Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Iσως δεν έγινα αντιληπτός αλλά το ετενάκι μου φοράει την 354 και έλεγα να περάσω την 434 την ελληνική αλλά δεν βρίσκω link για να την κατεβάσω, και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.Μήπως έχει κάποιος την 434 ELL ?

Έχεις απόλυτο δίκιο, δικό μου λάθος, νομίζω όμως ότι 354 ειναι η τελευταία διαθέσιμη Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα να ρωτησω πως στελνουν με ΒΤ ενα αρχειο σε καποιο αλλο κινητο γιατι προσπαθω να το κανω και δεν μπορω. θελει κατι συγκεκριμενο να κανω? Ή μερικες φορες που παω λιγο παρακατω και βρισκει την αλλη συσκευη kai μου γραφει στο τελος "connect failed!" (στο QTEK S100 που εχω βαζεις για λιγο το πενακι στο αρχειο σου βγαζει αποστολη με ΒΤ βρισκει την αλλη συσκευη και το στελνεις. ΕΔΩ? παντως περνω αρχεια με ΒΤ απο π.χ. το QTEK μου). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα χρησιμοποιειται για να ρυθμιζετε τους ηχους που θελετε να βαζεται σε καθε επαφη? Οταν περνας στο add ringtone τα mp3 που θελω για να χτυπαει σε καθε επαφη η μνημη της συσκευης τελειωνει σχεδον ολη.

επισης ποια ειναι τα must προγραμματακια που πρεπει να περασω μεσα?

Ευχαριστω προκαταβολικα

ΑΛΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ανακάλυψα κάποια διαθέσιμα δίκτυα wi-fi αλλά δεν ξέρω πώς πρέπει να ρυθμίσω το ETEN για να μπάινω internet μέσω αυτών.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την usb σύνδεση με το pc μoυ.

Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας πρεπει να δεις αν ειναι free τα δικτυα (χωρις κωδικους). Μετα καλο ειναι να βαζεις στο notification που σου πεταει το κινητο οτι το ταδε δικτυο σε σθνδεει στο Work κ οχι στο internet. Aν ολα πανε καλα, και το router στο οποιο συνδεεσε εχει ενεργοποιημενο το DHCP server του, θα παρεις μια ΙΡ κ θα μπεις στι δικτυο. Αν εχει κωδικο, συννενοησου με τον ιδιοκτητη για τους κωδικους!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω μια γρήγορη απάντηση γιατί εχώ μπερδευτεί αρκετα.

Θα παρώ σήμερα συσκευή από αναβάθμιση συμβολαίου και είμαι μεταξύ της ΕΤΕΝ Χ500, HTC Touch και HTC 3300. Τί να κάνω?

Η τιμή τις πρώτης είναι 499 ευρώ στο πλαίσιο σε έκπτωση.

Τέλος εξίζουν τα 200 ευρώ παραπάνω (βλέπε 699) του ΕΤΕΝ Χ500+?

Βοήθεια...:cry:

Σας είμαι απο τώρα υπόχρεων..... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω μια γρήγορη απάντηση γιατί εχώ μπερδευτεί αρκετα.

Θα παρώ σήμερα συσκευή από αναβάθμιση συμβολαίου και είμαι μεταξύ της ΕΤΕΝ Χ500, HTC Touch και HTC 3300. Τί να κάνω?

Η τιμή τις πρώτης είναι 499 ευρώ στο πλαίσιο σε έκπτωση.

Τέλος εξίζουν τα 200 ευρώ παραπάνω (βλέπε 699) του ΕΤΕΝ Χ500+?

Βοήθεια...:cry:

Σας είμαι απο τώρα υπόχρεων..... :)

 

Nομιζω δεν τα αχιζει με τιποτε τα 200 ευρω παραπανω εκτος κι αν εχεις καποιο ιδιαιτερο κολημα με την μεγαλυτερη αναλυση οθονης. αλλα σε βαρος της ταχυτητας και της μνημης?

δεν νομιζω.... οτι αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάθε φορά που συνδέω το usb και ξεκινάει συγχρονισμό, εμφανίζει ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΛΗΨΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ IP ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Ή ΕΙΣΑΓΑΓΕΤΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ IP ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ. Όμως ο συγχρονισμός γίνεται κανονικά και μπορώ να μπαίνω internet. Επίσης ολοκληρώνεται και το αυτόματο update στο spb weather. Γενικά, δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα. Πως μπορώ να απαλλαγώ από το μήνυμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,γραφω αυτο το μηνυμα να ενημερωσω για τα εξης.το ετενακι μου ειχε 354 ελληνικη ρομ και υστερα απο μια βλαβη στην επαφη του handsfree το αφησα για επισκευη στο πλαισιο.υστερα απο καμια 20ρια μερες και αφου ειχε παει γερμανια μου το παρεδωσαν με 434 ελληνικη ρομ.ολα καλα μεχρι χτες που δουλεψα destinator και ειχα και ενεργοποιημενο το bluetooth (handsfree).ξαφνικα σβηνει η οθονη,ανοιγει,ξανασβηνει.....εβγαζεστην μαυρη οθονη usb ready και find sdmmc card και διαφορα αλλα καμια δεκαρια φορες μεχρι που εσβησε τελειως.τετοια ηττα δεν εχω ξαναπαθει!τι softreset τι hardreset δεν επιανε τιποτα.το τηλεφωνο δεν ανοιγε με τιποτα.αφου στο τελος της βραδιας πηγα σπιτι το εβαλα στο active sync μηπως το αναγνωρισει και το ξεμπλοκαρει και ειδα οτι ουτε το computer το αναγνωριζε.αφου το αφησα ολο το βραδυ και φορτιζε μεσω usb το πρωι σημερα τελικα ανοιξε ( ουφ....) ως δια μαγειας.παρατηρησα οτι παρολο που ειχα βγαλει μπαταριες καμια δεκαρια φορες αναμεσα στα ρεσετ και ειχαν γινει ολες οι παραπανω διαδικασιες το bluetooth στο τηλεφωνο ηταν ηδη ενεργοποιημενο εξαρχης.σημειωση:η μπαταρια ηταν φορτισμενη χτες (ετσι εδειχνε τουλαχιστον).σας γραφω την περιπετεια μου μηπως μπορουμε με καποιο τροπο να βρουμε αυτο το πιθανο bug στην ρομ γιατι αγανακτησα χτες η τελοσπαντων οι υπευθυνοι που το εισαγουν να κανουν επιτελους κατι!!!!
Link to comment
Share on other sites

kalimera 8a i8ela an mporoysate na moy pite poy mporo na bro ena Anti-Virus gia to pocket pc h pda moy exo to eten x500

 

eyxaristo :confused::confused:

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους θελω βοήθεια πηρα πριν λιγες ημέρες το eten x500 εβαλα το destinator 6.1.1.... και μου λεει οτι δεν βρίσκει το GPS προσπαθησα να ρυθμισω τις θήρες αλλα πάλι τίποτα . ενας φιλος μου ειπε οτι μπορει να το επιρεάζει καποιο προγραμμα σαν το GPS viewer που εχει μεσα
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους θελω βοήθεια πηρα πριν λιγες ημέρες το eten x500 εβαλα το destinator 6.1.1.... και μου λεει οτι δεν βρίσκει το GPS προσπαθησα να ρυθμισω τις θήρες αλλα πάλι τίποτα . ενας φιλος μου ειπε οτι μπορει να το επιρεάζει καποιο προγραμμα σαν το GPS viewer που εχει μεσα
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους θελω βοήθεια πηρα πριν λιγες ημέρες το eten x500 εβαλα το destinator 6.1.1.... και μου λεει οτι δεν βρίσκει το GPS προσπαθησα να ρυθμισω τις θήρες αλλα πάλι τίποτα . ενας φιλος μου ειπε οτι μπορει να το επιρεάζει καποιο προγραμμα σαν το GPS viewer που εχει μεσα

 

Βαλε com4 @ 57600 -nmea και εισαι ετοιμος:)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

 

Έχει πάρει ο αδερφός μου το ΕΤΕΝ, και από σήμερα όταν τον πέρνουν τηλέφωνο, όταν μιλάνε τους ακούει κανονικά αλλά δεν τον ακούνε.

Όταν το βάζει σε ανοιχτή ακρόαση, τον ακούνε κανονικά.

 

Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει?

Ούτε 2 εβδομάδες δεν έχει που το αγόρασε!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι καινουριος κατοχος του glofiish X500+ και εχω 2 αποριες. Ζητω συγγνωμη αν φανουν χαζες αλλα δεν εχω ιδεα απο PPc! (α) το sms που στελνω εμφανιζεται με ερωτηματικα (??????). Χρησιμοποιω ελληνικους χαρακτηρες (windows Mobile 6). Επισης στις τοπικες ρυθμισεις εχω βαλει Ελλαδα. Πως μπορω να το λυσω? (ελπιζω να μην φταιει η συσκευη) (β)Αν συνδεθω στο Ιnternet μεσω Wi-Fi πρεπει να εχω και καποιο firewall η μηπως εχουν τα windows δικο τους?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δημιουργήθηκε αφού χρησιμοποίησε το hands free και μετα το εβγαλε.

Ας δοκιμάσει να βάλει και να βγάλει το handsfree μερικές φορές μήπως και ξεκολλήσει, διαφορετικά τον βλέπω για Πλαίσιο :(

Link to comment
Share on other sites

@skoubri

α) Στο παράθυρο εισερχόμενα των sms πάτα: Μενού-Εργαλεία-Επιλογές, κάνε tap στο *SMS και βεβαιώσου ότι είναι τσεκαρισμένο το "Χρήση Unicode όταν απαιτείται"

β)Αν συνδεθείς με WiFi έχεις ότι firewall έχει ο router με τον οποίο συνδέεσαι αν φυσικά αυτό είναι ενεργοποιημένο. Το τηλέφωνο σίγουρα δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

@skoubri

α) Στο παράθυρο εισερχόμενα των sms πάτα: Μενού-Εργαλεία-Επιλογές, κάνε tap στο *SMS και βεβαιώσου ότι είναι τσεκαρισμένο το "Χρήση Unicode όταν απαιτείται"

β)Αν συνδεθείς με WiFi έχεις ότι firewall έχει ο router με τον οποίο συνδέεσαι αν φυσικά αυτό είναι ενεργοποιημένο. Το τηλέφωνο σίγουρα δεν έχει.

@elenakor

το "Χρήση Unicode οταν απαιτείται" το εχω ενεργοποιησει ηδη αλλα το μηνυμα γινεται πλεον στους 70 χαρακτηρες (και οχι 160 που ειναι κανονικα). Υπαρχει καποια ρυθμιση για να το φτιαξω ή θελει καποιο λογισμικο? Ευχαριστω για το (β) σκελος αν και θελω να ρωτησω αν υπαρχει λογισμικο firewall για το Χ500+

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...