Jump to content

Χειμερινές αποδράσεις


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια η αραχωβα αλλα μια φορα που πηγα για 3ημερο καταλαβα πως δεν εχεις να κανεις πολλα πραγματα. Περνας την ημερα με βολτες και με καμακι :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως κατά λάθος, έχει μείνει κανείς σας στα ενοικιαζόμενα δωμάτια του Κοκκοβού Λουκά στην Αράχωβα, για να μου πει αν έμεινε ευχαριστημένος;
Link to comment
Share on other sites

Παντως μπορειτε να μεινετε και στα διπλανα χωρια Διστομο ή Αντικυρα, εμεις ετσι καναμε (ευτυχως η γυναικα ενος φιλου ειναι απο την Αντικυρα και μας εμαθε το κολπο btw η Αντικυρα ειναι γυρω στα 10χλμ απο την Αραχωβα) φτηνο ξενοδοχειο (2κλινο με 50Ε) παραθαλλασιο χωριουδακι με ωραιες ταβερνες και κοντα η Αραχωβα;)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολα πάντως αυτά τα 10 χλμ. (ή όσα είναι) από την Αντίκυρα στην Αράχωβα, έτσι δεν είναι;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

De θα το ελεγα, απο Αντικυρα για Διστομο ειναι καταπληκτικος ο δρομος (και μεγαλος και με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλη ασφαλτο ουτε στην Αθηνων - Λαμια δεν οδηγας πανω σε τετοια ποιοτητα ασφαλτου) ενω απο Διστομο για Αραχωβα ειναι ο ιδιος δρομος οπως ερχεσαι απο Αθηνα

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

επειδή θα πάω κι εγώ αράχοβα το επόμενο σαβ/κο τι προτείνετε για δωμάτιο?

θα πάω με γυναίκα,οπότε θα ήθελα να είναι κάπως αξιοπρεπώς,αλλά να μην δώσω και τρελά φράγκα.αν πήγαινα μόνος θα έμενα και σε καλύβα,πχ. δε με νοιάζει.

θα βρω τίποτα καταρχήν ή όλα θα είναι κλεισμένα???

δώστε και κανα site αν έχετε να δώ,με τιμές θα ήταν καλύτερα.

3 μέρες θέλω.

έχω να πάω αράχωβα εδώ και 2 χρόνια.είχα μείνει σε ένα ξενοδοχείο ανεμόλια.

καλό ήταν.

πόση ώρα είναι το χιονοδρομικό απο αράχοβα??

είναι καλά να μείνεις αράχοβα ή σε κανένα χωριουδάκι κοντινό??

πείτε κι εσείς που μείνατε και εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και επι της ευκαιρίας: Τι προτείνεις spinemm και όποιος άλλος ξέρει για δωμάτιο στην Αντίκυρα; Σε ποιό ξενοδοχείο έμεινες; Ήταν καλό;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω να παωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

που ειναι πιο ωραια?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Paidia isos na ksefygo ligo apo to thema alla tha katatheso tin protasi mou . Proteino leipon gia opoion exei xrono na dokimasei kai kapou allou. Gia paradeigma anafero Elati Trikalon. Katapliktiko meros isos ena apo ta kalytera xeimerina theretra tis elladas. Poly konta sto xionodromiko Pertouli kai yparxoun tosa meri na deis pou meneis kata enthousiasmenos. Episis ego ekleisa apo 4-7Genari kai eixame ena megalo domatio me tzaki polykouzinaki ktl poly katharo kainourio me mia katapliktiki thea Ola auta me 70euro. O kyrios pou to exei legetai Mixail kai epeidi tora den exo diathesimo til opoios thelei mporo na tou po pos tha ton vrei. Sas synisto loipon Elati anepifilakta
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά πήγα και έμεινα Αντίκυρα, την οποία ήξερα και ήταν και κοντά (25 λεπτά το ανέβασμα και 20 το κατέβασμα στην Αντίκυρα).

 

Ωραία η Αράχωβα, αλλά έχει ένα μεγάλο κατά τη γνώμη μου πρόβλημα: τον κεντρικό της δρόμο. Πεζοί (και που και που μεθυσμένοι κιόλας), αυτοκίνητα, πούλμαν, ΚΤΕΛ, φορτηγά, ένας χαμός να προσπαθεί να διασχίσει το δρόμο και να γίνεται της κακομοίρας. Τουλάχιστον έχει parking αν ξέρεις που να ψάξεις ή αν έχεις όρεξη να περπατήσεις.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και έμεινα Αντίκυρα, την οποία ήξερα και ήταν και κοντά (25 λεπτά το ανέβασμα και 20 το κατέβασμα στην Αντίκυρα).

 

Ωραία η Αράχωβα, αλλά έχει ένα μεγάλο κατά τη γνώμη μου πρόβλημα: τον κεντρικό της δρόμο. Πεζοί (και που και που μεθυσμένοι κιόλας), αυτοκίνητα, πούλμαν, ΚΤΕΛ, φορτηγά, ένας χαμός να προσπαθεί να διασχίσει το δρόμο και να γίνεται της κακομοίρας. Τουλάχιστον έχει parking αν ξέρεις που να ψάξεις ή αν έχεις όρεξη να περπατήσεις.

 

 

Αν πας καθημερινη θα νομιζεις οτι εισαι σε ερημονησι.

Ετσι ηταν τουλαχιστον πριν το σαββατοκυριακο που περασε...

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν πας καθημερινη θα νομιζεις οτι εισαι σε ερημονησι.

Ετσι ηταν τουλαχιστον πριν το σαββατοκυριακο που περασε...

Το πιστεύω. Φαίνεται μετακομίζει η μισή Αθήνα (που λέει ο λόγος) τα ΠΣΚ εκεί... :)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικες ειναι και οι τιμες δωματιων οπου υπαρχει διαφορα γυρω στο 60% Δ-Π με ΠΣΚ.Αλλα απο ζωη 0.Ειναι να πας μονο για σκι.
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μιας που χειμώνιασε πλέον,όχι για τα καλά βέβαια αλλά χειμώνιασε, πείτε μας τις προτιμήσεις σας για τις χειμερινές σας εξορμήσεις.

Που θα θέλατε να πάτε για χειμερινές διακοπές μιας και τον Χειμώνα έχουμε άδειες.

Ο καιρός των αδειών πλησιάζει (άλλοι μπορεί να τις έχουν ήδη πάρει,άλλοι όμως όχι) :yahoo: και θα ήθελα να δώσουμε ιδέες για να ξεφύγουμε από την καθημερινή ρουτίνα :cool: ,γιατί δεν μπορούμε να αφήσουμε τις μέρες να περάσουν χωρίς να τις εκμεταλλευτούμε..:shifty: σωστά;; :D

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα..

Δεν είναι απαραίτητο να είναι χιονισμένο το τοπίο ,αν και δεν μας χαλάει..:happy:

Για πε για πε!!! :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

ΑΑ! ωραιο θεμα!

λοιποννν,ειχα κανονισει να πηγαινα καπου πολυ ωραια και ρομαντικα μπορω να πω..για λιγες μερες..στην Πορταρια στο νομο μαγνησιας σ'ενα πολυ γραφικο μερος.. (για οσους ξερουν) μα τελικα τα σχεδια μου ηταν ματαια.

τωρα ομως που εχουν χαλασει τα παντα...

σκεφτομαι πολυ και το εξωτερικο....εκτος αν παμε καπου αλλου....εντος Ελλαδος παλι...

ειδαλλως θα καταληξω ή στην καβαλα ή στο χωριο μου βλεποντας τον ολυμπο χιονισμενο...:happy:(διοτι δεν πρεπει να ξεχναμε και τους παππουδες-γιαγιαδες μας)

ειτε εχει χιονι ειτε οχι...και μονο που θα παρεις αερα φτανει!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για το χειμωνα υπαρχουν παρα πολυ ωραιοι προορισμοι!!!!

Πηλιο - Καρπενησι - Λιτοχωρο - Ταξιαρχης Χολομωντα - Αγιος Αθανασιος - Παλιος Παντελεημονας πανεμορφα μερη στη φυση!!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Άγιος Αθανάσιος-Καιμάκτσαλαν(Βόρας)

Ο καλύτερος χειμερινός προορισμός!:)

 

Δεν ειναι υπεροχο μερος??????

Οποτε παω εκει αδειαζω:happy:

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σύμπτωση billako και'γω εκεί θα πήγαινα ,αλλά τα σχέδια μου επίσης ναυάγησαν. :(

Well! ωραία μέρη επίσης είναι Ναύπλιο,Πάτρα,Βόλος

 

angelina_22 kai mi3s για δώστε περισσότερες πληροφορίες..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε ο Αγιος Αθανασιοςν ειναι στο Καιμακτσαλαν στην Εδεσσα ειναι παρα πολυ ομορφο χωριο -εκει θα δεις πολλες αγελαδες:)- εχει πααααρα πολυ ωραιους ξενωνες να μεινεις

Περισσοτερες πληροφοριες εδω ... http://www.touristorama.com/AgiosAthanasios.html

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο μέρος φαίνεται και δεν είναι νομίζω από τα μέρη που θα βαρεθείς γιατί απ'ότι φαίνεται έχει αρκετες δραστηριότητες να κάνεις. :)

Θα το έχω στα υπόψιν λοιπόν. :happy:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι πανεμορφα αν πας δεν θα το μετανιωσεις!!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...