Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@panospap: Η 291 δε λύνει το πρόβλημα, ούτε είχε βγει για να το λύσει. Πρέπει να βάλεις το patch και τότε κατά πάσα πιθανότητα δε θα σου ξαναπαρουσιαστεί...

 

http://www.eten-users.net/topic5969

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@panospap: Η 291 δε λύνει το πρόβλημα, ούτε είχε βγει για να το λύσει. Πρέπει να βάλεις το patch και τότε κατά πάσα πιθανότητα δε θα σου ξαναπαρουσιαστεί...

 

http://www.eten-users.net/topic5969

 

Εχεις δίκιο. Όπως εγραψα και παραπάνω έβαλα το patch και είμαι ΟΚ...προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σόρυ αλλά δεν θα ξαναγράψω στο φόρουμ. Φάω δεν φάω ban. Βοήθεια από τους παλιούς του είδους θα βρείτε αμέριστη.

 

Να στε καλά και χρόνια πολλά.

 

:( :cry:

 

Απλα αγνοησε τους!

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει αυτό το προγραμματάκι με τα ονόματα...

 

Εγώ το είχα βάλει κάποια στιγμή στο Χ500 και δεν μου δούλεψε...

 

mia xara mou pe3e, eyxaristw poly

κανενας καλος task manager που να κλεινει και τα προγραμματα με το X?

Link to comment
Share on other sites

 

mia xara mou pe3e, eyxaristw poly

κανενας καλος task manager που να κλεινει και τα προγραμματα με το X?

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να γράψω ένα μικρό οδηγό σχετικά με το X500 μιας που βλέπω οτι αυτές τις μέρες πολλοί φίλοι θα προχωρήσουν στην αγορά του.

Τα όσα γράφω συμπέρανα μετά από πολλές δοκιμές, Backup και Hard reset.

 

Οσοι φίλοι το πάρουν από Πλαίσιο με Ελληνική ROM 275 να την αφήσουν ως έχει προς το παρόν και να προχωρήσουν σε αλλαγή σε Αγγλική μόνο αν θέλουν απαραίτητα MSN.

Γιά να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να φορέσουν την Αγγλική 220 και κατόπιν την 291.

Ας υποθέσουμε λοιπόν πως έχετε το X500 ανά χείρας με τη ROM της αρεσκείας σας. Θα προσέξατε οτι αμέσως μετά την πρώτη εκίνηση των windows ξεκινάει αυτόματα η εγκατάσταση 20 συνολικά εφαρμογών της ΕΤΕΝ και σας ζητάει στο τέλος επανεκίνηση.

Θα αφήσετε τη διαδικασία να ολοκληρωθεί κανονικά (μην τη διακόψετε γιά να αποφύγετε το φόρτωμα όλων των εφαρμογών κρατώντας πατημένο στην αντίστροφη μέτρηση το κουμπάκι της φωτογραφικής) γιατί εκτός από αυτές τις εφαρμογές εγκαθίστανται και άλλα αρχεία ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ γιά την σωστή λειτουργία.

Κατόπιν και μετά τη νέα επανεκίνηση προχωρείστε αν θέλετε σε αφαίρεση όσων εφαρμογών δεν χρειάζεστε. Προσεκτικά, οι νέοι στο άθλημα ας το αποφύγουν. Ακολουθεί μιά αναλυτική περιγραφή τους.

 

Eten OEM application installation

 

1 PREI_ADDRINGTONE.ALLLAN 247 Προσθέτει mp3 αρχεία σαν ringtones

2 PREI_BATTERYMETER 89 Battery Meter Μετρητής μπαταρίας

3 PREI_BKUPRSTO.3.2.ALLLAN 421 Backup and Restore βασικών αρχείων

4 PREI_CVC 1,783 Cyberon Voice Commander Φωνητικές εντολές

5 PREI_ETMERGEEX_ENG 734 Scenarios/Phone Service Πρότυπα συνδιασμού φωτεινότητας - έντασης

6 PREI_ETPHONE_ENG_ORANGE 2,183 Eten phone orange skin Πορτοκαλί skin τηλεφώνου

7 PREI_GPRSWIZARD.ENG 319 GPRS Wizard for settings Οδηγός ρυθμίσεων GPRS

8 PREI_GPS_VIEWER 161 GPS Viewer - show satellite info Παρακολούθηση δορυφόρων

9 PREI_IMAGEWIZARD.MUI 362 Image Wizard graphic editor Οδηγός εικόνων

10 PREI_IMK_ENG 304 Eten Image Maker 1.3 Επεξεργασία εικόνων

11 PREI_LOCATIONSMS 205 Location SMS Αποστολή με SMS της θέσης σας

12 PREI_MDESK 375 Mdesk Eten app launcher Ολες οι εφαρμογές σε ένα launcher

13 PREI_MULTIMEDIAMANAGER.ALLLAN 493 Multimedia Manager

14 PREI_SATELLITEDATAUPDATE.1.0.ALLLAN 252 GPS Satellite Update Κατέβασμα εφημερίδας δορυφόρων

15 PREI_SCREENKB_ENG.PPC2003_ARM 834 Easy KeyBoard Πληκτρολόγιο μεγάλο Αγγλικό

16 PREI_SIMMANAGER.MUI 204 SIM Manager Διαχείρηση επαφών από και πρός την κάρτα SIM

17 PREI_SKINCHANGER_ENG 264 Skin Changer ?

18 PREI_SKYPE_SETTING_ENG 248 Skype Settings

19 PREI_SPEEDDIAL 395 Speed Dial

20 PREI_ZTQUICKLINK.2.0.ALLLAN 327 QuickLink Today app launcher Πολύ καλό today launcher

Εγώ έχω κρατήσει τα 1, 5, 7 14, 20 και μπορώ να διαβεβεώσω οτι κάνωντας απεγκατάσταση στις υπόλοιπες δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα στην συσκευή γλυτώνοντας 15-20 mb από τον αποθηκευτικό χώρο της βασικής μνήμης.Προσοχή μη σβήσετε κάποια εφαρμογή αν δεν είστε σίγουροι οτι δεν την χρειάζεστε η δεν την αντικαταστήσετε με κάποια της αρεσκείας σας.

Ολες αυτές οι εφαρμογές μπορούν να επανέλθουν όταν τις χρειαστείτε απο Εναρξη / Προγράματα / Utilities / Application Recovery.

Η πρώτη σας δουλειά πρίν αρχίσετε να περνάτε άλλες εφαρμογές να βάλετε το patch που κυκλοφόρησε και σε νεώτερη έκδοση και η τελευταία ένα καλό backup με το sprite.

Καλή επιτυχία και καλές γιορτές σε όλους.

Kalhspera se olous prwta ap' ola kai xronia polla....

Mporete na mou peite pou 8a vrw auta ta programs?

Sas euxaristw polu

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera se olous prwta ap' ola kai xronia polla....

Mporete na mou peite pou 8a vrw auta ta programs?

Sas euxaristw polu

 

Μεσα στο Χ500 :p

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

φιλε apostol70 πες μου σε παρακαλω ποια ελληνικη rom εχει εσενα επανω γιατι και εγω το πηρα απο το πλαισιο σημερα αλλα επειδη εχει την 275 δεν το ανοιξα και λεω να τους το παω πισω αυριο να δω μηπως εχουν με την 291.ο αριθμος φαινεται στο τελος του s/n που λεει dao320275.

 

Από το Πλαίσιο του Mall το πήρα και έχει την 275 κάτι που μου έκανε εντύπωση. Πάντως έβαλα το patch και για καλό και για κακό έβαλα και το δίκτυο στο μη αυτόματο. Σημείωση πήρα το πακέτο με το destinator ίσως να είναι πιο παλιά παρτίδα από τα σκέτα και γι' αυτό να έχουν παλιότερη rom

 

Γενικά είμαι ευχαριστημένος αν και επειδή είναι το πρώτο μου pda με windows΄, και με προηγούμενο κινητο το SE P800 θέλω κάποιο διάστημα προσαρμογής :rolleyes:

 

Δύο παρατηρήσεις:

 

1. Μου έφαγε γρήγορα την μπαταρία, παρότι το φόρτισα για 10 ώρες. Αλλά έκανα μπόλικη χρήση και με destinator

 

2. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ κάνω τα SMS της SIM να εμφανίζονται ή να τα περάσω κάπως από την SIM στο pda; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ κάνω τα SMS της SIM να εμφανίζονται ή να τα περάσω κάπως από την SIM στο pda; Ευχαριστώ

 

Ta SMS της SIM μπορείς να τα δεις με τον SIM Manager (Προγράμματα -> Phone -> SIM Manager, Menu->SMS Management).

 

To πώς μπορείς να τα μεταφέρεις στο pda δεν ξέρω, και θα με ενδιέφερε να μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει καμία πρόταση για το φθηνότερο κατάστημα ???

Φθηνοτερα μονο απο εξωτερικο αλλα με αγγλικη ROM γιατι ο αποκλειστικος αντιπρoσwπος στην Ελλαδα ειναι το Πλαισιο. :(

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε ολους! Μηπως καποιος ξερει που μπορω να βρω εντος Ελλαδος φορτιστη αυτοκινητου;

Οποισδηποτε φορτιστης USB κανει π.χ. ο φορτιστης αυτοκινητου αλλου Pocket PC οπως και του MOTOROLA RZR(αυτοκινητου ομως). :))

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω το όνομα το δικτύου από telestet σε tim;

και εγω απο PANAFON σε Vodafone ? LOL :)

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

:lol: Καλήμερα και χρόνια πολλά σε όλους έχω μια ερώτηση να θέσω σε ολούς τους ΕΤΕΝάδες και μη.

 

Πού ειναι καλύτερα να εγκαθιστάς τα προγράμματα στην μνήμη ή στην κάρτα.

Προσωπικά έχω εγκαταστήσει τα εξής προγράμματα όλα στην κάρτα:

 

DESTINATOR 6

RESCO EXPLORER

RESCO KEYBOARD

SPD WEATHER PANEL

WORLD MATE PRO

 

Σας ευχαριστώ και σας εύχομαι μια Πάρα Πολύ Καλή Χρονιά ! :p

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν θα ξαναγράψεις και τι είναι αυτό το ban. Πιστεύω ότι ολοι στο forum χρειαζόμαστε την βοήθεια σου καθώς και των υπολοίπων έτσι ώστε να ΄λύνουμε τα προβληματα που παρουσιάζονται στο ppc μας και να ανταλλάσουμε απόψεις.

kirileman στα φορουμ γραφουμε για την κ***Α μας μην ασχολησε με τους αλλους και για να γνωριζεις ειχα το QTEK S200 με τον OMAP και πηρα το ΕΤΕΝ μεγαλη διαφορα φιλε αλλα αυτοι που πηραν το HTC3300 το πηραν για επιδειξη μονο. :)

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Φθηνοτερα μονο απο εξωτερικο αλλα με αγγλικη ROM γιατι ο αποκλειστικος αντιπρoσwπος στην Ελλαδα ειναι το Πλαισιο. :(

 

file tin poio kali prosfora tin exei to play247:eten x500 563 eyrw!

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&keyword=&inc_subcat=1&categories_id=1&fromcate=1&cPath=1&manufacturers_id=47&sort=4a

Link to comment
Share on other sites

kirileman στα φορουμ γραφουμε για την κ***Α μας μην ασχολησε με τους αλλους και για να γνωριζεις ειχα το QTEK S200 με τον OMAP και πηρα το ΕΤΕΝ μεγαλη διαφορα φιλε αλλα αυτοι που πηραν το HTC3300 το πηραν για επιδειξη μονο. :)

χεχεχ δεν νομιζω :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τις πιο καλες προσφορες τις εχει το eBay το βρισκεις καινουριο 450-500 ευρω.Για 30 ευρω διαφορα παω στο πλαισιο και εχω και την εξυπηρετηση.

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

χεχεχ δεν νομιζω :)

 

Νομιζω πως ουτε η εορταστικη περιοδος που διανυουμε,ουτε το συγκεκριμενο φορουμ,επιτρεπει τετοιου ειδους αντιπαραθεσεις.

Φιλε μου,Χρονια Πολλα και να χαιρεσαι το 3300 σου.

 

Υ.Γ:Επισης σου ευχομαι να παραμεινει ακεραιο το "μηχανακι" σου και να μη ψηθει σα φρυγανια από τα overclocking,τις χακιές και τις πατεντες που εχετε σκαρφιστει για να το κανετε να μη σερνεται..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά

Σκέφτομαι να πάρω και γώ το Χ500...

Μερικές ερωτήσεις έχω όμως...

Τελικά τι παίζει με τις ελληνικές ROM να πάρω 275 ή 291 ? Ποιά η διαφορά?

Ποίο Patch πρέπει να βάλω άμεσα στη συσκευή?

Σήμερα στο ΠΛΑΙΣΙΟ κυκλοφόρισε με το MLS Talk and Drive! Να το πάρω με αυτό? Καλό?

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

:nuke:Κάκος
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και πάλι.

Αν δεν πάρω το Χ500 θα πάρω το G100, αφού έχω καλό κινητό.

Για πείτε μου όποιοι απο σας ξέρετε για το G100...

Ειναι καλό? Τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του? (π.χ. έρχεται με διαφορετικές ελληνικές ROM σαν το Χ500?)

Με ενδιαφέρει να "πιάνει" καλά και βέβαια να είναι και καλό σαν PDA.

Ti γίνεται με το ασύρματο internet? (WiFi)

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

:nuke:Κάκος
Link to comment
Share on other sites

@tas1020, matrix, lagoudakis: φτάνει παιδιά... ας σβήσει κάποιος mod αυτά τα μηνύματα τα οποία είναι άσχετα με το x500. Πηγαίνετε στο vs και συνεχίστε όσο θέλετε.

 

@kakos710: Καμία σοβαρή διαφορά δεν πρέπει να έχουν οι δύο ROM. Αυτό που χρειάζεσαι για να μην έχεις προβλήματα είναι το patch. Κοίτα μία σελίδα πιο πίσω και θα βρεις πληροφορίες. To talk and drive δεν το ξέρω, αλλά αν είναι της MLS δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει τους καλούς χάρτες (είναι NGi).

 

Για το G100 είσαι σε λάθος σημείο. Κάνε ένα search στο forum και δες που υπάρχει συζήτηση για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο της Μεταμόρφωσης το έχει με την 291. Τα έφερε την Κυριακή. ;)

 

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο της Κηφισιάς. Τους ρώτησα για την 291, ο τεχνικός τους πήρε τηλέφωνο τον "product manager" αλλά αυτός επέμενε πως δεν υπάρχει 291 μόνο 275 ROM. Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει πού θα βρούμε ελληνική ROM 291;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο Πλαίσιο της Κηφισιάς. Τους ρώτησα για την 291, ο τεχνικός τους πήρε τηλέφωνο τον "product manager" αλλά αυτός επέμενε πως δεν υπάρχει 291 μόνο 275 ROM. Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει πού θα βρούμε ελληνική ROM 291;

Πριν 4 ημέρες πήρε ένας φίλος Χ500 με 291 ROM από το πλαίσιο Πειραιά -> 210 4138700

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...