Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάργηση ενοείς τελείως απεγκατάσταση?Αν θελήσω όμως να το ξαναβάλω δεν υπάρχει κάπου να το ξαναβάλω ε?,Υποθέτω ούτε μετά απο Hard reset επανέρχεται!?

Mπορείς να το βάλεις αφού πετάξεις το άλλο dialer από Εναρξη / Προγράματα / Utilities / Application Recovery. Είναι το Dialer skin. Πάντα με ενδιάμεσα soft reset. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω προσπαθω να βρω τι φταει και μου κολλαει η επιλογη οταν παω στο εναρξη->ρυθμισεις->τηλεφωνο->skin

Η επιλογη skin κολλαει κ οχι το τηλ.

 

Ολο αυτο εγινε απο την στιγμη που εβαλα τα dialers skin...

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Πρέπει να έχεις εγκατεστημένο ένα μόνο skin και δεν θα έχεις επιλογές. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:O EEE POSES MERES (ORES) 8ELEI XORIS THN MPATARIA NA KSEFORTISEI KAI H MPATARIA MNHMHS GIA NA EPANAFERO THS ERGOSTASIAKES RU8MISEIS TOY GPS ??? :O

DYSTIXOS DEN THN GLYTOSA.,ENO MOU VRISKEI DORYFOROUS 9-10 DEN MOU DINEI STIGMA ,2D FIXED , SE NEMEA. SIRFTECH :rocket: :angry:

Αν και δεν είμαι βέβαιος οτι έχεις εντοπίσει το πρόβλημα σου η απάντηση είναι 2-3 μέρες. :(

Link to comment
Share on other sites

paidia ligi voithia sta parakato provlimatakia: (exo diavasei oles tis proigoumenes selides tou forum alla den vrika apantiseis , h ta links htan nekra)

 

1) apo pou na kano download to patch tou hikeyboard gia ellinika. Iparxei ena link alla otan to anoigo mou leei file not found.

 

2) en telei poio programa endiknietai gia na metatrepso to minimize se close? mono auto me noiazei na kanei, den thelo kati poio poliploko. dokimasa to sm close alla kati prepei na kano lathos giati den mou doulevei

 

3) apo ta parakato programmata poia na valo sthn sd kai poia sthn siskeuh? Genika me poio kritirio epilegei kaneis?

hikeyboard

mortplayer

spb backup

smclose (h opoio allo pou kanei close me to x anti gia minimize)

 

euxaristo ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

paidia ligi voithia sta parakato provlimatakia: (exo diavasei oles tis proigoumenes selides tou forum alla den vrika apantiseis , h ta links htan nekra)

1) apo pou na kano download to patch tou hikeyboard gia ellinika. Iparxei ena link alla otan to anoigo mou leei file not found.

2) en telei poio programa endiknietai gia na metatrepso to minimize se close? mono auto me noiazei na kanei, den thelo kati poio poliploko. dokimasa to sm close alla kati prepei na kano lathos giati den mou doulevei

3) apo ta parakato programmata poia na valo sthn sd kai poia sthn siskeuh? Genika me poio kritirio epilegei kaneis?

hikeyboard

mortplayer

spb backup

smclose (h opoio allo pou kanei close me to x anti gia minimize)

euxaristo ek ton proteron

1. Hikeyboard http://rapidshare.com/files/11826411/Greek.lang.html

2. Αντέγραψε το smclose.exe στον φάκελο windows / startup και κάνε επανεκίνηση.

3. Λογικά όλα στην SD καλά θα παίξουν. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 291 και όλα καλά μέχρι που έβαλα ένα πρόγραμμα που λέγεται eWallet (για αποθήκευση δεδομένων από κάρτες κλπ). Παρότι η έκδοση είναι για Win2005 κόλλησε το μηχάνημα. Από τότε κολλάνε και άλλα προγράμματα με πρώτο και καλύτερο το Destinator 6. :(

 

Καμία πρόταση (εννοείτε εκτός του Hard Reset); Ξέρει κάποιος κανένα άλλο πρόγραμμα εκτός από το ewallet που να δουλεύει εγγυημένα;

Link to comment
Share on other sites

panosha se euxaristo

 

akoma de boro na paro to patch me ta ellinika apo to rapidshare. "file was not found on server".

 

ean den sou einai poli diskolo steilto mou please sto i.balis@lse.ac.uk

 

To patch gia ta ellinika to kano apla install e?

 

 

thx para poli!

Link to comment
Share on other sites

Ουφ τα κατάφερα επιτέλους και διάβασα και τις 77 σελίδες του thread.

Την προηγούμενη Δευτέρα το πήρα κι εγώ και καθότι είναι το πρώτο μου ppc δεν ήθελα να σας κουράσω με αστείες ερωτήσεις.

Από αρχάριος στα ppc με τη βοήθεια σας πιστεύω ότι έχω φτάσει σ' ένα καλό επίπεδο.

Καθώς διάβαζα τα μηνύματα (για το τι, που, πως, γιατι, τα .exe τα .cab και διάφορα άλλα) το έστηνα κιόλας καθώς το μουλαράκι:X μου έφερνε όλα τα προγραμματάκια που προτείνατε συμπεριλαμβανομένου και του ομολογουμένως καταπληκτικού Destinator 6 με Greek_NGi_Map_Destinator 2006.Q3.

Στην πρώτη μου απορία με πρόλαβε ο IBALIS

(apo pou na kano download to patch tou hikeyboard gia ellinika. Iparxei ena link alla otan to anoigo mou leei file not found.)

Επίσης παρατήρησα ότι τα video του X500 στο QuickTime (στο desktop εννοώ) αναπαράγουν μόνο τον ήχο σε λευκή οθόνη.

Μήπως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με τα αρχεία που δημιουργεί? (bitrate, fps ή κάτι άλλο?)

Και κάτι τελευταίο, προτείνετε κάποια παιχνίδια για ppc με ωραία γραφικά και gameplay. (όχι links!!! απλά τίτλους)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

panosha (θρυλικέ σ' αυτό το thread) το greek.lang υπάρχει μέσα στο φάκελο του ppc -Program Files\HiKeyboard\Sip\Languages- κάποιο άλλο αρχείο .lang χρειαζόμαστε ώστε να μας βγάλει στις επιλογές γλώσσας του HiKeyboard επιλογή για SMS.:confused:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas!!!exw to eten sxedon 2 vdomades...paidia stin arxi ola fenontai bouno,mias kai einai to prwto ppc pou pira,...alla mera me tin mera to sinithizw kai mou aresei poli...vevea tha ithela na euxaristisw to panosha kai to hab, to hab kai to panosha giati xwris autous tha imoun akoma poli pisw...sas euxaristw paidia,eniwtha tin anagi na sas to pw,estw kai mesa apo to forum...den einai glipsimo alla einai i alithia...thanks poli!!!
Link to comment
Share on other sites

panosha (θρυλικέ σ' αυτό το thread) το greek.lang υπάρχει μέσα στο φάκελο του ppc -Program Files\HiKeyboard\Sip\Languages- κάποιο άλλο αρχείο .lang χρειαζόμαστε ώστε να μας βγάλει στις επιλογές γλώσσας του HiKeyboard επιλογή για SMS.:confused:

 

Δωσε mail για να σου το στειλω

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και 'γω 2 πραγματάκια πριν πάω για κατάθεση... (please help)

 

1. Συνεργάζετε το Χ500 με εξωτερικό πληκτρολόγιο Bluetooth? Στέλνω ένα μοντέλο που έχει το πλαίσιο ή πείτε μου αν έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=920525

 

το ψιλοφοβάμαι γιατί αναφέρει συμβατότητα με Win CE αλλά όχι με mobile 5.

 

2. Ποιά η διαφορά μεταξύ

α. MLS Talk and Drive

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280161&product=919632

 

β. Destinator PN

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280161&product=911399&tab=marketing

 

εκτός από € 60,00;

 

είναι και τα 2 της NGI?

Link to comment
Share on other sites

2. Αντέγραψε το smclose.exe στον φάκελο windows / startup και κάνε επανεκίνηση.

Καλό είναι να μη βάζουμε exe στο startup παρά μόνο συντομεύσεις. Το exe οπουδήποτε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και 'γω 2 πραγματάκια πριν πάω για κατάθεση... (please help)

 

1. Συνεργάζετε το Χ500 με εξωτερικό πληκτρολόγιο Bluetooth? Στέλνω ένα μοντέλο που έχει το πλαίσιο ή πείτε μου αν έχετε δοκιμάσει κάτι άλλο...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=920525

 

το ψιλοφοβάμαι γιατί αναφέρει συμβατότητα με Win CE αλλά όχι με mobile 5.

 

2. Ποιά η διαφορά μεταξύ

α. MLS Talk and Drive

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280161&product=919632

 

β. Destinator PN

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=42280161&product=911399&tab=marketing

 

εκτός από € 60,00;

 

είναι και τα 2 της NGI?

 

1. Κάνε μια ερώτηση στο Πλαίσιο. Δεν έχω διαβάσει κάπου να έχει δοκιμαστεί αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Πάντως εάν αγοράσεις κάτι από το Πλαίσιο, δε σου κάνει, κι έχεις κρατήσει το κουτί και τα manual, νομίζω το δέχονται πίσω (ρώτησε για να σιγουρευτείς βέβαια).

 

2. Το talk and drive από ότι έχω διαβάσει (και θα μπορούσες κι εσύ να το είχες δει στα χαρακτηριστικά του ;) ) απλά είναι ένα plugin του destinator που σου δίνει τη δυνατότητα της φωνητικής πληκτρολόγησης. Δλδ. ότι π.χ. θέλεις να πας σε μια οδό μιλάς αντί να γράφεις. Τώρα κατά πόσο λειτουργεί καλά αυτό, δεν ξέρω, αλλά ακούγεται ωραίο:D. Πάντως κάνε μια βόλτα από http://www.ngi.gr/forum και ψάξε λίγο μήπως έχει αναφερθεί...

Link to comment
Share on other sites

panosha (θρυλικέ σ' αυτό το thread) το greek.lang υπάρχει μέσα στο φάκελο του ppc -Program Files\HiKeyboard\Sip\Languages- κάποιο άλλο αρχείο .lang χρειαζόμαστε ώστε να μας βγάλει στις επιλογές γλώσσας του HiKeyboard επιλογή για SMS.:confused:

Ναι χρειαζόμαστε άλλο ένα και πάνε μαζί εκεί που λές. Ανέβασα όλόκληρο τον φάκελο Languages. πάρτε το και κάντε αντικατάσταση.Οποις έχει πρόβλημα να το κατεβάσει ΡΜ με mail.

 

http://rapidshare.com/files/11850717/Languages.rar.html

 

Υ.Γ. Ωραίο το θρυλικέ γιατί είμαι και γαύρος. :D

Link to comment
Share on other sites

Δωσε mail για να σου το στειλω

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, αυτό ακριβώς έψαχνα!;)

Αν και στην αρχή τα 'χασα λίγο γιατί δεν μου το εμφάνιζε το sms.lang στις επιλογές γλώσσας του Ηikeyboard με μια επανεκίνηση όμως λύθηκαν όλα.

 

Βασικά μετά από μια βδομάδα ανάγνωσης εδώ στο forum και ταυτόχρονα στησίματος δεν μου έμειναν και πολλές απορίες.

 

Δεν μου άρεσε που δεν έχει τερματισμό/απενεργοποίηση όπως τα κανονικά windows.

Anti-virus δεν χρειαζόμαστε?

Και τέλος τα 3gp με τι πρόγραμμα τα παίζετε στο PC γιατί με το QuickTime μου βγάζει λευκή οθόνη ενώ ο ήχος παίζει κανονικά.

 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν εδώ στο forum του Χ500 που πραγματικά είναι καταπληκτικό gadgetάκι και απορώ γιατί τόσο καιρό έπαιρνα κινητά με κλειστό λειτουργικό και ελάχιστες δυνατότητες (εκτός την κάμερα βέβαια γιατί είχα το Sony Ericsson Κ800).

 

Υ.Γ.

panosha έπεσα μέσα ότι είσαι γαύρος γιατί απλά είμαι παόκι και σε πήρα γραμμή.:) :lol: :p :D :offtopic: :offtopic:

 

azzazel (Γιάννη) σ' ευχαριστώ και πάλι για το μικρό αλλά πολύτιμο αρχειάκι.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@odytsak: Ε όχι κι antivirus!!!! :lol:

 

Τα 3gp του εγώ τα βλέπω κανονικά με quicktime 7.1.3. Για δοκίμασε να κατεβάσεις πιο καινούργια έκδοση...

Στα Vista με τι τα βλέπεις ? :O

Σε΄λίγο θα θέλουμε και firewall. :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους θέλουν να ακούνε πιο δυνατά, κι αρκετά καλύτερα μπορώ να πω, τα mp3 τους, η λύση είναι το pocket music (κάποιος νομίζω το είχε αναφέρει και πιο πίσω).

 

Βέβαια δε μιλάμε ούτε για ποιότητα ipod, ούτε για ποιότητα laptop με ακουστικά. Τα μπάσα πάλι είναι αρκετά χαμηλά κι άμα προσπαθήσεις να τα πειράξεις με το equilizer αρχίζουν οι παραμορφώσεις. Επίσης υπάρχει κι ένα ψιλό bug το οποίο μου φαίνεται το έχω παρατηρήσει και με άλλα προγράμματα που αναπαράγουν ήχο. Με το που πας να χαμηλώσεις λίγο την ένταση τότε σταματάει να ακούγεται τελείως!!!!

 

Δεν είναι τέλειο, αλλά είναι μακράν από τις καλύτερες λύσεις για mp3 που πιστεύω φτάνει εύκολα την ποιότητα που έχουμε στο ραδιόφωνο...

 

@panosha: τα vista είναι για ένα χρόνο μετά ή για δεύτερη εγκατάσταση. Τα incomparabilities θα βαράνε κόκκινο τους πρώτους μήνες!

 

edit: Τον βρήκα αυτόν που το είχε αναφέρει :lol:

emena sto x500 to pocketmusic den mou doulevei...

eno deixnei na anaparagete ixos den akougete tipota....

sto 9100 pou eixa douleve kanonika.. kai anagkastika na valo allo player.

Δοκίμασε themi να ανεβάσεις τέρμα επάνω την ένταση κι από το pocket music κι από το hardware κουμπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους θέλουν να ακούνε πιο δυνατά, κι αρκετά καλύτερα μπορώ να πω, τα mp3 τους, η λύση είναι το pocket music (κάποιος νομίζω το είχε αναφέρει και πιο πίσω).

 

EMENA TO POCKET MUSIC DEN MOU LEITOURGEI.

ENO DEIXNEI OTI PARAGETE IXOS DEN AKOUO TIPOTA.

TORA POU TO EIDA OMOS DEN PARATHRISA AN EIXA FULL TON IXO GIA AFTO TO BUG POU ANAFEREIS.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ τα κατάφερα επιτέλους και διάβασα και τις 77 σελίδες του thread.

Την προηγούμενη Δευτέρα το πήρα κι εγώ και καθότι είναι το πρώτο μου ppc δεν ήθελα να σας κουράσω με αστείες ερωτήσεις.

Από αρχάριος στα ppc με τη βοήθεια σας πιστεύω ότι έχω φτάσει σ' ένα καλό επίπεδο.

Καθώς διάβαζα τα μηνύματα (για το τι, που, πως, γιατι, τα .exe τα .cab και διάφορα άλλα) το έστηνα κιόλας καθώς το μουλαράκι:X μου έφερνε όλα τα προγραμματάκια που προτείνατε συμπεριλαμβανομένου και του ομολογουμένως καταπληκτικού Destinator 6 με Greek_NGi_Map_Destinator 2006.Q3.

Στην πρώτη μου απορία με πρόλαβε ο IBALIS

(apo pou na kano download to patch tou hikeyboard gia ellinika. Iparxei ena link alla otan to anoigo mou leei file not found.)

Επίσης παρατήρησα ότι τα video του X500 στο QuickTime (στο desktop εννοώ) αναπαράγουν μόνο τον ήχο σε λευκή οθόνη.

Μήπως υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με τα αρχεία που δημιουργεί? (bitrate, fps ή κάτι άλλο?)

Και κάτι τελευταίο, προτείνετε κάποια παιχνίδια για ppc με ωραία γραφικά και gameplay. (όχι links!!! απλά τίτλους)

Παιχνίδια για ppc με ωραία γραφικά και gameplay;:lol:

 

Αυτο δεν ψαχνουμε ολοι;:worry:

 

Δοκιμασε της Cherrysoft.:heat:

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...