Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exw parei backup tou ppc sto desktop pc gia na mhn fortonw thn karta mnhmhs tou ppc. Gia na kanw restore epilektika 8a prepei to backup na vrisketai sthn karta mnhmhs ??

Nαι εκτός κι αν έχεις το sprite explorer. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hard reset, σιγουρέψου οτι έχεις MMS και από την αρχή τα προγράματα. :(

Θα περιμένω να βγεί η καινούργια ελληνική ROM και θα το κάνω γιατί σέρνεται το X500. Ευχαριστώ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το PhoneAlarm 1.58 που κάνει αυτά που θες και αρκετά παραπάνω.

 

To δοκίμασα αλλά είναι πολύπλοκο με άπειρες επιλογές (σε σήμα GSM, σε ειδοποιήσεις και διάφορα άλλα).

Yποστήριζε και Ελληνικά!

Ηθελα κάτι απλό σαν το Ringo.

Ευχαριστώ πάντως.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για ήχους κλήσης , φτιάξε ένα directory "My Documents" (ή όπως είναι στα Ελληνικά) στην SD και βάλε ότι θέλεις εκεί. Μετά θα φαίνονται στα setting του τηλεφώνου στους ήχους...

 

To έκανα και δουλεύει άψογα και χωρίς να χάνει την δόνηση γιατί το Ringo μου το έκανε κι αυτό.

Κάτι παρόμοιο για τα SMS υπάρχει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Telika gia ton kairo poio programma proteinete ?? Ap'oti vlepw to spb weather suzhteitai pio poly h proteinete kapoio allo kalytero ???

 

Είμαι ευχαριστημένος με το spb weather τόσο πολύ που δεν το αλλάζω με τίποτα.:)

Το έχω σχεδόν ένα μήνα και δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Telika gia ton kairo poio programma proteinete ?? Ap'oti vlepw to spb weather suzhteitai pio poly h proteinete kapoio allo kalytero ???

Το SPB είναι μια πολυ καλη πρόταση και απλή, υπάρχουν και άλλα όπως το SBSH POCKET WEATHER κα αλλά είναι λίγο πιο πολύπλοκα. Οταν όλα αυτά βρίσκονται δωρεάν... το πολύ πολύ να εγκαταστήσεις δυό τρία και να δεις ποιο σε βολεύει και ποιο είναι πιο ακριβές στις προβλέψεις

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

1) exo vali to spb gia ton kero ,otan to egathisto sthn arxh enimeronete kanonika apo to internet,meta den enimeronete ksana ,k as to exo rithmisi ana mia ora na enimeronete ,ti ftei.

 

2)to sjphone to exo egatastisi sto x500 ,meta kano akrivos tis rithmisis apo ton odigo gia dorean thlefona se stathera toy ote meso voipdiscound,alla otan pao na kano klisi mou vgazi minima (proxy registraiton failed), exo kitaksi oles tis rythmisis sxolastika k ine ola ok, mhpos xriazete kamia allh rithmisi apo alou? eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Telika QVGA h VGA exoume sto X500??? 8elw na katevasw ayto to vista skin !! Alla den xerw an prepei na to katevasw gia Qvga or not...

VGA πάντως δεν έχουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα απο το πλαίσιο το νέο μου Χ500 μιας και το παλιο λόγο νερών μου το αντικατέστησαν.

Τελικά αν και το ήξερα οτι η οθόνη δεν φτιάχνει και οτι λειτουργεί κατασκευαστικά έτσι...επιβεβαιώθηκα.

Άδικα ο κόπος μίας και το καινούργιο μία απο τα ίδια είναι....

Αυτά για την ιστορία και για όσους εδώ μέσα παραπονιούνται για τα ''νερά'' τους.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα απο το πλαίσιο το νέο μου Χ500 μιας και το παλιο λόγο νερών μου το αντικατέστησαν.

Τελικά αν και το ήξερα οτι η οθόνη δεν φτιάχνει και οτι λειτουργεί κατασκευαστικά έτσι...επιβεβαιώθηκα.

Άδικα ο κόπος μίας και το καινούργιο μία απο τα ίδια είναι....

Αυτά για την ιστορία και για όσους εδώ μέσα παραπονιούνται για τα ''νερά'' τους.

Τα έχω πεί εκατό φορές, με χιούμορ, με τσαντίλα και δε ξέρω πως αλλιώς, αλλά δεν ακούγομαι. Αυτή είναι η οθόνη και έτσι λειτουργεί. :spam:

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πεί εκατό φορές, με χιούμορ, με τσαντίλα και δε ξέρω πως αλλιώς, αλλά δεν ακούγομαι. Αυτή είναι η οθόνη και έτσι λειτουργεί. :spam:

 

Το ξέρω πάνο μου,απλά μπήκα σε διαδικασία αντικατάστασης για το χαβαλέ και μόνο..:wink:

Απ'την αρχή και εγώ αν διαβάσεις τα post μου ημουνα σύμφωνος με την δική σου άποψη...άσε που το είχα και επιβεβαιωμένο απο φίλο μέσα στο πλαίσιο πως το πρόβλημα μας δεν είναι πρόβλημα και πως αυτή είναι και η ομορφιά και η ζωντάνια της οθόνης μας...:rotfl: :wink: :up:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε χρησιμοποιει το Spb Weather με αλλο weather source εκτος απο το default...??? :ninja:

 

Για Ελλάδα υπάρχει μόνο για το meteo κι ότι έχει το default...

 

Telika gia ton kairo poio programma proteinete ?? Ap'oti vlepw to spb weather suzhteitai pio poly h proteinete kapoio allo kalytero ???

 

Βασικά συζητιέται πιο πολύ από όλα για δύο λόγους. Ένα, ότι έχει το template του meteo και δύο ότι είναι σχετικά ελαφρύ. Πολλά παιδιά πάντως χρησιμοποιούν και το weatherpanel που είναι πιο όμορφο κι έχει περισσότερες επιλογές.

 

To έκανα και δουλεύει άψογα και χωρίς να χάνει την δόνηση γιατί το Ringo μου το έκανε κι αυτό.

Κάτι παρόμοιο για τα SMS υπάρχει?

 

Για SMS αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μετατρέψεις ένα mp3 σε wav και να το αντιγράψεις στη main στο /windows. Ούτως ή άλλος για ήχο sms δε βάζεις κάτι μεγάλο σε διάρκεια, οπότε άμα κόψεις ένα κομμάτι από mp3, το κάνεις μονοφωνικό και το μετατρέψεις σε wav, δε θα σου βγει μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα απο το πλαίσιο το νέο μου Χ500 μιας και το παλιο λόγο νερών μου το αντικατέστησαν.

Τελικά αν και το ήξερα οτι η οθόνη δεν φτιάχνει και οτι λειτουργεί κατασκευαστικά έτσι...επιβεβαιώθηκα.

Άδικα ο κόπος μίας και το καινούργιο μία απο τα ίδια είναι....

Αυτά για την ιστορία και για όσους εδώ μέσα παραπονιούνται για τα ''νερά'' τους.

 

Δημήτρη πατρίδα, μια από τα ίδια.

Τουλάχιστον μας έφυγε η περιέργεια και οι αμφιβολίες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Thanx gyuz gia tis apanthseis.

 

Apo flash games ti ginetai ... yposthrizei to x500 h prepei na katevasw extra software kai an nai poio???

PX 8elw na perasw to "Deal" kai to "Millionaire" (se ellhnikh version) pou ta exw sto pc mou.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το Spb mobile shell;

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/screenshots.html?en

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειμαι σε διλλημα να το αγορασω ή οχι; Καταφερα και διαβασα καμια 20αρια σελιδες μονο. Αλλοι γραφετε για προβληματα αλλοι οχι.

 

Το βρηκα στο πλαισιο με 599€ υπαρχει καπου αλλου φθηνοτερο;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πεί εκατό φορές, με χιούμορ, με τσαντίλα και δε ξέρω πως αλλιώς, αλλά δεν ακούγομαι. Αυτή είναι η οθόνη και έτσι λειτουργεί. :spam:

poly oraia sumgono apolyta. alla mia erotish.

giati to plaisio allazei ta x500 ,,fortonete metaxeirismena ,,kai dinei ta idia me paromio (provlima) se eisagogika ?????GIATI??????????

ego exo ta neraKIA AKOMA exo eksikio8ei mazi tous me agapane ta agapao kai skeftomai,mias kai exo 2 xronia eggyhsh na draso otan den 8a yparxei provlima ,,kai AN DO8EI LYSH.

PANTOS 8ELO MIA APANTHSH GIA AFTO POU ROTO PROTA.Giati to plaisio allazei kai fortonete metaxeirismenes syskeves gia na tis allaksi me nees pou den exoun diafora?????????kai den kseka8arizei oti etsi einai re adelfe.... no problem..kai sou lene ferto apo edo na to allaksoume..

Link to comment
Share on other sites

poly oraia sumgono apolyta. alla mia erotish.

giati to plaisio allazei ta x500 ,,fortonete metaxeirismena ,,kai dinei ta idia me paromio (provlima) se eisagogika ?????GIATI??????????

ego exo ta neraKIA AKOMA exo eksikio8ei mazi tous me agapane ta agapao kai skeftomai,mias kai exo 2 xronia eggyhsh na draso otan den 8a yparxei provlima ,,kai AN DO8EI LYSH.

PANTOS 8ELO MIA APANTHSH GIA AFTO POU ROTO PROTA.Giati to plaisio allazei kai fortonete metaxeirismenes syskeves gia na tis allaksi me nees pou den exoun diafora?????????kai den kseka8arizei oti etsi einai re adelfe.... no problem..kai sou lene ferto apo edo na to allaksoume..

 

Νομιζω πως και εκεινοι δεν ξερουν πραγματικα!!

Απο την αλλη ορισμενοι λενε οτι το αφου ειχαν προβλημα και το αλλαξαν το καινουργιο τους κανει και λιγοτερα νερακια,και αυτο ειναι που εμενα με προβληματισε,τελικα το πουλισα και πηρα το αδερφακι του που λεγεται οτι εχει την ιδια οθονη αλλα δεν κανει νερακια!Εκει ειναι βεβαια που μπερδευτικα περισσοτερο για το τι συνεβαινε στο Χ500 μου,μιας και τα ειχα για λιγες μερες και τα δυο στην κατοχη μου!!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο αλάζει τις συσκευές προφανώς ανάλογα με το ποιόν έχει μπροστά του και την συμπεριφορά του και ανάλογα τη γνώση αυτού που αποφασίζει. Προφανώς δεν έχει καμία οικονομική επιβάρυνση με βάση τη συμφωνία που έχει με την ΕΤΕΝ και αυτό που ενδιαφέρει πρωτίστως είναι να είναι ευχαριστημένος ο πελάτης. Είναι θέμα πολιτικής. Αυτό θα έπρεπε να μας ευχαριστεί και οχι να μας δυσαρεστεί. Εχουμε συνηθίσει σε ''άλλη'' αντιμετώπιση και μας προκαλεί εντύπωση. Αυτά να τα βλέπουν όσοι έλεγαν διάφορα γιά τα ΕΤΕΝ σε σχέση με την αντιπροσώπευση τους στην Ελλάδα. Σε πραγματικά και ουσιαστικότερα προβλήματα, που δεν βλέπω να υπάρχουν, καταλαβαίνετε οτι και πάλι θα καλυφθούμε. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά είναι τόσες πολλές οι σελίδες του θέματος που πραγματικά δεν είχα κουράγιο να διαβάσω ούτε μία.

 

Απλά σκέφτομαι να πάρω ένα pocketpc και σκέφτηκα το συγκεκριμένο από το πλαίσιο που τα συνδυάζει όλα. Όμως για να είμαι αρκετά σίγουρος, να κάνω κάποιες ερωτήσεις πριν:

 

1) Είναι γενικά καλή συσκευή, είστε ευχαριστημένοι?

2) Έχει καλό ήχο?

3) Έχει προβλήματα? Και αν ναι, διορθόνωνται με softwares (π.χ. έχει ελληνικό sms 160 χαρακτήρων?)?

4) Έχει ικανοποιητικό μέγεθος ή θα μου φανεί τεράστια μετά από κάμποσο καιρό?

5) Να το πάρω μαζί με το πακέτο Destinator?

6) Και γενικότερα, πείτε μου συνοπτικά οτιδήποτε σας ενοχλεί...

 

Δε ξέρω, μου φαίνεται ότι το κουράζω πολύ το θέμα πριν το πάρω, αλλά να 'μαι σίγουρος για 700ε που θα δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά είναι τόσες πολλές οι σελίδες του θέματος που πραγματικά δεν είχα κουράγιο να διαβάσω ούτε μία.

 

Απλά σκέφτομαι να πάρω ένα pocketpc και σκέφτηκα το συγκεκριμένο από το πλαίσιο που τα συνδυάζει όλα. Όμως για να είμαι αρκετά σίγουρος, να κάνω κάποιες ερωτήσεις πριν:

 

1) Είναι γενικά καλή συσκευή, είστε ευχαριστημένοι?

2) Έχει καλό ήχο?

3) Έχει προβλήματα? Και αν ναι, διορθόνωνται με softwares (π.χ. έχει ελληνικό sms 160 χαρακτήρων?)?

4) Έχει ικανοποιητικό μέγεθος ή θα μου φανεί τεράστια μετά από κάμποσο καιρό?

5) Να το πάρω μαζί με το πακέτο Destinator?

6) Και γενικότερα, πείτε μου συνοπτικά οτιδήποτε σας ενοχλεί...

 

Δε ξέρω, μου φαίνεται ότι το κουράζω πολύ το θέμα πριν το πάρω, αλλά να 'μαι σίγουρος για 700ε που θα δώσω.

Φίλε μου το καλύτερο PDA - Phone - GPS που υπάρχει αυτή τη στιγμή. xωρίς προβλήματα, κάνει όλα όσα ζητάς καλά και να το πάρεις με Destinator. :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...