Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nomizw einai mia ekdosh pou apla pou den einai spasmenh .h spasmenh de douleuei me to eswteriko gps.oso gia to poso analutikos einai de nomizw na iparxei pio analutikos gia ellada apo auton tis nokia.genika milaw gia athina de xerw.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχεις εγκαταστήσει;Αν ναι έχεις τον ελληνικό χάρτη;Και πόσο αναλυτικός είναι;

AN KAI OFF-TOPIC, και ζητώ συγνώμη...

Το έχω εγκαταστήσει... Χρησιμοποιώ τον χάρτη Athens, και όχι τον Greece και μπορώ να πω ότι τουλάχιστον στις περιοχές που εγώ κινούμαι (Περιστέρι, Πειραιάς, Δυτική Αττική γενικότερα), δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα. Όσο για την ισχύ σήματος, άργησε (πολύ) να βρει σήμα μόνο την 1η φορά που το έτρεξα. Έκανε (με το ρολόι) 6':40''. Από τότε, όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει, λοκάρει δορυφόρους το πολύ σε 2 λεπτά.

Προσοχή: δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για πλοήγηση, με εντολές (δυστυχώς), ώστε να εκφέρω εμπεριστατωμένη άποψη. Πάντως, εκ του προφανούς, δείχνει ΟΚ.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

AN KAI OFF-TOPIC, και ζητώ συγνώμη...

Το έχω εγκαταστήσει... Χρησιμοποιώ τον χάρτη Athens, και όχι τον Greece και μπορώ να πω ότι τουλάχιστον στις περιοχές που εγώ κινούμαι (Περιστέρι, Πειραιάς, Δυτική Αττική γενικότερα), δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα. Όσο για την ισχύ σήματος, άργησε (πολύ) να βρει σήμα μόνο την 1η φορά που το έτρεξα. Έκανε (με το ρολόι) 6':40''. Από τότε, όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει, λοκάρει δορυφόρους το πολύ σε 2 λεπτά.

Προσοχή: δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για πλοήγηση, με εντολές (δυστυχώς), ώστε να εκφέρω εμπεριστατωμένη άποψη. Πάντως, εκ του προφανούς, δείχνει ΟΚ.

 

που βρήκες τον Athens εγω μόνο Greece βλέπω στο Europe....

N95
Link to comment
Share on other sites

AN KAI OFF-TOPIC, και ζητώ συγνώμη...

Το έχω εγκαταστήσει... Χρησιμοποιώ τον χάρτη Athens, και όχι τον Greece και μπορώ να πω ότι τουλάχιστον στις περιοχές που εγώ κινούμαι (Περιστέρι, Πειραιάς, Δυτική Αττική γενικότερα), δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα. Όσο για την ισχύ σήματος, άργησε (πολύ) να βρει σήμα μόνο την 1η φορά που το έτρεξα. Έκανε (με το ρολόι) 6':40''. Από τότε, όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει, λοκάρει δορυφόρους το πολύ σε 2 λεπτά.

Προσοχή: δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα για πλοήγηση, με εντολές (δυστυχώς), ώστε να εκφέρω εμπεριστατωμένη άποψη. Πάντως, εκ του προφανούς, δείχνει ΟΚ.

Μπορείς να μου δώσεις link για τους χάρτες;Ευχαριστώ για την κατανόηση.

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Το link για τους χάρτες του είναι εδώ...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Στο link για τους χάρτες υπάρχει Athens και Greece. Ποια η διαφορά? Στο N80 χρησιμοποιούσα το χάρτη Athens.Ευχαριστώ

 

Τον ιδιο χαρτη θα χρησιμοποιησεις και τωρα.:)

(Με τον Greece απο οσο θυμαμαι δεν λειτουργει η εφαρμογη)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nomizw einai mia ekdosh pou apla pou den einai spasmenh .h spasmenh de douleuei me to eswteriko gps.oso gia to poso analutikos einai de nomizw na iparxei pio analutikos gia ellada apo auton tis nokia.genika milaw gia athina de xerw.

 

Η σπασμένη έκδοση γιατί να μη δουλεύει με το Ν95 που έχει εσωτερικό GPS?

 

Επίσης για όσους αναρωτιούνται αν υπάρχει εύκολος τρόπος για signed apps, βεβαίως και υπάρχει μέσω ενός άλλου site, που δίνεις σε 1 τύπο το IMEI kai την εφαρμογή που θες, και σου επιστρέφει την εφαρμογή έτοιμη για το εκάστοτε κινητό.Το έχει ήδη κάνει για δεκάδες εφαρμογές.Δεν το αναφέρω εδώ για να μην έχω καμιά κύρωση.Εκτός αν δεν υπάρχει πρόβλημα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η σπασμένη έκδοση λειτουργεί κανονικά με το εσωτερικό GPS του Ν95.Δοκιμασμένο αρκετές φορές και με φωνητική πλοήγηση.Θα το βρείτε στα γνωστά μαγαζάκια και πρέπει να το κάνετε sign.
Link to comment
Share on other sites

Από κάποιον που έχει δοκιμάσει και το route και το κλασικό πρόγραμμα gps, μπορεί να μας πει συγκριτικά τι γίνεται?

-Ποιο φορτώνει πιο γρήγορα τους δορυφόρους?

-Ποιο έχει πιο αναλυτικούς χάρτες και πληρέστερο υλικό από δρόμους και διευθύνσεις?

-Ποιο δίνει καλύτερη φωνητική καθοδήγηση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από κάποιον που έχει δοκιμάσει και το route και το κλασικό πρόγραμμα gps, μπορεί να μας πει συγκριτικά τι γίνεται?

-Ποιο φορτώνει πιο γρήγορα τους δορυφόρους?

-Ποιο έχει πιο αναλυτικούς χάρτες και πληρέστερο υλικό από δρόμους και διευθύνσεις?

-Ποιο δίνει καλύτερη φωνητική καθοδήγηση?

 

Η βασικότερη διαφορά είναι οτι στο Route η φωνητική καθοδήγηση είναι ΔΩΡΕΑΝ.Αλλά έχω την εντύπωση οτι και ο χάρτης του είναι πιο ενημερωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Η βασικότερη διαφορά είναι οτι στο Route η φωνητική καθοδήγηση είναι ΔΩΡΕΑΝ.Αλλά έχω την εντύπωση οτι και ο χάρτης του είναι πιο ενημερωμένος.

 

Είναι στην ελληνική γλώσσα?

 

Χρειάζεται και στο route να συνδέεσαι με το ιντερνετ για να κατεβάζει στοιχεία για δρόμους ή όταν θες να κάνεις αναζήτηση?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην ελληνική γλώσσα?

 

Χρειάζεται και στο route να συνδέεσαι με το ιντερνετ για να κατεβάζει στοιχεία για δρόμους ή όταν θες να κάνεις αναζήτηση?

 

Η φωνητική καθοδήγηση είναι στα ελληνικά.Τις οδούς τις γράφει με λατινικούς χαρακτήρες.ΔΕΝ συνδέετε στο ιντερνετ για χάρτες ή για κάτι άλλο.Δουλεύει απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το route πιανει ολη την ελλαδα η μονο αθηνα...???

Αθηνα μονο δυστυχως

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks....

οχι τιποτα αλλο να μην το βαζω τζαμπα.....:)

(και απο οτι ειδα θελει διαδικασια για να μπει "σωστα" το προγραμμα)......

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks....

οχι τιποτα αλλο να μην το βαζω τζαμπα.....:)

(και απο οτι ειδα θελει διαδικασια για να μπει "σωστα" το προγραμμα)......

 

Η διαδικασια φιλε freddaras ειναι απλη ,εχει καταντησει ρουτινα :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia prospatho na katevaso to route66 gia to n95 alla den mporo!!grafome se afto rapid share alla den me afinei na katevaso tipota !

 

sto gnosto magazaki to ehei se rar files..psaxte re paidia min ta theloume ola sto piato. :p

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εγώ χρησιμοποιώ το x-plore για να βλέπω όλα τα αρχεία/φακέλους του κινητού, αλλά δεν υπάρχει ο φάκελος apps στο system.Μήπως δημιουργείται αυτόματα όταν εγκαθιστούμε την εφαρμογή?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εγώ χρησιμοποιώ το x-plore για να βλέπω όλα τα αρχεία/φακέλους του κινητού, αλλά δεν υπάρχει ο φάκελος apps στο system.Μήπως δημιουργείται αυτόματα όταν εγκαθιστούμε την εφαρμογή?

 

 

απο το cofiguration του x-plore εχεις αλλαξει να φαινονται τα hidden files ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω κάνει όλη την διαδικασία αλλά όταν προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή, μου λέει recource files are missing -reinstall the aplication.

καμιά ιδέα ;

No place like Hell....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω κάνει όλη την διαδικασία αλλά όταν προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή, μου λέει recource files are missing -reinstall the aplication.

καμιά ιδέα ;

 

Κατι δεν εκανες σωστα στην εγκατασταση ..Δοκιμασε παλι..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτό το αρχείο Route66.Mobile.v7.3.486.N95_unsigned.

Καλά πάω και το κάνω signed ή όχι?

Και αφού το έχω κάνει signed, γιατί δεν εγκαθιστάται και βγάζει μήνυμα για λάθος πιστοποιητικό ή ημερομηνία?Τι γίνεται?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...