώρα βάζεις MMSC:http://195.167.65.220:8002 , Data Connection: The Internet, Gateway: WAP 1.0 Gateway, IP Address:10.10.10.20, Port:9201. Πατάς done και είσαι έτοιμος.

 

Σημείωση: Για να δουλέψει πήγαινε start/settings/connections/connections και στο tab advance πάτα στο select networks και βεβαιώσου ότι στο Programs that automatically connect to the internet should connect using η επιλογή είναι My ISP

 

 

Ακομα ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις οδηγιες σου ,

Δεν μου δουλεψαν αμεσως , παρα μονο οταν αλαξα το πεδιο

απο >>> Data Connection: The Internet

σε >>> Data Connection: My ISP

Επισης δεν δουλευουν τα MMS οταν εχω ανοικτο και το Wi - Fi

συμβαινει και σε σενα αυτο ?

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σήμερα. Το keyboard ζοριζότανε στο άνοιγμα και στο κλείσιμο αλλά εκτός αυτού μου φάνηκε μια χαρά ποιοτικά η συσκευή. Ειδικά o navigation cursor είναι σαφώς καλύτερος και από το Χ500 και από το P3300.

Βέβαια σε σχέση με το ΝΟΚΙΑ Ν95 μου φάνηκαν και τα 3 κατώτερα σε στιβαρότητα και άισθηση ποιότητας

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στα καινουργια Μ700 τωρα η 322 Rom η οποια διορθωσε το προβλημα με τις γραμμες,δεν ξερω ομως αν ειναι σε ολες τις χωρες!Αλλα βγηκε και 324 που λογικα κατι ακομα θα διορθωνει η οποια δεν νομιζω να αργησουν να βγαλουν και την wwe εκδοση!Λεω προβληματακια γιατι συσκευη απο συσκευη εχει καμια φορα διαφορετικα προβληματα!Εγω προσωπικα τιποτα και ελληνικα μια χαρα με το ΑΕΚmap μονο τις γραμμες στις βραδινες περισσοτερο,και το μαμα ραδιο που δεν παιζει σε ανοιχτη ακροαση!

Καποιοι αλλοι παλι εχουν αλλα που δεν εχω εγω και παει λεγοντας!

κοιτα δεν ειναι θεμα βιασινης απλα η ιστορια εχει δειξει οτι βγαινουν γρηγορα οι αναβθμισεις και τις υπολοιπες γλωσσες,στο κατω κατω για wwe λεμε που εχουν οι περισσοτερες συσκευες!Υπομονη τι αλλο..:)

 

ξεχασα και το μπζζζζζ... του μπλε φωτισμου στο πληκτολογιο...:)

http://picasaweb.google.co.uk/sorokopud/Ph...kenWithEtenM700. 322 rom

Φωτο με την 322!

 

-----

το M700 οπως το αγορασα εχει WWE -Major Version :052-Minor Version:0300

στο site της ETEN βρισκω την EUU_M700_WWE_R32_0300 OS ROM WWE_M700 OS

και μου δινει το αρχειο -> 200701241718271169630302.exe

..

ειναι νεωτερη εκδοση αυτη στο site ?:confused:

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

Όχι εσύ έχεις την 0300 και στο σαιτ είναι η 0300. περίμενε λίγο ακόμα να εμφανιστεί η 0322 που ήδη έχει εμφανιστεί στην ρωσική αγορά.
Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

322 εχει η ρωσικη αλλα υπαρεχει και μια αλλη 324 παλι ρωσικη!Τω θα δουμε ποια θα σκασει μυτη σε wwe!:)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ειδες για να μην εχει προβληματα το Μ700 δεν χρειαζεται κανεις να γραψει τιποτα!:lol: :lol: :lol: :lol:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Μολις σήμερα πούλησα το Artemis και πήρα το M700!!! Πρέπει να είμαι ο πρώτος που αυτομόλησε :). Βοηθήστε με όμως τώρα γιατι έχω χαθεί με αυτο το Aekmap.... Θέλω αναλυτικές οδηγίες για ηλίθιους...δεν καταλαβαίνω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις σήμερα πούλησα το Artemis και πήρα το M700!!! Πρέπει να είμαι ο πρώτος που αυτομόλησε :). Βοηθήστε με όμως τώρα γιατι έχω χαθεί με αυτο το Aekmap.... Θέλω αναλυτικές οδηγίες για ηλίθιους...δεν καταλαβαίνω τίποτα.

 

Stin pira prodoti!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kala tsipa den exeis, aima den trexei stis fleves sou? Sou efxomai na kaeis se mia eteniki kolasi opou to ilektroniko sistima anafleksis den tha doulevei sosta k si tha perimeneis aionia to "patch" eno taftoxrona tha prospatheis apegnosmena na ftaseis ena x500 pou tha nai dipla sou mipos k katafereis k sviseis tis floges me ta nera toy otan to atermono vasanistirio sou ksekinisei! Min elpizeis omos amoire, exei idi arxisei!!!!!!! :lol: :lol: :angry: :knife: :p

Link to comment
Share on other sites

Istera apo ena s100 meta 9000 meta 9100 kai artemis den fteo egw an h eten evgale poio plires siskevi? An vgalei h htc tha epistrepso...pros to paron exw tilefwno plires kai oxi me omapa!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Istera apo ena s100 meta 9000 meta 9100 kai artemis den fteo egw an h eten evgale poio plires siskevi? An vgalei h htc tha epistrepso...pros to paron exw tilefwno plires kai oxi me omapa!!!! :)

 

Kala kala. Exe xari pou den boro na skefto megaliteri katara afti ti stigmi! xexexe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN M700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...