Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τέλειωσα το στήσιμο. Με μια λέξη καταπληκτκό:D :D :D . Έβαλα για καλό και κακό το δίκτυο στο manual. Δεν έχω βάλει το patch. Μετά από πολλά reset κανένα πρόβλημα.:lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολα τα παιδια του forum και Χρονια Πολλα.

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης του χ500 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει η δυνατοτητα να γυριζει η οθονη απο καθετα σε οριζοντια κατα βουληση.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι windows mobile feature και παιζει κανονικα.

Απο κει και περα ειναι και λιγο θεμα εφαρμογης.

Το Destinator 6 που δοκιμασα παντως δεν εχει τετοια προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει η Ελληνικη ROM 291; Aν ναι εχει δοκιμασει καποιος να την εγκαταστησει ; Διορθωνει καποια προβληματα; Ποιο ειναι το link για να την κατεβασουμε;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και εχει βγει, αφου τα τελευταια που πουληθηκαν την εχουν μεσα.

Download link αμα βρεις να μας το πεις και μας.

(Τι σοι support ειναι αυτό πάλι...)?

 

Τωρα που το destinator ειναι και Unicode δεν υπαρχει κανενας λόγος να το χω στα ελληνικά. Πηγη μονιμων προβλημάτων..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να απενεργοποιήσω το How Are You της Vodafone μετά από soft reset;

Αν δεν βλέπεις το how are you μάλον είσαι σε κακό δρόμο, βάλε το patch.

Την Αγγλική 291 να τη βάλετε μόνο αν θέλετε να βλέπετε Αγγλικά η MSN.

Βάζετε πρώτα την Αγγλική 220 και κατόπιν την Αγγλική 291 από πάνω. Πρώτη σας δουλειά μετά το patch RILMUX20061212.CAB. Η Ελληνική ROM 291δεν κυκλοφόρησε ακόμα γά κατέβασμα. ROM & patch από το download area εδώ http://www.eten-users.net/

Xρόνια πολλά σε όλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπεις το how are you μάλον είσαι σε κακό δρόμο, βάλε το patch.

Την Αγγλική 291 να τη βάλετε μόνο αν θέλετε να βλέπετε Αγγλικά η MSN.

Βάζετε πρώτα την Αγγλική 220 και κατόπιν την Αγγλική 291 από πάνω. Πρώτη σας δουλειά μετά το patch RILMUX20061212.CAB. Η Ελληνική ROM 291δεν κυκλοφόρησε ακόμα γά κατέβασμα. ROM & patch από το download area εδώ http://www.eten-users.net/

Xρόνια πολλά σε όλους. :)

 

Έχω την 291 ελληνική και κανένα απο τα γνωστά προβλήματα. Όσο για το How Are You το βλέπω και θέλω να το ΕΞΑΦΑΝΙΣΩ:ninja:

Link to comment
Share on other sites

@ToucHDowN

Είσαι κοντά στο δικό μου στήσιμο. Οι διαφορές μας είναι:

- spb diary αντί για pocket breeze (αν δεν κάνω λάθος). Γιατί; Γιατί στο μ600 σερνόταν το δεύτερο και έτσι δεν το ξαναέβαλα ποτέ.

- ilauncher αντί για το δικό σου plugin συντομεύσεων αλλά με μια μόνο ομάδα συντομεύσεων και αυτή κατεβασμένη στην κάτω μπάρα. Γιατί; Γιατί κερδίζω χώρο εκμεταλλευόμενος όλη την κάτω μπάρα στην οποία εσύ έχεις προς το παρόν μόνο 2 συντομεύσεις, αυτές του wireless manager κ του active scenario. Ξέρεις πόσα χωράνε εκεί κάτω; Άλλα 10!!!!! Συνολικά 12 εικονίδια έναντι των 2 που έχεις. Βάλτο οπωσδήποτε.

- WM5NewΜenu στο αριστερό softkey αντί για το speedial. Γιατί; Γιατί μας λείπει στα wm5 το παλιο καλό new menu που υπήρχε σε εκείνο το σημείο στα win mobile 2003. Έτσι δημιουργώ νέο μήνυμα/αρχείο word-excel/ρεντεβού κλπ πολύ εύκολα.

 

Τέλος, θα έλεγα ότι οπτικά ταιρίαζει το battery status δεύτερο μετά την ημερομηνία, ψηλά στην οθόνη δηλαδή και πριν το πρόγραμμα καιρού το οποίο θα δείξει καλύτερα πιο κάτω.

Αυτά :)

 

edit:

Ξέχασα να πω ότι έχει μεγάλη διαφορά στην εκτέλεση του προγράμματος όταν έχεις τη συντόμευση στην today screen από το να την έχεις στην κάτω μπάρα. Στη δεύτερη περίπτωση η συντόμευση δίνει αμέσως εντολή ενώ στην πρώτη περίπτωση έχω διαπιστώσει καθυστερήσεις.

 

Διαβάζω από την αρχη όλες τις σελίδες του forum για να βρω ωραία utilitakia. Το WM5NewΜenu στο αριστερό softkey πως το έβαλες

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Kαλά Χριστούγεννα κι από εμένα!!!

 

Διαβάζω από την αρχη όλες τις σελίδες του forum για να βρω ωραία utilitakia. Το WM5NewΜenu στο αριστερό softkey πως το έβαλες

 

Λοιπόν το προγραμματάκι θα το βρεις εδώ http://www.saman-cz.com/ppc/index.html?nmnovrw.html

 

Επίσης χρειάζεσαι κι αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1527310#post1527310 για να βάλεις το shortcut εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Kαλά Χριστούγεννα κι από εμένα!!!

 

 

 

Λοιπόν το προγραμματάκι θα το βρεις εδώ http://www.saman-cz.com/ppc/index.html?nmnovrw.html

 

Επίσης χρειάζεσαι κι αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1527310#post1527310 για να βάλεις το shortcut εκεί...

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όταν έχω μια αναπάντητη κλήση μου βγάζει στο today ένα icon για missed κλήσεις το οποίο όταν το πατάει μου λέει ότι δεν βρήκε το quicklinksettings.exe. Μπορεί να μου πει κανείς που βρίσκεται αυτό το αρχείο. Μήπως το έσβησα με καμιά απέγκατάσταση προγράμματοςγάλ

 

Το βρήκα. Είχα βγάλει το quicklink της ETEN.

Link to comment
Share on other sites

@jake: Άμα κάνεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote θα σου τις στείλουν λογικά με email. Τουλάχιστον κι η Vodafone κι η TIM έτσι κάνουν. Πάντως με την Ελληνική ROM, υπάρχει wizard που τις βάζει μόνο του...
Link to comment
Share on other sites

@jake: Άμα κάνεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote θα σου τις στείλουν λογικά με email. Τουλάχιστον κι η Vodafone κι η TIM έτσι κάνουν. Πάντως με την Ελληνική ROM, υπάρχει wizard που τις βάζει μόνο του...

 

wizard ? Πως δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις -> Connection Wizard -> Επιλέγεις χώρα και μετά εταιρία.

 

Στη TIM, ενώ τα MMS ήταν ok, είχε ένα μικρό προβληματάκι με το GPRS. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

η universal που ειδα στα radioshack ειχε.γενικοτερα απο οτι φανταζομαι οι περισοτερες βασεισ πιανουν το ετεν απο κατω στα δυο ακρα κατι που δημιουργει προβλημα στο να βγαζεις το πενακι και να συνδεσεις φορτιστη αυτοκινητου
Link to comment
Share on other sites

τελεια!

1)στο spb weather λεει error downloading data from site (εκανε τελικα sync αλλα μονο μεσω wifi,οχι μεσω usb)

το ιδιο και το sattelite update

γιατι?

2)προγραμμα ωστε στα μηνηματα με τις χαμενες κλησεις να λεει ονομα και οχι τηλεφωνο?

3)που θα βρω τα αρχεια για να αναβαθμισω το destinator απο 6.0 σε 6.1?

4)κανενα game με ωραια γραφικα? platform? arcade? adventure?

akaloith@gmail.com το mail μου αν μπορειτε να μου στειλετε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...