Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου αυτό που λες στο λίνκ που δίνεις 3 ποστ πιο πάνω είναι το Fortuna Clip-On, το έχω σε μπλε αντί για μαύρο και το δίνανε 42 ευρά και λειτουργεί άψογα με route 66 & tom-tom. Για την αναγνώριση του bt δέκτη από το κινητό δεν χρειάζεται κανένας κωδικός αλλά εντοπίζεται αυτόματα τουλάχιστον στα symbian 9.1 και UIQ3. ;)

Πήγα από το κατάστημα. Τώρα το πουλάνε 59 ευρώ.

 

????????????????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια Χρονια Πολλα!

καταφερα να κανω copy to system στην καρτα, εχω βαλει τον χαρτη αλλα ανοιγει και ξανακλεινει το προγραμμα.

επισης μιλατε για ενα activation key εγω δεν εχω κατι τετειο.

μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια πληροφορηση εαν στο αμεσο μελλον θα βγουν χαρτες και για αλλες πολεις της Ελλαδας;

Ευχαριστω

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει πληροφόρηση για κάτι τέτοιο.

 

Όμως, τώρα που αρχίζει να διαδίδεται το νεοεμφανιζόμενο smart2go της Nokia, θέλοντας να κρατήσουν σε ανταγωνιστικά επίπεδα το προιόν τους, ίσως δούμε επιτέλους κάποια αναβάθμιση στην κάλυψη .

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα και εγω... επιτελους!!

Δεν χρειαζεται card reader!!

 

1. Φτιαξτε στην καρτα σας ενα φακελο ROUTE66 και βαλτε με copy/paste το αρχειο.sis μεσα!! Υστερα πηγαινετε απο το κινητο και καντε Install

2. Αφου το εγακταστησετε πατε ξανα στον φακελλο ROUTE66 και σβηνεται το αρχειο

3. Περνατε τωρα μεσα στο φακελο ROUTE66 τους 4 φακελους (speech, Lang...) με τα αρχεια που θελετε (πχ εγω στους φακελους Lang και Speech κρατησα μονο τα "Ελληνικα" και ¨"Αγγλικα")

4. Τωρα πηγαινετε στο κινητο και επιλεξτε "Data Transfer" ή βγαλτε και ξαναβαλτε το καλωδιο για να το επιλεξετε!!

5. Ανοιξτε τον φακελο/κινητο σαν εξωτερικο δισκο να δειτε τα περιεχομενα! Καντε cut το φακελο ROUTE66 και γραψτε στην command line H:\system\apps (ή οπως αλλιως εμφανιζεται σε εσας η καρτα, εμενα εμφανιζεται με το γραμμα Η)και καντε paste τον φακελο ROUTE66 εκει!!

6. Υστερα καντε copy/paste μεσα στο φακελο ROUTE66 χυμα το Activation key

7. Μπειτε στην εφαρμογη και πατηστε 2 φορες ΟΚ οταν σας ζητηθει!! Καλη διασκεδαση και προσοχη στην οδηγηση!!

 

ΤΕΛΟΣ...

 

Τα αρχεια θα τα βρειτε στο xxxxxxxxxxxxxxxx αν δεν τα εχετε ηδη!!;) :)

 

Φιλε καλησπερα το αρχειο sis που θα το βρω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν διαχειρίζετε Points-of-interest (POI) ????

 

Γιατί δεν έχω δεί πουθενά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν διαχειρίζετε Points-of-interest (POI) ????

 

Γιατί δεν έχω δεί πουθενά.

 

Η εφαρμογή εμφανίζει αεροδρόμια,σταθμούς του τρένου κ.ο.κ στον χάρτη,εφόσον δώσεις την ανάλογη εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... Μπορεί κάποιος να μου πει πώς θα το κάνω εγκατάσταση το Route66 στο Ν80ΙΕ ????? Το πρόβλημα είναι ότι το Ν80 δεν κάνει εγκατάσταση τα προγράμματα στο system όπως κάνουν κλασσικά τα Symbian Κι έτσι δεν ξέρω που να κάνω c/p το folder και τους Maps. Ευχαριστώ

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Χωρίς mmc δουλευεί;; Γιατι το Ε65 δεν είχε μέσα..

μαλλον οχι, το προγραμμα ειναι γραμμενο ετσι ωστε να ψαχνει τους χαρτες στην καρτα μνημης ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
μαγγες ειχα το 6630 ειχα μαθη να το βαζωβγαζω στη στιγμη τωρα μαυτο Ε70 μου βγηκε το λαδι ολα αυτα που διβασα εδω και στα αλλα forum για μενα τουλαχιστον δεν ισχηουν γιατι μολις το εκανα με το παλιο καλο τροπο ετρεξε αμεσως δηλαδη εγγατεστησα το sis στο τηλεφωνο και μετα μετεφερα ολο το φακελο rute66 sto c/system/apps/ kai ετρεξε αμεσως αλωστε το Ε70 εχει μεγαλη μνημη και δε με χαλαη
Link to comment
Share on other sites

έχω το Ν80 ΙΕ και έβαλα το ROUTE 66 μαζί με το χάρτη της Αθήνας. Όλα καλά όσων αφορά το πρόγραμμα. Η απορία που έχω είναι η εξής:

Τόσο στο ΤΟΜΤΟΜ 6.01 όσο και στο ROUTE66, η απόκριση που έχει το κινητό με το GPS είναι πολύ αργή. (Έχω το HOLUX 236 GPSlim).

Δέν φταίει όμως το GPS γιατι στο 6630 που το χρησιμοποιούσα ήταν τέλειο, δέν έχανε ούτε μέτρο και η απόκριση του άψογη.

Στο Ν80 (με το τελευταίο firmware) και τα δύο προγράμματα αργούν να ανταποκριθούν, δηλαδή στρίβεις στην διασταύρωση και χάνει τη θέση σου στο χάρτη και μέχρι να την ξαναβρεί θέλει κάμποσα δευτερόλεπτα.

Το αντιμετωπίζει άλλος κανείς αυτο με Ν80 ΙΕ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Θα ήθελα να ρωτησω κάτι!

Όταν εγκαθιστώ μια εφαρμόγη ή ένα παιχνίδι στο κινητό μου, αν και την εγκαθιστώ στην κάρτα μνήμης παρατηρώ ότι μετά την απεγκατάσταση αφήνει "υπόλοιπα" στη μνήμη του κινητού, με αποτέλεσμα να μειώνεται.ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ και να καθαρίσω τα "υπόλοιπα" αυτά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μαρία

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει χαρτης της Θεσσαλονικης?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.:cool:

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει κανεις το TomTom, ή το Nokia Maps; :worry:

Λειτουργουσε κανονικα σε εσας;:O

Στο Ν73 δεν κανει υπολογισμο διαδρομης. Κανω κατι λαθος;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.:cool:

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει κανεις το TomTom, ή το Nokia Maps; :worry:

Λειτουργουσε κανονικα σε εσας;:O

Στο Ν73 δεν κανει υπολογισμο διαδρομης. Κανω κατι λαθος;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων! :happy:

 

Συνδεση με δεκτη GPS μεσω BT εχεις κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Vre paides gia sas.Mia erwtisoula...se n70 paizei to route66 pou anaferetai sthn prwti selida tou topic??Please epigi trela na mathw...Thanks...

 

Ναι,είναι συμβατό με το Route66.

Απλώς πρέπει να ψάξεις για την έκδοση που είναι συμβατή με τo λειτουργικό Symbian 8.1 κι όχι το Symbian 9.1.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera!!!!

 

Pio gps receiver na agorasw gia na exw arketa ews poli kali apodosi?!

 

Ti lete gia to GPS Sirf Star III?

 

Eyxaristw magkes!!!

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Vre paides gia sas.Mia erwtisoula...se n70 paizei to route66 pou anaferetai sthn prwti selida tou topic??Please epigi trela na mathw...Thanks...

 

 

Des edw file mou...

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους... θα ήθελα τη βοήθειά σας... έχω Νοκια Ν80 και μόλις παράγγειλα το δέκτη gps της Νοκια... αυτό πυ θα ήθελα να μου προτείνετε είναι ποιό πρόγραμμα να βάλλω το τομ τομ ;h to route66 αν είναι εύκολο να μου πείτε και από που μπορώ να κατεβωάσω τελευταίες εκδόσεις...ααα και κάτι άλλο το πρόγραμμα που κυκλοφορεί η νοκια για gps είναι καλό...? ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...