Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που έχει τεστάρει το Χ500+ ,με το destinator 6.1.1 και δεν έχει μεινει ικανοποιημένος ,γιατι απο τα παραπάνω που διαβασα σχετικά με το αργο refresh της οθονης του μένω Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ο Σ :worry:
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει τα Pocket PC's να έχουν περισσότερη ακτινοβολία από τα κανονικά κινητά.

 

Όχι απαραίτητα... Είναι θέμα σχεδιασμού και υλικών... Π.χ. το S100 έχει 0,50 ενώ δεκάδες απλά κινητά έχουν παραπάνω

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινητά πλεόν είναι κάπου στα 0.70-0.95 .

Οι τιμές των ppc ειναι παραπλήσιες αν όχι καλύτερες.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, πως μπορώ να κάνω αλλαγή του ήχου εισερχόμενου μηνύματος SMS στο ΕΤΕΝ Χ-500?

Για το ringtone υπάρχει το AddRingtone. Για τα SMS τι παίζει?

 

Ακόμα πως γίνεται να στείλω ΜΜS? Λαβαίνω κανονικά, αλλά δεν μπορώ να στείλω? :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχασα επεισοδια σε αυτο το φορουμ θελω να ρωτησω ελληνικα wm6 εχουν βγει ,εαν οχι ποτε περιπου ????????????
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ FORUM.ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ Vito.Voice.Dialer ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΤΕΝ.ΕΧΩ ΑΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΚΑΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ VITO ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ bluetooth ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΤΕΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ VITO.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ?
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα στα χερια μου το Destinator 7 παω για τεστ & αναφερω σχετικα...

 

Συγνώμη, αλλά από που το βρήκες αν επιτρέπεται; Ρώτησα σήμερα την NGI και μου είπαν ότι δεν έχει βγεί ακόμα...

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά από που το βρήκες αν επιτρέπεται; Ρώτησα σήμερα την NGI και μου είπαν ότι δεν έχει βγεί ακόμα...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, πως μπορώ να κάνω αλλαγή του ήχου εισερχόμενου μηνύματος SMS στο ΕΤΕΝ Χ-500?

Για το ringtone υπάρχει το AddRingtone. Για τα SMS τι παίζει?

 

Βάζεις τα mp3 που θέλεις στο φάκελο My Documents (μπορείς να φτιάξεις έναν και στο φάκελο της κάρτας μνήμης) και μετά από Έναρξη-> Ρυθμίσεις-> Ήχοι και ειδοποιήσεις-> ειδοποιήσεις-> Μηνύματα: Δημιουργία SMS επιλέγεις τον ήχο για τα μηνύματα.

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω οτι τα ppc έχουν μικρότερο δείκτη SAR λόγω μεγέθους οι κατα σκευαστές μπορουν να βάλουν καλύτερες κεραίες ,και κλασικό παράδειγμα S110 (0.299),HP 6515 το ίδιο και αλλα που δεν θυμάμαι ,ενώ Ν73 (1.13) κ.α.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι θέμα μόνο hardware...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ένα i-mate JasJar (δηλαδή το HTC Universal) έχει 0,172!! Ποιό κινητό μπορεί να ακολουθήσει; Το μεγάλο μέγεθός τους βοηθάει να είναι μακρυά η κεραία από το κεφάλι μας. Ένα μοντέλο της Nokia (νομίζω από την σειρά 88xx) είχε πάρα πολύ χαμηλή τιμή αλλά δεν θυμάμαι πόσο.

 

Πάντως γενικά χρειάζεται μια επιφύλαξη στις τιμές που ανακοινώνονται γιατί δεν υπάρχει τελικά κάτι απόλυτα αντικειμενικό. Διαφορετικές μπάντες έχουν διαφορετικά SAR κλπ. Ενδεικτικά δείτε εδώ για μια συσκευή τα αποτελέσματα των τεστ με 8 τιμές SAR. Προφανώς ο κατασκευαστής θα προσπαθήσει να εμφανίσει τη μικρότερη...

 

Μεγάλη σημασία έχει η απόσταση που έχουμε το τηλέφωνο από το κεφάλι (ή το σώμα). Κάπου έχω ένα αναλυτικό τεστ ακτινοβολίας όπου φαινόταν η πτώση της ακτινοβολίας που τρώμε αν απομακρύνουμε την συσκευή από το κεφάλι. Έστω και για πού λίγο. Αν θυμάμαι καλά, 5 χιλιοστά (μόνο) απομάκρυνσης μείωναν την ποσότητα στο ένα τρίτο!

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

Μα αλήθεια επηρεάζει κάτι η ακτινοβολία από τα κινητά τηλέφωνα;

 

Λέγεται έτσι γιατί τα μικροκύματα μεταφέρουν ενέργεια. Συγκεκριμένα το natural frequency των μικροκυμάτων είναι το ίδιο με αυτά των μορίων του νερού (Η20). Τι πάει να πει αυτό; Ότι μεταφέρεται η μέγιστη ενέργεια.. δηλαδή τα μόρια του νερού κινούνται πιο γρήγορα και η θερμοκρασία μέσα στο σώμα μας (που είναι 80% με νερό) ανεβαίνει.

 

Αυτό που πρέπει όμως να κοιτάξουμε είναι το πόση ενέργεια μεταφέρεται.. και μιλούμε για ελάχιστη.. Με άλλα λόγια το να σταθείς στον ήλιο για 5 λεπτά το σώμα σου θα πάρει 1000000 φορές περισσότερη ενέργεια (και έτσι θα πάρουν και ενέργεια τα μόρια του νερού) από ότι θα έπαιρνε με το να μιλούσες στο κινητό πέντε λεπτά.

 

Έτσι από μια απλή επιστημονική γωνία πραγμάτων δεν μπορούμε να δούμε γιατί τα κινητά θα προκαλούσαν το οποιοδήποτε πρόβλημα στο ανθρώπινο σώμα με την ακτινοβολία τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ρωτήσεις από εκεί που θα πάρεις το ακουστικό. Τα Motorola πάντως λειτουργούν πολύ καλά με το x500.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Δοκίμασα το destinator 7.

STAY AWAY !!!!!!!!!!!! Απαράδεκτο και ... "άνθρακες ο θησαυρός".

Ακόμη προσπαθ'ω να επαναφέρω το 6.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του X500+ το πρώτο μου pocket pc. Πάντα είχα Nokia με symbian αλλά τα βαρέθηκα. Σαν πρώτη εντύπωση απλά φοβερό. Τώρα είμαι σε διακοπές και δεν θα ασχοληθώ πολύ ακόμη όπως και δεν μπορώ να διαβάσω όλες τι σελίδες από την αρχή από net cafe(αυτό θα γίνει όταν γυρίσω στο σπίτι). Μια ερώτηση μόνο που μπορεί να σας φανεί και χαζή. Πως κλείνω (απενεργοποιώ) την συσκευή για να αλλάξω κάρτα sim πχ. Πατάω το κουμπί αλλά σαν να το αφήνει στην αναμονή σβήνει απλά η οθόνη και όταν το ξαναπατάω ανοίγει ακριβώς εκεί που το είχα αφήσει όταν το πάτησα για να το κλείσω. Και πατημένο το κρατάω αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δε σβήνει. Τη βάζεις σε αναμονή, βγάζεις τη μπαταρία, αλλάζεις την κάρτα σου και την ξαναβάζεις να δουλέψει...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...